Sportkiadás, 1933/2

1933-12-17

. .§ S z. e g e d, december 17. Szeged FC~Iir.kirFC .3:1 /l:0/. . I. liga bajnoki mérkőzés. Biro: Csárdás. Temesvári-uti pálya. Szer néző. ® v utolsó I. liga bajnoki mérkőzését n n^gy hideg ellenére íssppszamu közönség nézte végig. Bár r pályát toljesen megtisztitották n botol, ti síkos t-1 .j hatásé erősen látszott a játék irnmán. A Szegd megérdemelte győzelmét, sőt az első félidőben kis szerencsével még nö­velhette voln- gclTanyát is. A osf-prt minden része jól működött. Külö­nösen Gerle, Bognár, Liss és Szojka az uj középcsatár tünt ki. ^zzel szem­ben a III.ker.-FC gangén játszott. Csak Biró és Réti érdemel elismerést. A csatársor igen gyenge es ^zéteső volt* Dénss a gólokat nem védhette. -i U. A. ". z r&° kezdte a játékot és már az első percben sarokrúgást erő­szakolt ki. Az 5. percben Korányi II.'lefutó t, mar tiszta helyzetben állt, amikor megcsúszott és labdája, kapu mellé terült. A 8. percben ujabb sarokrúgás volt a III.k-r .- FC. ellen. A Szeged lelte sen támadott. Korányi II. lefutott, ívelt beadása Kiss elé terült, aki a hálóba továbbította /1:0/.. Ezután a III.kerület is tá madott, de csak eredménytelen sarok­rúgást erőszakolt ki; Az utolsó tiz, percben eldurvult a játék. A 35. percben Bertók összeütközött Beretyéssal, akit kivittek a pálcáról és csak a második félidőben játszott tovább. A Szeged tiz ember ellen még nagyobb fölénybe került. Kiss és.Havas lövései fenyegették Lénfsfkapujét. A második félidőben tö$bb folytetodott a Szeged FC fölénye, azonban az óbudai fedezetsor most már jobban működött."A 25. percben Bognár lefutott* kicselezte Győrit, Dénes elhagyta a kaput, mialatt a csatár a hálóba rúgta a labdát /2:0/V A 35. percben a III.ker. FS' támo^c . dott. A 36.'percben Fenyvesi, a 40. percben pedig fieretvás lö-vése került kapu me llé* : Ü 41.'peroben Korányi II. lefutott, bekanyarodott, berdását Szojka kapásból rúgta a kseufcs /3:0/. A következő percben Korányi II. leveset védte Dénes kepus. A 44. .percben a Ill.ker. : FC támadott, és a kapuelotti kavarodásból Schwarz szerezte az ujlr.ki csapat egyetlen gólját /3:1/.* • § Vasárnap délelőtt tartották meg a LASE I* főcsoport rendezé­sében a Magyar Si Szövetség kis ugrósáncán, a főiskolai kezdők ugró­versenyét . :> A tizenkét induló közül Török István BEA6- és Felter Karoly MFC volt a legjobb, valamint kulhanek Armand BEAC. Neki lift volna allegnagyobb esélye a győzelemre, ha első ugrásaKornem bukott volnanel. A közönség nagy érdeklődése mellett megtartott verseny eredményei a következők: 1; .Török litván B.aAC 10.5 m., : .12 m., összponttzam 207.2 pont. 2.- Felter károly MAFC 9 m., 9.5 m., 183 p. '3. Balogh Gyula B£AC 9 m., 9.5 m., 180*5 p. 4. Gézser Albert MFC 9 m., 9.5 m., .162.5 p. 5."Kulhanek Armand BE^C 10.5 m..•/bukott/, 11 m., 148.1 p*, 6* Ort­vvein de Molitor Sánd r BEAC 7 m., 7m., 141.8 p., 7, Krisoh Géza BEAG 9.5 m.,' 9.5 m.y 116.2 p.$. kovács Elemér BE^C 9 m., 9m., 110*5 p.,' 9. -Fodor György BE*n0 9.5 m., 9.5 m., 109.5 p* 10. Lajha Láalo BFUC 9.5 m.,' 9.5 m., 106.1 p. 11. 'Marosán Lajos képzőművészeti Főiskola 8.5 m.v 9 m., 105.3 n. 12. Kovács György képzőművészeti Főiskola 9 m., 9 m.,- 3L'*Q p. ' , .; ' Vasárnap délután a szőve tseg jánoshegyi nagyugrosancan ijep es Béla vezetésével hivatalos ugrotréning volt. A közönség nagy érdeklő' ­déssel szemlélte a harminc méter körüli ugrásokat. §. Oxford-BKE 2:1 /0:0, 0:o/Aemzet. özi jéghokimérkőzés Város­ligeti műjégpálya. A BKE állandó kapusának, -Marxnak, betegs|go miatt­a tartalék Krammerra 1 a kapuban állt ki az oxfordi diákok nemzeiközi viszonylatban is nagy jáiékerot képviselő csapata ellen. magyar ess-,, pet a kanadai ama tőr tréner, Dewar, keze alatt taktikában i§en sokat fej­lődött, de a fiatal játékosok állóképessége még nem áll aranyban gyor­saságukkal és taktikei tudásukkal, ^ .uZ első hnrmad időben a BÍZE volt a kezdeményező fel es igen sok meleg helyzetet teremtettek a magy c r játékosok az oxfordi k^pu előtt. Ebben az időben különösen Jenéi- es Blszsejovszky voltak veszélyesek, de a védelemben játszó Dewar is néhány veszélyes bombát küldött az oxfor­diak k^pujárr, r m it P.zoribeh r k-pus sikerrel háritott el. M/L /Folyt TIÍV./