Sportkiadás, 1936/1-1

1936-3-15

h Honvéd Tiszti Vivó Klub első olimpiai válogató párb j tőrv «rsenyén döntőbe került Gözsi dr., vitéz Székelyhídi, Bartha, Király, Timár, Somf-i, Idrányi /HTVK/Dunr-y /BBTE/ és Szék­udvrri /RAC/. M i s k o 1 c , márc. 15. , , Szeged FC-Attil* FC 2:1 /2:0/. iíomzeti ligibu jnoki mérkőzés. 3iró :Vc.' ss. ^looo néző. A mérkőzést szerencsésebb Szeged nyerte, bár ­mutatott játék -lapján inkább . döntetlen eredmény felelt voln- meg -z erőviszonyoknak. Szünet előtt Szegediek taüLltrk többet, a máso­dik félidőben ( zonb-ri az Attila fölénybe korült. iiz^ittil. kezatc : játékot és rögtön támadásba lendült A 3. percben eredmény télen sarokrúgás, ._ 4. percben pu.dig szabadrúgás volt a Szeged ellen. Lassan a szegedi együttes is magara talált s az 5. percben kornert rúgott. 21 6. percben vastag egyedül lerohant, ki­játszót tí. a miskolciak védelmét es 11 méterről éles lövéssel megsze­rezte a szegediek vezető gólját: 1:0. Az Attila ekkor visszaesett és a Szeged lo percen keresztül veszélyesebbnél veszélyesebb támadáso­kat vezetett. Ezután e játék változatossá vált. A 2J. percben s biró a 16-osrol szabadrúgást itólt -z Attila ellen, a szegediek lövése azonban kapufáról pattant vissza.. A 3o. percben sarokrúgás volt az ittilí ellen: ? labda Terbóczhoz került, .ki he.boz-s nélkül a bal­sarokba rúgta: 2:0. A 4o. percben az Attilának volt jó gólhelyzete, amelyet azonban kiaknázatlanul hagyott. Szünet után a iítek s miskolci csap?t erőteljes tá­madásaival kezdődött: a 3. percben Darázs védhetetlen gólt rugptt: 2:1. i. miskolci csapat a gól után sok veszélyes támadást vezetett, melyek azonban részben a csatárok erálytclensége, részben pedig a szegedi vedelem kitüno játéka folytán eredménytelenek maradtak. A szegedi csapat három hátvéddel játszott ós a mérkőzés utolsó ré­szében teljesen védelemre rendezkedett be. A 'koiuererány 7:3 volt az .1 tolla javára.