Somogyi Hírlap, 2017. április (28. évfolyam, 77-99. szám)

2017-04-10 / 84. szám

14 SPORT Megyei I. osztály: egy pont jutott csak az Atádnak és a Toponárnak Horváth Milán négyszer köszönt be Keresztáron 2017. ÁPRILIS 10., HÉTFŐ A vendég segesdiek nem tudták bevenni a magyaregresi kaput Akárcsak a fővárosban: három-egy a liláknak RÖPLABDA NB l./NŐK A mérkő­zés első szépségdíjas megoldá­sát Szívós Ildikótól láthattuk, aki áttörhetetlen sáncot húzott a háló fölé. A nyitójátszmát vé­gig vezetve nyerték a házigaz­da kaposváriak; volt, amikor már nyolc pont (12-4) is volt a különbség. A brazil légiós De­bora Ribeiro Araujo és a Hor­váth Alexandra alkotta duó csak ebben a felvonásban 14 pontot szorgoskodott össze, a hajrában pedig Rák Rebeka kí­nálta meg egymás után három ásszal is a lilákat. A második szettben aztán a remek kezdést (4-1) gyötrel- mes folytatás követte (4-11). A harmadik felvonás első fele a házigazdáké, a második vi­szont az Újpesté volt. Hasonló szereposztást láthattunk a ne­gyedik, utolsó játékrészben is. A bolgár Varbanova és a Nagy­bajomból indult válogatott Mik- lai Zsanett időnként tarthatat­lan volt, az amerikai légiós Ashley Headen pedig a „taka­rókat” osztogatta. A folytatásban az Újpesti TE az 5-6., az l.MCM-Diamant Ka­posvári Egyetem-pedig a 7-8. helyért játszhat majd az MTK- Penta-Gödöllői RC párharc győztesével, illetve vesztesével. A hetedik helyért játszhat majd az 1. MCM-Diamant. 1. MCM-DIAMANT KAPOSVÁRI EGYETEM-ÚJPESTI TE 1-3(19, -19, -21, -16) Kaposvár, Városi Sportcsar­nok, 100 néző. V.: Halász E., Szabó R 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem: Bagyinka (5), Arau­jo (13), Szívós I. (7), Horváth A. (18), Rák (10), Sitkey (5). Csere: Csitári V. (liberó), Kanizsai (2), Mészáros Zs. (1), Héri (1), Kocsi (1). Vezetőedző: Zarka Péter. Újpesti TE: Ancsin (3), Var­banova (20), Bezhandolska (13), Dégi (9), Miklai (16), Hea­den (12). Csere: Kötél D. (liberó). Vezetőedző: Valics György. A mérkőzés alakulása. 1. játszma: 3-0,3-1,5-1,8-3, 10- 4,12-4,12-8,16-12,20-14, 21-18,25-19 (24 perc). 2. játszma: 4-1, 4-11, 8-11, 11- 16,13-20,19-25 (25 perc). 3. játszma: 5-3, 8^7, 10-7, 12- 12, 15-16, 16-20, 21-25 (26 perc). 4. játszma: 5-4, 7-4, 7-11, 10-11,11-16,13-20,16-25(21 perc). Fenyő Gábor A karmester Bagyinka Fanni (jobbra) öt pontot szerzett csa­patának Fotó: Muzslay Péter Tovább nőtt a Tabról (is) győztesen hazatérő éllo­vas balatonlellei együttes előnye, miután az őt üldö­ző nagyatádi alakulat csak döntetlent játszott hazai pá­lyán a Marcalival. Be kellett érnie az egy ponttal a dobo­góra pályázó Toponárnak is a kiesés elől menekülő Me- zőcsokonya otthonában. Fenyő Gábor gabor.fenyo@mediaworks.hu A 22. FORDULÓ EREDMÉNYEI MAGYAREGRES-SEGESD 2-0 (1-0) Magyaregres, 50 néző. V: Hegyi A. MAGYAREGRES: Buchenau- er - Vízhányó, Bencze Sz., Pal- kovics, Törzsök M. - Bogdán- fi, Horváth M., Sólyom (Ne­mes P. a 64. percben), Keszthe­lyi B. (Hermann K. a 83. perc­ben) - Németh I., Reszli (Palló- si a 71. percben). Edző: Törzsök Tamás. Játékosedző: Bruncvig Róbert. SEGESD: Kolics - Szép Sz., Juhász D. (Csimszi az 59. perc­ben), Kovács G., Sámóczi - Horváth A. (Csatlós a 74. perc­ben), Nagy A., Hajdú I. (Bara­nyai D. a 32. percben), Faggyas Zs. - Büki A. (Ámon a 76. perc­ben), Kolló. Edző: Nagy Attila István. GÓLSZERZŐK: Bogdánfi (a 25. percben), Horváth M. (a 76. percben). A Segesd ifjúsági csapata szabadnapos volt. NAGYATÁD-MARCALI 1-1 (1-0) Nagyatád. V: Balikó. NAGYATÁD: Vörös Á. - Sza­bó R, Tulok (Brezovszky a 83. percben), Sallai M., Bútor, Knippl (József G. a 72. perc­ben), Csikós (Galamb D. az 59. percben), Kovács K., Dekanics, V. Nikol ics, Richter P. Edző: Bérdi József. MARCALI: Háromi - Tóth N. (Szaka a 70. percben), Czimon- dor, Körösi A., Kovács B., Gyo- vai, Horváth E., Garai, Németh M., Maros (Somogyi V. a 68. percben), Zsiga Sz. (Zsámbók a 89. percben). Játékosedző: Kö­rösi András. GÓLSZERZŐK: Czimondor (a 18. percben - öngól), illetve So­mogyi V. (a 71. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Nagyatád-Marcali 3-1. A góllövőlista Horváth Milán négy góllal terhelte meg a Balatoni Va­sas hálóját, a támadó így fel­jött a második helyre. A lis­ta élén továbbra is Jammeh Haruna áll, aki ebben a for­dulóban is betalált. 1. Jam­meh Haruna (Balatoni Va- sas/Toponár) 29 gól, 2. Hor­váth Milán (Balatonkeresz- túr) 18 gól, 3. Kovács Krisz­tián (Csurgó) és Nikolics Vu- kan 17-17 gól, 4. Tompa Ist­ván (Babócsa) 16 gól. KAPOSMÉRŐ-NAGYBAJOM 0-6 (0-4) Kaposmérő. V.: Agócs A. KAPOSMÉRŐ: Hegedűs I. - Benke D., Kovács D., Cséfal- vay, Horváth M. (Orgyán az 53. percben), Vörös M. (Németh D. a szünetben), Vörös G., Vető, Takács M., Ferencz M., Tabi. Edző: Barna László. nagybajom: Tánczos (Csájá- gi az 56. percben) - Károli, Ábrahám R. (Horváth R. a 62. percben), Prucsi (Horváth M. az 56. percben), Kiss J., Kuckó, Nemes Gy., Bodó (Márton Cs. az 56. percben), Simon R., Ba­bai, Ács-Gergely (Nagy A. a 62. percben). Edző: Hanusz János. GÓLSZERZŐK: Bodó 2 (a 15. és a 34. percben), Ács-Ger- gely (a 19. percben), Ábrahám R. (a 42. percben), Károli (az 59. percben), Horváth R. (a 66. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Ka- posmérő-Nagybajom 1-2. BABÓCSA-CSURGÓ 4-0 (2-0) Babócsa, 140 néző. V: Nagy J. babócsa: Banicz B. - Mó­zes G. (Balogh J. a 61. perc­ben), Horváth Sz., Hamarics, Keresztény G., Iván D., Hor­váth P. (Keresztes K. a 61. perc­ben), Tóth R., Pandur, Tompa I., Gergulás (Szalai Sz. a 66. perc­ben). Játékosedző: Horváth Pé­ter. CSURGÓ: Beke Bence - Tóth K., Németh L., Beke Bálint, So- ós G. (Tokai a 70. percben), Bó- dis G., Markos, Somogyi D., Faggyas J., Ruzsics (Kuti F. az 52. percben), Tóth Sz. Edző: Be­ke Lajos. GÓLSZERZŐK: Tompa I. (a 10. percben), Gergulás (a 38. perc­ben), Pandur 2 (a 49. és a 82. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Ba- bócsa-Csurgó 1-1. Czukk Sándor BALATONKERESZTÚR- BALATONI VASAS 4-1 (1-0) Balatonkeresztúr. V.: Újlaki. BALATONKERESZTÚR: Babi­na - Csáki, Borbély B. (Czink a szünetben), Slezák (Skoda A. a 76. percben), Horváth M., Búza, Gelencsér A., Pálfi (Bog­dán T. a 62. percben), Kozma M., Horváth D., Wolf (Bognár P. a 80. percben). Edző: Készéi Ferenc. BALATONI VASAS: Bagi - Junghardt, Orosz Á., Mester G., Bene Á., Horváth B., Kovács N., Bocsev, Karsai L, Szenpé- teri, Tóth D. Játékosedző: Hor­váth Bence. GÓLSZERZŐK: Horváth M. 4 (a 24., a 79., a 87. és a 90. perc­ben), illetve Tóth D. (az 56. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Ba- latonkeresztúr-B. Vasas 3-0. KARÁD-SOMOGYVÁR 3-0 (1-0) Karád, 130 néző. V.: Kiss Sz. KÁRÁD: Bogdán Á. - Szűcs J. (Feri K. a 82. percben), Ha­daró, Singer, Zsibrik, Goszto- nyi B., Horváth A. (Ábrahám A. a 78. percben), Yondo (Balá- sa M. a 67. percben), Kult (Sa- ára 85. percben), Szőnyi (Belé­nyesi a 80. percben), Balása E. (Herczeg a 74. percben). Edző: Vida András. somogyváR: Barátúri - Gye- nis R., Lakatos R., Horváth F., Horváth R. (Bogdán B. a 17. percben), Valkó D., Kesztyűs, Károlyi, Valkó T., Rofrics Zs., Kaczur. Edző: Gyenis Sándor. GÓLSZERZŐK: Balása E. (a 21. percben), Horváth A. (a 64. percben), Szőnyi (a 78. perc­ben). Az ifjúsági mérkőzésen: Ka- rád-Somogyvár 1-1. Nagy László MEZŐCSOKONYA-TOPONÁR 1-1 (1-0) Mezőcsokonya, 130 néző. V.: Godina. MEZŐCSOKONYA: Kéri - Su­dár, Rákosa (Tóth Cs. a 18. percben), Gyenesei Z. (Kovács G. az 58. percben), Vendriczki, Bathó, Kovács Z., Balogh R., Cser (Szira a 87. percben), Sza­lai N., Balogh N. Edző: Juhász András. TOPONÁR: Bogdán B. - Eu­gene, Gelencsér G., Sándor G., Ato, Halász R., Kovács P. (Pető T. a 86. percben), Házi Á. (Hor- nyák az 55. percben), Ivusza T., Haruna, Ivusza G. Játékos­edző: Ivusza Gábor. GÓLSZERZŐK: Szalai N. (a 11. percben), illetve Haruna (az 59. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Me- zőcsokonya-Toponár 0-3. Horváth János TAB-BALATONLELLE 0-3 (0-1) Tab, 150 néző. V.: Agócs Á„ tab: Horváth J. - Kleiber, Ladiszlai K., Strángli (Szabó T. a 67. percben), Kiss G., Ma­gas, Vida A., Tábori, Kecskés, Pál D., Nádori. Játékosedző: La­diszlai Krisztián. BALATON LELLE: Czerula - Pap M., Gere, Kenéz Sz., Ba­logh L., Laczkó D., Fila (Graszl N. a 75. percben), Balogh Bo- tond (Balogh Bendegúz a 75. percben), Böjté, Bohata (Gal- góczi a 67. percben), Neubau­er (Gál B. a 68. percben). Edző: Deákvári Antal. GÓLSZERZŐK: Böjté (a 30. percben), Balogh L. (a 63. perc­ben), Graszl N. (a 87. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Tab-Balatonlelle 3-1. Gombér György A bajnokság állása 1. Balatonlelle 22 18 2 2 63-15 56 2. Nagyatád 22 15 4 3 52-16 49 3. Babócsa 22 15 1 6 60-25 46 4. B.keresztúr 22 14 2 6 49-23 44 5. Toponár 22 14 1 7 58-29 43 6. Nagybajom 22 12 5 5 45-23 41 7. Karád 22 11 5 6 40-33 38 8. Tab . 22 10 3 9 39-37 33 9. B. Vasas 22 8 3 11 50-46 27 10. Marcali 22 8 2 12 34-52 26 11. Csurgó 22 6 3 13 32-59 21 12. Segesd 22 6 3 13 28-58 21 13. Magyaregres 22 5 6 11 25-43 21 14. M.csokonya 22 4 5 13 29-52 17 15. Somogyvár 22 1 7 14 18-51 10 16. Kaposmérő 22 2 2 18 13-73 8 így folytatják SZOMBAT: Balatoni Vasas SE- Somogyvár K.Ö.SE, Marca­li VFC-Karád SC, Balatonlelle SE-Nagyatádi FC, Csurgói TK- Magyaregres SZ.E. VASÁRNAP: Segesdi SE-Ka- posmérői SE, Toponár SE-Tabi Városi SC, Balatonkeresztúr-B. máriafürdő-Babócsa SE, Nagy­bajomi AC-Mezőcsokonya SE. (A felnőtt meccsek szomba­ton és vasárnap is egységesen 16.30 órakor kezdődnek, az ifik két órával korábban. A forduló válogatottja Háromi Zoltán \ Vjflf x Marcali VFC ... ■ •■■■■nmem Károli Gyula ^1 Nncíuhainm « Fotó: Muzslay Péter