Sportkiadás, 1936/1-1

1936-2-08

G-armi sch -Partenki r ^c h e n , f ebr .8. A hölgy összetett verseny /Lesikló és mülesiklóverseny/ eredménye a következő*. 1935. évi olympiai bajnok; Christl Cranz /német/, 1 esi kiás: 94.12 pont, Mülesiklas: 100 pont, összesen 97.05 pont, 2. Grasegger /német/ 97.88- 92.63 pont, összesen 95.25 pont. 3. Nilsen /norvég/ összesen 93.13 pont, 4. Steuri /svájci/ 92.36 pont, 5. Pfeiffer /német/ 91.85 pont, 6. Resch /német/ 88.74 pont. 7. Dybwad /norvég/ 85.90 pont, 8. Kessler /angol/ 83.97 pont, 9. Pinching /angol/ 82,19 pont, 10, Büchler 7sváici/ 79.87 pont, 11. Strömstad /norvég/ 77.21 pont. 12. Clara Ztlasz/ 77.17 pont, 13. Nissel /osztrák/ 76^,86-pont, 14. Schimmelpennjck /hollandi/ 76,09 pont, 15. ^utler / > bj./ 72,31 pont, 15. .iesinger v o^asz/ 72.19 pont, 17. Rcsmini /-osztrák/ 70,69 pont, 18, Weikert ./osztrák/ 70,45 pont 19, W^olsley AJ-SA/ 69.27 pont, 20. Lettner /osztrák/ 68.88 pont, 21. Bcughtan /uSA/ 67.46 pont, 22. '.7einhauerova /cseh/ 66.47 pont, 23. Tuthie./angol/ 66,13 pont, 24, Ro3si /olasz/ 66.06 pont, 25. Blane /.angol/ 64.84 nont, 25-. Peckert /eszt/ 62.31 pont, 27. . _1 .Heath fpmj 59.89 pWt\ 28. Miller /Kanada/ 58^01 p«nt, 29. Gordon /Kanada/ 57,68 pont, * Garnisch Paitenkirchen, február 8, Riesser tavon szombat délután a francia jégkorong csapat a belga együttessel mérkőzött. A ^pompás napos időben nagyszámú közön­ség gyűlt egybe a tribünökön. Mindkét csapatban csupán a kapus szemé­lye változott; a francia együttesben Morisson, a belga csapatban Baudine játszott kapust, A franciák az első harmadban Hassler révén jutottak vezető gól­jukhoz. A csapat különben is gyorsabban játszott és nagyobo tehnlkával• rendelkezett, mint belga ellenfele, A második harmadban a belgák Hootmans révén kiegyenlitettek. A francia csapat továbbra is fölény •adt, azonban a belgák is több támadást vezettek, úgyhogy eredmény ebben a Harmadban nem változott. A harmadik harmadban a franciák lesállásból elért gólját a biró nem ítélte meg. Az egyik támadásnál Baudine belga kapus megsé­rült s emiatt a játék rövidebb időre félbe szakadt, A rendes játékidő végén az eredmény 1:1 volt úgyhogy a játéket a nemzetközi szabályok­nak megfelelően meg kellett hosszabbítani. A meghosszabbítás első 5 pereébea gól nan esett. A második 5 percben Couttet megszerezte a franciák vezető gólját, nemsokára azonban a belga Reycncot góljával a belga együttes kiegyenlitett, úgyhogy a játék a harmadik harmad elején 2:2 arányban döntetlenül állt, A meghosszabbítás utolsó•részidejében a francia csapat Haasler és Delesalie revén két gólhoz jutott, úgyhogy végeredményben meg­hosszabbítás után 4:2 /l:0, 0:1, 0:0, 0:0. 1:1, 2:0/ arányban verte az elkeseredetten védekező belga együttest.