Sportkiadás, 1936/2-2

1936-10-18

. ; TT . Budapest - Práraa 5:1 /1:0/. 3irc :Frunkenstein/Auszt­ria/. nungária-uti pálya^ 8000 néző. Verőfényes időben a magyarok kezdtek nappal és gyenge széllel szemben. Az első negyedórváltozatos, szép -játékot és magyar fölényt hozott, Mindjárt az első" uercben Braine baloldali tá­madás után kapura lott, de Hóri védett. Azután P. Szabó futóit le, de beadását Jászberényi elhibázta* A cseh ellentámadás végén ismét Junek lott, de Kori védett. Azután Kocsis szökött meg, de beadását Zsengel­ler kapu fölé fejelte. A magyar csapat többet támadott, de a csatárok, -különösen Vincze-bizonytalanok voltak a kapu előtt* és igy az eredmény késett, A 12< percben Kocsis lövését védte Tichy. A prágaiak szórvá­nyos támadásai mindig veszélyesek voltak, de csak szogletrugasokat tudtak elérni* A 18. percoen a gyors prágai védelem a kapu torkában men­tett csatáraink elől. A e2. percben Kocsis buktatásáén szabadrúgást kaptunk a 16-os oldalvonaláról, de ezt sem tudtuk kihasználni. A 24. percben csak y szerencse mentette meg a magyar kaput a góltól. Jó bal­oldali ossz j tők után Junek tisztán kapta a labdát, ae Hófi . zavartáVkapu fölé lőtt. A magyar,ellentámadás lesálláson akadt el. A 28* percben Vincze 3o méteres éles lövését védte Tichy. A 29. perc­ben Kocsis lapos beadása után Tichy elvesztette a laodat, és Jászbe­rényi a fekvő kapus felett közelről gólt lott /l:0/. Mosujobbszárnya, vezetett több jó támadást. A 34. percben Vitlacyl lefutott; de éles lö­vését Kori szögletre menteice. Az utolsó negyedórában Sarosi okos já­téka ragadta többször tapsra a közönséget. Az iram ellanyhult. A 4o. percben Daucik felszabadító rúgása Vincze határéi majdnem gól­ba pattant. A 43. percbon Gech került tiszta helyzetűé, ae kapu mellé gurította a labdát. & ^o^^-r­A második félidő is magyar támadásokkal kezdődött. Eredménytelen szögietrugások után a 4. percben Kocsis szögletr ugását Jászberényi élesen belőtte /2:0/. A magyar fölény tovább tartott és a támadások mindjobban kibontakoztak. A 9". perecén Smeikal elgáncsolta . P. Szabót, a 11-est ugyan 5 helyezte, a jobbsarokba /3:0/- A lo. perc­ben Braine szabadrúgása Vinczét találta, megismételt rúgása pedig a kapu föle vitte a labdát. Sárosi ió labdáival a magyar csapat tartot­ta kezében a játék irányítását. A 13. percoen Cancinbv érvénytelen les­gólt lőtt. A- 16. percben P. Szabó labdáját a kapus szögletre mentette, melybcSl Sárosi kapu mellé lott. A játék hullámzó lett. A 19. perc­ben ángyon' szeg támadás futott végig a pályán. Vincze Kocsist szöktet­te, de a szélső jó beadását Tichy'pompás vetődéssel kaparintotta meg. A £0. percben Cech tiszte helyzetben megint hibázott, A 23. percben Gancinov átvágta a labdát a balszélső Vitlacilnak, de Sárosi a kapu torkában mentett. A 24. percben Cech lövését Hóri szögletre öklözte. Hóri jó védései,kifutásai és öklözései kaptak most több izoen tapsot. A csehek a mezőnyben igen szépen játszottak, de feeezetsorunk jó össz­játéka a magyar csapatnak biztosította a fölényt. Csatáraink sokáig tar­tották maguknál a labdát és igy eredmény csak a 39. percoen született: P. Szabó elhúzott Sedlacek mellett és beadását Vincze élesen a bal al­só sarokba fejelte /4:0/. A 4o. percéén P. Szabó biztos helyzetben meg­szerezhette volna az ötödik gólt, de gyengén kapu mellé fejelt. A 41. percben Jászberényi feléről a cseh kapus az utolsó pillanatban öklöz­te le a labdát, á 42. percben Braine lövését Hóri kiütötte, de Cech a fekvő kapus felett élesen hálóba lott£/4vl/. k 43. percoen p. Szabó Sárosi hosszú kiadásával elfutott és beadását Kocsis közelről bevágta /5:l/. A magyar csapatból Hóri, Biró ; Sárosi és Tudás volt jó, a csa­társort csak az eredményesség dicséri, a cseh csapatból a közvetlen védelem, Kolsky középfedezet ás a jobbszárny mutatott jó játékot.