Sportkiadás, 1935/2

1935-09-29

Himgáriarforoncváros^3:2 /l:l/ biró G-ombos,20.000 néző,Hungá­ria -uti-' pály*.A Foroacváros a bal fedezőt helyén az amatőr Ptíátt szero­poltot c.í Hungáriában a jobb hátvéd helyén Mándy ját szőtt.Az olső félidőbon a Hungária játszott nappal szemben os-ajatek eleien mkabb' p Ferencváros^ volt fölényben,de fölényét a 18 p.-ig csak nehany sakor­rupás iclozte.Közben Müllernek egy masa&övéso és Titkosnak egy a kapu előtt elsuhanó boadása - melyet Csolr nenrert el - teremteti vesz ­lyos helyez etet a Ferencvárosi kapu előtt.A 18.percben Turay 30 méteres 4L hadrügását Hada esek sarokra tudta védeni.Ezt a ferencvárosi védők mentottéi»Pé"sü«szepen szöktette Keményt,aki Sárosának adottéba, Sárosi maga. elé fejelte a labdát és bár ketten is szorongattak,a 19. percben közeli erős lövéssel megszerezte csapatának a vezetést.G-ól után a Hungária egymás után több veszélyes támadást vezetett,főleg Titkos réven,de crodmé:.jt non tudott elérni .A 24.pereben Sebes labda melle rúgott,Toldy clőir váratlanul jó helyzet nyílt,de neglcpete seben kapu fölé lőtt<A 25. percben Kardos átadását Mullor kapásból kapu föle lőtte.A 26.porába®-Toldyt a lövés pillanatában lesen ál li to ti a; meg a birói fütty.A 3o.pcrcbcii a Hungária váratlanul kiegyenlít ott.Turay veszély tol ennek látszó 25 méteres ssab ad rúgás át Hada elnézte. <*n^í**. a sorfai felett akadálytrlanul szállt a halóba.&ól után nagy iramú* hol 1 ámzó me ző ny~*j á té k al akul t ki ,m olynek so rán nin dk é t kapu tö D b s zó r került veszélybe..; 37 .percben Turay szabadrúgása'Dudás ele perdült, akinek lövése a kppufajtövéről pattant a mezőnybe.A félidő vege felé a Hungária került fölénybe, a Fcronváros vádelcmbo(szoriilt és csatár­sora esd: ritkán jutott laodához.A játéknak ebben a szakaszában a Hungária fedezetsora sokkal joVb vol t,mint a ferencvárosi tartalékos fodezetsor .melyben More is fokiol-fokra hanyatlott.Turay minden tekin­tetben felülmúlta .Egyébként az első félidőben a két csapat játéka ki­egyensúlyozott volt. A második félidő ferencvárosi támadással kezdődött,melynek befejezéséül Kiss jójholyzctből kapu mellé lőtt.A második peraben Turay szabamgása szállt kapu melle .Bögtön utána Toldy lövését kellett Szabó-;­na!: védeni.Égv nerccel később Kemény lövése suhant el a " : r^üxK f elet-e. Az 5.percben Turai a Ferencváros oiion megítélt szabadrúgást a 16-os vonalról élesen mellé lőtte.A 6.porcben mar ismét Sárosi fejelte kapu fölé Kemény sarokrúgását.8.percben szép ferencvárosi támadás jftiF t vég. ijloré-Ilikes-Táncos-Toldi-Kemeny Iában,de utóbbi kapu fölé lótt. A^.Tfcrc-bcn Kardos Csehnek adta a labdat ? de a jobb-szélső lövése embőr­be amadt.. Tfb sszabb 'Hungária-ostrom következett .A 13.percbcn Táncos sarokrúgást harcolt ki,ebből Sárosi kapura fejelt,de Szabó fogta a lab-" dát.-l 15.percben egymás után több szabadrúgást rágott •• a Ferencvárosa a Hungáriádé -jó Játékot egyik oldalról som;láttunk .Tervszerűtlen csapkodás után a 19.per eben Tikos kapu fölé lőtt .A 2o.percben Cseh indi­tott el szép támadást, labda ját Hadrévi átengedte Kardö snak ,aki szép gélt lőt n/2:3JLG-ól után ferencvárosi tí nádasok következetek,de Toldi lőve so és Sárosi fejese kapu fölé került.A 25.percben a játékvezető elengedte Cseh. II. -t,aki egyéni játék után gól t latt {3:1>A 28.percben a játék­vezető a 16~os vonalról'.szabadrúgást inéit a Hungária el len, de Toldi lövése kapu fölé szállt.. ;. 31, percben Oseh ismét megszökött,márbsak egyedül Hadával allt szemben,de biztos gólnak játszó labdájába Hada beleöklözött ósigy sarokra ke­rült.^ sarokrúgást a Hwigária- nem tudta kihasználni,set abból a Ferenc­város lendült támadásba es a 36.percben Mikes beadása után Toldinak'a sarokra tartó .foj osót Szabó csak az utolsó pillanatban tudta kiütni. Egy perccel később Sárosit elnyomták a kapu elől és igy léc mellé lőtt. A 38.percben Sárosi nagy lendülettel tört kap ura, három védő játékoson is átdolgozta magát és Közelről gólt lőtt^3:2)Ery perccel később Kemény teljesen tisztán kapta a labdát az 5-ös vonal • sarkán .de egy gondolattal elkésett és Sebes beletette a lábát a lövésbe.Ez volt a Ferencváros utolsó gól helyzete és ezzel elmulasztotia a kiogycnlitest lehetőségét. Az utolsó perceg izgalmas Játokkal teltek el,de a Ferencvárosnak ár nem volt ofc^c egyenliteni.A Hungária védelme és fedezet -ecra jól ját­szott, csak Mandi mozgót- bizonyt alánul.Csatársora a gyenge ferencvárosi fedezetisorral és a oizonytalán hátvédekkel szemben ser na*, tott főlényes I játékot... Ferencvárosban Hada a gólókat nem védhette,a Hungária kiégvén- I litő gólja a védelem leikén szárad,fedezet -sora sem a védekezésben, son a tá' adásban tlOfl Cléaitctt ki . csatár .qnrr>. r>Cf? i P- ienn hrrrvr>r\+~r. írr G<7.r+*- . ifl