Sportkiadás, 1934/1

1934-1-01

-o- § * 1 2 i a^ötffv^z. Újpest vándorcsapata december 31.-én Algirban mérkőzött a Racing Universitaire ellen és 5:0- fél­idő után 13:0 arányu_fölényes győzelmet aratott* A gólok közül Kocsis 4-et. Avar 2-őt, Szabó 2-őt 7 kővágó. -usztai* Jávor, tamási* Suücs l-l-et lőtt. Ha/ L -o- § 0 r a n, január 1* A Bocskay vándorcsapata december 31.-án Oranba. s helyi válogatottal mérkőzött s 1:0 félidő után 4:C aránvban győzött. Góllövők: Bartos 2, Vincze. Teleki. Ea/L ' ­—Ö— M ü r i c li, január 1. A svájci túrán lévő BICE jéghoki csapata január elsején játszotta első. mérkőzését Zürichben a i»ol­der-jéinalván, ellenfele a -üricher Schlittschuh Club csapata volt. . A aerkczés 1:1 arányban döntetlenül végződött. A részidők eredménye: C1.0, 1:0, 0:1* A svájci csapat gólja lesállás­ból történt. H/L — /V § Li a r s e i 1 1 e, január 1. a Ferencváros vándor­csapata december 31.-én Harséi11eben a bácsi nonau csapatával mérkő­zött és 3:0 fal idő után 6:1 arányban vereséget szenvedett* §«: M Ü n c h e n, január 1. A Hungária váncorcsaptta újév napján a bajor fővárosban mérkőzött München város vá leget ott csapatával, amelvet ezúttal a lapuban a regensburgi J'aoob-bal, Németország saKszoros válogatott kapusával erősitettek meg . München város csapata 5:1 arány­ban győzött. A félidő- 5:1 volt. <is7> , A mérkőzést 10.000 főnyi közönség előtt játszották. A müncheni válo^aottban Jaccb kapuson kivül a közvetlen védelemben Haringer és Wende, a közénfedezet helyén Goldbrunner, a csatársorban Lechner, Breindl, Krum és Scbaefer mutat ott' vá loge tqtt formát. A Hungária csapatában ujyari kapus vedese tetszett, a csatár­sorban padi ff Turai és Ticska volt jo. Az el FŐ gólt Turai szerezte közvetlenül kezdés után messzi­ről lőtt éles labdával. A 15. percben lírum egyenlite+t, 4. mőnchaa i \é lógatott további góljait Bremdl, Lachner, opeielbauer és ismét Breindl szere zte . A második ^élidőben a Hungária teljesen védelenre rendezkedett ^e, és további gól egyrészről sem esett. V/L <£\ §:: M a r s, e i 1 1 e, január 1. A Ferencváros váncorcsapata uiév nap ián bemutatő mérkőzéft játszott a Nemzeti ellen ás 5:0-ra győzött. V/L k • §:: Pár i s, .január 1. Franciaország válogatott rugby­csapata Németország /Dél-.-szek/ válogatottjai ellen 12:3 arányban gyí­zijtt. A félidő 9:0. v/L