Somogyi Hírlap, 2017. október (28. évfolyam, 230-254. szám)

2017-10-16 / 242. szám

14 SPORT 2017. OKTOBER 16., HÉTFŐ Leiskolázták a vendégeket a bajnoki nyitányon RÖPLABDA NB I./NŐK Előre bo­rítékolható volt, hogy a bajno­ki nyitányon a nem igazán acé­los Bp. Testnevelési Egyetem SE csapata nem okoz gondot a nyáron alaposan megerősített házigazda 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem együtte­se számára. A hat új igazolás közül öt mindjárt a kezdőcsa­patban kapott helyet. A feladó Lutter Liza jól mozgatta a tár­saságot, a visszatért Harmath Zsófia a válogatott Leidgeb No­émivel egyetemben a hálónál jeleskedett, a nehéztüzérsé­get pedig az Újpestről érkezett Háfra Dominika és a szerb lé­giós Nevena Iricanin testesí­tette meg a brazil Debora Ri- beiro Araujóval karöltve, míg Csitári Virág jó szokásához híven a liberó szerepkörében tüsténkedett. A kaposvári egylet látható­an nagyon felkészült a bajno­ki rajtra; a nyitójátszmában csupán kilenc pontot engedé­lyezett fővárosi ellenfelének. A folytatásban sem változott a játék képe, miközben Zár­ka Péter mester egymás után küldte be a pályára a többi­eket, így Fábián Fannyt, Ko­csi Alizt, Horváth Alexandrát, Szívós Ildikót és Kanizsai Do­rottyát. Egyedül csak a sérü­léssel bajlódó csapatkapitány, Sitkey Mariann nem lépett pá­lyára a mindössze 54 percig tartó idénynyitón. 1. MCM-DIAMANT KAPOSVÁRI EGYETEM - BP. TESTNEVELÉSI EGYETEM SE 3-0 (9,12,10) Kaposvár, Városi Sportcsar­nok, 200 néző. V: Halász É., Soltész. 1. MCM-DIAMANT KAPOSVÁRI EGYETEM: Lutter L. (1), Iricanin (10), Harmath (8), Háfra (14), Araujo (14), Leidgeb (6). Csere: Csitári V. (liberó), Fábián F. (-), Kocsi (1), Horváth A. (-), Szívós I. (3), Kanizsai (2). Vezetőedző: Zarka Péter. BP. TESTNEVELÉSI EGYE­TEM SE: Németh J. (-), Zgyer- ka-Édes (4), Czakó (-), Imreh (3), Csengeri G. (3), Villám (7). Csere: Dobrovits (liberó), Mo­csári (liberó), Poór (2), Kolada (-), Balabás (-), Horváth R. (-), Verebes (1). Vezetőedző: Her- czeg Gyöngyi. 1. JÁTSZMA: 3-0, 4-2, 8-2, 10-4, 16-6, 20-6, 23-9, 25-9 (20 perc). 2. JÁTSZMA: 2-2, 6-2, 8-4, 10-5, 16-7, 20-9, 25-12 (17 perc). 3. JÁTSZMA: 5-3, 10-3, 16-6, 20-8, 25-10 (17 perc). Fenyő Gábor Harmath Zsófia nyolc pontot ter­melt Fotó: Muzslay Péter ADAMA megyei I. osztályú bajnokság: kiütötte a Karád a Toponárt A bajnok Leltét verte az újonc kadarkúti alakulat Az egyik bajnoki pontot otthon tartotta szombaton a marcali együttes Fotó: Zsirai Tibor A10. forduló bombamegle­petését az újonc Kadarkút szolgáltatta, amely legyőz­te a Balatoniellet; a bajno­ki címvédő csak az utolsó percekben tudott szépíteni. A Karád kiütötte a Toponárt, míg a Keresztúr Babócsáról, a Balatoni Vasas Somogy- sárdról, a Fonyód pedig Ma­gyaregresről hozta el mind­három pontot. Fenyő Gábor gabor.fenyo@mediaworks.hu A 10. FORDULÓ EREDMÉNYEI: TAB-SEGESD 1-0 (0-0) Tab, 130 néző. V: Agócs Á. TAB: Horváth J. - Naász (Pál D. a 63. percben), Kaveczki, Nádori, Kiss G., Magas (Kecs­kés a 88. percben), Pretz (Ká- tai a 85. percben), Vida A., Tá­bori T. (Hendl a 90. percben), Kispál, Vodicska K. Játékos­edző: Ladiszlai Krisztián. SEGESD: Kiss M. - Szép Sz., Bizderi, Kovács R., Ámon (Hor­váth I. a 87. percben), Horváth A. , Juhász D., Ruzsics (Büki a 40. percben), Kovács A. (Bara­nyai B. az 54. percben), László B. , Horváth J. Edző: Papp Zol­tán. GÓLSZERZŐ: Tábori T. (a 85. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Tab-Segesd 4-1. Gombér György NAGYATÁD-CSURGÓ 4-0 (3-0) Nagyatád. V: Nagy J. NAGYATÁD: Vörös A. - Knippl (Kovács Kristóf a 61. percben), Dekanics, Kollár (Koósz Á. a 81. percben), Szabó R, Kulcsár K. (Kolumbán K. a 13. perc­ben), Párkányi (Rácz E. a szü­netben), V. Nikolics (Csikós a 61. percben), Kovács Kriszti­án, Richter R, Galamb D. (Tu­lok a 69. percben). Edző: Készéi Ferenc. CSURGÓ: Bolla - Tóth Sz., Bo- zó, Pákái G., Proszenyák, Tóth K. (Tokai a 79. percben), Bódis G. (Dingó a 80. percben), Be- ke Bálint, Beke Bence, Markos (Soós G. a szünetben), Rózsi. Edző: Beke Lajos. GÓLSZERZŐK: V. Nikolics 3 (az 5. percben - 11-esből, a 7. percben és a 29. percben), De­kanics (a 89. percben). A Csurgó ifjúsági csapata szabadnapos volt. KADARKÚT-BALATONLELLE 2-1 (0-0) Kadarkút. V: Virágh J. KADARKÚT: Strublics - Ba­logh Cs., Pető T. (Verkman a 89. percben), Vízhányó, Né­meth D., Vodicska B., Ferenczi M., Tarlósi, Balogh Á., Horváth Á., Ferenczi D. (Kalló a 65. percben). Edző: Csajági Csaba. BALATONLELLE: Parragi - Neubauer M., Gál B., Hegedűs Gy., Balogh Botond, Balogh L., Fila, Mátyás K., Bohata, Kajtár, Kovács K. (Somogyi Z. a szü­netben). látékosedző: Kenéz Szabolcs. GÓLSZERZŐK: Ferenczi M. (a 69. percben), Kalló (a 74. perc­ben), illetve Fila (a 87. perc­ben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Kadarkút-Balatonlelle 0-6. MARCALI-NAGYBAJOM 1-1 (1-1) Marcali, 90 néző. V: Deák T. MARCALI: Háromi - Czimon- dor, Németh M., Fenusz T., Ko­vács B., Szabó P. (Somogyi V. a 70. percben), Garai K., Horváth E. (Sámóczi a 86. percben), Kö­rösi A., Maros (Vörös M. az 54. percben), Zsiga Sz. (Szaka R. a 77. percben). látékosedző: Kö­rösi András. nagybajom: Buchenauer - Ábrahám R., Vörös G. (Nagy Gy. a 76. percben), Törzsök M., Nemes Gy., Weimann R. (Nagy I. a 63. percben), Trimmel (Ko­lumbán E. a szünetben), Babai, Ács-Gergely, Horváth M. (Bodó a 34. percben), Kuckó. Edző: Bőzsöny János. GÓLSZERZŐK: Maros (a 3. percben), illetve Ács-Gergely (a 17. percben). KIÁLLÍTVA: Fenusz T. (Marca­li) a 72. percben, Kuckó (Nagy­bajom) a 85. percben. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Marcali-Nagybajom 0-3. Ivusza István KARÁD-TOPONÁR 6-1 (2-1) Karád, 150 néző. V: Virágh J. KARÁD: Orosz R. - Gosztonyi B., Herczeg M. (Fábri Á. a 70. percben), Varga K. (Kreka a szünetben), Zsibrik, Vendricz- ki, Balogh R., Szűcs J„ Stráng- li, Balása M. (Komáromi B. a 73. percben), Horváth A. Meg­bízott edző: Komáromi József. TOPONÁR: Hegedűs I. - Nagy A., Zatykó J., Ivusza T. (Hor- nyák a 65. percben), Farkas R, Baranyai D. (Tanító a 67. perc­ben), Kovács R, Házi Á. (Or­sós V. a 27. percben), Sándor G., Ivusza G., Gelencsér G. lá­tékosedző: Ivusza Gábor. GÓLSZERZŐK: Horváth A. 2 (a 7. percben és az 58. perc­ben), Balogh R. (a 31. percben), Kreka (a 62. percben), Goszto­nyi B. (a 68. percben), Balása M. (a 69. percben), illetve Ko­vács P. (a 37. percben). KIÁLLÍTVA: Farkas P. (Topo- nár) a 82. percben a második sárga lap után. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Karád-Toponár 0-13. Nagy László BABÓCSA­BALATONKERESZTÚR 0-1 (0-1) Babócsa, 100 néző. V: Godi­na. BABÓCSA: Bicsár - Keresz­tény G., Mangult, Horváth R, Krisztián L., Bakó (Horváth Zs. a 70. percben), Iván D. (Horváth J. a 73. percben), Szá­lai Sz., Horváth L., Tompa L, Mózes G. (Gergulás a 62. perc­ben). Játékosedző: Horváth Pé­ter. BALATONKERESZTÚR: Babi­na E. - Horváth D., Kozma M. (Kozma A. a 88. percben), Öl­ti, dr. Gelencsér A. (Slezák a 76. percben), Horváth M., Bú­za, Bartha, Papp K. (Fényár a 89. percben), Bakos R, Mó­zes K. Edző: idősebb Deákvá­ri A-ntal. GÓLSZERZŐ: Horváth M. (a 24. percben). KIÁLLÍTVA: Mangult (Babó­csa) a 86. percben utolsó em­berként elkövetett szabályta­lanságért. Az ifjúsági mérkőzésen el­maradt, mivel a balatonke- resztúriak autóbusza útköz­ben elromlott. Czukk Sándor SOMOGYSÁRD­B A LATO NI VASAS 1-2 (1-2) Somogysárd. V.: Nagy I. SOMOGYSÁRD: Horváth N. - Páger B., Kuti S., Szabó Zs., Pá- ger D. (Göndöcz a 17. percben), Baranyai D., Marits, Czippán, Németh Á., Kuti K., Kuti R. Edző: Vancsura Gábor. BALATONI VASAS: Bagi - Schütz, Horváth B. (Tóth D. a 71. percben), Sarkanti, Kovács N., Yondo, Horváth Gy., Effoua (Rózsa D. a 90. percben), Der- dák, Túrós, Körmendy. Edző: Vida András. GÓLSZERZŐK: Kuti R. (a 68. percben), illetve Túrós (a 43. percben), Czippán (a 46. perc­ben - öngól). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Somogysárd-Balatoni Vasas 2-3. MAGYAREGRES-FONYÓD 0-2 (0-1) Magyaregres. V: Böröczi. MAGYAREGRES: Sólyom G. - Simon R., Károli Gy. (Ferenc D. a 90. percben), Kozári (Kovács G. a 45. percben), Keszthelyi B., Palkovics, Horváth M., Ká­roli M. (Simon M. a 63. perc­ben), Bogdánfi, Németh J., Ta­hi. Játékosedző: Bruncvig Ró­bert. FONYÓD: Barátúri - Mercz, Baranyai D., Császár V, Va- jandt Gy., Andermann M., Ko­vács D., Valkó T., Valkó D., Mol­nár Á. (Kelemen Sz. a 86. perc­ben), Kovács N. (Ambrus M. a 79. percben). Játékosedző: De­rne Norbert. GÓLSZERZŐK: Császár V. (a 31. percben), Ambrus M. (a 90. percben). A Fonyód ifjúsági csapata szabadnapos volt. Megyei I. osztály, az állas 1. Nagyatád 10 9 0 1 31-10 27 2. Balatoni Vasas i 10 8 1 1 30-13 25 3. Balatonlelle 10 8 0 2 37-10 24 4. B.keresztúr 10 5 1 4 12-15 16 5. Babócsa 10 5 0 5 25-27 15 6. Nagybajom 10 4 3 3 17-20 15 7. Somogysárd 10 4 2 4 21-22 14 8. Toponár 10 4 2 4 18-26 14 9. Segesd 10 4 1 5 18-20 13 10. Fonyód 10 4 0 6 15-23 12 11. Magyaregres 10 4 0 6 9-22 12 12. Kadarkút 10 3 2 5 15-20 11 13. Csurgó 10 3 1 6 16-23 10 14. Marcali 10 2 2 6 17-15 8 15. Karád 10 2 2 6 19-23 8 16. Tab 10 2 1 7 11-22 7 A góllövőlista Nikolics Vukan klasszikus mesterhármasának köszön­hetően már holtversenyben a második helyen áll, míg az él­lovas Kuti Richárd csak szépí­teni tudott a B. Vasas ellen. Az élcsoport állása: 1. Kuti Ri­chárd (Somogysárd) 12 gól, 2-5. Bohata Ádám (Balaton- lelle), Mester Gellért (Balatoni Vasas), Nikolics Vukan (Nagy­atád) és Túrós Viktor (Balatoni Vasas) 9-9 gól, 3. Tompa Ist­ván (Babócsa) 8 gól. A forduló válogatottja vf iSS'í“e' SS“"" ' Karád Horváth Milán ' Balatonkeresztúr,««» J Ölti Attila Balatonkeresztúr J Vukan Nikolics ki „ Nagyatád Balogh Rajmund Tab Ferenczi Mark Császár Viktor 10 Kadarkút Horváth András Tábori Tamás Túrós Viktor f 6 Balatoni Vasas­Így folytatják A11. fordulóval folytatódik a megye egy: három meccset játszanak szombaton, ötöt pedig vasárnap. A párosítás (kezdés 14.30 órakor). SZOMBAT: Balatoni Vasas- Kadarkút, Balatonlelle-Mar- cali, Csurgó-Somogysárd. VASÁRNAP: Toponár-Babó- csa, Balatonkeresztúr-Ma- gyaregres, Fonyód-Tab, Se- gesd-Nagyatád, Nagybajom- Karád.