Sportkiadás, 1929

1929-04-07

A Bástya 1:0 /l:0/ arányban legyőzte a Budai "33 M-ast. 4000 főnyi közönség jelenlétében Klug biráskNdása mellett folyt le a' mórkőzés % melyben a vesztes csapat mindkét félidőben többet támadttt s a meccset érdemtelenül vesztette el. A 3. és a 6.percékben eredménytelen Bás­tya kornerek. 'A 16.percben Tieska fölélő. A 35.percben Sclti beadását Schwarz hálóba fejeli: 1:0. A Bástya védelemre rendezkedik be. négy hátvéd­del játszik. A 43.percben Lukács megsérül és kiáll. Szünet utan állandó "33'V as fölény. A 12.percben Embert elgáncsolják, a 11-es büntetőt Ember lövi.de Beneda kifogja, egymásután két "33 tf-as korner, de a budai csatártk vaktából .. lövöldöznek. A 25.percben Czumpft^lövésétEmber fogja fel.. Ezután' hat kornert ér el a budai csapat, de az eredményen nem tud változtatni. Győzött a Somogy is; 2:0 /l:0/-ra verte a III.ker.FC-t. t Lelkes Somogy-támadásokkal indul a meccs s már a 6.nercben egy kavartdás alkalmával Vadas révén a kaposváriak megszerzik a vezetést: 1:0. Váltakrzó játék, maid a Somogy kerül nagy fölénybe. Szünet után mindenki az óbudaiak felülkerekeoését varja, e helyett ismét ritka lelkes és nagy adag szerencsé­vel támogatott somogyi-offenzívát látunk. A 16.percben a kitűnő Kvasz és Blum támadásba lenditi a Somogyot, Neuhaus helytelenül kifut, Kvasz lövése a kapu- 1 fáról pattan vissza, de a csatárok nem tudják értókesiteni. A 32.percben Rabi 30 méteres / szabadrúgása^Neuhaus feje felett repül a hálóba: 2:0. Erős III. kerületi támadásokkal végződik a mérkőzés. , B udapest levente mezei bajnoksága a Nagyrákoson folyt le. A junitr-hajnok- " sag /3QÖ0 m./győztese Krippmger Zoltán /iX.ker./ll:00.2 mp., 2.Molnár /X.ker./ 11:0.5 mp., 3.Ambrus 7VII.ker./ll:06.2 mp. Csapatbajnokságban: l.VII.ker.A. csapata,, 2.X.ker.., 3.II.ker. - Széninr-csanatbajnokságban /5000 m./.:' 1.Szabó Miklós /VII.ker./18:46 mp., 2. Gergely /Vll.ker./18:52.03 mp.. 3.Eper yV.ker./ 18:54 mp. - Csapatbajnokságban: l.VII.ker. 23 p., 2.V.ker. 40 p., 3.X.ker.86 p. ^ Pestkörnyéki leventék mezei futóversenye /Hűvösvölgy/ I.Szeniorok /4800 m., . 134 induló/.: 1.Heveié Ferenc /Központi járás/ 21:20 mp. Fölényeser, nyerve. Csapatban: l.Közp.jár.18 p., 2.Újpest A.26 p., 3.Újpest B.őg p. - Il.Junir­rtk /3600 m..H7 induló/: Í.Simon István Kispest 11:56 mp. csapatban: 1.Új­pest 25 p., 2.Kispest30 p., 3.Közp.jár.44 p. Tomboló szélviharban folyt le a gödöllői > országúton a Kerékpárszövetség által engedélyezett 20 km.-es rekordkisérleti verseny, amelyben ifj.Lovass Károly M*TK jutottlaz élre 35:56 mp. idővel. Ez az ereamény 5 másodperccel rosszabb a régi rekordnál. 2.Szenes 300 m.-rel, 3.Pelváti. , A Vasas 2:l-n. vezetett a Ferencváros ellen. A Ferencváros a hátvédek helyén Berkessyt és Pappotszerepeltet te, akik feltűnő ingadozóak^vtltak.^A Ferencváros szép iskolajátéket mutat az első negyedórában^, de a góllövésről megfeledkezik. A 24.percben Takács II. kapásból kapufát lo. A 29.percben kor nert ér el a Forencvarcs, Házsó beadását Turay kapásból belövi: 0:1. A Va­sas lábrakap, Fröhlich vezérletével pompás támadásokat vezet s a 31.percben Rcmmer révén kiegyenlít: 1:1. A 32.percben Fröhlich kapufát lő, majd a 40.ik ben ugyanő megszerzi a vezetést: 2:1. Ferencváros-támadásokkal ér véget a félidő. / A II.félidő az első oldalon/ Kispest félidőben két gól előnyt szerzett magának a Bocskay ellen : 2:0. A kispestieknél Dudás balösszekötőt játszott. A 10.percben Öudás 2b méterről ideális bombát ereszt meg, mely a debreceni kapuba repül: 1:0. Tovább is Kispest van támadásban, a Bocskay csak ritkán jut szóhoz. A 38.percben Sághy kapufát lő. A 43.percben Kiss beadását Paczolay befejeli: 2:0. Hungária-Nemzeti első félideje: 1:0 . Az egyenlő creiü ellenfelek küzdel­mébe nHTszinrtelm^^ legénységét. A 4.percben Hires vá­ratlanul belőtte átvezető gólt: 1:0. A 31.percben a Hungária tffside-gólját megsemmisítik. A félidő vége felé a tribünt egy szakasz rendőr szállja meg, mert a klubdrukkerek összekaptak. Ujpest-Sa bari a mérkőzés első fele: 1:0 . Az első negyedórában a Sabaria teljesen tehetetTen. A 16.percben a szombathelyiek kornert érnek el. A'23. és a 25.percben a kitűnő ^einhardt pumpás védésekkel brillírozik. A' 27. percben Sabaria-kcrner. ^ 35.percben Újpest támad, Weinhardt kifut és Wetzer fejéről leöklözi a labdát, de azt Auer belövi: 1:0. Ezután Sabaria­foleny mutatkozik.