Somogyi Hírlap, 2017. október (28. évfolyam, 230-254. szám)

2017-10-09 / 236. szám

14 SPORT 2017. OKTÓBER 9., HÉTFŐ Főpróbát tartottak a fővárosi lilák ellen RÖPLABDA/NŐK A női mezőny egyik meghatározó csapata, az Újpesti TE - a soraiban a szep­temberi Európa-bajnokságon szerepelt Bleicher Rékával és Czina Katával, valamint az új brazil igazolással, Da Silvával- ellen tartotta a (dupla) baj­noki főpróbáját az 1. MCM-Di- amant Kaposvári Egyetem együttese. A Kodály iskola tor­nacsarnokában rendezett el­ső találkozót 3-1, másnap pe­dig - ezt a mérkőzést a váro­si sportcsarnokban játszották- 3-2 arányban nyerték a fő­városi lilák.- Hasznos és tanulságos két meccset váltottunk az Újpest­tel. Kiderült, hogy miben kell még javulnunk, ugyanakkor sok mindent viszontláttam a pályán az elmúlt hetekben gyakoroltakból, illetve amit előtte megbeszéltünk - érté­kelte tömören a látottakat Zár­ka Péter, az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem mestere. A kaposvári együttes pénte­ken rajtol, amikor is 18 órakor a Bp. Testnevelési Egyetem SE együttesét fogadja. ELŐKÉSZÜLETI MÉRKŐZÉSEK: 1. MCM-DIAMANT KAPOSVÁRI EGYETEM-ÚJPESTI TE 1-3 (-21, -19, -18, 20) 1. MCM-DIAMANT KAPOSVÁ­RI EGYETEM: Fábián F., Irica- nin, Sitkey, Háfra, Araujo, Le­idgeb. Csere: Csitári V. (liberó), Szívós I., Horváth A., Lutter L. Vezetőedző: Zarka Péter. ÚJPESTI TE: Bleicher, Da Sil­va, Czina, Dégi, Szűcs K., Be- zandolska. Csere: Kötél D. (li­beró), Nagy V., Császár, An- csin K. Vezetőedző: Horatio Nestor Bastit. 1. MCM-DIAMANT KAPOSVÁRI EGYETEM-ÚJPESTI TE 2-3 (-20,21,15, -18, -8) 1. MCM-DIAMANT KAPOSVÁ­RI EGYETEM: Lutter L, Irica- nin, Harmath, Háfra, Araujo, Leidgeb. Csere: Csitári V. (li­beró), Kanizsai (liberó), Szívós L, Horváth A., Kocsi, Fábián F. Vezetőedző: Zarka Péter. újpesti TE: Bleicher, Da Sil­va, Czina, Dégi, Szűcs K., Be- zandolska. Csere: Kötél D. (li­beró), Nagy V, Császár, An- csin K. Vezetőedző: Horatio Nestor Bastit. Fenyő Gábor A nyáron visszatért center, Har­math Zsófia nyújtózkodik a há­lónál Fotó: Muzslay Péter ADAMA megyei I. osztályú bajnokság: hazai siker a kiliti rangadón Négy góllal küldték haza Lelléről a Somogysárdot Bagi Bernét kapuját csak egyszer tudták bevenni a vendég nagyatádiak Nincs már veretlen csapat a megyei I. osztályú bajnok­ságban, miután a Nagyatád alulmaradt a műfüves specia­listának számító Balatoni Va­sas otthonában. Fenyő Gábor gabor.fenyo@mediaworks.hu A 9. FORDULÓ EREDMÉNYEI: BALATONI VASAS- NAGYATÁD 3-1 (1-1) Siófok-Balatonkiliti (műfü­ves pálya). V: Hegyi A. BALATONI VASAS: Bagi - Hor­váth Gy., Horváth B., Effoua (Tóth D. a 72. percben), Kovács N. - Sarkanti, Túrós, Schütz. Derdák - Körmendy, Mester G. (Rózsa D. a 84. percben). Edző: Vida András. NAGYATÁD: Czebei Á. - Bútor (Kolumbán K. a szünetben), Szabó R, Párkányi, Csikós (Kollár az 57. percben) - Rácz E. (V. Nikolics az 55. percben). Dekanics, Kulcsár K. (Kis P. a 64. percben), Kovács K. (Ga­lamb D. a szünetben) - Rich­ter R, Knippl. Edző: Készéi Fe­renc. GÓLSZERZŐK: Mester G. 2 (a 28. percben - 11-esből és a 47. percben), Körmendy (a 82. percben), illetve Csikós (a 36. percben). A Balatoni Vasas ifjúsági csapata szabadnapos volt. BALATONLELLE- SOMOGYSÁRD 4-0 (2-0) Balatonlelle. V: Balikó. BALATONLELLE: Parragi - Neubauer M., Kiss K. (Gál B. a 28. percben, Kajtár a 73. perc­ben), Hegedűs Gy., Balogh Bo- tond, Balogh L., Fila, Mátyás K., Bohata (Balogh Bendegúz a 87. percben), Graszl N., Ko­vács K.. Edző: Kenéz Szabolcs. SOMOGYSÁRD: Horváth N. - Páger B., Kuti S., Szabó Zs., Pá- ger D., Baranyai D., Marits (Ka- lányos N. a 36. percben), Gön- döcz, Varga L., Kuti K., Kuti R. Edző: Vancsura Gábor. Gólszerzők: Kovács K. (a 2. percben), Gál B. (a 29. perc­ben), Balogh Botond (az 57. percben), Fila (a 82. percben ­11-esből). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Balatonlelle-Somogysárd 2-0. MARCALI-KADARKÚT 0-1 (0-0) Marcali, 90 néző. V.: Erde- lecz. A góllövőlista Tompa István mesterhár­mast szerzett a Fonyód ellen. Mester Gellért a Nagyatád­nak talált be kétszer, így elő­relépett a mesterlövészek között. Valkó Tibor szintén kétszer járt túl a babócsai kapus eszén. A góllövőlista állása: 1. Kuti Richárd (So- mogysárd) 11 gól, 2. Bohata Ádám (Balatonlelle) és Mes­ter Gellért (Balatoni Vasas) 9 gól, 4. Túrós Viktor (Balatoni Vasas) 8 gól. Böcz Z. MARCALI: Jagadics - Orbán R., Németh M. (Sámóczi a 80. percben), Fenusz T., Kovács B. (Szabó P. a szünetben), Czi- mondor, Garai K., Horváth E. (Somogyi V. a szünetben), Kö­rösi A., Zsiga Sz., Vörös M. Já­tékos-edző: Körösi András. KADARKÚT: Strublics - Ba­logh Cs., Pető T. (Kálló a 91. percben), Vízhányó, Németh D., Vodicska B., Ferenczi M. (Tarlósi a 86. percben), Palló- si, Balogh Á., Horváth Á., Fe­renczi D. Edző: Csajági Csaba. GÓLSZERZŐ: Balogh Á. (a 48. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Marcali-Kadarkút 10-0. Ivusza István CSURGÓ-TAB 1-3 (0-1) Csurgó, 50 néző. V: Böröczi. CSURGÓ: Bolla Sz. - Tóth Sz. (Dingó a 85. percben), Bozó, Pákái G., Györgyfalvi, Tóth K. (Tukszár a 84. percben), Bódis G. (Tokai a 85. perc­ben), Beke Bálint, Beke Ben­ce, Markos, Somogyi D. Edző: Beke Lajos. TAB: Horváth J. - Naász, Ná­dori, Kaveczki, Magas, Preitz (Kleiber a 72. percben), Kiss G., Kispál (Hendl a 84. perc­ben), Vida A., Tábori T. (La- diszlai K. a 93. percben), Vo­dicska K. Játékos-edző: Ladisz- lai Krisztián. GÓLSZERZŐK: Györgyfalvi (a 47. percben), illetve Vida A. (a 32. percben - 11-esből), Tábori T. (a 49. percben), Vodicska K. (az 58. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Csurgó-Tab 3-4. Kiss Béla SEGESD-MAGYAREGRES 3-0 (1-0) Segesd, 100 néző. V: Takács. SEGESD: Kis M. - Juhász D., Horváth A. (Kolló a szünet­ben), Bizderi, Horváth J., Büki, Ámon, Kovács A. (László B. a szünetben), Ruzsics, Szép Sz., Kovács R. Edző: Papp Zoltán. MAGYAR EG RÉS: Sólyom G. - Palkovics, Károli Gy., Kozári, Keszthelyi B., Simon M. (Kel­ler L. a 36. percben), Horváth M., Károli M., Bogdánfi, Né­meth J., Tabi. Játékos-edző: Bruncvig Róbert. GÓLSZERZŐK: Ruzsics (a 42. percben - 11-esből), László B. (a 64. percben), Horváth J. (a 73. percben). A Segesd ifjúsági csapata szabadnapos volt. Pintér Tibor Fotó: Muzslay Péter BALATONKERESZTÚR- KARÁD 2-0 (0-0) Balatonkeresztúr, 150 néző V: Kiss Sz. BALATONKERESZTÚR: Babi­na E. - Horváth D., dr. Keö- ves, Ölti, dr. Gelencsér A., Hor­váth M., ifjabb Deákvári A., Bartha., Papp K. (Pernecz a 79. percben), Bakos P., Slezák (Bú­za a szünetben). Edző: idősebb Deákvári Antal. KARÁD: Orosz R. - Herczeg M. (Belényesi a 79. percben), Horváth A., Varga K., Zsibrik, Vendriczki, Balogh R., Szűcs J., Komáromi B. (Fábri Á. a 61. percben), Balása M., Strángli. Megbízott edző: Komáromi Jó­zsef. GÓLSZERZŐK: dr. Gelencsér A. (a 73. percben), Bakos P. (a 85. percben - 11-esből). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Balatonkeresztúr-Karád 8-1. Somogyi Zsolt NAGYBAJOM-TOPONÁR 2-2 (1-0) Nagybajom, 150 néző. V: Go­dina. NAGYBAJOM: Buchenauer - Ábrahám R. (Nagy Gy. a 80. percben), Vörös G. (Kuti M. a 72. percben), Törzsök M., Ne­mes Gy., Weimann R. (Nagy I. a 79. percben), Trimmel (Bodó a 60. percben), Babai, Ács-Ger- gely, Horváth M. (Kolumbán E. a 88. percben), Kuckó. Edző: Bőzsöny János. toponáR: Hegedűs I. - Nagy A. , Zatykó J., Ivusza T., Baranyi D. (Tanító a 76. percben), Ko­vács R, Hornyák, Házi Á. (Far­kas P. a 90. percben), Sándor G., Ivusza G., Gelencsér G. Já­tékos-edző: Ivusza Gábor. GÓLSZERZŐK: Trimmel (a 44. percben), Nagy I. (a 89. percben), illetve Ivusza G. 2 (a 68. percben - 11-esből és a 73. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Nagybajom-Toponár 1-6. Törő Balázs FONYÓD-BABÓCSA 2-6 (2-3) Fonyód. V.: Deák T. FONYÓD: Barátúri - Mercz, Görcsi (Bérezi a 61. percben), Andermann M., Vajandt Gy., Fenyvesi F. (Ambrus M. az 57. percben), Kelemen Sz. (Samu B. a 74. percben), Derne N. (Bo- csev a 69. percben), Valkó D., Valkó T (Kovács D. a 80. perc­ben)., Kovács N. (Baranyai D. a 87. percben). Játékos-edző: De­rne Norbert. babócsa: Bicsár (Banicz B. a 88. percben) - Keresztény G., Mangult, Horváth P., Pat­kó, Bakó, Iván D., Krisztián L., Horváth L., Tompa I. (Hor­váth J. a 88. percben), Mózes G. (Szalai Sz. a 79. percben). Játé­kos-edző: Horváth Péter. GÓLSZERZŐK: Valkó T. 2 (a 42. percben és a 44. percben), illetve Tompa I. 3 (a 11. perc­ben, a 19. percben és a 26. percben), Keresztény G. (a 61. percben), Horváth L. (a 72. per­cen), Szalai Sz. (a 83. percben). KIÁLLÍTVA: Bérezi (Fonyód) a 67. percben, Patkó (Babócsa) a 70. percben. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Fonyód-Babócsa 0-1. | A bajnokság állása 1. Balatonlelle 9 8 0 1 36-8 24 2. Nagyatád 9 8 0 1 27-10 24 3. Balatoni Vasas 9 7 1 1 28-12 22 4. Babócsa 9 5 0 4 25-26 15 5. Somogysárd 9 4 2 3 20-20 14 6. Toponát 9 4 2 3 17-20 14 7. Nagybajom 9 4 2 3 16-19 14 8. Segesd 9 4 1 4 18-19 13 9. B.keresztúr 9 4 1 4 11-15 13 10. Magyaregres 9 4 0 5 9-20 12 11. Csurgó 9 3 1 5 16-19 10 12. Fonyód 9 3 0 6 13-23 9 13. Kadarkút 9 2 2 5 13-19 8 14. Marcali 9 2 1 6 16-14 7 15. Karód 9 1 2 6 13-22 5 16. Tab 9 1 1 7 10-22 4 így folytatják A bajnoki pontvadászat egy- harmadához érkezik a megye egy mezőny: a hétvégén már a 10. fordulót játsszák. A 10. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA (kezdés 15 órakor) SZOMBAT: Marcali-Nagyba­jom, Kadarkút-Balatonlelle, Nagyatád-Csurgó. VASÁRNAP: Somogysárd-Ba- latoni Vasas, Tab-Segesd, Magyaregres-Fonyód, Babó­csa-Balatonkeresztúr, Karád- Toponár. Fenyő G.