Sportkiadás, 1935/2

1935-10-20

Hungária FC-Bocskay EC 7:0 /3:0/. Hungária* uti pálya, biró* Viczénik. 7000 néző, Hungária-támadással indult a mérkőzés. A 2,p-ben Titkos sza­badrúgását Turai kapu DB?lé fejelte, A 3.p-ben a Bocskay két sarokrú­gást is rúgott, de Palotás minő a kétszer kapu fölé fejelt, A 4.p-ben Teleki kiugrasztotta Palotást, de Szabó kiütötte a lövést. Egy perccel ­később Takács fejese szállt kapu fölé, A 6,p-ben Kardos karú előtt hibá­zott, de a 7.p-ben sarokrúgás után Cseh gjólt 16'tt /l:0/. 1 8.p-ben a Hungária szép támadását a Bocskay - védelem csak sarokra tudta . . menteni. A 11.p-ben Markos rontott el g.ó helyzetet a kapu előtt, A já­téknak ebben a részében mindkét csapat szép összjátékot mutatott be, A 16.p-ben Biió sarokra fejelte Takács lövését, de ezt mentette a védelea. A Bocskay több jó támadást vezetett, de Teleki hibázott. A .18.p-ben szép összjáték után, Titkos lövése alig kerülte el a sarkot. A 20.p-ben Sebes a debreceni csatársor támadását csak sarokra tudta menteni. A"já­téknak ebben a részében a Bocskay játszott jobban és csatársora Teleki irányitása'mellett egymásután több szép támadást vezetett a Kungár ia ka­puja ellen, de a csatárok lövéseit nem" kisérte szerencse és Szabó min­dig a helyen volt. A 28.p-ben Müller kapu fölé lött. A 30.p-ben szép Bocskay támadás futott végig a pályán, de Markos lövése simberbe akaat. A 33.p-ben Pénzes Müller jó labdájával lefutott, de kapu mellé lött. A 35.p-ben Pénzes beadását Varga csak az utolsó pillanatban tudta elkapni ' a befutó Cseh elől. A 37.p-ben Titkos átvágta a labdát a jocb'. oldalra, Müller vissza felelte Cseh elé, aki a háló felső sarkába küldte- a máso­dik Hungária gólt /2:Ö/. Egy nerccel később Titkos futott le a szélen, de labdája a felső kapulécen csuzsott ki. A 40.p-ben Cseh hátulról jó labdát kapott, kiugrott, de biztos gólnak látszó lövését Varga a levegő­ben úszva sarokra öklözte. A Bocskay jó támadásait mindig gyengén ját­szó balszélsőj.erontotta el, A 42.p-ben Titkos teljesen egyedül tört lapu felé, de a kapusba lőtte a labdát. A 44.p-ben Varga kapus Titkos labdáját kiejtette és a befutó Kardos már csak beljebb segítette a háló­ba /3:0/. Az első félidőben a Bocskay a mezőnyben jól játszott,, de a kapu előtt csatárai igen határozatlanok voltak, A Hungária támadásai lendü­x letesebbék. voltak. A második félidő 4.p-ében'Kardos nagy helyzetet ha­gyott ki, teljesen egye., ül állt a kapu előtt, a kapus kifutott, de a csa­tár az üres kapu mellé küldte a labdát, A 8,p-ben Pénzes csaknem a sa­rokzászlóig futott le, onnan beadott és beadását Cseh kapuba fejelte, A kapuban álló Vágó már nem tudta kikanalazni, a labdát /4:0/. A Hungária állandó fölényben játszott, A Bocskay; a félvonalon csak néha jutott át. A 14. p-ben megint Pénzes futott le és beadását megint Cseh lőtte 'hálóba /5:0/. A 15-p-ben megeredt az eső. A Bocskay teljesen védelembe vonult, a Hungária hátvédei a félvonalon álltak, a 22,p-ben egymásután Cseh és Titkos lőttek kapu fölé, A Hungária szép iskola játékot mutatott be és a 27.p-ben Titkos labdáját Varga csak a kapuvonalón belül tudta fogni /6:0/ A 31.p-ben Müller ujabb gólt, szerezhetett volna, de lövése kapu mellé ke­rült. A 34.. p-ben Cseh kiugrott, dé erős lövését Varga fogta .Most néhány percig a' Bocskay is szóhoz jutott, de a csúszós füvön csatárai mindiga legjobb pillanatban estek el. A 39.p-ben Titkos lefutott és beadósát"Kar­dos közelről kapuba lőtte /7:0/, A 41.p-ben Takács jó helyzetbe került a Hungária kapu előtt, de lövéséti zabó fogta. Egy perccel később Teleki lövését kellett Szabónak fogni. Az utolsó percekben egymásután szálltak a Hungária csaáárok lövései a debreceni kapura, de az eredmény nem válto­zott. A második félidőben a Hungária olyan jól látszott, a Bocskay pedig annyira összcrpppant, hogy még ez a gólarány sem túlzott. A Hungária vé­delme és lodezétsora gyengén kezdett, de később erősen feljavult. Igaz. hogy a ^ Bocskay nem állítót a ezt a csapatrészt nagyobb feladatéi:'elé. Á Hungária csatárai mind jól játszottak, főleg Cseh eredményessége, Müller irányitása és a két szélső gyorsasága keltett kellemes feltűnést.