Sportkiadás, 1934/2

1934-09-08

-§ A Magyar Evezős Szövetség Kisasszony napján délután rendez­te utolsó evezős versenyét,á távevezős versenyt. A versenyző hajók a Neptun Evezős Egylet csónakházából indultak,fölfelé eveztek egészen a szentendrei sziget alsó csúcsáig,;onnan visszafordulva visszatértek a Neptun csónakházához,amely a Margitsziget melletti Felső-Dunaagban van.A verseny távolsága körülbelül 18 km.volt. A legjebb eredményt a Nemzeti Hajós Egylet szkiffistaja Melczer Zoltán-erte el,aki 10 másodpercre megközelítette Levitzkynek az erre a távolságra elért legjobb eredményét. Pompásan szerepeltek a cserkészek,különösen újonc nyolcasuk ért el pompás idejével nagyszerű teljesítményt. • Eredmények: Palánkos szkiff: 1.Nemzeti Hajós.Egylet, Melczer Zoltán 1 óra 15 p.47.2 mp.,2. FTC evezős osztálya, Olah Andor 1 ora 21 p.10.5 mp. ,3.Podolecz-csonakház.Gubrianszky Gusztáv 1 ora 21 p.27 mp. Újonc négyes: 1. I'agyar Cserkész Szövetség csapata"/Kiss, Varju,Bógyi,Kocsi vezérevezős,Kolosváry kormányos/ 1 ora 26 p.13.4 mp. Ulonc iiyolcas: 1. Magyar Cserkész Szövetség csapata /Pintér, Hollósi,Hejdu,Mátyás,Balásfalvi Kiss,Mátrai,Halász,Losonczi vezéreve— zős,Körtvélyesi kormányos/ 1 ora 10 p.12.8 mp. Kettős párevezős verseny: a Vándorevozős Osztály részére: 1. Gaugp-osónakház, Fi s ch o r Lajos,Fischer Zoltán,kormányos Schön Károly­né 1 ora 19 p.46 mp.,2.Velence-csónakház Csiba Károlyi Bolovits Béla kormányos,Törzsök János 1 ora 21 p.11.4 mp. ,3cPetyeriT;y-csónakhá z, Rupp Horbörfc,SchönA,ntal,kormányos Osányi Sándor 1 óra 25 p.02 mn. ,/Bu-Ko/ " III.ker.KC-Ujpest FC 1:1 /l:0/.I.liga bajnoki mérkőzés.Birc: Viosnik. Megyeri-uti pálya.3500 néző. Xz Újpest csapata igen nagy csalódást keltett.Különösen fe­dezetsora játszóit gyengén* A III.kor.csapata-mindvégig nagy lelkesedés­sel, küzdött és,az értékes pontot.megérdemelte. Újpest csak a második felido 39.perceben tuioxt fcgyonlitefíi. Az első félidő az óbudaiak támadásával kezdődött,de az első percekben Béri lövését a kapufa mentette.mig Avar lövését'a nagyszerünn védő Angyal tette ártalmatlanná, Üjpest-fölsny alakult ki.de megi a 8. percben Lucfez pontos labdájával Fenyvesi lefutott és szép beadását Győry bofejelte./l:O/.A gól után Újpest támadások következtek,mé^is a 14.porc­ben megismétlődött a Ill.kerrgölszerző mozzanata Fenyvesivel és Győry­vel,csakhogy most az Sípost Kapusa résen volt és Győry fejeiét ártalmat­lanná tette. Újpest töbo sarokrúgást ért el,A 21.percben a III.ker.~nek ujabb gólszerző alkalma volt,Lenkei balszélső lefutott,de közvetlenül a kapu előtt tiszta helyzetben hibázott. Gjpest csatárai bombázták az óbu­dai kaput,az eredmény azonban elmaradt. A második félidő Újpest támadásaival kezdődött.A játék válto­zatos volt,a III.kor.is kivette részét a támadásokból és 8 perc alatt öt sarokrúgást rúgtak,hol az ogyik.hol a másik kapu elott.A 17.porcbon Kocsis belökte a kapuba az óbudai kapust,Angyalt,aki a labdát még kellő időbon kezéből azonban kidobta,Változatos nagyiramu játék következett rendkívül idegen hangulat volt és több durvaság is kicsúszott. A 34.porc­ben Jávor 5 lépésről Angyal közébe lőtt.A 39.-percben következett Újpest Mogycnlitő gólja. Az óbudai kapu előtt nagv kavarodás volt,Jávor íapos lövését Angyal nem tudta védeni. Piondkivül neves küzdelem következett Újpest szorongatta az óbudai kaput,a III.Kor.azonban eredményesen véde­kezett . Az utolsó percben ismét nagy kavarodás támadt az óbudai kapu olőtt.^ngyal a labdát kiöklözte.A labda ismét a kapu felé tartott,do An­gyal közvetlenül a golyón Ion vetődve birtokába koritotte.Újpest játékosos golt követeltek,o-c a biro határozottan latta,hogy a labda nem jutott át a gólvonalon. /HG-Bu-Kp/