Somogyi Hírlap, 2017. szeptember (28. évfolyam, 204-229. szám)

2017-09-12 / 213. szám

14 SPORT 2017. SZEPTEMBER 12., KEDD MEGYEI III. OSZTÁLY ÉSZAKI CSOPORT A 4. FORDULÓ EREDMÉNYEI: Osztopán-Bodrog 6-3 (az ifjú­sági mérkőzésen: 3-6); Török- koppány-Mernye 2-1 (az if­júsági mérkőzésen: 5-1); Sző- lősgyörök-Somogyszil 0-1 (az ifjúsági mérkőzésen: 3-5). A Kisbárapáti csapata szabad­napos volt. DÉLI CSOPORT A 3. FORDULÓ EREDMÉNYEI: Homokszentgyörgy-Gyéké- nyes 4-0 (az ifjúsági mérkő­zésen: 14-4); Lábod-Berzence 4-1 (az ifjúsági mérkőzésen: 2-1); Szabás-Inke 2-1 (az if­júsági mérkőzés az első félidő­ben 7-1 arányú hazai vezetés­nél félbeszakadt, mivel az ele­ve nyolc játékossal felálló Inke sérülés miatt tovább fogyatko­zott). Fenyő G. I Északi csoport 1. Kisbárapáti 3 2 1 0 11-5 7 2. Törökkoppány 3 2 1 0 7-3 7 3. Oszlopán 4 2 0 2 15-12 6 4 Somogyszil 3 2 0 1 5-10 6 5. Bodrog 3 1 0 2 11-9 3 6. Mernye 4 1 0 3 6-10 3 7. Sz.györök 4 1 0 3 4-10 3 I Déli csoport J 1. H.szentgyörgy 3 2 1 0 10-5 7 2. Berzence 3 2 0 1 6-5 6 3. Gyékényes 3 2 0 1 4-5 6 4. Lábod 3 1 1 1 6-5 4 5. Szabás 3 1 0 2 3-4 3 6. Inke 3 0 0 3 5-10 0 MEGYEI IV. OSZTÁLY KAPÓS CSOPORT A 3. FORDULÓ EREDMÉNYEI: Taszár-Andocs 1-5; Zimány- Szentgáloskér 5-2; Orci-Ga- más 0-1. A Somogybabod-Ka- posfüred Il./Somodor mérkő­zést október 29-ére halasztot­ták, míg a Kazsok csapata sza­badnapos volt. BAUTON CSOPORT A 3. FORDULÓ EREDMÉNYEI: Ádánd-Nagyberény 1-2; Bala- tonendréd-Balatonújlak ó-O; Nágocs-Balatonszentgyörgy 4-1; Látrány-Kapoly 2-4; Bala­toni Vasas IL/Ságvár-Balaton- szárszó II./Kötcse 0-4. A Bálvá­nyos csapata szabadnapos volt. RINYA CSOPORT A 3. FORDULÓ EREDMÉNYEI: Mezőcsokonya II.-Kutas 8-2; Tapsony-Kaposszerdahely 6-0; Mike-Görgeteg 2-2; So- mogyjád IL/Alsóbogát-Bárdud- varnok 1-1. A Somogyszob-Ka- posújlak mérkőzés a második félidőben 4-0 arányú hazai ve­zetésnél félbeszakadt, mivel a vendégek kiállítások miatt több játékosukat is elveszítet­ték. Fenyő G. Kapos csoport 1. Zimány 3 3 0 0 14-6 9 2. Andocs 3 2 0 1 9-3 6 3. Somodor 2 2 0 0 6-2 6 4. Gamás 3 2 0 1 8-9 6 5. Somogybabod 1 1 0 0 5-0 3 6. Őrei 3 1 0 2 4-5 3 7. Szentgáloskér 2 0 0 2 2-8 6 8. Taszár 3 0 0 3 5-12 0 9. Kazsok 2 0 0 2 1-9 0 Balaton csoport 1. Kétese 3 3 0 0 14-1 9 2. Nagyberény 3 3 0 0 7-3 9 3. Nágocs 3 2 0 1 9-4 6 4. Bálványos 2 2 0 0 5-1 6 5. B.szentgyörgy 3 2 0 1 8-5 6 6. B.endréd 3 1 0 2 9-6 3 7. Kapoly 2 1 0 1 4-5 3 8. Balatonújlak 3 1 0 2 4-13 3 9. Ádánd 2 0 0 2 1-5 0 10. Ságvár 3 0 0 3 3-9 0 11. Látrány 3 0 0 3 3-15 . 0 Rinya csoport 1. Somogyszob 3 2 0 0 11-0 9 2. Tapsony 3 3 0 0 9-0 9 3. M.csokonya II. 3 2 0 1 11-11 6 4. Bárdudvarnok 3 1 2 0 13-5 5 5. Miké 3 1 2 0 7-4 5 6. Kaposújlak 3 1 0 2 3-2 3 7. K.szerdahely 3 1 0 2 3-13 3 8. Alsóbogát 3 0 1 2 5-7 1 9. Görgeteg 3 0 1 2 4-15 1 10. Kutas 3 0 0 3 2-12 0 Megyei II. osztályú bajnokság: négy pályán született vendégsiker Góleső Csokonyavisontán Az újonc Kaposfő (sötét szerelésben) mindhárom pontot otthon tartotta Fotó: Muzslay Péter A megye kettőben hét talál­kozón is a házigazdák ünne­pelhettek. Négy pályán szü­letett vendégsiker, s egye­dül csak a Balatonberény- Somogyjád derbi zárult pont- osztozkodással. Fenyő Gábor gabor.fenyo@mediaworks.hu ÉSZAKI CSOPORT A 3. FORDULÓ EREDMÉNYEI B.FÖLDVÁR-KÉTHELY 3-1 (2-0) Balatonföldvár. V.: Knézics. BALATONFÖLDVÁR: Podma­niczky - Tislér, Schmidt G. (Pe­tő K. a 66. percben), Porédos (Kurdi Á. az 57. percben), Kurdi P. (Füge a 66. percben), Rusvai Gy., Nieselberger (Kurdi D. a 43. percben), Rusvai L. (Farkas Z. a 81. percben), Gyukli (Ko­vács R. az 57. percben), Óvári, Madarász (Huszár T. a 66. perc­ben). Játékosedző: Andorka Pé­ter. KÉTHELY: Zsámbok Zs. - Ber­kes Cs., Gulyás R., Hajdú I., Nyárádi, Fekete L. (ifjabb Ni- kula A. a 81. percben), Török R., Török Á., Keresztes Á., Ba­konyi, Buzsáki. Játékosedző: if­jabb Nikula András. gólszerzők: Nieselber­ger (a 12. percben), Rusvai Gy. (a 20. percben), Óvári (az 52. percben), illetve Keresztes Á. (a 73. percben). AZIFIMÉRKŐZÉSEN: 1-0. BALATONSZÁRSZÓ- LENGYELTÓTI1-0 (0-0) Balatonszárszó, 100 néző. V.: Czár. BALATONSZÁRSZÓ: Mihályi - Lux T. (ifjabb Sarang S. a szü­netben), Szappanos (Szigecsán a 35. percben), Nagy J. (Bíró Sz. a 80. percben), Fehér B., Pamu- ki A., Pamuki M. (Máj N. a 61. percben), Lux B. (Somogyi G. a szünetben), Horváth G., Mo- csán (Lisztes Á. a szünetben), Németh Sz. Játékosedző: ifjabb Sarang Sándor. LENGYELTÓTI: Sánta A. - Bab- ják, Sipos T., Tombor, Sipos B. (Zrínyi M. a 77. percben), Schmida, Szekeres G., Horváth M., Vörös D. (Hatos a 66. perc­ben), Marci R., Tompa I. Játé­kosedző: Zrínyi Miklós. GÓLSZERZŐ: Máj N. (a 88. percben). KIÁLLÍTVA: Tombor (Lengyel­tóti) a 88. percben a második sárga lap után. AZ IFIMECCSEN: 3-0 - játék nélkül. Idősebb Sarang Sándor ÖREGUK-B.SZEMES 1-0 (0-0) Öreglak, 150 néző. V.: Sütő. ÖREGLAK: Bene D. - Virágh D. (Kristóf Gy. a 77. percben), Nagy I., Balog Zs., Balogh B. (Rádics A. az 51. percben), Ko­vács T., Izsó A., Virágh K., Vi­rágh L., Virágh P. (Nagy M. a 65. percben), Márton L. (Né­meth Cs. a 85. percben). Játé­kosedző: Kovács Károly. BALATONSZEMES: Kántor J. - Szabó L., Rántás, Andrasics, Kelemen B., Böröczky (Martin­ka P. a 25. percben), Sevter, Ger­gely T., Perger, Réti, Odor. Edző: Sóstai Csaba. GÓLSZERZŐ: Márton L. (a 73. percben). AZ IFIMÉRKŐZÉSEN: 4-3. Kovács Károly BAUTONBERÉNY-SOMOGYJÁD 3-3 (2-1) Balatonberény, 80 néző. V.: NagyJ. BALATONBERÉNY: Konkoly- Mátyás B., Bakos Z., Mezőfi, Karancz, Horváth D., Bellán L., Nyári T., Kiss R, Kővári (Vörös B. az 55. percben), Bellán T. Já­tékosedző: Nyári Tibor. SOMOGYJÁD: Tompa L. - Nagy K. (Mátrai a 73. percben), Fónai T., Orgyán (Sovák a szü­netben), Kolosi, Dobos B. (Fé­sűs Á. a 62. percben), Nagy K., Franzi, Nagy V., Vajandt K. (Pá­pai D. a szünetben), Bosnyák. Edző: Fehér László. GÓLSZERZŐK: Karancz (a 23. percben), Bellán T. (a 35. perc­ben), Vörös B. (a 89. percben), illetve Dobos B. (a 38. percben), Kolosi (az 50. percben), Pápai D. (a 85. percben). KIÁLLÍTVA: Nagy V. (Somogy- jád) a 91. percben szándékos durvaságért.. AZ IFIMÉRKŐZÉSEN: 4-5. Horváth László SOMOGYVÁR-ZAMÁRDI 1-2 (1-1) Somogyvár. V.: Danes D. SOMOGYVÁR: Boti - Gyenis R., Piukovics M., Horváth R., Kackstadter (Zsámbók I. a 85. percben), Lakatos R., Horváth R, Kesztyűs, Kaczur (Torma a 60. percben), Fazekas A., Ge­lencsér M. (Projcs a 80. perc­ben). Edző: Gyenis Sándor. ZAMÁRDI: Szabadi Sz. - Sza­badi Cs., Szentpéteri, Brettner M., Papp R. (Kelemen T. a 92. percben), Halász T., Hodola, In- czeffy, Fejes B. (Kiss Á. a 81. percben), Kocsis Gy., Alimov (Varga-Jancsó a szünetben). Edző: Szilágyi Csaba. GÓLSZERZŐK: Fazekas A. (a 30. percben), illetve Szabadi Cs. (a 8. percben), Papp R. (az 58. percben). AZ IFIMÉRKŐZÉSEN: 3-0. BUZSÁK-BAUTONSZABADI 1-3 (0-1) Buzsák, 100 néző. V.: Agócs Á. BUZSÁK: Horváth B. - Babi­na Zs. (Wohl a 60. percben), Ta­kács Gy. (István P. a 44. perc­ben), Proity, Zakariás T., Matu- cza B. (Jámbor Z. a 80. percben), Balatincz (Szekér a 73. perc­ben), Zakariás Z., Kiss D. (Mol­nár A. a 66. percben), Cson­ka Cs., Rosta (Fazekas K. a 73. percben). Játékosedző: Fazekas Krisztián. BALATONSZABADI: Németh A. (Takács L. a 70. percben) - Jó­nás R, Keszler M., Virth, Feny­vesi M. (Molnár F. a 83. perc­ben), Takács P. (Balassa M. a 60. percben), Németh R. (Kesz­ler A. az 51. percben), Kiss Gy., Fenyvesi T., Baricz (Várhelyi a 78. percben), Késmárki. Játé­kosedző: Molnár Ferenc. GÓLSZERZŐK: Fazekas K. (a 90. percben), illetve Késmár­ki (az 5. percben), Várhelyi (a 80. percben), Balassa M. (a 87. percben). AZ IFIMÉRKŐZÉSEN: 6-4. Herbei László DÉLI CSOPORT A 4. FORDULÓ EREDMÉNYEI TARANY-SOMOGYUDVARHELY 3-1 (2-0) Tarany. V.: Balikó. TARANY: Horváth D. - Király Z., Kovács G. (Zöld K. a 80. perc­ben), Horváth T., Beke A. (Szi­geti Sz. a 75. percben), Cziráki, Kocsis Z., Brezovszky (Milán- kovics a 75. percben), Benkó Á. (Dékány I. a szünetben), Cser V., Gödé. Edző: Bérdi József. SOMOGYUDVARHELY: Radnai - Rákóczi K., Orosz J., Sass B. (Győrfy Á. az 55. percben), Koz­ma Z., Huber, Kollár, Béres A. (Kozma N. a 31. percben), Im­rei, Kozma G., Horváth T. (Kösz K. az 50. percben). Edző: Ritu- per Attila. GÓLSZERZŐK: Kovács G. (a 30. percben), Király Z. 2 (a 32. percben és a 76. percben), illetve Huber (a 87. percben). AZ IFIMÉRKŐZÉSEN: 3-0 - já­ték nélkül. CSOKONYAVISONTA- KAPOSFÜRED 5-3 (2-1) Csokonyavisonta. V.: Erdélyi. CSOKONYAVISONTA: Hornai - Csortos, Józsa B. (Hartai a 69. percben), Simon G., Kövesdi, Horváth Zs., Kalányos S., Patak Zs., Horváth Máté I. (Hegedűs D. a 79. percben), Horváth Máté II., Gáli. Edző: Tóth Ernő. KAPOSFÜRED: Vörös D. - Be- lovics, Tóth K., Árbogászt (Neszményi B. a 78. percben), Makai, Sebők A., Pápai T., Te- ruzzi (Wágner G. a szünetben), Bogdán K. (Csonka L. a szünet­ben), Tábori G., Benke G. Edző: Pál Gábor. GÓLSZERZŐK: Horváth Zs. 2 (a 12. percben és a 75. perc­ben), Simon G. (a 26. percben), Patak Zs. (az 58. percben), Kö­vesdi (a 90. percben - 11-esből), illetve Árbogászt (a 9. percben), Tábori G. (a 66. percben), Pápai T. (a 87. percben). AZ IFIMÉRKŐZÉSEN: 4-4. KAPOSFŐ-KAPOSMÉRŐ 3-1 (1-1) Kaposfő. V.: Kozma J. kaposfő: Fitos - Kunvári, Gyenesei Z., Tilk, Szaka, Má- tés (Bódis B. a 87. percben), Öl­bei R., Weimann Á. (Fejes B. a 34. percben, Kardos L. a 84. percben), Ivusza P. (Takács P. a szünetben), Ölbei M., Szilvái (Springmann F. a 76. percben). Edző: Sturm Gyula. KAPOSMÉRŐ: Horváth M. - Orosz G., Vig N., Vadas A., Fe- rencz M., Horváth M., Pruk- ner Zs. (Tulipán B. az 53. perc­ben), Mészáros L., Pfaff, Pin­tér I., Gyurka. Edző: Hanusz lános. GÓLSZERZŐK: Ivusza P. (a 28. percben), Szaka (az 51. perc­ben), Mátés (a 63. percben), il­Északi csoport 1. Balatonberény 3 2 1 0 15-4 7 2. Öreglak 3 2 1 0 8-4 7 3. Balatonszabadi 3 2 0 1 7-4 6 4. Balatonföldvár 2 2 0 0 4-1 6 5, Somogyjád 3 1 2 0 14-7 5 6. Zamárdi 2 1 0 1 3-5 3 7. Balatonszárszó 2 1 0 1 2-8 3 8. Buzsák 2 0 1 1 3-5 1 9. Kéthely 3 0 1 2 4-8 1 10. Lengyeltóti 3 0 1 2 3-7 1 11. Somogyvár 3 0 1 2 2-11 1 12. Balatonszemes 1 0 0 1 0-1 0 1. Hetes 3 3 0 0 15-3 9 2. Tarany 4 3 0 1 14-4 9 3. Cs.visonta 4 3 0 1 16-8 9 4. Juta 3 3 0 0 9-3 9 5. Barcs 4 3 0 1 9-4 9 6. Böhönye 4 2 1 1 11-8 7 7. Kiskorpád 3 2 0 1 8-6 6 8. Mezőcsokonya 4 1 2 1 7-7 5 9. Kaposfő 3 1 0 2 5-10 3 10. S.udvarhely 4 0 1 3 3-10 1 11. Csököly 4 0 1 3 5-13 1 12. Kaposfüred 4 0 1 3 8-19 1 13. Kaposmérő 4 0 0 4 3-18 0 letve Prukner Zs. (a 42. perc­ben). AZ IFIMÉRKŐZÉSEN: 2-6. BARCS-BÖHÖNYE2-1 (0-1) Barcs. V.: Schell. BARCS: Varga Z. - Csankó, Szabó G., Csajbók, Verőczi (Só­vári a 62. percben), Tollár (Ba- nicz B. a szünetben), Baán (Czifrák a 60. percben), Orsós L, Kelemen R. (Szantner a 81. percben), Horváth Sz. (lakab I. a 81. percben), Pandur. Edző: Kelemen Géza BÖHÖNYE: Hajdú L. - Banicz R., Banicz K., Márton R., Sipos A. , Prokli, Garai R, Tóth T., Ga- rai B. (Právics a 86. percben), Szalai Zs., Szabó Á. (Garai N. a 75. percben). Játékosedző: Drávecz Ferenc. GÓLSZERZŐK: Banicz B. (a 67. percben), Pandur (a 91. perc­ben), illetve Tóth T. (a 43. perc­ben). AZ IFIMÉRKŐZÉSEN: 2-1. MEZŐCSOKONYA-KISKORPÁD 0-1 (0-0) Mezőcsokonya, 130 néző. V.: Mohai. MEZŐCSOKONYA: Poor T. - Bázel, Rákosa (Papp R. a 85. percben), Kuti L, Szalai N., Bat- hó, Balogh N., Magyar Z., Ko­vács Z., Madeira-Lopes, Páti (Kiss M. az 56. percben). Edző: Nagy Attila István. kiskorpád: Nezdei - Komá­romi M., Blinczki Á., Dávid Z., Ceglédi (Komáromi Zs. a 83. percben), Blinczki D. (Her­bei T. a 65. percben), Orsós R., Nagy K., Dózsa R., Hortobágyi B. (Szegleti a 78. percben), Sze­rencsés B. Edző: Récsei János. GÓLSZERZŐ: Orsós R. (a 84. percben). AZIFIMÉRKŐZÉSEN: 0-2. Horváth János CSÖKÖLY-HETES 0-2 (0-2) Csököly. V.: Keszericze. CSÖKÖLY: Vajda G. - Bogdán R., Bognár J., Benkó E. (Jakab Cs. a 65. percben), Erdei R, Pa- izs, Porga, Téglás, Kékesi, Szno- pek B. (Nemes Zs. a 89. perc­ben), Pór Z. Edző: Szován János. HETES: Horváth T. - Heizer, Papp B., Landek (Reichert a 62. percben), Kiss J., Horváth Z. (Lóki P. a szünetben), Decsi R., Prucsi, Horváth A. (Nógely P. a 68. percben), Zalivadnij (Va­das B. az 56. percben), Papp M. (Galabár a szünetben). Játékos­edző: Nőgely Péter. GÓLSZERZŐK: Decsi R. (az 5. percben - 11-esből), Kiss J. (a 13. percben). AZ IFIMÉRKŐZÉSEN: 1-4. A Juta szabadnapos volt. A forduló válogatottja 5 Pápai Dezső V