Sportkiadás, 1928

1928-07-22

• ' : MOTE atlétikai versenye. /Folytatás.. / 200 m. jun.' Göbel KAOE 23.2 mp,. 2. Schifrer Postás',24- mp. 3. Vi sky MTK 24.1. mp-r- Gerely vetés-Hcp. 1. Mandelik MTE 57.2L m. /13 m.' előny/ 2. Gribi* MAFC 55.48 m. /II m/ 3.. Rózsa ;MTK.-55; 40' m. /l5-m . / - 1500 m. : 1. Eeitzy MAC 4-16.8 mp. 2. lászló i .BEÁC ; .4.:22', 4-mp,.., 3.: Holze.r MTK 41 27 . 4 rap ,4-sz-e* löO ' m. stafé­ta C .Q.szt. :'.' ARAK 45 mp . 2. Postás 45.-3 mp. 3.jMTE 49.6 mp . - ••Válogatott 4-szer -10^ m. stafétánk: Raggamby-Oerő I.-Sugár-Róz sahegyi, 4JL-. 7 mp-cel uj országos rekordot futott. ' Dönt etlenül végződött az F TC-MAC vizipoló bajnok i mérkőzés. FTC-MAC 2:2 /l:0/ A két cs'appt rendkívül erős küzdelmet vivott, melyben­fő­leg a kitűnő védelmek domináltak. A 7.percben 4 méteres a MAC ellen, melyet Vértessy góllá értékesit. Közvetlenül a félidő befejezése előtt Homonnay gólt ér el, de annak szabálytalan volta miatt a biró érvényteleníti .Szünet után Ivádynak sikerül egalizálnia.majd Csorba révén a MAC a vezetést is meg­szerzi, s az FTC csak elkeseredett küzdelem után tudja a már elveszettnek hitt mérkőzést kiegyenlíteni, Wenk góljával. Ezzel az eredménynyel a bajno­i| ki cimet a III. ker. TVE nyerte el. A Ósurgay -dijas ifjúsági atlétikai verseny győztese a MAC ) 24'ponttal.; 2. MTK 10 p. 3; Arak 8 p. - A triatlonban: 1. Arany ARAK 4.5 ,1 ponttal; -2. Mélykuthy MTK 6 p. 3. V/eisskopf MTK 7.5 p. Holtverseny a z 1500 méteres úszóbajnokságban Az' 1. és a-2. helyen Fehér II. István JOSSZE és Ralassy TJTE holtversenyben végeztek 22:19.6 mp. idővel. Mögötti Gecoze MOTE végzett 22:23.48 mp. idővel.- Magyarország '100 m-es hátúszó bajnoksága: 1. Bitskey Aladár 1ASE 1:16.2 mp. 2. Nagy OTK 1:18.2 mp. 3. Bitskey Árpád MESE 1:18.4 mp. Az amatőr fut"ballbajnokság ors zágo s győztese a ' ~ ! '­Te st vér is é g A Győrben lefolyt amatőr futballbajnoki döntőben a Testvér 3:2 /3:l/ arányban megérdemelt" győzelmet aratott a Szombathelyi Vasutasok fö­lött.Az első negyedórában 'a szombathelyiek voltak frontban, utána azonban a fővárosi vasutasok kerültek fölénybe.A II.félidő a szombathelyi játéko­sok erősen aktiv játékával telt el. Ennek.ellenére csak az utolsó.el őtti percben tudták vereségüket enyhiteni. • ' Magyaro rsz ág úszóbajnokságai ./Folytatás/Magyarország 3 -szor '100 m-es hölgy vegyes"' staféta bajnoksága: l.NSC /vass, Szőke Kató, Siposs/ 4:50 mp. 2. MUE 5:04.2 mp.- Magyarország műugró bajnoksága: 1. Vajda Lász ló FTC 132.36 ponttal, 2. 'Nagy Károly MTK 129^3 p. 3. Lenhardt Ernő MAC : 110.46 p.- Ifjúsági 3-szor 50 m. vegyes staféta: 1. BBTE 1:46 mp. 2. ITESE 1:48.2 mp. 3. MTK 52.2 mp'. BSE nemzetközi kerékpárversenye . 25 km. motorvezetéses verseny: 1. Istenes 21:02.6 mp. 2~, Szekeres , 3. Bartos, 4. Dickentmann ./Hollandi a/­Főverseny; középdöntő, 1.futam: 1. Sághy, 2. Eigner,- 2.futam: 1. Lovass, 2. Gacsa II. Magyarország 4-szer 200-m-es gyorsúszó staféta .bajnokságában győzött az egri gárda : Bitskey , Barmyai, Tarródy, Bárány, 1Q:05 mp. idő­vel./Országos rekord: 10:02.6 mp./ 2. SzTJS /Brenner, Herendy II. Wannie, Wannie Ili 10:15. mp. 3. MTK /Hollóssy, Páhok, Magyar , Homonnay II/ Egy uszodahosszal.- Bárány 200 m-es ideje 2:23.6 mp. Az augusztus 5-*iki"Balr toni Kult űrnap" 222 km-es stafétfifutá­sának a főpróbája 'na volt. Reggel 6 órakor indította el a staféta futókat Veszprém vármegye testnevelési felügyelő jenek j el enlét ében Zulcer lajos altanácsnok. A staféta futók már féltizkor az Ábrahámhegy tájékán jártak. A végső cél- a balatonfüredi strancsétány volt. Itt fogják átadni a győzte­sek stafétabotjaikat Horthy Miklós kormányzónak.