Sportkiadás, 1936/1-2

1936-4-05

/ Magyarórazág-Au s z tr ia l abdarugó mérkőzés folytatása ./ V „._.J. Az osztrák csapatot mind levonulásakor, mind pedig a máso­dik félidőben pályára lépésekor a közönség egy része kifütyülte. Szünet utan alighogy megkezdték a játékot, : Zischek lerohant és beadásából Bican a 26, másodperben gelt rúgott: 3:2. Rövid ideig tartó mezőnyjáték után a 6. percben Titkost Schmaus kornerre szerelte, majd Zischek elől Lázc-r mentett korner árán. Hanemann lövését is Lázár tolta kornerre, Maid Sas-Vincze támadás" alakult ki. később Titkos veszélyestetett. A 1.3. percben Futó ke­zelése miatt szabadrúgást itélt a birő a magyar csapat ellen, amelyet Szabó védett. A 13. percben válságos volt a helyzet a magyar kapu előtt, Szabó kifutott, de Zischek magas lövése kapu föle került. A' 14. percben S Z ah^é két lövést is nagy bravúrral mentett. A 2o. perc­ben rfincze, később Urbanek miatt volt szabadrúgás. Vincze lövését a kapus kornerra tolta. A 22. percben Havlicek'ujból korner árán mentett. Ekkor az osztrák nyomás megszűnt és a magyar csatársor'is megélénkült. Kállai-Vincze-Sas támaíás eredménytelen sarokrúgás­sal végződött. A 26. percben sarokrúgás volt a magyar kapu előtt, Stoiber lövése kapu fölött zúgott el, A 27. percben esett a mérkő­zés legszebb s őliaí Titkos a hozzákerült labdát a hátulról gán-' csoló Sosta ellenere Kállaihoz küldte, aki pár lépést téve védhe­tetlen gólt rúgott; 4:2. A 28. percben Urbanek buktatta Kállait. Maid Lázár összefejelt llockkal, kis időre kiállott, utána ne­dig holyet cserélt űsehhel. A 31. percben Zischek beadását^Seres kornerra rúgta. A 35. percben Hahnreiter lövését védte Szabó, aajd Bican^csikart ki sarokrúgást. A 37. percben a birő Kállait les­állást miatt lefújta, A 39, percben bzücs kezelése miatt szabadrúgás volt a magyar csapat ellen. A 41. . , percben Biró elgáncsolta Hahnreitert, Smistik szabadrúgása kornerra került, A 42. percben Sas lerohant, átvágta, a labdát Titkosnak, aki fájós lábbal is kapu- ' fát lőtt, a lepattanó labda Kállaihoz került, a csatár ezúttal sem hibázott: 5:2, A 44, percben Hahr'oiter elhúzott Seres mellett, Szabó kirohant^kapujából, de elcsúszott és Bican a hozzákérült labdát a hálóba lőtte: 5;3. A gólra a magyar csapat támadással felelt és Sas lövésével ért véget az emlékezetes mérkőzés. ., — , — ? h i 1 a d e 1 -o h i a . ápr. 5. Az £szakamerikai Egyesült ; liánok asztali tenniszbai­noki versenyének során a férfi egyes elődöntőjében a st. louisi Blatt­ner 21:18. 21:17, 21:11 arányban verte a magyar Glanz Sándort. Bar­na volt világbajnok 21:16, 21:8, 22:2o arányban győzött Jacobson ellen. A férfi párosban a Barna-pGlanz pár lo:21, 21:17, lo:21, 21:13, 21:12 arányban verte a nwyorki BerenbaumpAbranams együt­test és a döntőbe került, ahol a st. louisi Mc. Glure, Blattner párral mérkőzik. J £ • —" Stuttgart , ápr, 5. A görkorcsolya euró imbainoki verseny lo ezer méteres számában az angol Ross győzött 21 p. 28.7 mp-s idővel a stuttgarti Raisch és a belga Taeymans előtt.