Sportkiadás, 1935/2

1935-07-21

. /-/§ T u r In, július 21. A Juvcntus-Sparta .3:1 /l:0/. •európai Serleg mérkőzés* Biró:Ivancsics. A Juventus csak nehéz.en boldogult a Sperta csapa 1B ellen.ameP ­ben különösen Klenovcc kapus volt jó. A vezető gólt Frendató'jobbszélső ' lőtte, a második félidő 9.p-bon Borell révén a Juventus már 2:0-re vezetet A Sparto egyetlen gólját Nejedli szerezte, majd Klenovec 11-es büntető rúgást hárított el,de két perccel a befejezés előtt 'Monti megszerezte a Juventus harmadik gólját is. Mint ismeretes e Sparta még szombaton éjjel megóvta Monti játékát. V/F /-/&. r Mu n k á c s , július 21. A Bocskay vándorcsapata vasárnap 2:0 /0:0/-ra győzött a Munkács EE ellen. A Bocskay mindkét gólját Markos szerezte. V/F -§ , Az Újpesti Torna Egylet vasárnap délután országos atlétikai versenyt rendezett a Megyeri uti pályán,Körülbelül 80G ember nézte végig a küzdelemeket, melyeknek főbb eredményei a következők: 100 nu: 1. Solt UTE 11,2 mp. 2, Bellág BBTE 11.4 mp. 3.Szab' MAC 11.9 mp. 4x800 nu :1. BBTE /Margó dr.Jglói, Temesváry, Zsignáa/ 8 p 04 mp. 2. UTE 8 p OS, Gerelyvetésben: 1. Makkay BBTE 5880 cm. 2. Borsos dr. Rákos­liget 5260 cm. 3. Pepp MAC 5240 cm. Hármasugrásban: 1. Somogyi FTC 1371 cm. 2. Magyar FTC 1338 cm. 3. Bzabó UTE 1273 cm. 3000 nu; 1. Görög UTE 8 p 48.8 mp. 2. Verbőczy BBTE 8 p 5 r- mp, 3. Beregi UTE 8 p '58,4 mp. KG/F 7§ , , k ,Magyar Uszó Egyesület ve sárnap délelőtt körülbelül 30 km-es távolságon úszóversenyt rendezett Ercsi és Budapest között. Szép időben, de nagy szélben folyt le a verseny, ami igen .akadályozta az úszókat, A ki­sero csónak is felborult a nagy hullámmásban,de baleset nem történt, k verseny .eredménye akövetkező: l. Lakó 3SE 3 653 p 10 np. 2. Páhok WJK Í°, 'v bd P,­15 m P- Goika Antal dr. MAC 4 ó 54 p. 4. lintorniez Postás SE o o 10 p 25 mp, i .. , , .* n ?í versenyzők közül Bánki MGE lett az első 4 ó 34 p 02 mp M£ ciasis, ke t holgyvorsenyző feladta r küzdLÍmet. iv-jr/ ü • **§ , 4 Királyi Magyar Automobil Club versenyrendezősége a terep­verseny c-redmenyeirólla következő helyreigazítást küldte be; A verseny c abszolút győztese: Lonlósi Béla BSÉ Vponttal. , A f z óló motorkerékpárok közül 500 kem-ig: 1. Komlósí 7 pont­tal, 2. Martinék 26 ponttal, 3, Korcsmáros 200 ponttal. 350 ken-ig: 1 f 54 ^ 0 ;**? 1 ^?- '-909 ponttal, 250 kem-ig: 1. Lukr.vecz 30 pont­tal; 2. Hornba ch 141 porttal. A csaontversenyben: 1. KMAC /Lukcvecz, Marti­nék, Zamecsnik/ 96 ponttal. KG/F