Sportkiadás, 1940/1

1940-01-01

Istambul , jan* 1. A Ferencváros FC labdarugó csapata dec. 31,-én a t&rek IX. liga válogatottjával mérkőzött és havas, esős s hideg idő­ben Sárosi dr* /&/ és Jakab góljaival 3:1 /ősi/ arányban győzött. jj BKE-Telefon Club Rapid /Bukarest/ 7:1 í . 2:0, 4tl/Nemzetközi jégkorong mérkőzés, Biró: Emarline, és S^oviaazki len­gyel, Eroa hidegben és kellemetlen szélben folyt le a mérkőzés, mely­ből a budapesti csapat könnyen került ki győztesként. Az első harmad góljút MÍKIÓS szorezte egyéni já­tékkal, majd a második harmadban Gosiutonyi messziről küldött lövése ta­lált utat a hálóba /ZtQ/, a harmad vógefelé ismét Gu&«.tor*yi volt ered­ményes /3:0/» A harmadik harmad első felében (Jusztonyi ütött ujabb gólt /4:o/t «^ajd a fordulás után román rohamok következtek, melyeknek során a HKF- kapuja előtt támadt kavarodásból Anastasiu szépitott az eredményen /4:l/, majd Miklós lefutása és közelről ütött gőljü /*>íl/ nem sokkal később ugyancsak Miklós a kapu mögül előre hozott koron­got fordulásból vágta a bukarestiek hálójúba /S;l/, majd Miklós át­adásából Ott szerezte a mérkőzés utolsó gólját /7:l/. •* , —