Somogyi Hírlap, 2015. augusztus (26. évfolyam, 179-203. szám)

2015-08-18 / 193. szám

2015. AUGUSZTUS 18., KEDD SPORT 11 A 95. percben egyenlített a Rákóczi Babócsán MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG: Döntetlennel rajtolt a megye egyben a Kaposvári Rákóczi BFLA; a zöld-fehérek a 95. perc­ben (!) csikarták ki a döntetlent Babócsán. EREDMÉNYEK: CSURGÓ-NAGYATÁD 3-3 (0-1) Csurgó, 200 néző. V.: Ferencz N. Gólszerzők: Beke Bálint, Lő- rincz B., Kovács A., illetve Ga­lamb, Iván D., Kovács D. Kiál­lítva: Török B. (Nagyatád) a 34. percben gólhelyzetben lévő já­tékos ellen elkövetett szabályta­lanságért, Varga B. (Csurgó) az 59. percben gólhelyzetben lévő játékos ellen elkövetett szabály­talanságért. Az ifjúsági mérkő­zésen: Csurgó-Nagyatád 1-3. Kiss Béla KAPOSMÉRŐ-KARÁD 1-1 (0-0) Kaposmérő. V.: Cservölgyi Sz. Gólszerzők: Tabi, illetve Horváth A. Az ifjúsági mérkőzésen: Ka- posmérő-Karád 4-0. BALATONKERESZTÚR­MARCALI2-0 (1-0) Balatonkeresztúr. V.: Erdelecz. Gólszerzők: Slezák, Horváth M. Kiállítva: Horváth E. (Marcali) a 82. percben. Az ifjúsági mérkő­zésen: Balatonkeresztúr-Marca- li 6-0. BABÓCSA-KAPOSVÁRI RÁKÓCZI BFLA 2-2 (1-1) Babócsa, 350 néző. V.: Bana. Gólszerzők: Tompa, Szalai R., il­letve Pallósi, Szalai N. A Babó­csa ifjúsági csapata szabadna­pos volt. Czukk Sándor SEGESD-BALATONLELLE 0- 3 (0-2) Segesd, 110 néző. V.: Babos. Gólszerzők: Takács Gy., Balogh L., Horváth R (öngól). Az ifjúsá­gi mérkőzésen: Segesd-Balaton- lelle 4-2. Pintér Tibor FONYÓD-MAGYAREGRES 2-3 (2-1) Fonyód. V.: Godina. Gólszer­zők: Zrínyi, Szűcs J., illetve Do- . bős, Simon M., Németh J. Az if­júsági mérkőzésen: Fonyód-Ma- gyaregres 6-1. BERZENCE-SOMOGYVÁR 1- 3 (1-3) Berzence. V.: Balikó. Gólszer­zők: Szűcs Z., illetve Fazekas A. 2, Rofrics Zs. Az ifjúsági mérkő­zésen: Berzence-Somogyvár 0-3. A Siófoki Bányász SE-Balaton- boglár mérkőzést szeptember ló­ára, szerdára halasztották. Mennyei megye egy: ég és föld különbség volt a két csapat között nálatlanul. A házigazdák ezek­ben a percekben nagyvonalú­an, pontosabban könnyelműen terelgetik a labdát, ami kis hí­ján megbosszulja magát. Nem csoda, hogy Hanusz János meg­emeli a hangját. Amúgy érdekes színfoltot képvisel a Balatoni Va­sas kapujára vigyázó Kiss Péter, aki inkább a lábát, mint a kezét használja. A második 45 percet Laki Oli­vér bődületes kapufája indítja, majd az 53. percben tovább nő a hazai előny: egy szöglet után az egész mezőny talán legma­gasabbra nyúlt tagja, az amúgy hátvéd Károli Gyula háttal áll­va a kapunak csúsztatja fejjel a labdát a hálóba (2-0). Nem sok idő telik el, s a nézők újabb Ká- roli-találatnak örülhetnek (3-0). A hajrában aztán némi túlzással sort cserél a Bajom: egyszerre hárman is bemennek. A másik oldalon ez nem történhet meg, lévén csupán két hadra fogható csere foglal helyet a kispadon, s közülük is az egyik a mindössze 15 éves kapus, Privarics Kristóf.- Elfáradtam... - mondja meg- adóan a lecserélt Babai Gábor, alias „Baba*’.- Aztán mégis miben? - teszi fel neki a költői kérdést Törő Ba­lázs technikai vezető.-‘Dolgoztam a héten. Na meg a hőség is kellően megviseli az embert, pláne ha még futni is kell - érkezik a meggyőző vá­lasz. Nem egészen tíz perccel a ta­lálkozó vége előtt aztán Laki Oli­vér is feliratkozik a gólszerzők közé, amikor is meglehetősen éles szögből végezhet el szabad­rúgást, a labda pedig védhetet- lenül csavarodik a bal felső sa­rokba (4-0).- Maradt még jó kilenc per­cünk, hogy pozitívvá váljon a gólarányunk - jegyzi meg Törő Balázs, aki az egy mérkőzésre szóló eltiltását töltő György Zsolt társaságában kémleli a pályán történteket. Pozitívvá is válhatna, ám a csereként érkezett Ágoston Szil­veszter találatát les miatt ér­vényteleníti Béres László síp­mester. Mindettől függetlenül örülhetnek a hazai hívők, hi­szen csapatuk a hazai nyitá­nyon kiütötte ellenfelét. Más kérdés, hogy ezt a Balatoni Va­sast korántsem lehet acélosnak titulálni... A nagy melegben sok játékos számára megváltást jelentett a hideg víz A házigazda Nagybajom a ha­zai premierjén négy gólt vá­gott a nyáron látványosan meg­gyengült Balatoni Vasasnak; pontosan annyit, mint egy hét­tel korábban a bajnoki rajton Balatonlellén kapott. Fenyő Gábor gabor.fenyo@mediaworks.hu LABDARÚGÁS Nagybajomban telt nyugalmasabban a nyár, már ami a játékosmozgást illeti: egyedül csak Vendreczki Balázs igazolt át Hetesre, míg Kuczkó Márk Nagyatádról, Kiss János pedig Segesdről érkezett. A ha­zai premiert György Zsolt csak a nézőtérrel figyelhette, miután a nyitófordulóban Balatonlel­lén kiállították. A bajomi egylet három edzőmérkőzésen csiszo­lódott: megmérkőztek a Dom­bóvárral, a Kaposmérővel és az Öreglakkal, s szó volt egy Ma­gyaregres elleni derbiről is, ám ez utóbbi csak terv maradt. A Balatoni Vasas jelentős át­alakuláson esett át; több mint egy csapatra valónyian köszön­tek el a nyáron. A Varga Kornél, Varga Szabolcs és Németh Krisz­tián alkotta trió - kiegészül­ve Vida András edzővel - Karó­don, Yondo Iván és Gere Tamás Balatonlellén, Gerván Péter és Ábrahám András a szintén me­gye egyben szereplő Siófoki Bá­nyászban* Ticz Gábor Fonyódon, Borbély Patrik Balatonbogláron, Rózsa Dávid pédig Balatonsza- badiban folytatja. Fellembek Ár­pád visszavonult, míg hárman - nevezetesen Stocker Péter, Váj­ná Csongor és Horváth György - külföldön keresik a boldogu­lást. Hogy teljes legyen a kép: Bagi Bernát eltiltás, Sándor Ta­más pedig sérülés miatt volt kénytelen kihagyni a nagybajo­Egy kupacban a nagybajomi egylet játékosai. A hazai premieren magabiztosan verték a Balatoni Vasast mi fellépést, míg Mester Gellért, Horváth Milán és Török Szilárd munkahelyi elfoglaltsága miatt hiányzott. A Balatoni Vasas jobb híján a saját öregfiúk csapatából erősített Györkös Gábor, Gyenes Tibor és Virth Attila személyé­ben, a kapuban őrködő Kiss Pé­tert pedig rávették - hiába, a szükség nagy úr... -, hogy kezd­je újra. A Balaton-parti együttes csupán két edzőmeccset váltott: az Ádánddal és Balatonszabadi- val szemben is alulmaradtak. Még 10 perc sem telik el a ta­lálkozóból, amikor a házigazda bajomiak az egyik gólfelel^ük, Babai Gábor révén megszerzik a vezetést (1-0).- Sasoljál! Gyorsan játsszunk, de könyörgöm, ne ennyi hibával! - hallatszik Hanusz Jánosnak, a Nagybajom mesterének a hang­ja, aki egy másodpercre erejéig sem ülne le a kispad nevű alkal­matosságra. Bő tíz perc elteltével Babai duplázhatna, miután látványo­san meglódul a bal oldalon, ám az eredmény nem változik.- Ugyanez volt Lellén. Az első 25 percben 0-0-ig kihagytunk három ziccert, meg elszúrtunk egy 11-est, utána aztán kaptunk egy négyest... - legyint Hanusz János. Az első játékrész második fe­lében Lukács Márk egyenlíthet­ne, de ahogy mondani szokás, a lábában marad a lehetőség, majd nem sokkal később újabb Vasas-helyzet' marad kihasz­Annyit adtak, ahányat kaptak Lellén NAGYBAJOM - BALATONI VASAS 4-0 (1-0) Nagybajom. 150 néző. V.: Béres (Tóth K.. Kató). Nagybajom: Tánczos - Prucsi (Ne­mes Gy. a 70. percben), Káro­li, Kuczkó - Simon R., Horváth P. (Baksa a 77. percben), Kiss J., Áb­rahám R. (Bázel a 77. percben)- Laki, Babai (Ágoston Sz. a 77. percben) - Nagy Z. (Sznopek a 65. percben). Edző: Hanusz János. Balatoni Vasas: Kiss P. - Virth, Balogh T., Gyenes. Illés D. - Györ­kös (Karsai a 67. percben). Bene Á., Kovács N.. Junghardt - Né­meth R.. Lukács M. Edző: Horváth László. Gólszerzők: Babai (a 9. percben), Károli 2 (az 53. és a 75. percben), Laki (a 81. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Nagybajom-Balatoni Vasas 21-0. Duplázott a védő Károli Minden osztályban egységesen 17 órakor kezdenek majd a csapatok így folytatják a hétvégén MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG SZERDA: Kaposvári Rákóczi BFLA-Siófoki Bányász SE. Ka­posvár, Rákóczi-stadion, 17 óra. (Az augusztus 9-ei nyitóforduló­ból elhalasztott mérkőzés pótlá­sa). SZOMBAT: Marcali-Siófoki Bányász SE, Somogyvár-Csur- gó, Balatoni Vasas-Segesd, Bala- tonlelle-Kaposmérő. VASÁRNAP: Balatonboglár- Kaposvári Rákóczi BFLA, Ka- rád-Berzence, Babócsa-Fonyód, Nagyatád-Balatonkeresztúr, Magyaregres-Nagybajom. MEGYEI II. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG ÉSZAKI CSOPORT SZOMBAT: Balatonszemes­Öreglak. VASÁRNAP: Tab-Balatonföld- vár, Balatonberény-Buzsák, An- docs-Kéthely, Balatonszabadi- Szőlősgyörök, Lengyeltóti-Bala- tonszentgyörgy. A Balatonszár- szó-Zamárdi mérkőzést novem­ber 22-ére (vasárnap) halasztot­ták. MEGYEI II. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG DÉLI CSOPORT SZOMBAT: Tarany-Somogy- sárd. VASÁRNAP: Mezőcsokonya- Barcs, Toponár-Kiskorpád, So- mogyszob-Kadarkút, Gyéké- nyes-Böhönye, Hetes-Juta. A So- mogyjád szabadnapos lesz. MEGYEI III. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG ÉSZAKI CSOPORT VASÁRNAP: Somogyszil-Ka- posfő, Bálványos-Kutas, Török- koppány-Patalom, Kisbárapáti- Bodrog. A Kaposfüred csapata szabad­napos lesz. MEGYEI III. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG DÉLI CSOPORT VASÁRNAP: Háromfa-Potony, Csököly-Homokszentgyörgy, Csokonyavisonta-Inke, Somogy- udvarhely-Mesztegnyő. MEGYEI IV. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG KAPÓS CSOPORT SZOMBAT: Taszár-Mernye. VASÁRNAP: Kazsok-Zimány, Osztopán-Orci, Szentgáloskér- Somogygeszti, Baté-Alsóbogát. MEGYEI IV. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG BALATON CSOPORT SZOMBAT: Ádánd-Nagybe­rény. VASÁRNAP: Gamás-Balaton- újlak, B.endréd-Kapoly, Látrány- Kötcse, Andocs-Somogybabod. MEGYEI IV. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG RINYA CSOPORT SZOMBAT: Kaposújlak-Tap­sony. VASÁRNAP: Bárdudvarnok- Szulok, Lábod-Mezőcsokonya II., Mike-Kaposszerdahely, Gör­geteg-Szabás. Fenyő G. Sűrűn potyogtak a gólok a rajton MEGYEI III. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG ÉSZAKI CSOPORT A nyitányon a négy összecsa­páson összesen 27 gól esett, míg az ifik 31 alkalommal vették be az ellen kapuját. A nyitóforduló eredményei: Kaposfüred-Somogyszil 10-1 (az ifjúsági mérkőzésen: 7-1); Patalom-Kisbárapáti 4-2 (az if­júsági mérkőzésen: 4-1); Kutas- Törökkoppány 4-3 (az ifjúsági mérkőzésen: 1-8); Kaposfő-Bál- ványos 0-3 (az ifjúsági mérkőzé­sen: 1-8). A Bodrog csapata sza­badnapos volt. * * * Az öregfiúk-bajnokság (10 csa­pat) szeptember 7-én, hétfőn, az Uló-os bajnokság (Kapós cso­port - hat csapat; Sió csoport - hat csapat; Dráva csoport - hat csapat; Berek csoport - hat csa­pat), valamint az U14-es bajnok­ság (Északi csoport - nyolc csa­pat; Déli csoport - nyolc csapat) egyaránt szeptember második hétvégéjén rajtol majd. A labdarúgó Magyar Kupa me­gyei selejtezőjének második kö­rét augusztus 26-án, a jövő hé­ten szerdán 17 órakor rendezik. Itt már bekapcsolódnak a me­gyei I. és II. osztályú csapatok, s több mint 30 mérkőzést játszanak majd. (Az országos táblán nincs somogyi csapat, miután mind a négy együttesünk már az első körben elbúcsúzott.) Fenyő G.