Sportkiadás, 1928

1928-11-01

K özépm a gyarorsz ág ifj .. válog atott-Ész ak ILL . válogatott 2:0/1:0/ Biró: Széles. Az' eredmélny fedi az erőviszonyokat, Közepmagyarország csapata minden részében fölülmúlta ellenfelét. Észak legénysége csak szórványos le­futásokkal kísérletezett. Góllövők: Stefanovits,Klotz. gjephokki jubi 1 eumi körmérk5 zések .MA.G II.-BBTE II, 3:1 /3:0/. A győz­tes csapat góljait riéTizy /2/, és HéTnrTch lőtték. Az AKC-KISOK mérkőzést 6:0 arányban az AHC javára irták, mert a KISOK csapata nem jelent meg. A magyar vá l ogatott csapat csa lódást kelte ti,de igy is győzött 3:1/1:0 / arányhan Sváj c repre zentán sai felett. Remek napfényes időben dőlt el a VIII. magyar-svájci válogatott mér­kőzés, amely 22,000' főnyi közönség előtt folyt le* Á, meg jelent előkelőségek között szerepelt Kornis Gyula dr .. kultuszminiszter i államtitkár, Karafiáth Jenő dr., az OTT elnöke, és a többi,. A küzdelem Carraro olasz biró vezetésével zajlott le a szó szoros ér­telmében mert a közönséget állandó izgalomban tartotta a magyar csapat fö­lényeskedő és majdnem teljesen stilustalan játéka* Ezzel szemben a svájciak gyorsaságukkal és pompás helyezkedéseikkel tűntek ki és gyakran ragadtak tapsra a pártatlan nézőket. •" Az első percek valóságos unalomban folynak le, A közönség hiába ki­áltja: ''Tempó magyarok!", a magyar szinek képviselői teljesen álmoson mozog­nak a pályán. Az 5'. per eben a svájci csatárok egészséges támadást vezetnek a magyar kapu felé, de Dénes könnyen utasitia vissza a labdát.Válaszul egy pom­pás ^Takács-akcióból Turay a svájci kapus kezébe lövi a labdát .Rögtön ezután Takács remekel, de a jó helyzetei Ströck elrontja.Á 8.percben kétszer egy­másután áll a magyar csatár ser off £Íde-on ? .ami a közönséget erősen föliz­gat ja.Ezután némi t svájci, fölény. alakul ki „A 11. percben ismét Takács remekel, de ideális labdáját Ströck emberbe vágja,A labda kornerre kerül.-Eredmény nincs. "Mi ez,magyarok! ,T zug a tribün,majd egy svájci játéko st ügyes Oxford­jáért megtapsolnak. A 14.percben Kohut kitör, de a svájci védelem könnyen le­szereli. Rögtön ezután ismét Ströck hibáz,Majd ujabb magyar korner"követke­zik,amely a kapu fölé vesz el.A 17.percben Takács off siclera fut.Egy percre rá az egész magvar csatársor a tilalmi területen áll.Egy percen belül ez még kétszer megismetlődik.-Pokoli füttykoncert az elismerés.A 20.nercben a sport hősi halottak emlékére egy percig szüneteit a játék.A 21.percben Kohut önző játékának köszönheti,hogy lábáról a svájci kapás leszedi a labdát.Egy perc­cel később Ströck üres kapura lő...a közönség gólt kiabál,de a berohanó ma­gyar csatárok az ellenfél kapujából halásszák KÍ a labdát.A svájciak egy ve­szélyes támadását_Nagy rombolja szét.Most perceken át hibáznak a magyar csa­tároio.Bosszantó hibák után végre a 36.percben megszületik az első magyar gól.Egy összecsapás alkalmával Kohut megsérül,a labda kernerre perdül. Hirzor Korner e^ Turay éles fejessel a hálóba küldi:1:0.Ezután pár percen át lelkes magyar támadásokat élvez a közönség.Ströck azonban vagy feleslegesen lő mesz­sziről/ vagy betegen passzol.Az utolsóelőtti percben egész fejelő akadémiát tartanak a magyar játékosok,amig a svájci bekkek bele nem avatkoznak. A II. félidő svájci támadásokkal kezdődök,A Shpercben hirzer lövése a kapus kezébe fut .Rögtön ezután Dénes kifutással ment. A 3.percben Turay off side gólt lő, a biró nem itéli meg.Fél percre rá Hirzer a fel pályáról megszökik és a 16­osról védhetétlenül lő:2:0.Magyar felényi A magyar támadások lelke Hirzer. P A 8.percben Takács remek sarkos lövését"a svájci kapus elvetéssel védi.de a berohanó Ströck a gólba lövi:3:0. A 10.percben Hirzer megsérül.Sorozatos magyar támadások követkéz nek, áe a lövések vagy sélt tévesztenek,vagy a kapus kezében akadnak meg.A további magyar gólok a levegőben lógnak,de az'olasz biró észrevehetően nyomna a magyar csapatot.A közönség hevesen tüntet elle­ne.A 27.percben Fogl Hl. a büntető területen belül eikaszáija Abbeglen III-t a biró^l-est itél.A büntetőrugást Weillter II..lövi.de Dénes remek elvetéssel a labdát ki öklözi, sajnos, a gyors Weiller • Ii.iismét eléri,hálóba küldi: 3:1. A magyar ostrom tovább folytatódik:.A 33.percben Takács pár lépésről mellé lő. A 37.percben Turay gólt lő,de a biró off : side óimén annuilálja. A közönség éktelen füttvkonceriet rendez a biró ellen.Lanyha támadásokkal ér véget sT mérkőzés. Szombat hely:Sabaria-Hcrtha /Bécs/ 3:1 /0:l/.Góllövők:Strasser-Po* wolny, Stof f ián, PowoTiay. Nemzetközi gye p h^kki mérkőzés : Magyar Hockey Glub-Wacker ,/M/0:0.