Somogyi Hírlap, 2017. szeptember (28. évfolyam, 204-229. szám)

2017-09-18 / 218. szám

14 SPORT 2017. SZEPTEMBER 18., HÉTFŐ Megyei I. osztály: százszázalékos a Balatonlelle és a Nagyatád Babócsán maradt alul a Balatoni Vasas egylete A bajnok Lelle (kék szerelésben) ötször köszönt be a magyaregresi fellépésén A zöld-fehérek jöttek ki jól a Pécs elleni párharcokból I. OSZTÁLYÚ ORSZÁGOS UTÁNPÓTLÁS BAJNOKSÁG A 4. FORDULÓ EREDMÉNYEI 15 ÉVESEK: Kaposvári Rá­kóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia-Pécsi MFC 3-1 (0- 0) - a kaposvári gólszerzők: Gyenes 2, Ádám L. Siófoki Bányász SE-Video- ton FC 1-1 (1-0) - a siófoki gól­szerző: Korponai. 14 ÉVESEK: Kaposvári Rá­kóczi Bene Ferenc Labdarú­gó Akadémia-Pécsi MFC 5-0 (2-0) - a gólszerzők: Rubecz 3, Bánáti, Csonka P. Siófoki Bányász SE-Video- ton FC 0-6 (0-4). DÉL-NYUGAT CSOPORT A 2. FORDULÓ EREDMÉNYEI 13 ÉVESEK: Pécsi MFC-Ka- posvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia 0-0. Videoton FC-Siófoki Bá­nyász SE 5-0 (1-0). 12 ÉVESEK: Pécsi MFC-Ka- posvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia 2-3 (0- 2) - a kaposvári gólszerzők: Pressing, Szigeti L, Nagy Á. Videoton FC-Siófoki Bá­nyász SE 4-0 (1-0). II. OSZTÁLYÚ ORSZÁGOS UTÁNPÓTLÁS BAJNOKSÁG A 4. FORDULÓ EREDMÉNYEI 19 ÉVESEK: Kaposvári Rá­kóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia-Pécsi MFC 2-1 (1­0) - a kaposvári gólszerzők: Tratnyek, Herzsenyák. A hét párharcból négyet nyertek a kaposváriak, egyet a pécsiek, míg két találkozó pontosz­tozkodással zárult 17 ÉVESEK: Pécsi MFC-Ka- posvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia 2-0 (0- 0). 16 ÉVESEK: Pécsi MFC-Ka- posvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia 2-2 (1­1) - a kaposvári gólszerzők: Fridrich, Sólyom B. DÉL NYUGAT CSOPORT A 2. FORDULÓ EREDMÉNYEI 15 ÉVESEK: Nagykanizsai ULE-KaposvölgyeLUEO-1 (0- 1) - a gólszerző: Giener. 14 ÉVESEK: Nagykanizsai ULE-KaposvölgyeLUE7-l (4- 1) - a Kaposvölgye LUE gól­szerzője: Nagyhegyesi. III. OSZTÁLYÚ ORSZÁGOS UTÁNPÓTLÁS BAJNOKSÁG KÖZÉP„A" CSOPORT A 3. FORDULÓ EREDMÉNYEI 19 ÉVESEK: Siófoki Bányász SE-Bp. III. Kerületi TVE 4-0 (1-0) - a gólszerzők: Török D. 2, Balogh B. 2. 17 ÉVESEK: Siófoki Bányász SE-Bp. III. Kerületi TVE 1-0 (1-0) - a gólszerző: Kovács L. DÉL NYUGAT CSOPORT A 2. FORDULÓ EREDMÉNYEI 19 ÉVESEK: Kaposvölgye LUE-Tolna VFC 1-2 (0-1) - a Kaposvölgye LUE gólszerzője: Sikes. Kozármisleny FC-Nagyatád FC 7-0 (3-0). 17 ÉVESEK: Kaposvölgye LUE-Tolna VFC 15-1 (8-1) - a Kaposvölgye LUE gólszerzői: Balog B. 7, Kabelács 3, Harma­ti 2, Héjjas, Bohár, Pintér M. Kozármisleny FC-Nagyatád FC 23-1 (9-0) - a nagyatádi gól­szerző: Jakabfi. Fenyő Gábor Továbbra is százszázalékos a Balatonlelle és a Nagyatád - a bajnoki címvédő lelleiek Magyaregresen nyertek ma­gabiztosan, az atádiak pedig otthon gyűjtötték be a három pontot az újonc Kadarkút el­lenében -, míg a Balatoni Va­sas első vereségét könyvel­hette el Babócsán. Fenyő Gábor gabor. fenyő® mediaworks.hu A 6. FORDULÓ EREDMÉNYEI: NAGYATÁD-KADARKÚT 5-2 (4-2) Nagyatád. V.: Erdelecz. NAGYATÁD: Vörös Á. - Kolum- bán K. (Bútor a szünetben), Ko­vács Kristóf, Párkányi, Deka- nics, Szabó P. (Tulok a 82. perc­ben), Galamb D. (Richter P. a szünetben), V. Nikolics (Rácz E. az 54. percben), Kulcsár K. (Csikós az 58. percben), Kovács Krisztián (József G. az 54. perc­ben), Knippl. Edző: Készéi Fe­renc. KADARKÚT: Rajz - Balogh Cs., Pető T., Vízhányó, Németh D. (Simon G. a 75. percben), Fe- renczi M., Pallósi, Tarlósi, Ba­logh Á., Horváth Á., Ferenczi D. (Kalló a szünetben). Edző: Csaj­ági Csaba. GÓLSZERZŐK: Kovács Krisz­tián (az 1. percben), V. Nikolics (a 15. percben), Párkányi (a 29. percben), Dekanics (a 37. perc­ben), József G. (a 74. percben - 11-esből), illetve Pető T. (a 18. percben), Pallósi (a 38. perc­ben). A Kadarkút ifjúsági csapata szabadnapos volt. SOMOGYSÁRD-NAGYBAJOM 5-1 (l-O) Somogysárd. V. Nagy J. SOMOGYSÁRD: Horváth N. - Páger B., Kuti S., Szabó Zs., Pá- ger D., Baranyai D. (Czippán a 74. percben), Marits (Göndöcz a 81. percben), Szabó A., Németh Á., Kuti K., Kuti R. Edző: Van- csura Gábor. nagybajom: Buchenau­er - Kolumbán E., Horváth M. (Nagy I. a 68. percben), Vörös G. (Kuti M. a 25. percben), Ne­mes Gy., György Zs., Törzsök M., Weimann R., Trimmel, Ba­bai (Ábrahám R. az 58. perc­ben), Ács-Gergely (Nagy Gy. az 58. percben). Edző: Bőzsöny Já­nos. GÓLSZERZŐK: Kuti R. 3 (a 24. percben, az 51. percben és a 64. percben), Németh Á (a 79. perc­ben), Kuti K. (a 83. percben), il­A góllövőlista Bohata Ádám négyszer is be­talált, míg Kuti Richárd mes­terhármassal erősítette to­vább az első helyét a legjobb góllövők között. László Balázs György szintén háromszor járt túl a kapus eszén. 1. Kuti Richárd (So­mogysárd) 11 gól, 2. Boha­ta Ádám (Balatonlelle) és Tú­rós Viktor 7 gól, 4. Béres Fe­renc Tamás (Balatonlelle) és Dekanics Márk (Nagyatád) 5 gól. letve Weimann R. (a 93. perc­ben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Somogysárd-Nagybajom 2-4. BABÓCSA-BALATONI VASAS 3-1 (O-O) Babócsa, 90 néző. V.: Godina. BABÓCSA: Banicz B. - Iván D. , Keresztény G., Mangult, Horváth J., Tompa L, Horváth Zs. (Szalai Sz. a 85. percben), Patkó, Bakó, Gergulás (Mózes G. a 88. percben), Horváth P. Já­tékosedző: Horváth Péter. BALATONI VASAS: Bagi - Susz­ter (Karsai a 72. percben), Hor­váth B., Gere T., Kovács N., Yon- do, Sarkanti, Schütz, Derdák, Mester G., Körmendy. Edző: Vi­da András. GÓLSZERZŐK: Tompa I. (az 50. percben), Gergulás (a 85. percben), Szalai Sz. (a 89. perc­ben), illetve Mester G. (a 79. percben - 11-esből). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Babócsa-Balatoni Vasas 3-1. Czukk Sándor BALATONKERESZTÚR- FONYÓD 1-0 (O-O) Balatonkeresztúr. V.: Virágh J. BALATONKERESZTÚR: Babina E. - Horváth D., Kozma M., dr. Keöves (Ölti a 80. percben), dr. Gelencsér A., Horváth M. (De­ákvári P. a 89. percben), Búza, Pernecz (Bogdán T. a szünet­ben), Papp K., Bakos P. (Slezák a 70. percben), Pálfi L. Edző: idősebb Deákvári Antal. FONYÓD: Barátúri - Mercz, Baranyai D., Császár V., Va- jandt Gy., Bérezi (Czink a 80. percben), Bocsev (Kelemen Sz. a 89. percben), Andermann M., Valkó T., Fenyvesi F. (Pfeiffer N. a szünetben), Molnár Á. (Ko­vács N. a 32. percben). Játékos­edző: Deme Norbert. gólszerző: dr. Gelencsér A. (az 55. percben). KIÁLLÍTVA: Fenyvesi F. (Fo­nyód) a 77. percben a kispadról. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Balatonkeresztúr-Fonyód 3-2. KARÁD-CSURGÓ 0-2 (0-1) Karád, 50 néző. V.: Hegyi A. KARÁD: Orosz R. - Gosztonyi B., Hadaró, Herczeg M., Zsib- rik, Vendriczki, Strángli, Szűcs J. (Fábri Á. a 82. percben). Ko­máromi B., Balása M. (Belénye­si a 76. percben), Balása E. (Ba­logh R. a 11. percben). Játékos­edző: Juhász András. CSURGÓ: Bolla Sz. - Tóth K. (Soós G. a szünetben), Kovács N. (Faggyas a 80. percben), Be- ke Bálint, Bódis G. (Dingó a 85. percben), Markos, Györgyfalvi, Beke Bence, Proszenyák, Pákái G., Rózsi. Edző: Beke Lajos. Fotó: Lang Róbert GÓLSZERZŐ: Rózsi 2 (a 10. percben és a 70. percben). KIÁLLÍTVA: Strángli (Tab) az 56. percben törlesztésért. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Karád-Csurgó 3-3. Nagy László TOPONÁR-SEGESD 2-4 (0-2) Toponár. V.: Balikó. TOPONÁR: Hegedűs I. (Gelen­csér Á. a 65. percben) - Nagy A., Hornyák, Ivusza T., Farkas P, Kovács P, Baranyi D. (Kesz­tyűs D. a 61. percben), Házi Á., Sándor G., Gelencsér G. (Tanító a 76. percben), Orsós V. Játékos­edző: Ivusza Gábor. SEGESD: Koncz P. - Juhász D., Horváth A. (Horváth Z. a 85. percben), Bizderi, Kolló (Hor­váth J. az 55. percben), Bü­ki (Horváth I. a 77. percben), Ámon (Kovács P. a 88. perc­ben), Kovács A. (Baranyai B. a 76. percben), László B., Ruzsics, Kovács R. Edző: Papp Zoltán. GÓLSZERZŐK: Orsós V. 2 (a 64. percben és a 89. percben), illetve László B. 3 (a 30. perc­ben - 11-esből, a 33. percben és az 53. percben), Horváth J. (az 58. percben). KIÁLLÍTVA: Házi Á. (Toponár) a 60. percben, László B. (Se- gesd) a 60. percben, Farkas P. (Toponár) a 70. percben. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Toponár-Segesd 7-1. TAB-MARCALI1-4 (1-0) Tab, 120 néző. V.: Agócs Á. TAB: Horváth J. - Naász, Ná­dori, Kaveczki, Pál D. (Szabó T. a 72. percben), Pretz, Kiss G. (Kleiber a 62. percben), Magas, Vida A., Vodicska K., Tábori T. (Kecskés az 58. percben). Játé­kosedző: Ladiszlai Krisztián. MARCALI: Háromi - Tóth N., Orbán R., Fenusz, Kovács B., Szabó P. (Tislér E. a 64. perc­ben), Garai K., Horváth E. (Kö­rösi A. a szünetben, Szaka a 73. percben), Somogyi V. (Sámóczi a 75. percben), Németh M., Vö­rös M. (Horváth Á. a 79. perc­ben). Játékosedző: Körösi And­rás. GÓLSZERZŐK: Vida A. (a 25. percben), illetve Orbán R. (a 49. percben), Vörös M. 2 (az 51. percben és a 64. percben - mindkettőt 11-esből), Szabó P. (az 54. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Tab-Marcali 4-1. Gombér György MAGYAREGRES-BALATONLELLE 0-5 (0-3) Magyaregres. V.: Böröczi. MAGYAREGRES: Sólyom G. - Simon R., Károli Gy., Kozári, Keszthelyi B. - Simon M., Hor­váth M., Károli M. (Perák a 73. percben), Lukács B. (Keller L. a 72. percben) - Németh J., Tabi. Játékosedző: Bruncvig Róbert. BALATONLELLE: Parragi - Ne­ubauer M. (Kovács K. a szünet­ben), Kiss K., Hegedűs Gy., Pap M. - Balogh Botond (Balogh Bendegúz a 90. percben), Fila (Kajtár a 86. percben), Mátyás K., Bohata - Béres F. (Graszl N. a 72. percben), Balogh L. (Gal- góczi a 81. percben). Edző: Ke­néz Szabolcs. GÓLSZERZŐK: Bohata 4 (a 3. percben, a 31. percben, a 36. percben és az 58. percben), Bé­res F. (a 71. percben). A Balatonlelle ifjúsági csapa­ta szabadnapos volt. Megyei I. osztály, az állás 1 Balatonlelle 6 6 0 0 25-4 18 2. Nagyatád 6 6 0 0 22-5 18 3. B. Vasas 6 4 1 1 21-10 13 4. Somogysárd 6 4 0 2 17-13 12 5. Nagybajom 6 3 1 2 11-13 10 6. Segesd 6 3 0 3 11-13 9 7. Babócsa 6 3 0 3 12-18 9 8. Magyaregres 6 3 0 3 8-15 9 9. Csurgó 6 2 1 3 11-12 7 10. toponár 6 2 1 3 12-17 7 11. B.keresztúr 6 2 1 3 6-13 7 12. Marcali 6 2 0 4 14-10 6 13. Fonyód 6 2 0 4 9-15 6 14. Karád 6 1 1 4 11-17 4 15. Kadarkút 6 1 1 4 10-16 4 16. Tab 6 0 1 5 5-14 1 A forduló válogatottja Vörös Miklós így folytatják A 7. forduló párosítása. SZOMBAT: Csurgó-Babócsa, Balatoni Vasas-Magyareg- res, Balatonlelle-Tab, Marca- li-Nagyatád, Kadarkút-So- mogysárd. VASÁRNAP: Fonyód-Toponár, Segesd-Karád, Nagybajom- Balatonkeresztúr-B.máriafür- dő. (A mérkőzéseket szomba­ton és vasárnap is egysége­sen 16.00 órakor játsszák; az ifjúsági találkozók a felnőttek előtt két órával kezdődnek.) »