Somogyi Hírlap, 2015. július (26. évfolyam, 152-178. szám)

2015-07-25 / 173. szám

Somogyi Hírlap 2015. JÚLIUS 25., SZOMBAT Aranyérmet szerzett a gyermek-ob-n Kardos Dániel ÚSZÁS Kiváló eredményekkel zárták a kaposvári úszók a Mis­kolcon rendezett XLVIII. Úszó Gyermek Országos Bajnokság küzdelmeit. Az öt naposra bőví­tett országos bajnokságon nem kevesebb, mint 750 (!!!) ver­senyző szállt medencébe, ami természetesen új létszámcsú­csot jelentett a gyermek ob-k történetében. A legjobb eredményt Kardos Dániel, a Kaposvári Sportköz­pont és Sportiskola versenyző­je érte el. Kovács László vezető­edző tanítványa országos baj­noki címet szerzett a 200 mé­teres mellúszásban. A rövideb- bik számban, 100 mellen ezüst­érem volt teljesítményének jutal­ma. Az 1. MCM-Diamant Ador­ján SE színeit képviselő Stadler Csenge nagyszerű versenyzés­sel minden napra egy vagy két döntőt vívott. Remek helyezése­ket ért el, megkoronázva ezeket egy 200 méter háton elért ezüst­éremmel. Papp Dániel 100 pillangón egy hatodik hellyel „melegített”, az­tán másnap 200 méter pillangón dobogóra állhatott. A Kaposvári Sportközpont és Sportiskola ver­senyzőjének döntős eredményei: Kardos Dániel 1. 200 m-es mell­úszás, 2. 100 m-es mellúszás, 4.200 m-es vegyes úszás, 5.400 m-es gyorsúszás, 5. 100 m-es pillangóúszás, 6. 200 m-es pil­langóúszás, 8. 100 m-es gyors­úszás. Az 1. MCM-Diamant Adorján SE versenyzőinek döntős ered­ményei - 2002-ben született leá­nyok: Stadler Csenge 100 gyors 7., 200 gyors 4., 400 gyors 5., 800 gyors 4., 100 hát 4., 200 hát 2. 2001-ben született fiúk: Papp Dániel 100 pillangó 6., 200 pil­langó 3., Lengyeltóti Bence 1500 gyors 7.2003-ban született fiúk: Plessek Marcell 100 hát 6. Az adorjános sportolókat Kovács László vezetőedző, valamint Hajdú Sándor és Makatics Péter edző készítette fel a gyermek or­szágos bajnokságra. Kun Z. Kardos Dániel országos bajnok A Nagy Balázs, Istovics Gergő duó ezúttal abszolútban hetedik helyen, kategóriájukban másodikként zárt Dobogóra álltAumann az országos bajnokságon ATLÉTIKA A serdülő (14-15 éve­sek) és újonc (13 évesek) orszá­gos bajnoksággal folytatódott az atléták nyári országos bajno­ki sorozata. A budapesti viada­lon a legfiatalabb bajnoki kor­osztályban is jól szerepeltek a Favorit MG Produkt AC sporto­lói. Egy ezüst és további hat dön­tős helyezés volt a kaposváriak termése. Az újonc leányoknál ezúttal is Aumann Viktória sze­repelt a legjobban, aki kedvenc versenyszámában a gerelyhají­tásban a második helyen vég­zett. Jól lökött súlyt is de kicsi­vel leszorulva a dobogóról a ne­gyedik helyen végzett. Szintén közel volt a dobogóhoz Horváth Csenge is, de végül ötös ugrás­ban a negyedik, 80 méteres gát­futásban az ötödik legjobb ered­ményt érte el. Két hetedik he­lyet szereztek még az újonc le­ány futók. Kishanti Petra 600 méteren, Vatulik Réka 1000 méteres akadályfutásban lett hetedik. A serdülő leányoknál Szerb Kata nagyszerű futással minimális különbséggel szo­rult a negyedik helyre 300 mé­ter gáton. Kun Z. HIRDETÉS Somogy megyébe érkezett a Magyar Amatőr Rally Bajnok­ság Déli régiójának versenyso­rozata. Porrogszentkirály lát­ta vendégül a 7X Görbe Kupa futamának résztvevőit, mely a negyedik fordulója volt az idei bajnokságnak. Horváth Judit sonline@sonline.hu RALLY Somogyi község adott ott­hont az Amatőr Rally Bajnok­ság futamának. Az indulóknak négy alkalommal kellett meg­tenniük a Somogybükkösd- Porrogszentkirály közötti, 8,7 kilométer hosszú szakaszt. A küzdelem tétjét fokozta, hogy kétszeres szorzóval értékelik az itt szerzett pontokat. A nevezők között egy hazai páros is volt, Nagy Balázs és Istovics Gergő személyében.- A múltkori bakonyai ver­seny nem éppen úgy sikerült, ahogy szerettük volna: nem jöttek az eredmények és elég­gé motivációt vesztve kocsi- káztunk. Most végre idegen pá­lyán álltunk rajthoz, ezért kel­lő lelkesedéssel vágtunk ne­ki a megmérettetésnek. Titkon bíztunk abban, hogy az ered­ményeken is látszódni fog az, hogy nagy rutinunk van a pá­lyák feldolgozásában, és három tréningből sikerült is egy egész jó itinert írnunk. A nagy hő­ség szinte elviselhetetlen volt, de ezt leszámítva flottul ment a rendezvény, pörgős napon va­gyunk túl - mesélték a kapos­vári rallysok. Nagyék végül az abszolút he­tedik és a hármas kategória má­sodik helyére kormányozták be a Suzuki Swiftet. Eredményük­kel feljöttek a bajnokság 2. pozí­ciójába.- A kocsi végig jól működött és mi is jókedvűen róttuk a ki­lométereket. A mi kis autónkból sokkal többet nem lehetett volna kihozni, de így is mi voltunk a leggyorsabb suzukis páros, ami­nek nagyon örülünk. A sprintfu­tamot az ifj. Fogarasi Attila, To- loczkó Péter duó nyerte a Honda Civic Type R-rel, míg a licence- sek között az Ifj. Ranga László, Hideg László kettős bizonyult a leggyorsabbnak. Corner pénzváltó @ Kaposvár, MoneyGmm .. m nemzetközi pémtrartszftr I \J U. I L. Pénznem 1 egységre Vétel Eladás EUR 310,00 312,49 USD 282,00 284,49 CHF 291,50 297,99 ÉRVÉNYBEN: július 24. Közületeket is kiszolgálunk! Telefon: 82/312-951 www.cornergroup.hu Nyitva mindennap: 8-21 óráig BEFEKTETÉSI ARANY-ERTEKESÍTÉS Minden eddiginél több sportoló rajtol Nagyatádon Egy rekord már megdőlt TRIATLON Szombaton reggel 7.30 órakor minden eddiginél több sportoló veti magát vízbe a gyé- kényesi tónál, hogy teljesítse a 26. eXtremeMan Nagyatád el­nevezésű Ironman távú triatlon- versenyt. A 3,8 km úszásból, 180 km kerékpározásból és végül egy maratoni futásból álló ver­senyen 686 egyéni induló mel­lett 844 sportoló váltóban is elin­dul. Érdekesség, hogy a viadalon 286 triatlonista életében először teljesít ekkora távokat egy verse­nyen. Ugyanakkor harminchár­mán már több, mint tíz alkalom­mal értek célba a nem minden­napi erőfelmérőn. Még ennél is extrémebb teljesítmények is tet­ten érhetők. A hírek szerint a 72 esztendős budapesti Szebe- ni Endre immár 25. alkalommal szánja rá magát a távok megtéte­lére. Az idei versenyre a magyar sportolók mellett tizennégy or­szágból érkeztek résztvevők. Ez a hét a triatlon hete Nagy­atádon, ami azt jelenti, hogy az említett hosszú távú verseny mellett számos más rendezvé­nyen is kipróbálhatták, kipró­bálhatják tudásukat és felké­szültségüket a sportolók. A har­madik alkalommal rendezett aquathlon versenyen több mint harminc gyermek és apuka star­tolt el este 7 órakor. A kisebbek 500 méter előnyt kaptak a fel­nőttekkel szemben az 1000 mé­teren futás, majd egy 200 méte­res úszás és végül 400 méter zá­ró futás következett. Az ATOM 100 versenysorozat keretében 2/3 maratoni lehet teljesíteni, de a hagyományos - 1992 óta rendezett - 10 kilomé­teres úszáspróba, a Cetrend sem marad ki az idei programsoro­zatból. Utóbbi is igazán komoly kihívást jelent hiszen elég arra gondolni, hogy a résztvevők 400 méter híján kétszer teljesítik a Révfülöp és Balatonboglár köz­ti Balaton-átúszás távját. Kun Z. Szombaton is a gyékényesi tóban kezdődik az Ironman-viadal NA JÓ, AKKOR. PÉPIG MUSZÁJ, HAVER. EZ A POLGOP. _ _ Jim Davis MA NINCS KEPVEM UGATNI KISPÁLYÁS LABDARÚGÁS BOLHÁI FERENCRE EMLÉKEZTEK Az egy éve elhunyt labdarúgó szak­emberre, Bolhói Ferencre emlé­keztek egy kispályás labdarú­gó torna keretében Somogytar- nócán. A Magyar Labdarúgó Szövet­ség Somogy Megyei igazgatósá­ga támogatásával rendezett em­léktornán, melyen Bolhói Fe­renc özvegye is megjelent Hor­váth Gábor sportreferens mél­tatta az egykori szakembert. A körzetből érkezett tíz csa­pat dacolt a nagy meleggel, és játszottak izgalmas mérkőzése­ket. A kispályás labdarúgó-tor­nán a Dankó együttese volt a legeredményesebb. A remek­lő együttes a döntőben sem ha­gyott sok esélyt ellenfelének, és 6-2-re győzött a Bitang Csehó el­nevezésű csapat ellen. A somogytarnócai emléktor­na harmadik helyezettje az FC Gyaka alakulata lett miután a helyosztón felülmúlta az így ne­gyedikként záró Csokonyavison- ta csapatát. Az eredményhirdetésnél kü- löndíjat kapott Kuti Sándor (Dankó) gólkirály (11 góllal), Horváth Máté (Csokonyavison- ta) mint a legjobb játékos, vala­mint Kisfaludi Richárd (FC Gya­ka) mint legjobb kapus. Kun Z. 16 SPORT