Sportkiadás, 1929

1929-04-22

D ebj: f c e- n 5 áprilisul. Bocj&ay^III.ker. 2:0 /0:0/. Biró:: Rotter, 2000 nezo. A helyi^sp^imar az -első felidőben az orkánszerü széllel szemben jatszya is f^lényb^n-rolt és- ellenfele csak balszárnya ró-*'­^n egyes lefutásokkal veszélyeztetett.A 15.percben Sághy faultja miatt megítélt szabad-rugast Stemer a 16-osról a kapu mellé lövi. A Bocskay fokep M-.rkcs revén támad kinek jobbnál-jobb beadásait azonban a " belső csatárok S9rra elhibázzák. A második félidőben a széltől támogatott Bocskay fölemre állandósul. A 3.percben Markos kornert erőszakol ki, ame­ly e \ ugyancsak9 lo es labdája érintés nélkül kerül a hálóba 7l:C/. A 14. , percben W-mpetich messziről küldött lövését Nuuhaus védi a rárohanó csata roktól zavarva azonban a labdát kiejti,amelyet Scmler befejel./2:0/. A jatek ettől kezdve eldurvul, melynek áldozata Kovács, aki a 15.percben sé rulese miatt el is hagyta a mezőnyt, úgyhogy a III.kerületiek csapata ettől kezdve tíz emberrel játszott, A Bocskay'a győzelmet biztosra véve, a to­vábbi eredmény elérését nem forszirozta. * Kap 0 ( sj á r, április 21. Somogy-Nemz et i 4:1 /0:l/.Biró: : Krupitzer.2500 nezo. Az első félidőben'a játék egyenlő ellenfelek küzdel­met mutatta es miután a Nemzeti játszott széllel, a 30 percben Rémay II. . közeli sarkos lövéséből a vezetést meg is szerezte./0:1/. A helyi csapat kiegyenlítési törekvéseit nem kis érte szerencse. Szünet után a Somogy Ka­posváron meg nem látott iramba fog és majdnem az egész második félidőben a széltől is támogatva egykapurajátszott. A 8.percben Somogyi 16 méterről kiegyenlít /1:1/. A 20.percben Rákossy lövését Gallina ,felüti, a labdát a magát feltaláló Galambos mellel a halóba viszi /2:1/. A 24.percben Rákrs s y,bombalövése a kapufáról pattan vissza. A 36.percben mintaszerű összjáték ­után Galambos a harmadik gólt fejeli / 3:1/. A 41.percben mgy tumultusa Nemzetiek kapuja előtt: Galambos a tétovázó védelem hibáját kihasználva beállítja a végeredményt: 4:1. A Somogy csapatából Szattyán,Tallián,Köves,­Kalkó,Galambos es Somogyi,a Nemzetiek közül pedig Török,Flóra,Hossó, Belesik,Odry és Rémay II.volt jó, ' ' Pécs, április 21. Az Országos Megbizhatósági Motorkerékpár­verseny négynapos programmiának második napján 37 versenyző indult Buda­eestről az Ezredes-utcai állami autóüzemből a Székesfehérvár-^eszthely­N-gykanizsa-faposváron keresztülmenő 375 km.-es útszakaszon Pécs felé. Körülbelül 34 versenyző érkezett be a Pécsett lévő huszárlaktányába dél­után 1/3 és 1/2 6 között. Hrubi Ede /Racco/, Ifj.Tima-Horváth István /Sufeer X/, dr.Simon Gábor /René Gillet/, kiesett a versenyből. Hűmmel Endre /Belocett/, Nagykanizsa ós Keszthely között egy be nem mélyitett vasúti ­átjárón 90 7 100 km.-es tempóban menve elbukott és térdsérülést szenvedett. Nagyk-nizsa.1 reténuszelleni injekciót kapott és a tö bbi versenyző között érkezett be Pécsre.. A 34 versenyző közül egyedül ifj.Hóra Nándor /Rudge/ áll büntetőpont nélkül. A versenyzők tapasztalata szerint az útvonal több szakaszán szegekkel teleszurkált burgonyák hevertek,amelynek következté­ben a versenyzők harmada defektet kapott. A verseny holnapi programmján Pécs környékén Abaliget-Kaposvár fele Sikxxsifx sik-fékproba és hegyitura próba szerepel. A negyedik napon Pécsről az akidig ki nem esett versenyzők Budapestre térnek vissza.