Somogyi Hírlap, 2016. február (27. évfolyam, 26-50. szám)

2016-02-08 / 32. szám

2016. FEBRUÁR 8., HÉTFŐ SPORT 15 Orbán nyolc gólig jutott a DVSC ellen Siófok KC-DVSC-TVP 18-17 (10-10) Siófok, Beszédes iskola, 400 néző. Vezette: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki. Siófok KC: Pastrovics - Such 1, Elghaoui, Piedade 1, Németh Cs., Orbán 8(3), Erdősi 4. Cse­re: Salamakha (kapus), Aguilar, Petersen 1, Gonzalez 3. Vezető­edző: Christian Dalmose. DVSC: Lajtos - Varsányi, Kamik 5, Kudor3, Klikovac 1. Garbuz 4. Kelemen 1. Csere: Siska 2(2), Marincsák 1, Sirián, Despotovic, Slakta. Edző: Anton Tiselj. Kiállítások: 4(2), illetve 14(10) perc. Hétméteresek: 3/3(2/2), il­letve 2/2(l/l). PRO ES KONTRA A hetedik hely jutott végül a kaposiaknak Békéscsabán TEREMLABDARÚGÓ-DIÁKOLIMPIA Bé­késcsaba volt a házigazdája az V-VI. korcsoportos (középisko­lás) országos diákolimpiái futsal (kispályás teremlabdarúgó) dön­tőnek. Az ország 20 legjobb csa­patát felvonultató országos se­regszemlén a somogyi színeket • képviselő, Richter Sándor vezet­te kaposvári együttesnek végül, a hetedik hely jutott. A kaposváriak a csoportjuk­ban a második helyen végeztek, miután három ellenfelüknél is jobbnak bizonyultak - előbb az Esztergomot, majd a Nyíregyhá­zát, utána pedig a szomszédvár Pécset verték -, s csupán egy fel­lépésükön, a Szeged ellen marad­tak alul. Csak érdekességként: a kaposváriaknak jobb volt a gól­aránya, mint a csoportgyőztes szegedieké... Négy győzelem és három vereség volt a kaposvári együt­tes mérlege a Viharsarokban A legjobb nyolc között aztán két vereséggel folytatták - a Miskolccal, utána pedig a Veszp­rémmel szemben is alulmarad­tak -, majd a 7-8. helyekért ját­szott helyosztón legyőzték a Deb­recent. A hetedik helyezett kaposvá­ri csapat: Bohata Ádám, Bony- nyai Márk, Godzsajev Telmán, Herzsenyák Áron, Horváth Fe­renc, Iványi Botond, lenei Bálint, Kovács Róbert, Kulcsár Kris­tóf, Richter Péter, a felkészítőjük Richter Sándor. Fenyő G. Hozták a kötelezőt, a többit fe­lejtsük el! Gyenge színvona­lú találkozón sikerült begyűj- teniük szezonbeli tizenegyedik bajnoki győzelmüket Orbánék- nak a Siófokon öt éve nyeretlen Debrecen ellen. Keszthelyi Zoltán sonline@sonline.hu KÉZILABDA-NB I., NŐK A balatoniak szempontjából a meccs pozitívu­ma a tizenhét kapott gól, illetve a győzelem, ami kiemelten fon­tos volt az MTK elleni döntetlen után. A bajnoki tabellán kilence­dik után a hetedik DVSC is majd­nem megtréfálta a balatoniakat, akik a második félidő közepén kétgólos hátrányból (12-14) for­dítottak a hét a hat elleni játék­nak, illetve az ebből szerzett Or­bán góloknak köszönhetően (17- 15). Támadhattak a háromgólos előnyért, ám ebből a helyzetből is sikerült feltámasztani a debrece­nieket, akik jól lassították a mér­kőzést, ám finoman szólva nekik sem ez volt a legjobb napjuk, rá­adásul a sok emberhátrány és a minőségi cserék hiánya látható­an fel is őrölte őket. A meccsre visszatérve két hi­bának köszönhetően öt perc­cel a vége előtt mégis ki tudtak egyenlíteni a piros-fehérek (17- 17), ám a válogatott szélső, Erdő­si eldöntötte a meccset, melynek utolsó negyven másodpercében az egyenlítésért támadhattak Karnikék, de csak időn túli sza­baddobásig jutottak. A balatoniak játéka még min­dig nem az igazi, ám remélhető­leg február 27-ig sikerül rendez­ni a sorokat Dalmose edzőnek, amikor négypontos bajnokit ját­szanak otthon á Dunaújváros ellen, melynek eredménye na­gyon fontos lesz a végelszámo­lás szempontjából. A találkozó előtt jelentették be Orbán Annamária szerződésé­nek hosszabbítását, aki - pedig ő sem fogott ki jó napot - ezút­tal is nyerő ember volt! Kétgó­los hátránynál (12-14) dobott egymást követő három góljával megfordította a meccset, sőt a csapat utolsó öt góljából négy a nevéhez fűződött. A nyolc ide­genlégiós ellenére a csapat leg­nagyobb értéke. Dalmose edző szokatlan tettre ragadtatta magát, amikor a le­fújás után egy nézőnek mondta el indulatosan, idegen nyelven gondolatait már a lelátón áll­va, a közelben tartózkodók nagy meglepetésére. Kínos pillana­tok voltak, mert a csapata utób­bi időben mutatott teljesítmé­nye finoman szólva is kívánni­valót hagy maga után, miként ez a cselekedet is... Ifjabb Berta József négyszer köszönt be a házigazda hevesi együttes hálóőrének Alaposan meglepték az egri csapatot E.0N FÉRFI VÍZILABDA OB I. Szoros mérkőzésen maradt alul a Szécsi Zoltán vezette - aki ezúttal vé­gig a medence mellől irányítot­ta csapatát - kaposvári társulat a jóval esélyesebb, válogatottak és remek külföldi légiósok sorát felvonultató ZF-Eger otthonában. A hevesi találkozó somogyi hőse ifjabb Berta József volt, aki négy­szer is beköszönt, ebből kétszer ötméteresből. Ami a harmadik etapbart történt, olyat nem sűrűn lát az ember: az egriek nem egé­szen hat perc leforgása alatt há­rom büntetőt is elvégezhettek... ZF-EGER-KAPOSVÁRI VK 11-8 (1-1, 3-1, 4-2, 3-4) Eger, Bitskey Aladár Sport­uszoda. Vezette: Székely B., Vei- landics. ZF-Eger: Csorna K. - Bedő K. (3), Cuckovics (2), Vapenski (2), Szívós M., Erdélyi B., Lőrincz B. Csere: Biros B. (2/2), Zalánki (2/1), Biros R, Szalai G., Fejes B., Angyal D. Vezetőedző: Dabrows- ki Norbert. Kaposvári VK: Krémer - if­jabb Berta (4/2), Vindisch (2), Pa- rezanovics (1), Kovács 0., Sánta- vy, Polovics. Csere: Nikolov (1), Juhász-Szelei, Palotás, Dobos D. Játékosedző: Szécsi Zoltán. Edző: idősebb Berta József. Emberelőnyös helyzetből szü­letett gólok: 10/2, illetve 6/2. Akciógólok: 6, illetve 4. Ötméteresek: 3/3, illetve 2/2. Dabrowski Norbert: - A játék minden elemében rengeteget hi­báztunk, nem igazán voltunk itt fejben. Erre még az sem lehet mentség, hogy az alapozás köze­pén vagyunk. Szécsi Zoltán: - Elégedett vol­tam mind a támadásainkkal, mind pedig a védekezésünkkel. Ha ezen az úton megyünk to­vább, akkor jövőre már nem te­heti meg az Eger, hogy tartaléko­sán álljon ki ellenünk. További eredmények. „A” csoport: Szolnok-Bp. BVSC-Zugló 12-6 (2-2,1-1, 4-0, 5-3); Miskolc-Szentes 14-13 (3- 2,2-4,4-2,5-5); Tatabánya-Sze­ged 9-11 (3-3,1-3,1-2,4-3). „B” csoport: Bp. A-Híd OSC-Új- buda-Debreceni VSE 13-5 (2- 2, 4-2, 4-0, 3-1); Pécsi VSK- Bp. RacioNet-Honvéd 12-10 (2- 4, 2-2, 3-3, 5-1); Bp. KSI SE-Bp. UVSE-8-10 (3-2,1-2, 2-3, 2-3). Fenyő Gábor Egy órára sem volt szüksége a Finónak RÖPLABDA NB I./FÉRFIAK Egy perc híján egy óra leforgása alatt hoz­ta a kötelező győzelmet az éllo­vas Fino-Kaposvár alakulata a baranyai megyeszékhelyen. A két csapat kis híján lemásol­ta az első körben játszott kapos­vári találkozót: a pécsiek a nyi­tójátszmában akkor is 21, a har­madik, utolsó felvonásban pe­dig 13 pontig jutottak. A különb­ség a második játékrészben volt, ahol most hazai pályán három ponttal többet szereztek.- Amit előre elterveztünk, azt meg is tudtuk valósítani. A pécsi főpróbán sok mindent tudtunk gyakorolni, amit a csütörtökön Érden esedékes Kecskeméti RC elleni Magyar Kupa-döntőben hasznosítani tudunk - mondta a szombat délutáni pécsi fellépés után Demeter György, a Fino-Ka­posvár mestere. A csereként érke­zett Dávid Zoltán tizenöt pontot szer­zett a pécsi bajno­ki találkozón PÉCSI TE-PEAC- FINO-KAPOSVÁR 0-3 (-21, -14, -13) Pécs, 100 néző. V.: Farkas L, Horváth M. Pécsi TE-PEAC: Portik, Pólics, Schwindt, Demeter A., Horváth, Kiss N. Csere: Kaszás (liberó), Nesarajah, Pordán, Gyöngyösi. Játékosedző: Gyöngyösi Zoltán. Fino-Kaposvár: Magyar B. (4), Bagics (10), Nagy J. (7), Németh F. (5), Bozóki (ó), Rása (6). Csere: Deák M. (liberó), Dávid Z. (15), Bögöly (1), Vajda T. (1), Keen (-). Vezetőedző: Demeter György. * * * A pécsi fellépés előtt egy nap­pal »a Budapesti Kongresszusi Központban tartották a 12. Hé- raklész Díjátadó Gálát, amelyen a Fino-Kaposvár reménysége, Bögöly Gábor - mint a 2015-ös év legjobb utánpótlás korú férfi röp- labdázója - volt az egyik díjazott. Bögöly Gábor tagja volt a bajnok és kupagyőztes Fino-Kaposvár csapatának, s ugyancsak arany­érmet szerzett a junior csapattal, valamint az U18-as strandröp­labda-bajnokságon. A leányok­nál a gödöllői Kalotai Zsófiát, az edzőknél pedig a kecskeméti Ka- ragics Mátyást díjazták. Fenyő Gábor Az első félidőt követően még vezettek a somogyiak a Balmazújváros otthonában Csupán döntetlenig jutott a Csurgói KK KÉZILABDA NB I,FÉRFIAK Nagy csa­tára, kemény küzdelemre ké­szült a Csurgói KK csapata a Bal­mazújváros ellen, hiszen a Füze­si Ferenc által vezetett hajdú-bi­hari alakulatnak nem titkolt cél­ja a felsőházba kerülés. Ez mel­lett szerettek volna visszavág­ni is, hiszen ősszel nem termett babér nekik Somogyországban. Nos, a mérkőzésen látottak a várakozásnak megfelelően ala­kultak: Hadziomerovic és Ca- vor találataival indult a mérkő­zés amelyre gyorsan jött a ha­zaiaktól a felelet. Innen a fél­idő 25. percéig fej-fej mellett ha­ladtak a csapatok de a félidő vé­gén egy 4 gólos szériát követően megléptek a csurgóiak, és ebből csak két gólt sikerült lefaragni a szünet előtti sípszóig. A máso­dikjátékrész is csurgói találattal indult, de a főszerep a kapusok­nak jutott. Mind a két csapat na­gyon jó védekezést mutatott be a kapusok pedig parádés védé­seikkel segítették őket. Nagy volt az izgalom az utolsó percek­ben, de a döntetlen mind a két csapat számára igazságos ered­mény lett.- Mindenképpen örülök az egy pontnak - mondta Füzesi Ferenc. - Azt gondolom, hogy egy nagyon jó mérkőzést lát­hattak a nézők. Mind a két csa­pat nagyon jól védekezett, kie­melkedően jó volt a kapustelje­sítmény mind a két oldalon, hi­Egy pontot Balmazújvárosban hagytak a csurgói kézilabdázók szén Székely és Paul is parádé­zott. Azt hiszem egy egészen ki­csi szerencsével az utolsó má­sodpercekben akár a győzelmet is megszerezhettük volna.- Taktikailag jól megoldót1 tűk a feladatainkat -értékelte a mérkőzést Sótonyi László. Az már más kérdés, hogy meggyűlt a bajunk a kiválóan védő Paul Teodorral. A végjátékban egy pontot visszahoztunk, de igazá­ból 50 percig a kezünkben volt a mérkőzés. Az utolsó 10 perc­ben nagyobb koncentrációval nyerhettünk volna. Ez volt az első mérkőzésünk a téli pihenő után. Dolgozunk tovább és a Me­zőkövesd ellen már nyerni sze­retnénk. Huszár Hajnalka H Öt Gazdag-találat König-Trade-Balmazújváros- Csurgói KK 23-23 (8-10) Balmazújváros, sportcsarnok, 750 néző. Vezette: Hargitai G.. Markó G. König-Trade Balmazújváros: Paul - Balda, Morva. Korsós 4, Balázs S., Lazícs 2, Kekezovics. Csere: Bagi. Pajkó (kapusok). Temesvári 3. Törnie 1, Oláh G. 2, Vranac 2, Hanták 5. Horváth D. 1, István 3. Vezetőedző: Fü­zesi Ferenc. Csurgói KK: Székely M. - Geb­hardt 1. Cavor 3, Mota 2, Ha­dziomerovic. Mikita 1, Nagy M. 1. Csere: Bartucz (kapus), Her­bert, Faluvégi 3, Gazdag 5 (3), Pazin 1. Pordán 2, Hanusz. Di- mitrievszki. Vezetőedző: Sőto- nyi László, Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: ill. 4/3.