Sportkiadás, 1929

1929-08-22

Mag trorszag ana tor válogatott csapata - Bulgária válogatott csapata 3:2 /2:0/. Az u^ JESzkAKT palyan mintegy ezer-főnyi közönség előtt játszották le a mérkőzési, Biró Csárdás Gusztáv.A közönság között mintegy kétszáz bolgár volt,, a budapesti bolgár kolónia csaknem teljes számban. A mérkőzés kölcsönös üdvözléssel és virágcsokorátadással kez­dődött. A 10.percben Sahin II. lövi'a magyarok első gólját, majd Szaniszió a 44. percben a másodikat. A második félidő ll. percében Deutsch éri el a harmadik gólt, majd a magyar csapat erősen vissza­esik és a bolgárok Sztankov révén a 26. és a 38. percben megszerzik két góljukat. A bolgárok igen szépen játszottak, de gólké'tslenek. A mérkőzés teljes sötétségben fejeződött be, A magyarok közlil < Sopo­nyai, Bokor és Deutsch voltak jók, mig a bolgár csapat legjobbja Mas­nikov kapus. A mérkőzés szezonelej i meccs volt, nagyon sok kezdetleges hibával mindkét részen./SH./ 100 kilométeres párosverseny/Kerékpár":'Szent István-dij/: l;Brmer-Senge/tíéLietország/ 52 pont. 2.Nemes-Szekeres/Postás/33 p. ' 3.Johow-/[Ióaetorsz./- Vida Lászlő/BSE/ 30 p.4.11 azák-Lovas/llTK/ 18 p. |,.Csopreghy-Zakariás/BSB/ 12 p.' 6.Garai/Postás/-SzücsÁITK/ 6 p. Ioö: 2:30:12.Omp. Starthoz 12 pár állott, szép verseny, a német klasszis győzött. . • Szoneat és' vasárnap-ra a magyarok revanche-ot kértek, amelyet szombaton este 9 órakor, vasárnap pedig"dut 4 órakor nemzetközi versenyek ke-eteben meg is kapnak. Ez alkalomnál dől el a 6'órás nemzetközi páros-verseny is nemet, osztrák és magyar versenyzők között. „ ' , . ^ 3 , e rC l' i n w augusztus 22'. A Terniis Borussia na a ííational Sporting Ciub Jiairo ellen 5: 1/3:2/ arányban győzött.