Somogyi Hírlap, 2017. május (28. évfolyam, 100-125. szám)

2017-05-02 / 100. szám

14 SPORT 2017. MÁJUS 2., KEDD A tizedik helyjutott a mieinknek Győrben RÖPLABDA A 10. helyen zárta a magyar férfi röplabda-váloga­tott a magyar-szlovák közös rendezésű U19-es Európa-baj- nokságot. A magyarok a győ­ri csoportjukban a bolgárokat nagy csatában, öt játszmás üt­közetben legyőzték, a másik négy ellenfelüktől pedig há- romszettes vereséget szenved­tek, így összesítésben a 10. he­lyen zártak. A Tomanóczy Tibor szövet­ségi kapitány vezette magyar együttes a nyitányon 3-0 (21, 19, 23) arányban alulmaradt a belgákkal szemben, a követke­ző fellépésükön pedig 3-2 (-25, 19, 23, -16, 9) arányban dia­dalmaskodtak Bulgária ellen, amelyet három 3-0-s vereség követett, sorrendben a lengye­lek (15, 13, 14), az oroszok (14, 21, 22), végül pedig az olaszok (16,15,19) ellen. A magyar válogatottban a bajnok Fino-Kaposvár - és egy­ben a Kaposvári Röplabda Aka­démia Utánpótlás Műhely - há­rom serdülőkorú reménysége is helyet kapott. A Belgium el­leni bemutatkozó mérkőzésen mindhárman csereként léptek pályára. A folytatásban aztán már Kiss Máté végig kezdő volt, Szabó Bence az utolsó, Olaszor­szág elleni találkozót kivéve szintén a kezdőcsapatban ka­pott helyet, míg Szabó Barna mind az öt meccsen csereként kapott lehetőséget. Az U19-es Európa-bajnok- ságot meglepetésre az elődön­tőben az oroszokat búcsúztató Csehország nyerte, miután az aranymeccsen ötjátszmás üt­közetben legyőzték Olaszorszá­got is. A bronzérem sorsa szin­tén ötfelvonásos csatában dőlt el a törökök javára, míg Orosz­ország végül a dobogóról is le­csúszott. Fenyő Gábor Szabó Bence volt a válogatott karmestere Fotó: Muzslay Péter BALATON-ATUSZAS ELISMERÉS A Nagycsaládosok Országos Egyesülete a „Bölcső Díj” ezüst fokozatával tüntette ki az Aranyhíd Balaton-átúszó Sport Kft.-t. A Budapesten ren­dezett díjátadó ünnepségen - amelyen részt vett Balog Zol­tán, az emberi erőforrások mi­nisztere, valamint Novák Ka­talin, az EMMI család- és ifjús­ágiügyért felelős államtitkára - Szántó László, az Aranyhíd Balaton-átúszó Sport Kft. elnö­ke vette át a megtisztelő kitün­tetést. Fenyő G. Megyei I. osztály: tizpercenkent rugdosta a gólokat a Balatonlelle Bő fél óra alatt három bajomi játékos sérült meg Gól áztatta fordulón van túl a megyei I. osztályú bajnok­ság mezőnye. Az éllovas Ba­latonlelle kilencet vágott ha­zai pályán az utolsó előtti So- mogyvárnak, s nyolc gólt lát­hattak a nézők Balatonke- resztúron is - igaz, ebből hár­mat a vendégek szereztek ahol a sereghajtó Kaposmérő lépett fel. Fenyő Gábor gabor.fenyo@mediaworks.hu LABDARÚGÁS Nem lehet azt ál­lítani, hogy unalomba fulladt volna a hétvégi 25. forduló. A Balatoni Vasas remek hajrájá­nak köszönhette, hogy végül begyűjtötte mindhárom pontot a Marcali ellen: Mester Gellért a 82. percben egyenlített, egy perccel a rendes játékidő letel­te előtt pedig Horváth György vette be a vendégek kapuját. A Babócsa otthon a végig csere, nélkül játszó Magyaregres el­len, a Mezőcsokonya Csurgón, a Nagyatád pedig Nagybajom­ban köszönt be négyszer. Utób­bi találkozó krónikájához tarto­zik, hogy a hazaiaknál az első bő félórában - ekkor még 0-0 volt az állás - a kapus mellett két mezőnyjátékost is le kellett cserélni sérülés miatt. A 25. FORDULÓ EREDMÉNYEI BALATONI VASAS-MARCALI 3-2 (0-1) Siófok-Balatonkiliti (műfü­ves pálya). V.: Posza. BALATONI VASAS: Bagi - Hor­váth Gy., Gadó (Tóth D. az 55. percben), Lukács M., Mester G., Bocsev, Suszter (Nemes M. a 78. percben), Horváth B., Joó G. (Bene Á. az 56. percben), Ko­vács N., Orosz Á. Játékosedző: Horváth Bence. MARCALI: Jagadics - Szabó P., Czimondor, Körösi A., Ko­vács B., Somogyi V. (Zsiga Sz. a 72. percben), Horváth E. (Zsám- bók a 87. percben), Garai K., Né­meth M., Maros, Gyovai (Sza­ka a 83. percben). Játékosedző: Körösi András. GÓLSZERZŐK: Bene Á. (az 57. percben), Mester G. (a 82. perc­ben), Horváth Gy. (a 89. perc­ben), illetve Horváth E. (a 24. percben), Németh M. (a 75. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Ba­latoni Vasas-Marcali 4-0. CSURGÓ-MEZŐCSOKONYA 2-4 (2-3) Csurgó, 100 néző. V: Takács M. Mesterlövészek Az élen a helyzet semmit nem változott, lévén a góllövőlis­ta első öt helyezettje egyaránt bevette egyszer az ellenfél ka­puját. A góllövőlista élcsoportja: 1. Jammeh Haruna (Balatoni Va­sas, Toponár) 30 gól, 2. Hor­váth Milán (Balatonkeresztúr) 21 gól, 3-4. (holtversenyben) Vukan Nikolics (Nagyatád) és Tompa István (Babócsa) 20- 20 gól, 5. Kovács Krisztián (Csurgó) 18 gól. CSURGÓ: Beke Bence - Beke Bálint, Györgyfalvi, Bódis G. (Tukszár a 67. percben), Mar­kos, Somogyi D., Faggyas J. (To­kai a 67. percben), Ruzsics (So- ós G. a 79. percben), Tóth Sz., Kovács K., Pákái G. Edző: Be­ke Lajos. MEZŐCSOKONYA: Horváth T. - Balogh N., Bathó, Sudár R., Kovács Z., Cser G., Vendriczki, Kardos E., Balogh R. (Szira a 87. percben), Madeira-Lopes (Tóth Cs. a 77. percben), Szalai N. Já­tékosedző: Juhász András. GÓLSZERZŐK: Markos (a 8. percben), Kovács K. (a 27. perc­ben - 11-esből), illetve Balogh R. 2 (az 5. és az 58. percben), Szalai N. 2 (a 21. és a 43. perc­ben). Az ifjúsági mérkőzésen: Csurgó-Mezőcsokonya 2-2. Kiss Béla BALATONLELLE-SOMOGYVÁR 9-0 (2-0) Balatonlelle. V.: Újlaki. BALATONLELLE: Czebei - Neu­bauer, Gál B., Graszl N. (Balogh Bendegúz a szünetben), Balogh Botond, Kiss K., Gere T., Balogh L., Laczkó D., Bohata (Somogyi Z. a 77. percben), Galgóczi (Böj­té a szünetben). Edző: Deákvá­ri Antal. SOMOGYVÁR: Barátúri - Gye- nis R., Piukovics M., Horváth F., Valkó D. (Móring M. a szü­netben), Kesztyűs, Károlyi, Val­kó T., Rofrics Zs., Kaczur, Bog­dán B. Játékosedző: Gyenis Sán­dor. GÓLSZERZŐK: Graszl N. (a 3. percben), Bohata (a 32. perc­ben), Laczkó D. 3 (a 48., a 69. és a 77. percben), Böjté 2 (az 54. és a 85. percben), Balogh L. (a 62. percben), Neubauer (a 80. perc­ben). Az ifjúsági mérkőzésen: Ba- latonlelle-Somogyvár 0-2. BABÓCSA-MAGYAREGRES 4-0 (1-0) Babócsa, 110 néző. V: Cser- völgyi Sz. BABÓCSA: Banicz B. - Krisz­tián L., Horváth Sz., Keresztes K. (Horváth J. a 60. percben), Keresztény G., Iván D., Horváth R, Tóth R., Pandur (Horváth L. a 67. percben), Tompa L, Gergu- lás (Mózes G. a 80. percben). Já­tékosedző: Horváth Péter. magyaregres: Buchenauer - Vízhányó, Keszthelyi B., Pal- kovics, Törzsök M., Simon M., Horváth M., Bruncvig R., Kozá- ri, Sólyom G., Nemes P. Edző: Törzsök Tamás. Játékósedző: Bruncvig Róbert. GÓLSZERZŐK: Pandur (az 1. percben), Gergulás (az 54. perc­ben), Tompa I. (az 57. perben), Tóth R. (a 89. percben). A Babócsa ifjúsági csapata szabadnapos volt. Czukk Sándor BALATONKERESZTÚR- KAPOSMÉRŐ 5-3 (4-0) Balatonkeresztúr. V: Ágócs A. BALATONKERESZTÚR: Babina E. (Tóth M. a szünetben) - dr. Keöves (Pálfi a 79. percben), Öl­ti, Borbély B., Bakos R, Horváth M., Gelencsér A., Slezák (Csáki a szünetben), Börczi (Pernecz a 88. percben), Horváth D., Wolf B. (Búza a 66. percben). KAPOSMÉRŐ: Hegedűs I. - Kovács D., Ferencz M., Páti, Benke D. (Cséfalvay a szünet­ben), Orgyán, Horváth M., Ve­tő, Takács M., Tabi, Németh D. Edző: Barna László. GÓLSZERZŐK: dr. Keöves (a 13. percben), Bakos P. (a 26. percben), Börczi (a 34. percben), Gelencsér A. (a 44. percben), Horváth M. (a 76. percben), il­letve Cséfalvay (az 54. és a 71. percben), Tabi (a 61. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Ba- latonkeresztúr-Kaposmérő 7-0. TOPONÁR-KARÁD 2-0 (1-0) Toponár, 250 néző. V: Börö- czi. TOPONÁR: Bogdán B. - Hor- nyák, Ivusza T., Gelencsér G., Sándor G. - Ato, Házi Á. (Far­kas P. a 85. percben), Kovács R, Pető T. - Ivusza G., Haruna. Já­tékosedző: Ivusza Gábor. KARÁD: Bíró D. - Horváth A. (Herczeg M. a 63. percben), Singer, Hadaró, Gosztonyi B. - Kult, Yondo, Szűcs J., Balása E. - Balása M. (Makutima a 69. percben), Szőnyi (Belényesi a 80. percben). Edző: Vida And­rás. GÓLSZERZŐK: Házi Á. (az 5. percben), Haruna (az 52. perc­ben). Az ifjúsági mérkőzésen: To- ponár-Karád 11-0. Keller Imre SEGESD-TAB 0- 3 (0-2) Segesd, 120 néző. V: Deák T. SEGESD: Honfi - Szép Sz., Ju­hász D. (Ámon a szünetben), Banicz B., Sámóczi, Horváth A., Nagy A., Kovács G., Patkó, Bü­ki (Faggyas Zs. a 65. percben), Baranyai D. Edző: Nagy Attila. TAB: Horváth J. - Naász, La- diszlai K., Nádori, Kleiber, Ma­gas, Kispál (Szabó T. a 84. perc­ben), Kaveczki, Vida A., Stráng- li (Kecskés a 73. percben), Tá­bori T. Játékosedző: Ladiszlai Krisztián. GÓLSZERZŐK: Magas (a 26. percben), Strángli (a 29. perc­ben), Tábori (a 76. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Se- gesd-Tab 1-5. Pintér Tibor NAGYBAJOM­NAGYATÁD 1- 4 (0-2) Nagybajom, 150 néző. V: Mód. NAGYBAJOM: Tánczos (Csaj­ági a 32. percben) - Horváth M. (György Zs. a 7. percben), Káro- li, Kiss J., Kuckó, Trimmel (Áb­rahám R. a 32. percben), Nagy A. (Márton Cs. az 57. perc­ben), Nemes Gy., Simon R., Bo- dó (Horváth R. az 56. percben), Babai. Edző: Hanusz János. NAGYATÁD: Vörös Á. - Szabó R, Kolumbán K. (Brezovszky a 82. percben), Sallai M., Bútor, Kovács K. (Knippl a 65. perc­ben), József G. (Kis P. a 69. perc­ben), Dekanics, Galamb D. (Tö­rök B. a 77. percben), Richter R, V. Nikolics (Csikós a 79. perc­ben). Edző: Bérdi József. GÓLSZERZŐK: Károli (a 63. percben), illetve V. Nikolics (a 34. percben), Galamb D. (a 38. percben), Richter P. (a 49. perc­ben), József G. (a 65. percben - 11-esből). Az ifjúsági mérkőzésen: Nagybajom-Nagyatád 6-1. Törő Balázs A bajnokság állása 1. Balatonlelle 25 20 3 2 76-18 63 2. Nagyatád 25 17 4 4 62-21 55 3. Babócsa 25 17 2 6 70-29 53 4. B.keresztúr 25 16 3 6 60-29 51 5. Toponár 25 15 2 8 62-34 47 6. Nagybajom 25 13 5 7 49-30 44 7. Tab 25 12 4 9 46-39 40 8. Karád 25 11 7 7 41-36 40 9. B. Vasas 25 10 3 12 58-54 33 10. Marcali 25 8 3 14 37-57 27 11. Segesd 25 7 4 14 37-65 25 12. Csurgó 25 6 4 15 34-65 22 13. Magyaregres 25 5 7 13 25-50 22 14. Mezőcsokonya l 25 5 6 14 37-60 21 15. Somogyvár 25 2 7 16 22-64 13 16. Kaposmérő 25 3 2 20 19-84 11 Így folytatják A 26. forduló párosítása. SZOMBAT: Marcali-Balaton- lelle, Nagyatád-Segesd, Ka- posmérő-Babócsa. VASÁRNAP: Somogyvár-Topo- nár, Mezőcsokonya-Balaton- keresztúr, Karád-Nagybajom, Magyaregres-Balatoni Vasas, Tab-Csurgó. A mérkőzéseket egységesen 17 órakor játsszák. Az ifjúsági bajnoki találkozó­kat a nagyok előtt két órával rendezik. immm A forduló válogatottja Cséfalvay Dominik \ Laczkó Dávid József