Sportkiadás, 1933/1

1933-05-07

Berlin május 7, A magyar vizipóló utánpótlás ugzói hosszú és fárasztó vándorútjuk során á szombati berlini mérkőzés után vasárjiap a német válogatott vizipóló csapattal mérkőztek. A mérkőzés 5:5 ftez.^tt /2:4/ aránvban döntetlenül végződött. Az I, félidőben a német úszók hevesen támadtak és a félidő végéig négy gólt is szereztek G-unst /2/, Schwarz és Schulzo nevén. A kemény játékban a pártos biró Ítéleteivel szemben a ma-var vizipólózók csak: a ÍI. félidőben feküdtek bele a játékba, ahol a kedvezőtlen körülmények ellenére is Bözsi és Hazai góljaival már 5:4 arányú vezetéshez is ju­tottak,amikor <va* :. '. utolsó percében Schulzo Döntetlenné tudta ten­ni a mérkőzést.' A németekre az eredmény hizejgő, mert a magyar csapat második fólidőboli játéka révén fölényben volt os a magyar csatáriatéko­sok az igazi vizipóló-művészet minden szépségét mutattak bo a berlini kö zöoségnck; A mérkőzést a Luna-park hullámfürdőjébon játszották* V/Sz -.- ^ :;§ Berlin, május 7. A német labdarugó bajnokság elődöntői során vasárnap a következő eredmények.voltak: Hindenburg Allenstein-Hertha CSO 4:1 /2:0/, Beuthen 09.-Prussaa 1 ..: Schamland 7:1 /3:l/ i PSV .Frankfurt-Polizci Chennitz 6:1/1:1/, Dresdner SC^-Arminia Hannover 1:2 /1:1/, Hamburger SY-Eintracht Frank­furt 1:4 70:2/, Fortuna Düssoldorf-Rasonsport Gleiwitz 9:0/3:0/, VFL Bcnrath-Nünchcn 1860.0:2 /0:2/ , / Egyéb nénct labdarugó eredmények: Lcipzig-Stettin 8:2 /3:0/, München városi .válogatótt-Admira /Bécs/ 4:1 /2;0/, FC Freiburg­Young Fcllov/s /Zürich/ 3:2 /1:1/, Union Gelser.jjlrchon-G-e rmania Bochum 2:2. Va/Sz t vi :: f 4 P. s / b ű l ? % n Á ?^3 u s 7 * Bolgium-Hollandia országok közti labdarugó merkozos a bolgak 2:1 aranyu győzőimével végződött. A.félidőben a belgák l:0-ra vezettek, V/Sz a v§ P á-n r M» május 7. A francia labdarugó Kupa-mérkőzések ddntojoben az Excolsior Roubaix 3:l-re győzött a Racing Roubaix ollón. V/Sz -.­« > r, :: ^ B G ,r. n A í? á 3^s 7. Svájci labdarugó eredmények: Servette Genf-Pro Vcrcolli 2:0, FC Bicl-Bnsoler FC 6:3 V/Sz § Az Országos testnevelési Tanács hétfő esti látványosan szép soortünncpségoro mog^néhány 4, 5, és 6 pengős jegy hétfőn délelőtt meg kapható a roadezo-bizottsag irodájában./Magyar Testnevelés Háza, Alkotmány-utca 3.II.emelet/ * P « r .§ A,9, N , O; E hir szivcs közlését kéri a rendes hir rovatban, Bujdosó Kalman. Sz/Sz