Somogyi Hírlap, 2017. szeptember (28. évfolyam, 204-229. szám)

2017-09-11 / 212. szám

14 SPORT 2017. SZEPTEMBER 11., HÉTFŐ Hazai pályán legyőzték a zöld-fehérek a Szolnokot I. OSZTÁLYÚ ORSZÁGOS UTÁNPÓTLÁS-BAJNOKSÁG A 3. FORDULÓ EREDMÉNYEI 15 ÉVESEK: Videoton FC-Ka- posvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia 3-0 (2- 0); Bp. MTK FC-Siófoki Bá­nyász SE 6-0 (2-0). 14 ÉVESEK: Videoton FC-Ka- posvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia 8-0 (2- 0); Bp. MTK FC-Siófoki Bá­nyász SE 7-2 (3-2) - a siófoki gólszerzők: Országh, Kulifay. DÉL NYUGAT CSOPORT A NYITÓFORDULÓ EREDMÉNYEI 13 ÉVESEK: Siófoki Bányász SE-Puskás Akadémia FC, Fel- csút 1-5 (1-2) - a siófoki gól­szerző: Horváth P. 12 évesek: Siófoki Bányász SE-Puskás Akadémia FC, Fel- csút 0-7 (0-2). A Veszprém FC USE-Ka- posvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia U13-as és U12-es mérkőzést szerdán játsszák. II. OSZTÁLYÚ ORSZÁGOS UTÁNPÓTLÁS-BAJNOKSÁG A 3. FORDULÓ EREDMÉNYEI 19 ÉVESEK: Szolnoki MÁV UP FC-Kaposvári Rákóczi Be­ne Ferenc Labdarúgó Akadé­mia 2-0 (1-0). 17 ÉVESEK: Kaposvári Rá­kóczi Bene Ferenc Labdarú­gó Akadémia-Szolnoki MÁV UP FC 5-3 (3-3) - a kaposvá­ri gólszerzők: Albrecht 2, Holo- da, Baki R, Simon R. 16 ÉVESEK: Kaposvári Rá­kóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia-Szolnoki MÁV UP FC 3-0 (2-0) - a gólszerzők: Kocsis Zs. 2, Dömötör D. A serdülőknél a BFLA a Vidivel, a Siófok az MTK-val nem boldogult DÉL NYUGAT CSOPORT A NYITÓFORDULÓ EREDMÉNYEI 19 ÉVESEK: Kaposvölgye LUE-Szentlőrinci SE 4-2 (0-1) - a Kaposvölgye LUE gólszer­zői: Giener, Sallai B., Keresztes N., Szabó B. 17 ÉVESEK: Kaposvölgye LUE-Szentlőrinci SE 10-2 (3- 2) - a Kaposvölgye LUE gól­szerzői: Kokas M. 4, Csonka M. 2, Jovánczai Á., Könye B., Gara­mi R, Czucz. III. OSZTÁLYÚ ORSZÁGOS UTÁNPÓTLÁS-BAJNOKSÁG KÖZÉP„A" CSOPORT A NYITÓFORDULÓ EREDMÉNYEI 19 ÉVESEK: Siófoki Bányász SE-Soroksár SC 1-3 (1-1) - a siófoki gólszerző: Gál M. 17 ÉVESEK: Siófoki Bányász SE-Soroksár SC 3-2 (1-0) - a siófoki gólszerzők: Varga Zs. 2, Bognár F. A 2. FORDULÓ EREDMÉNYEI 19 ÉVESEK: Váci VLSE-Siófo- ki Bányász SE 4-0 (4-0). 17 ÉVESEK: Váci VLSE-Siófo- ki Bányász SE 2-1 (0-1) - a sió­foki gólszerző: Grzybovski. DÉL-NYUGAT CSOPORT A NYITÓFORDULÓ EREDMÉNYEI 19 ÉVESEK: Nagyatád FC- Kaposvölgye LUE 4-1 (3-1) - a gólszerzők: Radák 2, Koósz Á. 2, illetve Fodor T. 17 ÉVESEK: Nagyatád FC- Kaposvölgye LUE 4-3 (3-1) - a gólszerzők: Tompa D. 2, Ka- lányos I. 2, illetve Héjjas, Var­ga A., Balog B. Fenyő Gábor Megyei I. osztály: presztízsmeccset nyert a Balatoni Vasas Hét góllal küldte haza a leilei egylet a Babócsát Mindhárom pontot begyűjtötte a Karád elleni derbin az esélyesebb Balatoni Vasas Fotó: Lang Róbert A hétvégi ötödik forduló nem a Babócsáé volt; a nagyok hét, az ifik pedig öt gólt kap­tak Lellén. A toponáriak el­lenben a piros lapokat gyűj­tötték szorgosan, s végül nyolcán fejezték be a csurgói fellépésüket. Fenyő Gábor gabor.fenyo@mediaworks.hu AZ 5. FORDULÓ EREDMÉNYEI BALATONI VASAS- KARÁD 3-2 (2-1) Siófok-Balatonkiliti (műfüves pálya). V.: Babos. BALATONI VASAS: Bagi - Susz­ter, Gere T., Sarkanti (Junghardt a 82. percben), Schütz - Yondo, Effoua (Rózsa D. a 72. percben), Túrós, Derdák (Sarang D. a 89. percben) - Körmendy, Singer (Bene Á. a 15. percben). Edző: Vida András. KARÁD: Orosz R. - Gosztonyi B., Hadaró, Strángli, Zsibrik (Vendriczki a szünetben) - Sző- nyi (Feri K. a szünetben), Hor­váth A. (Balogh R. a szünetben), Szűcs J., Komáromi B. (Herczeg M. a 87. percben) - Balása M. (Fábri Á. a 87. perben), Balása E. Edző: Juhász András. GÓLSZERZŐK: Túrós 3 (a 20. percben, a 46. percben és a 81. percben), illetve Horváth A. (a 12. percben), Balása E. (az 59. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Balatoni Vasas-Karád 2-0. BALATONLELLE- BABÓCSA 7-0 (3-0) Balatonlelle. V.: Hegyi A. BALATONLELLE: Parragi - Ne- ubauer M., Kiss K. (Kajtár a 69. percben), Hegedűs Gy., Ba­logh Botond (Kovács K. a szü­netben), Fila, Pap M. (Galgóczi a 63. percben), Mátyás K., Boha- ta, Béres R, Balogh L. Edző: Ke­néz Szabolcs. BABÓCSA: Bicsár - Iván D., Balogh J. (Filó a 73. percben), Mangult, Horváth J., Szalai Sz. (Mózes G. a szünetben), Tom­pa L, Kocsis R, Bakó, Gergulás, Horváth P. Edző: Horváth Péter. GÓLSZERZŐK: Fila 2 (a 35. percben és a 60. percben), Ba­logh L. 2 (a 38. percben és az 58. percben), Béres F. 2 (a 43. perc­ben és a 67. percben), Galgóczi (a 84. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Balatonlelle-Babócsa 5-0. KADARKÚT-TAB 3-2 (0-2) Kadarkút. V: Deák T. KADARKÚT: Verkman (Rajz a szünetben) - Balogh Cs., PetőT., A góllövőlista Túrós Viktor mesterhárma­sával segítette győzelemre csapatát a Karád ellen, így a mesterlövészek listáján elő­relépett a Balatoni Vasas lab­darúgója. 1. Kuti Richárd (Somogysárd) 8 gól, 2. Túrós Viktor (Balato­ni Vasas) 7 gól, 3. Ivusza Gá­bor (Toponár) és Mester Gel- lért (Balatoni Vasas) 5 gól, 5. Babi Gábor (Nagybajom) 4 gól, 6. Babai Gábor (Nagyba­jom) 4 gól. Simon G. (Kalló a 62. percben), Vízhányó, Németh D., Ferenczi M. , Pallósi, Balogh Á. (Tarlósi a szünetben), Horváth Á., Feren­czi D. (Török Sz. a 69. percben). Edző: Csajági Csaba. TAB: Ladiszlai K. - Naász, Ná­dori, Kaveczki (Kiss G. a 38. percben), Kleiber (Kecskés a 77. percben), Pretz, Magas (Pál D. a 62. percben), Máté G., Vida A., Vodicska K. (Szabó T. a 86. percben), Tábori. Játékos-edző: Ladiszlai Krisztián. GÓLSZERZŐK: Pető T. 2 (az 58. percben 11-esből és a 76. perc­ben), Ferenczi M. (a 64. perc­ben), illetve Vodicska K. (a 26. percben), Tábori (a 31. percben). KIÁLLÍTVA: Ladiszlai K. (Tab - játékos-edző) az 57. percben. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Kadarkút-Tab 0-2. CSURGÓ-TOPONÁR 2-1 (0-0) Csurgó, 50 néző. V.: Cservöl­gyi Sz. CSURGÓ: Bolla Sz. - Tóth K., Beke Bálint, Soós G. (Kovács N. a szünetben), Bozó, Bódis G. (Tukszár a 62. percben), Mar­kos (Tokai a 90. percben), Rózsi, Beke Bence (Györgyfalvi a 84. percben), Proszenyák (Faggyas a 86. percben), Tóth Sz. Edző: Beke Lajos. TOPONÁR: Hegedűs I. - Nagy A. (Falka az 59. percben), Zaty­kó J., Ivusza T., Farkas R, Ko­vács R, Hornyák, Házi Á., Sán­dor G., Ivusza G., Orsós V. (Taní­tó a 78. percben). Játékos-edző: Ivusza Gábor. GÓLSZERZŐK: Markos (az 54. percben), Rózsi (a 81. percben ­11-esből), illetve Ivusza G. (a 78. percben - 11-esből). KIÁLLÍTVA: Zatykó J. (Toponár) a 43. percben a második sárga lap után, Tóth Sz. (Csurgó) a 75. percben utolsó emberként elkö­vetett szabálytalanságért, Ivu­sza G. (Toponár - játékos-edző) a 85. percben a második sárga lap után, Falka (Toponár) a 87. percben a játékvezető megsér­téséért. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Csurgó-Toponár 1-4. Kiss Béla MARCALI­MAGYAREGRES 1-2 (0-1) Marcali, 80 néző. V.: Takács M. marcali: Háromi - Czimon- dor, Sámóczi (Körösi A. a 84. percben), Fenusz T., Kovács B. (Hajdú R. a 61. percben), Szabó R, Németh M., Horváth E., Or­bán R., Szabó R. (Maros a 61. percben), Vörös M. (Tislér a 72. percben). Játékos-edző: Körösi András. MAGYAREGRES: Sólyom G. - Keszthelyi B., Károli Gy., Lu­kács B. (Simon M. a szünetben), Tabi, Horváth M., Kozári, Simon R., Károli M. (Bruncvig R. a 77. percben), Németh J„ Palkovics. játékos-edző: Bruncvig Róbert. GÓLSZERZŐK: Sámóczi (a 75. percben - 11-esből), illetve Né­meth J. (a 39. percben), Horváth M. (a 65. percben). KIÁLLÍTVA: Czimondor (Mar­cali) a 43. percben, Palkovics (Magyaregres) a 83. percben. A Marcali ifjúsági csapata szabadnapos volt. Ivusza István SEGESD­BALATONKERESZTÚR 3-0 (2-0) Segesd, 120 néző. V.: Posza. SEGESD: Koncz P. - Kolló (Kovács A. az 55. percben), Ju­hász D., Horváth A. (Baranyai B. az 53. percben), Bizderi, Bü­ki (Horváth I. a 84. percben), Ámon, Horváth Z. (Horváth J. a 72. percben), László B., Ru- zsics, Kovács R. Edző: Papp Zoltán. BALATONKERESZTÚR: Babi­na - Horváth D., Kozma M., Öl­ti (Pálfi a szünetben), dr. Ge­lencsér A., Horváth M., Búza, dr. Keöves, Papp K. (Pernecz a 75. percben), Bakos R, Mózes K. Edző: idősebb Deákvári Antal. GÓLSZERZŐK: László B. (a 21. percben - 11-esből), Kolló (a 37. percben), Ámon (az 53. perc­ben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Segesd-Balatonkeresztúr 3-5. Pintér Tibor NAGYBAJOM-FONYÓD 3-0 (1-0) Nagybajom, 150 néző. V.: Kiss Sz. nagybajom: Buchenauer - Horváth M., Ábrahám R. (Wei- mann R. a szünetben), Ács-Ger- gely, Vörös G., Nemes Gy., György Zs., Törzsök M. (Nagy Gy. a 75. percben), Trimmel (Ko- lumbán E. a szünetben), Babai, Kuckó. Edző: Bőzsöny János. FONYÓD: Barátúri - Kovács N., Baranyai D., Mercz (Valkó D. a 64. percben), Vajandt Gy., Bérezi, Bocsev (Böszörményi a 85. percben), Valkó T., Molnár Á. (Samu B. a 75. percben), An­dermann M., Bór (Görcsi a 41. percben). Játékos-edző: Deme Norbert. GÓLSZERZŐK: Trimmel (a 22. percben - 11-esből), Babai (az 52. percben), Vörös G. (a 78. percben). AZ IFIMÉRKŐZÉSEN: Nagyba- jom-Fonyód 2-1. Törő Balázs SOMOGYSÁRD- NAGYATÁD 0-4 (0-1) Somogyárd. V.: Erdelecz. SOMOGYSÁRD: Horváth N. - Kuti J., Kuti S., Szabó Zs. (Gön- döcz a szünetben), Páger D., Ba­ranyai D., Marks (Varga 1. a 81. percben), Szabó A. (Czippán a 62. percben), Németh A., Kuti K., Kuti R. Edző: Vancsura Gá­bor. NAGYATÁD: Czebei - Kolum- bán K., Kovács K. (Török B. a 71. percben), Párkányi (Kovács K. a szünetben), Dekanics, Sza­bó R, Galamb D. (Rácz E. a szü­netben), V. Nikolics (Csikós Á. a 79. percben), Kulcsár K. (Bútor a 63. percben), Richter P. (Jó­zsef G. a 71. percben), Knippl. Edző: Készéi Ferenc. GÓLSZERZŐK: Dekanics 2 (a 27. percben és a 86. percben), Richter P. (az 53. percben), V. Nikolics (a 65. percben). A Somogysárd ifjúsági csa­pata szabadnapos volt. I Megyei 1. osztály, az állás 1. Balatonlelle 5 5 0 0 20 4 15 2. Nagyatád 5 5 0 0 17 3 15 3. Balatoni Vasas 5 4 1 0 20 7 13 4. Nagybajom 5 3 1 1 10 8 10 5. Somogysárd 5 3 0 2 12 12 9 6. Magyaregres 5 3 0 2 8 10 9 7. Toponár 5 2 1 2 10 13 7 8. Segesd 5 2 0 3 7 11 6 9. Fonyód 5 2 0 3 9 14 6 10. Babócsa 5 2 0 3 9 17 6 11. Csurgó 5 1 1 3 9 12 4 12. Kadarkút 5 1 1 3 8 11 4 13. Karád 5 1 1 3 11 15 4 14. B.keresztúr 5 1 1 3 5 13 4 15. Marcali 5 1 0 4 10 9 3 16. tab 5 0 1 4 4 10 1 így folytatják Túl van már a bajnoki sorozat egyhatodán a megye egy me­zőnye; a hétvégén már a hato­dik kör találkozóit játsszák. SZOMBAT: Nagyatád-Kadar- kút. VASÁRNAP: Somogysárd- Nagybajom, Tab-Marcali, Ma- gyaregres-Balatonlelle, Babó- csa-Balatoni Vasas, Karád- Csurgó, Toponár-Segesd, Ba- latonkeresztúr-Fonyód. A mérkőzéseket egységesen 16 órakor játsszák. A forduló válogatottja Czebei Adám : . Nagyatád ) „„ Balogh László ‘ lí 7 Balatonlelle l