Somogyi Hírlap, 2017. augusztus (28. évfolyam, 177-203. szám)

2017-08-09 / 184. szám

14 SPORT 2017. AUGUSZTUS 9., SZERDA A hathetes nyári felkészülési időszakban horvát és szlovén csapatokkal is összecsapnak Bolgár légióst szerződtetett a Fino-Kaposvár Bejön nekik a strandröpi, de maradnak a teremben Baji Balázs az első magyar, aki futószámban dobogós vébén ROPLABDA-NB l./FÉRFIAK A Franciaországba szerződött Bozóki Bencét bolgár légiós­sal pótolja a 18-szoros bajnok és ugyancsak 18-szoros Ma­gyar Kupa-győztes, Deme­ter György mester vezette Fi­no-Kaposvár férfi-röplabda- csapata. A 28 éves Galin Niko- lov korábban szerepelt a bol­gár ifjúsági válogatottban is, az előző szezonban pedig a Minyor Pernik csapatának a színeiben a bolgár pontvadá­szatban játszott. A kereken két méterre nőtt játékos nem most szerződik először külföldre: korábban megfordult már Franciaor­szágban, Szlovéniában és Li­banonban is. A Fino-Kaposvár augusztus 14-én kezdi majd a felkészülést, s azon a héten csatlakozik új csapatához Ga­lin Nikolov. A társaságra hat­hetes kemény munka vár, lé­vén a bajnoki rajt szeptember második felében lesz. A ter­vek szerint a kaposvári együt­tes nemzetközi előkészületi mérkőzésekkel hangol horvát és szlovén csapatokkal a közel másfél hónapos felkészülési időszak alatt. A bajnoki címvédő Fino-Ka­posvár csapatától eddig né­Nagy József (szemben) a 2017/2018-as szezonban játékos-edző­ként szolgálja a Fino-Kaposvár együttesét Fotó: Muzslay Péter gyen köszöntek el, s ugyanak­kor hárman érkeztek. A hírek szerint lesz még új igazolás: jó esély van arra, hogy egy jó ne­vű, egykori sokszoros váloga­tott, külföldi klubokat is meg­járt magyar játékos is a somo­gyi megyeszékhelyen folytat­ja majd. A FINO-KAPOSVÁR JÁTÉKOS­KERETE: Keen Cameron, Sza­bó Bence - feladók; Bögöly Gá­bor, Kalmár Ákos, Kiss Má­té, Horváth Kristóf, Galin Ni­kolov (bolgár) - ütők; Nagy Jó­zsef, Vajda Tamás, Szabó Bar­na Frigyes, Kulcsár Adrián - centerek; Pápai Péter - liberó. ÉRKEZTEK (3): Horváth Kris­tóf - ütő (HÉP-Kecskeméti RC), Pápai Péter - liberó (VK Spartak UJS Komárno, Szlová­kia), Galin Nikolov (bolgár) - ütő (Minyor Pernik, Bulgária). TÁVOZTAK (4): Bozóki Ben­ce - ütő (LAsi Volley Borde- ux, francia III. osztály), Dá­vid Zoltán - ütő (HÉP-Kecske- méti RC), Deák Márk - liberó (HÉP-Kecskeméti RC), Csányi Tamás - center (?). A SZAKMAI STÁB. Vezető­edző: Demeter György. Játé­kosedző: Nagy József. Statisz­tikus: Zarka Péter. Gyúró: Öl­lé Krisztián. Fenyő Gábor RÖPLABDA Az egyre merészebb terveket szövögető 1. MCM-Di- amant csapatra valónyi játé­kosa (Csitári Virág, Kocsi Al­iz, Horváth Alexandra, Sitkey Mariann, Kanizsai Dorottya és Mészáros Zsófia) - kiegé­szülve Bögöly Gáborral, a baj­noki címvédő Fino kiválóságá­val - a kaposvári és a somo­gyi röplabdasport nagy mecé­násának, Kari Schultesnek és Horváth Évának a meghívásá­ra egy napot Bécsben, egészen pontosan a strandröplabda-vi­lágbajnokságon töltöttek.- A szaharai forróság elle­nére is nagyon sok néző volt - mondta Csitári Virág, az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem liberója. - Vert min­ket rendesen a víz, hát még akik a homokban küzdöttek... Mi egyébként egy osztrák­brazil férfi-, illetve brazil­amerikai női meccset láttunk ott a helyszínen. S hogy emlé­künk is legyen a strandröplab- da-vb-ről, mindannyian kap­tunk pólót és napszemüveget. Csitári Virágnak és társai­nak bejön a strandröpi - az 1. MCM-Diamant megyei körver­seny legutóbbi leilei állomásán Horváth Alexandra két ara­nyat is begyűjtött, míg a Csi­tári, Sitkey alkotta duó a má­sodik volt, a második forduló­ban viszont (szintén Balaton- lellén) ők nyertek -, ám az iga­zi azért mégiscsak a teremröp­labda marad. Fenyő G. Az 1. MCM-Diamant liberója, Csi­tári Virág szereti a strandröplab­dát, az igazi azonban a terem marad Fotó: Muzslay Péter „Az egész versenyen jól futott” A világbajnoki bronzérmes édesapja, Baji Lajos és családja Békéscsabáról követte Balázs versenyzését és érthetően nagyon boldog volt:- Ilyenkor nagyon könnyű jó dolgokat mondani - mondta a büszke édesapa. - Balázs ha­talmas lépést tett meg június­ban azzal, hogy megfutotta a 13,15-ös egyéni csúcsát. Rá jellemző, hogy amit megfut, azt később stabilan meg tudja csinálni. Világversenyen a spor­tolók általában nem szokták az egyéni legjobbjaikat futni, ab­ban lehetett bízni, hogy 13,20 körüli idővel ott lehet lenni a legjobbak között. Tudtuk, hogy Balázs a táv második felében igazán gyors, így is volt, még a kisebb rontások ellenére is jól tartotta magát. Egyébként is az egész versenyen jól futott, ese­tében jó volt a korábbi program megváltoztatása, vagyis, hogy két futás után másnap követ­kezett a döntő. Nem tudom még, hogy mikor jut haza Bé­késcsabára, valószínűleg mi fo­gunk majd felmenni hozzá Bu­dapestre. A világ legjobbjait között KOPP Békéscsabai Atlétikai Club Dr. Baji Balázs sporttör­téneti tettet hajtott végre hétfőn éjszaka: ő az első magyar, aki futószámban nyert világbajnokságon ér­met. A Kopp Békéscsabai AC klasszisa a londoni vé­bén a 110 méteres gátfu­tásban 13,28 másodperces időeredménnyel bronzér­met szerzett. Munkatársunktól szerkesztoseg@bmhirlap.hu ATLÉTIKA A 28 éves vágtázó a fináléban jól rajtolt, de a má­sodik gátat leverte, emiatt némileg megtört a lendülete. Azután ismét jó tempóban fu­tott, majd ugyan a nyolcadik gáton megint hibázott egy kicsit, de a kilencedik és ti­zedik már szinte tökéletesen sikerült. Az ekkor nagyokat hibázó, addig a harmadik helyen futó francia Garfield Darient sikerült megelőznie, így 13,28 másodperces idő­vel ért célba az olimpiai baj­nok jamaicai Omar McLeod, valamint az előző vb-n győz­tes orosz Szergej Subenkov mögött. Dr. Baji Balázs a ma­gyar atlétika 12. érmét sze­rezte meg szabadtéri világ- bajnokságon, Londonban az elsőt.- Elképesztő futás, elké­pesztő verseny volt. Még nem is hiszem el, amit átél­tem. Hihetetlenül boldog va­gyok, nyilván álmodoztam róla, de nem mertem elhinni, hogy ez megvalósulhat - ér­tékelt a versenyt követően az M4 Sportnak Baji. Leszögez­te, nagyon kemény verseny volt, sok hibával, úgy érezte, mindenkin rajta volt a világ- bajnokság terhe.- Éreztem a végén, hogy ott lehetek a dobogón. Ak­kor olyan energia szabadult fel bennem, és olyan erő haj­tott át az utolsó néhány gáton, hogy nem is értem. Amikor beértem a célba, és láttam, hogy harmadik vagyok... Na­gyon boldog vagyok! Kifejtette, bár szerette vol­na, hogy olyan tiszta és szép legyen a döntős futása, mint bronzérme pályafutása leg­nagyobb sikere, 110 gáton pedig a második felnőtt-vi- lágversenyes dobogós helye­zése a tavalyi Európa-bajnok- ságon szerzett ezüstje után. Spiriev Attila, a Magyar At­létikai Szövetség sportigaz­gatója szerint a vetélytár- sak edzői az éremesélyesek közé sorolták Baji Balázst a 110 méteres gátfutás döntője előtt, ami már önmagában óriási elismerés. Spiriev Attila kedden az MTI-nek elmondta, hogy a finálé előtt több döntős futó edzőjével, menedzse­rével beszélt, akik „kifejezet­ten tartottak” dr. Baji Balázs­tól, s az éremesélyesek közé sorolták.- Egy olyan döntőben, ame­lyikben ott volt az aktuális olimpiai bajnok, a világbaj­nok és a világcsúcstartó, ez már önmagában óriási elis­merés - nyilatkozott. Hozzá­tette: a finálé után a győztes Omar McLeod trénere és me­nedzsere is azt mondta, hogy Baji Balázs megérdemelte a bronzérmet. Spiriev Attila két okot emlí­tett, ami pluszenergiákat ad­hatott a tavaly Eb-második atlétának.- Balázs idén végzett az ál­latorvosi egyetemen, melyet atletizálás mellett elvégez­ni iszonyú kitartó munka, sok-sok kompromisszummal, ami néha kevesebb alvást, pi­henést jelent. A másik dolog az érési folyamat - hangsú­lyozta. Kiemelte, az atléták négyötöde 27 és 30 éves ko­ra között éri el legjobb ered­ményeit, így Baji Balázs még legjobb évei előtt áll.-. Kellett ehhez a sokszor sablonnak hangzó tapaszta­latszerzés, kellettek a sikerek mellett a hibázások, hogy egy világbajnoki döntőben relatí­ve hideg fejjel tudjon futni - mondta a sportigazgató, jelez­ve, a magyar futó a szenzációs rajt után az első két gáton hi­bázott, de nem pánikolt be, kontrollálni tudta a versenyt. - Balázs zseniális, egyszerű­en zseniális - szögezte le. FÉRFI 110 M GÁTFUTÁS, VILÁGBAJNOK: Omar McLeod (jamaicai) 13,04, 2. Szergej Subenkov (orosz) 13,14, 3. Baji Balázs 13,28. McLeod gratulációja Fotó: EPA Dr. Baji Balázs (jobbra) a célba érkezéskor, mellette a francia Garfield Darien Fotó: AFP az első két körben, ez nem si­került. - De ez nem zökken­tett ki annyira, hogy gondot okozzon. A verseny megadta a lehetőséget, hogy vissza tud­jak jönni. Leszögezte, negyedik vi­lágbajnoksága már a londoni, így sok tapasztalat áll a háta mögött. - Fizikálisán és men­tálisan is összeállt a formám. Most értem olyan szintre, hogy ilyen szituációkat meg tudjak oldani. Nagyon örü­lök, hogy az egész szezonom így sikerült. Mélyről jöttem fel, és örülök, hogy egy ek­kora álmot valósítottam meg. Nehéz úgy gondolnom ma­gamra, hogy nem csupán vi­lágbajnoki döntős, hanem vi­lágbajnoki érmes is vagyok. Sikerült odaérnem a világ te­tejére. Ezt kell a következő években megtartani, de ezt senki nem veszi el tőlem - fo­galmazott Baji. Az állatorvosként prakti­záló magyar futó a vasárnapi elődöntőből futamát meg­nyerve került a fináléba, ami­vel nagy bravúrt hajtott vég­re, hiszen 1987 óta nem volt magyar, aki 5000 méternél rövidebb számban döntőbe tudott kerülni vb-n. Hétfői I I