Somogyi Hírlap, 2017. november (28. évfolyam, 255-279. szám)

2017-11-06 / 258. szám

14 SPORT 2017. NOVEMBER 6., HÉTFŐ Győzelemmel kezdte a bajnokságot a Nagyatád SAKK NB II. ASZTALOS LAJOS CSOPORT: Megkezdődött az NB II.-es sakkcsapat-bajnokság. - A többi csoportban már két fordulón is túl vannak a játé­kosok, itt az Asztalos csoport­ban viszont csak most kezdőd­tek meg a küzdelmek, mert ebben az évben tíz csapattal indult el a bajnokság - tájé­koztatta lapunkat a nagyatádi klub képviseletében Kiss Atti­la. - Mindjárt az első forduló­ban két somogyi együttes ke­rült szembe egymással. SAKK EGYLET NAGYATÁD- KAPOSVÁRI BÁSTYA SE 9,5-2,5 - Sajnos a kaposvári csapat eléggé tartalékosán érkezett Nagyatádra, így a mérkőzés sor­sa elég hamar el is dőlt. Ettől az évtől kezdve a bajnokság sorsát a csapatgyőzelmek száma fogja eldönteni, így a két pont meg­szerzéséhez már nincs szük­ség nagyarányú győzelmek­re. A két ifjúsági táblán hamar eldőlt a játszma sorsa, Kondá- kor Márk és Györkös Krisztina könnyedén gyűjtötte be a pon­tokat. Ezt követően is a hazai­ak irányították a mérkőzést és sorra aratták a győzelmeket. A nagyatádi csapatból Máthé Gáspár, Horváth Attila, König Balázs, Vrban Damir, Szíjártó András, Mihalecz Attila, Kon- dákor Márk és Györkös Kriszti­na szerezte meg a teljes pontot, míg a kaposvári csapat egyet­len győzelmét Illés Attila sze­rezte. A Vrban Mladen-Veress Róbert, Lipcsei Ádám-Szoták László és a Ferencz Miklós- Révész Dénes játszmák pedig döntetlennel végződtek. A játék képét látva az eredmény reális­nak mondható, bár némelyik táblán egy-egy fél pont gazdát cserélhetett volna. BAJA-MARCALI VSZSE 7,5-4,5 Derekasan helytállt, ám vé­gül vereséget szenvedett a Marcali a Baja otthonában. Az egyetlen győzelmét Link Ul­rich szerezte a négyes táblán. A marcali győztes: Link Ul­rich (4. tábla). Döntetlent ért el Haszon Dávid (1. t.), Tóth Dáni­el (2. t.), Babits András (3. t.), Rázsits Géza (5. t.), Horváth Jó­zsef (7. t.), Nádor Zoltán (8. t.), Pálfi Péter (9. t.). Az első fordu­ló további eredményei: Decs- Komló II. 9-3, Szentlőrinc- Sárosd 5-7, Kármin Pécs- Dunaújváros 5,5-6,5. A baj­nokság állása: 1. Nagyatád (2 pont 9,5), 2. Decs (2 pont 9,0), 3. Baja (2 pont 7,5), 4. Sárosd (2 pont 7,0), 5. Dunaújváros (2 pont 6,5), 6 Pécs (0 pont 5,5), 7. Szentlőrinc (0 pont 5,0), 8. Marcali VSzSE (0 pont 4,5), 9. Komló II. (0 pont 3,0), 10. Ka­posvár (0 pont 2,5). Kun Z. Sikert arattak a nagyatádiak ADAMA megyei I. osztály: négyszer villant Túrós és Valkó Gólzáporos meccsen verte a Balatoni Vasas a Lellét Hét gólt szereztek a Lelle elleni rangadón az éllovas Balatoni Vasas játékosai Fotó: Lang Róbert A13. forduló rangadóján négyszer is betalált a bajno­ki címvédő Balatonlelle a ki­üti műfüves pályán, mégis pont nélkül maradt; a házi­gazda Balatoni Vasas ugyan­is hetet vágott. A gólözönből Túrós Viktor négyet vállalt, s szintén négyszer iratkozott fel a gólszerzők közé a fonyó- di Valkó Tibor a Sárd ellen. Fenyő Gábor gabor.fenyo@mediaworks.hu A13. FORDULÓ EREDMÉNYEI: BALATONI VASAS- BALATONLELLE 7-4 (4-1) Siófok-Balatonkiliti (műfü­ves pálya). V.: Deák T. BALATONI VASAS: Bagi - Effo- ua (Schütz a 72. percben), Hor­váth B. (Karsai L. a 89. perc­ben), Horváth Gy., Kovács N. - Yondo (Gere T. a 77. percben), Sarkanti, Körmendy (Suszter a 89. percben), Derdák - Túrós (Rózsa D. a 85. percben), Mester G. (Tóth D. a 80. percben). Edző: Vida András. BALATONLELLE: Finta - Neu­bauer M., Hegedűs Gy., Kenéz Sz. (Kajtára 79. percben), Gál B. (Kovács K. a 35. percben) - Ba­logh L., Mátyás K., Pap M. (Ba­logh Bendegúz a 82. percben), Balogh Botond - Bohata, Béres F. (Graszl N. a 67. percben), játé­kos-edző: Kenéz Szabolcs. GÓLSZERZŐK: Finta (a 10. percben - öngól), Túrós 4 (a 28. percben, a 35. percben, az 50. percben és a 71. percben), Effo- ua (a 38. percben), Mester G. (a 76. percben), illetve Balogh L. 2 (a 37. percben és a 90. perc­ben), Béres F. 2 (az 53. percben - 11-esből és az 58. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: B. Vasas-Balatonlelle 3-0. CSURGÓ-MARCALI 1-0 (0-0) Csurgó,'50 néző. V.: Virágú J. CSURGÓ: Bolla - Tóth Sz., Somogyi D., Pákái G., Tóth K. (Bors a 90. percben), Bódis G., Beke Bálint, Beke Bence, Soós G. (Dingó a 71. percben), Rózsi (Tokai a 80. percben), Markos. Edző: Beke Lajos. marcali: Jagadics - Czimon- dor, Orbán R., Fenusz T., Né­meth M., Szabó P. (Szaka R. a 35. percben), Garai K., Somo­gyi V., Körösi A. (Sámóczi a 90. percben), Zsiga Sz., Vörös M. (Tóth N. a szünetben, Háromi a 85. percben). Megbízott edző: Csehkis Gábor. GÓLSZERZŐ: Pákái G. (a 87. percben). A góllövőlista A Balatoni Vasas támadó­ja, az élen álló Túrós Viktor négyszer vette be a Balaton­lelle kapuját a tizenegy gólt hozó balatoni rangadón. Tú­rós Viktor (Balatoni Vasas) 17 gól, 2. Kuti Richárd (Somogy- sárd), Mester Gellért (Balato­ni Vasas) 12-12 gól, 3. Balogh László, Bohata Ádám (mind­kettő Balatonlelle), Markos Péter (Csurgó), Nikolics Vu- kan (Nagyatád), Tompa István (Babócsa). kiállítva: Jagadics (Marca­li - kapus) a 84. percben utol­só emberként elkövetett sza­bálytalanságért, Dingó (Csur­gó) a 88. percben rossz ütemű becsúszásért. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Csurgó-Marcali 2-4. Kiss Béla SEGESD-KADARKÚT 0-0 Segesd, 100 néző. V.: Posza. SEGESD: Kis M. - Juhász D., Horváth A. (Kovács A. a 61. percben), Bizderi, Baranyai B. (Kolló a 61. percben), Horváth J. (Kovács P. a 77. percben), Ámon, László B., Ruzsics, Szép Sz., Kovács R. Edző: Papp Zol­tán. KADARKÚT: Strublics - Ba­logh Cs., Pető T., Vízhányó, Kal­ló, Németh D., Ferenczi M., Pal- lósi (Tarlósi a 31. percben), Ba­logh Á. (Verkman a 76. perc­ben), Horváth Á., Ferenczi D. Edző: Csajági Csaba. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Segesd-Kadarkút 3-1. Pintér Tibor FONYÓD-SOMOGYSÁRD 5-1 (3-0) Fonyód. V.: Kiss Sz. FONYÓD: Barátúri - Baranyai D., Császár V., Derne N. (Bö­szörményi a 26. percben), Ge- iszt (Fenyvesi F. az 55. perc­ben), Andermann M. (Kelemen Sz. a 70. percben), Bocsev (Ko­vács N. a 68. percben), Bérezi, Vajandt Gy., Molnár A. (Görcsi a 69. percben), Valkó T. (Samu B. a 89. percben). Játékos-edző: Deme Norbert. SOMOGYSÁRD: Horváth N. (Czippán a szünetben) - Gön- döcz, Páger B., Szabó Zs., Ma­rks (Varga L. a 65. percben), Kuti R., Németh Á., Kuti K., Kuti S., Páger D., Baranyái D. Edző: Vancsura Gábor. GÓLSZERZŐK: Valkó T. 4 (a 3. percben, a 29. percben, az 59. percben és a 73. percben), Ge- iszt (az 54. percben), illetve Ba­ranyai D. (a 68. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Fonyód-Somogysárd 6-0. NAGYBAJOM-BABÓCSA 3-1 (2-1) Nagybajom, 150 néző. V.: Bö- röczi. NAGYBAJOM: Buchenauer - Vörös G., Törzsök M., Nemes Gy., György Zs., Trimmel (Kuti M. a 81. percben), Babai (Ábra- hám R. a 25. percben), Ács-Ger- gely (Nagy Gy. a 85. percben), Nagy I. (Weimann R. a 65. perc­ben), Horváth M., Bodó (Kolum- bán E. a 65. percben). Edző: Bő- zsöny János. BABÓCSA: Banicz B. - Iván D., Keresztény G., Mangult, Horváth J., Tompa L, Horváth Zs. (Mózes G, a 83. percben), Horváth L., Patkó (Szalai Sz. a szünetben), Gergulás (Pércsi a 72. percben), Horváth P. Játé­kos-edző: Horváth Péter. GÓLSZERZŐK: Bodó (a 36. percben), Ábrahám R. (a 37. percben), Trimmel (a 75. perc­ben), illetve Tompa I. (az 1. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Nagybajom-Babócsa 5-3. Törő Balázs BALATONKERESZTÚR- NAGYATÁD 0-4 (0-1) Balatonkeresztúr. V.: Erde- lecz. BALATONKERESZTÚR: Babi­na E. - Horváth D., Búza, Sle- zák (Deákvári P. a 32. percben), dr. Gelencsér A. (Pernecz a szü­netben), Horváth M., Bartha, if­jabb Deákvári A. (dr. Keöves a 76. percben), Bogdán T. (Fényár az 56. percben), Ölti, Bakos P. Edző: idősebb Deákvári Antal. NAGYATÁD: Czebei - Kolum- bán K., Kovács Kristóf, Deka- nics, Rácz E. (Galamb D. a 67. percben), Szabó P. (Bútor a 82. percben), Kollár D. (Richter P. a 34. percben), V. Nikolics (Csi­kós a 73. percben), Kulcsár K. (Kis P. a 85. percben), Kovács Krisztián (Párkányi az 53. percben), Knippl, Edző: Készéi Ferenc. GÓLSZERZŐK: Kolumbán K. (a 2. percben), Galamb D. (a 75. percben), Dekanics (a 80. perc­ben - 11-esből), Richter P. (a 87. percben). KIÁLLÍTVA: Búza (Balatonke­resztúr) az 58. percben. A Balatonkeresztúr ifjúsági csapata szabadnapos volt. KARÁD-MAGYAREGRES 1-4 (1-1) Karád. V.: Nagy J. KARÁD: Orosz R. (Bogdán Á. a szünetben) - Varga K., Ba­logh R., Vendriczki, Herczeg M. (Fábri Ä. a 63. percben, Balássa M. a 68. percben), Horváth A., Strángli, Zsibrik, Hadaró, Ko­máromi B. (Ábrahám A. az 57. percben), Szűcs J. Megbízott edző: Komáromi József. MAGYAREGRES: Kéri - Keszt­helyi B., Károli Gy., Bogdánfi (Széchenyi A. a 88. percben), Sólyom G. (Perák 85. percben), Horváth M., Kozári, Simon R., Németh J., Simon M. (Káro­li M. a 68. percben), Tabi. Játé­kos-edző: Bruncvig Róbert. GÓLSZERZŐK: Zsibrik (a 28. percben), illetve Sólyom G. (a 25. percben), Németh J. 2 (a 76. percben - 11-esből és a 88. percben), Tabi (a 80. percben). KIÁLLÍTVA: Balogh R. (Karád) a 60. percben. A Karád ifjúsági csapata sza­badnapos volt. TOPONÁR-TAB 1-5 (0-2) Toponár, 200 néző. V: Babos. TOPONÁR: Hegedűs I. - Zaty- kó J., Farkas R, Kesztyűs (Taní­tó a 76. percben), Kovács R, Ivu- sza G., Sándor G., Házi Á., Nagy A. (Orsós V. a szünetben), Ivu- sza T., Hornyák. Játékos-edző: Ivusza Gábor. TAB: Horváth J. - Kaveczki, Naász, Ladiszlai K., Vodicska K., Kiss G., Kispál (Hendl a 78. percben), Magas, Vida A., Tá­bori T. (Szabó T. a 81. percben), Nádori (Kecskés a szünetben). Játékos-edző: Ladiszlai Krisz­tián. GÓLSZERZŐK: Kovács P. (a 74. percben), illetve Tábori T. 3 (a 38. percben, a 60. percben és a 78. percben), Vida A. (a 42. percben), Vodicska K. (a 92. percben - 11-esből). Az ifjúsági mérkőzésen: To- ponár-Tab 3-1. Keller Imre ADAMA Megyei I. osztály 1. Balatoni Vasas i 13 11 1 1 45-17 34 2, Nagyatád 13 11 1 1 38-12 34 3. Balatonlelle 13 9 1 3 46-20 28 4. B.keresztúr 13 6 2 5 13-19 20 5. Fonyód 13 6 1 6 22-25 19 6. Nagybajom 13 5 4 4 23-25 19 7. Magyaregres 13 6 0 7 17-24 18 8. Somogysárd 13 5 2 6 25-31 17 9. Toponár 13 5 2 6 22-35 17 10. Csurgó 13 5 1 7 21-26 16 11 Babócsa 13 5 1 7 26-33 16 12. Kadarkút 13 4 3 6 17-25 15 13. Segesd 13 4 2 7 20-24 14 14. Karád 13 3 3 7 22-28 12 15. Tab 13 3 2 8 16-24 11 16. Marcali 13 2 2 9 18-23 8 Így folytatják Az ADAMA Somogy Megyei I. osztály 14. fordulójának páro­sítása. Szombat: Balatoni Va­sas-Nagybajom, Balatonlel- le-Csurgó, Marcali-Segesd, Kadarkút-Fonyód, Nagyatád- Toponár. Vasárnap: Somogy- sárd-Balatonkeresztúr, Tab- Karád, Magyaregres-Babó­csa. Kezdés egységesen 13 óra 30 perckor. Az ifjúsági csapatokat két órával koráb­ban, 11 óra 30 perckor szólít­ják majd pályára. A forduló válogatottja Németh József \ ‘ Magyaregres