Sportkiadás, 1928

1928-12-16

Eötvös Zeit ár, többsz TÖS _ bajnok kettős veresége . A BKE vasárnap regge 1 i háziversenye_kétfokos hidegben,erős széltől zavarva folyt le. Ugy^az 500, mint az .0000 méteres tavon nagy mezőnyök indultak. A verseny meglepetése/Eötvös Zoltán 500 méteren a cél előtt felbukott, az 5000 méteres küzdelmet pedig nyolc kör után feladta.Eredmények: I.500 m. I. Kauser 48.8 mp. 2; Schneller 50.4, 3. Vita 50.6, 4. Vindtner 51 _ mp.~ II. 5000. m .UErdélyi 9:51.5 mp. 2. Bihari 10:08.8, 3.Pataki 10:20,7, 4.Vita 10:24.9, 5.'Vindtner 10:25.2 mp. __hogy ME-Trcppauer^E.V^ 2:2/1:0, Itl/ Biró: Minder Frigyes.A troppaui csapat • váratlanul erős ellenfélnek mutatkozott.A vezető gólt ők értek el a 8.percben Caucig révén.A játék második harmadának 5. percében Je­ney kiegyenlítet t .A harmadik részidő 3.percében Minder Sándor a BKE. részére forditotta a küzdelem sorsát,de alig félperc múlva Dorazil ega­lizált 2:2 , • Cúrinthianrdij döntőié; Dunakeszi Magyarság-Rákosligeti AC 3:0 /2:0/.A mérkőzés ünnepélyes keretek között folyt le.A küzdofelek zász­lót cseréltek. A 'dunakeszi csapat megérdemelten győzött. Az első gólt a 12. percben Zsiros fej elte.Majd ugyanő egy korner után ujabb gólt fejelt /29.p/.Az utolsó gól a második félidc 5 k percében esett Fain II. révén. Szövetségi serlemérkőz esek : Hungária-Szemére 7:Q/l:0/.A Szekere­csapat az első félidőben mutatkozott e 0 venrangu félnek.A vezető gólt Opata révén Skvarek fejelte: 1:0.A második félidő 5.percében Skvarek egyedül sétált a labdával a hálóba: 2:0.A 7.percben Barátky huszméteres lövése ért célt:3:0.A 12.percben Opata lövése a Szemere jobb hátvédjének a lábáról pattant a kapubá;4:0.A 30,'percben Rirzer egy 11-est 1" be: 5:0.A 42,nercben Hirzer 16 méterről a kapus hasa alatt vágja be a hato­dik golt.ügy percre rá Skvarek beállitja a végeredményt. Ferencváros B/-N e m z e t i B~ 2:1 /l:0/ Nivótlan, csapkodó játék.A vezető gólt a 1? .'percben Beacs ek egyéni játékkal sze­rezte meg.A következő gólt a második félidő 15.percében ugyancsak Bea­csek vágja a hálóba ka pásból: 2:0. A 29.percben Török" t/N/utanrdgás mi­att kiállítja a biró.A 30^enpsy lövi a Nemzeti egyetlen gólját:2:l. /percfen) A rendőrs é g uszóversenye .1.60 m. gyorsúszás /tisztek/l.Lechner Ká­roly 49. F mp.-Il.K0 m.gyorsúszás,Főverseny: 1.Szabó 31.József 43.4mt,­III. 40 m.úszás ruhában: 1.Szabó' 31.József 45 mp.-IV. 200. m. tetszésszerinti uszas,tisztiverseny: 1.Lechner Károly 3:16 mp. Ferencvár os-Bocskay 5:1 /3:0/ . Szünet közben a közönség lelkesen tüntet a Ferencváros mellett.Újra­kezdés után már a 3.percben esik a következő gól.Rázsó szabadrúgásából Turay Hübner mellett lc a hálóba/4:0/A következő percek a Bpcskay ellen­támadásainak parirozásával telnek el.A Eocskay ismét átcsoportosítja csa­patát,Fejér mégy centerhalfnak.Sághy a balszélen statisztál,Több veszé­lyes szabadrúgás következik a Bocskay ellen.A Bocskay nem támad keveseb­bet ellenfel énéi.A 2P. per eben Dettrich Kohutot felvágja,de a biró nem ad, 11-est.A 30.percben Rázsó beadását a befutó Szedlacsek gólba fe jel 1/5:0/ . A 36. per cberl veszélyes Bee skay -támadás. Bangi kifut,Markos Vincéhez passzol, •] aki az üros kapuba gurit/5:1/ .Az iram lanyhul.Külcnösebb esemény nem történt. II.liga: Turul-Erzsébetváros 4:0/0:0/. Góllövők:Zenger/21.,30. és 43. p./ ,Kutik /39.p./ ' BSB-Józsjfváros 4:2 /2:0/.B arátságos . A Budapesti Höjgyuszók Vivő Clubja háziversenyén dr.Rozgonyi György­né került az élre ÍSzenesné ochwartz Magda és König Lili előtt. ügetőversenyek:, I t fut. :1.Vétek /Feiser 2 1/2./.2.Ragonbán . /Ncvák <>/ '1 3.redea/Zvíillinger 27 .F.m.KramLusz .hedtstó.Bazsalikom.Tot: 141.H.52,16, 0v 47. Ii.fut.: l.Ramas/Novák pari/2.Csibész/Salgó 2j3.Diaboló/Frisch 4./F.m. Cserkesz,Raduga Orgazda.Tot:35,H.22,1*.0.41, III.tut.: 1 .PoJtny/Bankf 1 1/2/, ^.duhar /Novak 6/ 3.Coderc. -Raliinka 6/ F.m.Blanka,Uri baka.Kocogó,Tot: 33. H.15,23.0.34, iV,fut,:, l.QcskOs /Nóvák 1 1/4 reá/:2.Pomvadour /Kovács J.8 3,Avanti I./Feiser 4/.E.m.Gnszti,Kalimegdán,Horpács.Tot: 18.H,14.23. 0,53,