Somogyi Hírlap, 2016. október (27. évfolyam, 231-256. szám)

2016-10-31 / 256. szám

SPORT 15 2016. OKTOBER 31., HÉTFŐ Az első és a második szettben túlórázniuk kellett a küzdő feleknek A Gödöllő hajrázott jobban Nemcsak az első győztes meccsre, hanem az első meg­nyert játszmára is várnia kell még a nyáron átalakult 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem társulatának. Fenyő Gábor gabor.fenyo@mediaworks.hu RÖPLABDA-NB l./NŐK Elképesz­tő csatát és izgalmakat hozott a három híján 40 (!) percen át tar­tó nyltójátszma. Sokáig a ven­dég gödöllőiek vezettek elsősor­ban a válogatott Szabó Adrienn és Takács Doroti ponterős játé­kának köszönhetően, ám a há­zigazda kaposváriak az ütőgép Debora Riberio Araujo révén - a brazil légiós csak ebben a felvo­násban 11 pontot termelt - több­ször is megközelítették, illetve befogták ellenfelüket. A feladó Bagyinka Fanni jól mozgatta a társaságot, a két center, a csa­patkapitány Sitkey Mariann és Szívós Ildikó a hálónál dolgozott jól - a blokkok sem hiányoztak -, jókor jöttek Rák Rebeka pont­jai is, s az egymást váltogató két liberó, Csitári Virág és Kanizsai Dorottya is jól tette a dolgát a pá­lyán. Először a vendégeknek volt játszmalabdájuk, majd a kapos­váriak tehettek volna pontot a szett végére, ám mind a négyet hárították a gödöllőiek. Végül a vendégek a hetedik (!) szettlab­dájukat értékesítették. A második, szintén több mint fél órás játékrész elején elen­gedte ellenfelét az 1. MCM-Dia­mant Kaposvári Egyetem, hogy aztán a szett második felére ne csak ledolgozza tetemesnek tű­nő hatpontos hátrányát, hanem át is vegye a vezetést. Nem egy­szer parádés mezőnymunkát láthattunk mindkét oldalon, mi­közben Korniss Ildikó többször is villant. Hiába volt azonban ezúttal három .játszmalabdája a házigazdáknak, nem sikerült szettgyőzelemre váltani, a ven­dégek ugyanakkor mindjárt az első lehetőségükkel éltek. Bíztunk a harmadik játék­részben, hiszen a nyitányon Bé­késcsabán, majd otthon a Jász­berény ellen is ezt „nyomta” meg leginkább a kaposvári tár­sulat. Jól is kezdtek, de ezúttal ők adták le villámgyorsan hat­pontos előnyüket, a Gödöllő pe­dig remekül használta ki, hogy A Rák Rebeka (5-ös mezben), Sitkey Mariann duó 17 pontot hozott össze a Gödöllő ellen kétszer is hullámvölgybe ke­rült az ellenfele. Nagy Kitti iga­zi vezére volt csapatának, a sok­szoros válogatott Széles Petra ászokkal kínálgatta a kaposvá­riakat, s Czina Kata is belelen­dült a végére. Három meccs, három vere­ség. Nemcsak az első győztes meccsre, hanem az első meg­nyert játszmára is várni kell még Kaposváron. 1. MCM-DIAMANT KAPOSVÁRI EGYETEM-GÖDÖLLŐI RC 0-3 (-33, -25, -23) Kaposvár, Városi Sportcsar­nok, 250 néző. V: Mezei Z., Éva T. 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem: Bagyinka (3), Arau­jo (22), Szívós I. (5), Korniss (5), Rák (11), Sitkey (6). Csere: Csitá­ri V. (liberó), Kanizsai (liberó), Héri (2), Horváth A. (-), Pintér Zs. (-). Vezetőedző: Zarka Péter. Gödöllői RC: Nagy K. (7), Ta­kács D. (12), Czina (11), Szabó A. (17), Radomszki (3), Széles (15). Csere: Mauer (liberó), Nagy A. (1), Nagy Zs. (-), Tóth-Bagi (-). Vezetőedző: Borkovits Zoltán. A mérkőzés alakulása. 1. játszma: 2-2, 2-5, 5-5, 7-8, 9-10, 14-16, 16-20, 23-24, 25- 24, 26-25, 26-27, 28-27, 28-29, 30-29,30-31,31-32,32-33,33- 35 (37 perc). 2. játszma: 0-3, 3-5, 4-8, 4-10, 14-16, 18-16, 20-17, 24- 22, 24-24, 25-24, 25-27 (33 perc). 3. játszma: 3-0, 5-1, 8-2, 8-8,10-9,10-14,13-16,17-20, 22-24, 23-25 (29 perc). Elszúrták a hazai premiert - nem adott esélyt az éremre pályázó Jászberény A nyitójátszmában nem volt sok köszönet; tartani lehetett attól, hogy a jászberényiek még a 10- ból sem engedik ki a házigazda kaposváriakat, akik amúgy de­rekasan körbelövöldözték a pá­lyát. Játékról nem igazán be­szélhetünk, lévén sokszor már a jászberényi nyitások is meg­oldhatatlan feladat elé állították a hazaiakat, akik csak ebben a felvonásban 11 pontot ajándé­koztak az ellenfelüknek. Nem lehet azt mondani, hogy ne küzdött, gürizett volna a ka­posvári társulat a folytatásban, de valahogy semmi sem akart összejönni. A végén azért csak megvillant a társaság, amikor is három játszmalabdát hárí­tottak. A lányok becsületére váljék, hogy nem adták fel. A harma­dik, utolsó játékrészben végig tapadtak az ellenfelükre: külö­nösen Rák Rebeka, a hálónál pedig Szívós Ildikó jeleskedett, s a brazil légiós Debora Ribeiro Araujónak is voltak szép meg­oldásai. A vendégek a hajrában léptek el. és végül 64 percnyi já­ték után tettek pontot a találko­zó végére. A hazai premieren túlságosan is megilletődöttnek és idegesnek tűnt a nyáron igencsak átalakult kaposvári együttes. Játszmánál is több. 27 pontot adtak az el­lenfelüknek, amin a folytatás­ban mindenképpen drasztiku­san javítani kell(ene). Azt azért mindenképpen tegyük hozzá, hogy a péntek esti hazai premi­eren az a remek szerb légiósok­kal megtűzdelt Jászberényi RK volt a mieink ellenfele, amely könnyen megeshet, a végén ott lesz a dobogón. 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem-Jászberényi RK 0-3 (-11, -18, -20) Kaposvár, Városi Sportcsar­nok, 400 néző. V.: Mezóffy, Hor­váth M. 1. MCM-Diamant Kaposvá­ri Egyetem: Bagyinka (2). Arau­jo (9). Szívós I. (6), Rák (9), Hor­váth A. (3), Sitkey (4). Csere: Ka­nizsai (liberó), Csitári V. (liberó), Héri (-), Korniss (-). Vezetőedző: Zarka Péter. Jászberényi RK: Brecher (7), Gardovics (11). Borsos (6). Sli- jepcsevics (7). Takács B. (4), Pintér A. (10). Csere: Ivkovics (li­beró), Fábián F. (1). Vezetőedző: Deme Gábor. A mérkőzés alakulása. 1. játszma: 2-5, 3-8. 3-11, 6-16, 9-20,11-25 (18 perc). 2. játszma: 2-2. 2-5, 3-5. 3-8. 6-10. 9-16,13-20,15-24, 18-25 (24 perc). 3. játszma: 4-5,7-8.8-10, 12-12,14-16,16-20, 20-25 (22 perc). Fenyő G. Pont nélkül maradtak a nyírségiek Kaposváron ORSZÁGOS UTÁNPÓTLÁS LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A10. FORDULÓ EREDMÉNYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG 15 évesek: Kaposvári Rákó­czi BFLA-Nyíregyháza, Bo- zsik József Labdarúgó Akadé­mia 5-0 (2-0) - a gólszerzők: Orsós T. 2, Balog A., Vörös Á., Kocsis Zs. 14 évesek: Kaposvári Rákóczi BFLA-Nyíregyháza, Bozsik Jó­zsef Labdarúgó Akadémia 1-0 (0-0) - a gólszerző: Miklós D. II. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG 19 évesek: Kaposvári Rákó­czi BFLA-Nyíregyháza, Bozsik József Labdarúgó Akadémia 1- 0 (1-0) - a gólszerző: Bíró D. 17 évesek: Békéscsabai Előre SE-Kaposvári Rákóczi BFLA 2- 4 (1-2) - a kaposvári gólszer­zők: Tamás Sz. 2, Bizderi, Ka­lina. 16 évesek: Békéscsabai Előre SE-Kaposvári Rákóczi BFLA 1-1 (0-0) - a kaposvári gólszer­ző: Keresztes Z. < KÖZÉP-NYUGAT CSOPORT 15 évesek: Siófoki Bányász SE-Bp. Törökbálint 9-0 (4-0) - a gólszerzők: Kremán 4, Gru­ber A. 3, Pfeifer L., Pénzes. A 8. fordulóból elhalasztott mérkőzés pótlásán: Siófoki Bá­nyász SE-CsákvárTK 12-0 (7- 0) - a gólszerzők: Gruber A. 4, Kelemen K. 2, Pfeifer L 2, Kre­mán 2, Fajt, Lakatos B. 14 évesek: a Siófoki Bányász SE-Bp. Törökbálint mérkőzést elhalasztották. A 8. fordulóból elhalasztott mérkőzés pótlásán: Siófoki Bányász SE-Csákvár TK 8-0 (7-0) - a gólszerzők: Fellen- bek Z. 4, Kis T. 2, Balogh M., Szabó Á. III. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG KÖjZÉP „A" CSOPORT 19 évesek: Bp. Goldball ,94 FC SE-Siófokl Bányász SE (U18) 2-1 (0-1) - a siófoki gól­szerző: Balogh B. 17 évesek: Bp. Goldball ,94 FC SE-Siófoki Bányász SE (U16) 2-1 (0-1) - a siófoki gól­szerző: Bognár F. KÖZÉP „C” CSOPORT 19 évesek: Siófoki Bányász SE-Bp. Airnergy Levegő-Ener­gia HFC (U18) 0-0. 18 évesek: Siófoki Bányász SE-Bp. Airnergy Levegő-Ener­gia HFC (U16)3-0(2-0)-agól­szerzők: Sárközi D., Török D., Szabó D. Fenyő Gábor Zöld-fehér siker a somogyi derbin Három érmet hoztak el Gyöngyösről JUNIOR ÖKÖLVÍVÓ OB Egy ezüst és két bronz volt a somogyi éremmérleg a Gyöngyösön szombaton zárult junior (15- 16 évesek) országos ökölví­vó-bajnokságon. A négy napon át tartó látványos pofonzuhata- gon 49 klub 126 sportolóját szó­lították a ringbe. A legszebb eredményt az 57 kg-os Orsós Róbert (Ring SC Kaposvár) érte el, aki az elő­döntőben egyhangú pontozás­sal verte a KSI-s Budai Attilát, másnap az aranymeccsen pe­dig - legalábbis a pontozóbí­rók szerint... - ugyanilyen ará­nyú vereséget szenvedett Má- tés Patriktől, a nagykanizsai Botos András Ökölvívó Akadé­mia növendékétől. A 66 kg-os súlycsoportban érdekelt Bogdán Tibor (Ring SC Kaposvár) - aki csak nem­rég kezdett el bunyózni - az elődöntőben a junior Euró- pa-bajnoki ötödik helyezett Or­bán Bélával (Kecskemét-Győ- ri Gladiátor Akadémia) talál­kozott, s egyhangú pontozásos vereséget szenvedett. A 60 kg-os Bogdán Kriszti­án (Kaposvári Nehézatlétikai SE-Győri Gladiátor Akadémia) ellenfele Rostás Armandó (Fe­rencváros) volt az elődöntő­ben, s ő is egyhangú pontozás­sal maradt alul. Fenyő Gábor RÖPLABDA NB I./FÉRFIAK Bár rosszul kezdte a bajnoki pont- vadászatot a Fino-Kaposvár tár­sulata - a nyitányon Dunaújvá­rosban nagy csatában 3-2-re ki­kaptak -, annál jobban folytatta: egymás után a hatodik meccsét húzta be. A korábbi öt győzte­sen megvívott találkozótól any- nyiban különbözött csupán a sümegi fellépés, hogy a Deme- ter-sereg ezúttal átengedte az egyik szettet az ellenfelének.- Jól kezdtünk Sümegen, s ennek megfelelően hoztuk is a nyitójátszmát. A második játék­részben aztán kétszer is jó nyi­tássorozattal leptek meg ben­nünket a házigazdák, s akkora hátrányba kerültünk, hogy már nem tudtunk fordítani. A har­madik felvonás viszont már si­ma volt, a negyedikben pedig végleg sümegi ellenfelünk ere­jét - mondta Demeter György, az éllovas Fino-Kaposvár mestere. Folytatás pénteken este hazai pályán a Kecskemét elleni tv-s rangadóval. SÜMEGI RE-FINO-KAPOSVÁR 1-3 (-16, 21, -13, -12) Sümeg, 150 néző. V.: Mezei, Árpás. Fino-Kaposvár: Keen, Dávid Z., Csányi, Bögöly, Bozóki, Nagy J. Csere: Deák M. (liberó), Vajda T., Szabó B. Vezetőedző: Deme­ter György. FenyőG. ORSZÁGOS LEÁNY NAGYPÁLYÁS LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A 8. FORDULÓ EREDMÉNYEI 18 ÉVESEK -"NYUGATI CSOPORT Kaposvári Rákóczi Bene Fe­renc Labdarúgó Akadémia- Gyirmót SE Győr 3-1 (0-1) - a kaposvári gólszerzők: Hortobá­gyi L., Újvári, Terestyényi. Siófoki Bányász SE-Pápai ELC 2-1 (0-0) - a siófoki gól­szerzők: Szalai E., Salamon E. Az 5. fordulóból elhalasz­tott mérkőzés hétközi pótlá­sán: Kaposvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia- Siófoki Bányász SE 4-0 (1—0) - a somogyi rangadó gólszerzői: Hortobágyi L. 2, Újvári, Seres. Fenyő G. Két mérkőzésen hat pontot szerzett a Kaposvári Rákóczi BFLA U18-as női alakulata Az egyik játszma a Sümegé lett