Sportkiadás, 1937/1

1937-04-04

A MAC vasárnap délelőtt országos junior sulyeme­loversenyt rendezett a Nemzeti Tornacsarnokban. Eredmények; Pehelysúlyban: 1. Androvics MAC 227.5 kg*, 2* Madarász B«Vasutas 222.5 kg,, 3. Szigeti UTE 22o kg. Könnyű súlybaní 1. Breska UTE 245 kg., 2. holtver­senyben Kossfcvicz B.Vasutas és Sohvtfizer UTE 24o kg. Középsulyban: 1. holtversenyben Német VAC és Hor­váth DAC 255 kg., 3. Osterreioher VAC 235 kg. A félnehózsulyban: 1. holtversenyben Sin B.Vasutas és Seller UTE 255 kg., 3. Hunyadi PTC 252.5 kg. Nehézsúlyban: 1. ifi. Gere UTE 29o kg., 2. Schle­sínger VAC 242.5 kg, 3. Sáreoz MAC 237.5 kg. — # — » A bank sport liga kard csapatbajnoki versenyében: 1. Pénzintézeti Központ, 2, Postatakarékpénztár, 3. Kereskedelmi Bank. A PK csapata;/Miko's, Szűcs, Kovács és Serbán /kettő f yőzelmet , a Postatakarékpenzt t r csapata: Jele, Rónai dr. Somorjai és enczer /egy , a Ker. Bank csapata:/Mosonyi, Ruszt dr., Rajna és Preis/ 0 győzelmex aratótt. i ! Hungária FC-Ferencváros PC 3:3 /2:2/ tíllői-uti pá­lya. Biró jHertzka. Az esJ ellenére is közel 2o.ooo néző volt kiváncsi a nemzeti bajnokság első két helyezettjének mérkőzésére, amely mind­járt az első percben váratlan eredményt hozott: Lázár könnyelműen sze­relte Müllert, a labda Cseh elé került, melyet^aztán a csatár laposan a jobbsarokba küldött,/l:0/. A Ferencváros első ió.támadása a 6. perc­ben bontakozott ki: Kiss átvágott labdáiét Kemény kapásból továbbí­totta kapura, de a szép lövés kapu fölött szállt el. A lo, percben Cseh biztos gólhelyzetet hagyott ki, pedig a Ferencváros védelme osak üggyel-bajjal tudott menteni. A 12. percben Tánczos iveit szabadrúgásá­ból S^rcsi kapufát fejelt. A 16. percbai Sárosi pompásan szöktette Ke­ményt és a szélső pufca beadásából Kiss gólt fejelt /1:1/. A 2o. percben Kemény keresztlabdájával Tánczos kapura húzott és pompás lövését Szabó csak uijheggyel tíidta kapu fölé tolni. A Ferencváros most többeijtáma­dott. iolényoe került és veszélyesebb volt. A 27. és 3o. percben vi­szont Zimonyi és C&eh hagyott ki jó helyzeteket. Az utólso negyedórá­ban a Ferencváros védelme sorozatos hibákat vétett, viszont a Hungária csatársora is csak a mezőnyben játszott tetszetősen. A 37. percben Tol­di kiadását Kemény kapu elé ivelte és Sárosi Szabó mellett megszerezte a vezetést /l?2/« I Hungária még ugyanabban a percben kiegyenlített; Cseh lövése felsőkapufáról pattant visszaj Hunori röviden fejelte hát­ra a labdát és a berohanó Titkos nagyszerűen eltalt lövéssel a balsa­rokba vágta . /2:2/. Mezőnyjátékkal ért véget a félidő. /Folyt, köv./ — ^ —