Sportkiadás, 1932

1932-03-26

? TT. • § Z ? í 1 raarclas 26 » Ujpest-Xoung Fellows 3:2 /3:0/ Az TJgpest az első feliaoben matatott szép játékával bebiztosította a győzelmet . A masocik félidőben Avai és Borsányi legyére tárta'! ék állott be, ekkor a zürichi csapat kezűit fölénybe, s két góllal szépített az eredményen. A magyar bajnokcsapat legjobbjai Aknai, Kő­vágó, Bzalay, Avar és P. Szabd voltak. A mérkőzés a loung Fellows tá adásaival indult, mig az TJipest akciói lesallason akadtak meg. Az első veszélyes he yzetet P7 Szabó teremtette a zurichiek apuja előtt, a belső csatárok azonban sóira le­késtek a labdát A 12. p-ben a zürichi kapus vakmerő kiugrással szerelt egy kornerlövest, a labda Sároshoz került, akinek lövését a zürichi -a­pus foloön fekve,fogta. A 20. p-től kezdve Újpest fölénye határozottan­kidomborodott, bar a Young-Fellows is több veszélyes támadást vezetett. Aknai biztosan fogott egy veszélyes szabadrúgást, majd a zürichi csa­tárok labarol szedte le a labdát. A 28. .p-ben P. Szabó oeadásából JaKubé kavarodásban a vezető gólt lőtte. /i:0/ Egy oercre rá ismét a loung üellcws kapuja előtt termett az újpesti csatársor; s a kaoufáról vissza­pattanó „.aüdat a Spitz védhe tétlenül belőtte /2:C7 A zurichiek el­lent amaeasai• ismét Aknai kitűnő védésén hiúsultak meg. A 39. p-ben Borsanyi passzával Avar tisztára játszotta magát és háromra szaporította a gólok szamát. A második'félidőben a tartalékos Újpesttel szemben a honi csa­pat került fölénybe, s csaknem kiegyenlített.'Az ötödik percben Gobet a loung Fellows centere, átjátszotta magát a védelmen és közelről véd­hetetlen golt lőtt /3:1/ Kevéssel utána kornerből veszélyes helyzet tá­rnáét a_ magyar kapu előtt, a kifutó Aknait már kijátsz-ttak. Dudás azonban az. utolsó pillanatban a kapuvonairól mentett. A 16. p-ben Gobet kia ásá­bol Martin szép gólt lőtt /3:2/ A zürichi csapat sorozatos támadásait a masszív magyar védelem ügyesen rombolta szét, Lerohanások révén az újpest is támadott, a csatárok lövéseit azonban nem kisérte szerencse. JQYJ &S a zUricíliek támadásával ért véget./.. ;. Biró Jordán volt.