Sportkiadás, 1939/1-1

1939-02-18

Ferencváros F C-Szolnoki Máv\"5:3 /2:2/ nemzeti liga bajnoki mérkőzés* Üllűi-uti pálya, 5000 nezo * Ja tékvezetői Szigeti. A Ferencváros az első félidőben könnyen játszott, igy a lelkesen játsző széltől, támogatott szolnokiak döntetlenné tudták tenni a félidő eredményét. Szünet után :. a zöld-fehérek belefeklidtek a játékba és biztosan nyerték a mérkőzést. Szolnok védelme , igen jó, a kapus sok biztosnak látszó góltól mentette kapuját. Ferencváros kezdte a játékot szél ellen és nappal szemben és^mindjárt az első percekben veszélyes volt. Az 5. percben Toldi Gj'tvainoz továbbított, aki elfutva 20 méterről botjíbalövéssel gólt Íott/l:0/. Hullámzó jái.:k után a 12. percben Szántó Koromhoz továbbí­tott, akinek kapufáról kipattanó labdaját KG 1 lá t h$ k#z e 1 rő 1 a hálóba kotorta./l:1/. A 16. percben jó ferencvárosi támadás után Sárosy dr. lövését a szolnoki kapus kivédte ugyan, de a labda újra Sárosy ar. el5 pattant, aki védhetetlen gólt lőtt /2:1/. A 25. percben szolnoki támadás alakult ki is Kolláth átadását Horváth I. alig lőtte kapu mellé. Utána a 30. percben ^zip összjáték után a szolnoki csapat uira kiegyen­lített. Szántó lövését a ferencvárosi kapus kiütötte, de Kolláth jó helyzetben a hálóba továbbította a lnbdát. /2:2/ A 33. percben sarokrúgás volt a Ferencváros ellen, amely után csak Polgár felese mentette uiabb t óitól a kaput. Utána a azolnok ellen volt sarokrúgás. Váltakozó tama­ások következtek .. Az utolsó percben az üres szolnoki kaput Gyetvai kapufalövése mentette az ujabb góltól. Szünet után a Ferencváros erélyes támadásokba kezdett, amely már a másidik percben eredményre is vezetett. Sárosy,' dr. Jakabhoz • továbbított, akin kifutó kapus feleit hálóba emelte a labdát. /3:2/ Sarokrúgások következtek ezután a Szolnok ellen. A 11 percben Lázár jólivelt labdája Sárosy dr. elé került, akinek ballábbal lőtt hatalmas bombája a hálóba kötött ki ./4:2/. A gól után a szolnoki játákosok idegeskedtek és szabálytalanságokkal igyekeztek a játék menetét zavarni. A Ferencváros állandó támadásban volt, úgyszólván egy kapura folyt a játék. A 23. percben Szántó kiugrott és egyéni játékkal a kifut* kapus mellett gólt lőtt. /4:3/ A gól után uira a Ferencváros vette át a játék irányítását és a 27. percben Táncos •áíadását/.védhetetlenül a hálóba vágta. /5:3/ A játék hátralevő részében a fáradt szolnoki csapat inkább csak védekezésre szorítkozott, -.^majdnem, minden iátékosa védelembe vonult s igy a Ferencváros az erősen védekező csapattal szemben ujabb gólt már nem tudott elérni ./LIT 1/ A ^^L^o^ű P é c s , f °to» 19. A MOTESZ délnyugati kerülete vasárnap délelőtt rendez­te a Jézustársasági Pius girmáziun nagyszerűen felszerelt tornatermében ifjúsági csapat, egyéni, összetett és szertornabajnoki versenyét, anoly­ben a naxon pécsi középiskolán kívül a szekszárdi ás donbovari gimnázi­um tornászai is megjelentek. §§ ' . , Eredmények: Az I. osztályú csapatbajnokságban-olso a szekszárdi gimnázium /Kovács, Zólonij Doli, Fossart/ 212.2 ponttal, 2. pécsi gyakorló gi/iniziurr2o6.9 ponttal. /Folyt, köv./ '