Somogyi Hírlap, 2014. október (25. évfolyam, 229-255. szám)

2014-10-28 / 252. szám

Az összes pályán hazai győzelem született a megye háromban Északon MEGYEI III. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG északi csoport: Kaposfüred- Ádánd 8-2 (az ifjúsági mérkő­zésen: 19-1); Somogyszil-Somo­dor 8-5 (az ifjúsági mérkőzésen: 4-1); Andocs-Kisbárapáti 3-0 (az ifjúsági mérkőzésen: 1-2); Somogybabod-Bálványos 2-1 (az ifjúsági mérkőzésen: 1-3); Bodrog-Törökkoppány 2-1 (az ifjúsági mérkőzésen: 3-4). az élcsoport állása: 1. Bál­ványos 23 pont (32-12), 2. Kis- bárapáti 22 pont (28-15), 3. An- docs 21 pont (40-23), 4. So­mogyszil 21 pont (34-26). déli csoport: Háromfa-So- mogyudvarhely 4-0 (az ifjúsá­gi mérkőzésen: 3-2); Tarany- Mesztegnyő 6-4 (az ifjúsági mérkőzésen: 3-6); Kutas-Ho- mokszentgyörgy 3-3 (az ifjúsá­gi mérkőzésen: 4-1); Kaposfő- Potony 1-3 (az ifjúsági mérkőzé­sen: 0-13). A Csokonyavisonta- Kaposszerdahely mérkőzést no­vember 16-ára halasztották. az élcsoport állása: 1. Há­romfa 23 pont (47-19), 2. Ho- mokszentgyörgy 23 pont (41- 21), 3. Csokonyavisonta 19 pont (21-11), 4. Somogyudvarhely 19 pont (34-27). ■ A megyei harmadik vo­nalban csupán négy pont jutott a vendég együtte­seknek. MEGYEI IV. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG északi CSOPORT: Mernye- Igal 7-1; Nagyberény-Zimány 4-1; Kazsok-Gamás 4-1; Balato- nendréd-Látrány 2-2; Kapoly- Orci 1-1; Szentgáloskér-Köt­ésé 1-2; Alsóbogát-Balatonúj- lak 1-5. A Somogygeszti csapa­ta szabadnapos volt. AZ ÉLCSOPORT ÁLLÁSA: 1. Ba- latonendréd 28 pont (32-14), 2. Mernye 25 pont (35-9), 3. Ka- zsok 23 pont (30-15). déli csoport: Taszár-Görge- teg 5-2; Osztopán-Szabás 2-2; Baté-Mike 0-1; Lábod II.-Bár- dudvamok 1-2; Inke-Csököly 2- 5; Sántos-Mezőcsokonya II. 3- 0 (mérkőzés nélkül); Szulok- Tapsony 0-3 (mérkőzés nélkül). A Kaposújlak csapata szabadna­pos volt. az élcsoport állása: 1. Csö- köly 22 pont (34-16), 2. Taszár 21 pont (44-23), 3. Osztopán 21 pont (36-20). ■ Fenyő Gábor 2014. OKTÓBER 28., KEDD SPORT Összecsapott Boglár és Lelle megyei i. osztályú baínokság Ötször villant Markos Péter a Berki ellen Több mint 36 év után talál­kozott újra egymással tét­meccsen a bogiári és a leilei labdarúgócsapat. A gól nél­küli Balaton-parti rangadóra több mint félezren voltak kíváncsiak. Tudósítóinktól CSURGÓ-NAGYBERKI 8-0 (4-0) Csurgó, 50 néző. V.: Godina. Gólszerzők: Markos 5, György- falvi, Tóth Sz., Varga I. Az ifjú­sági mérkőzés elmaradt, mivel a vendég Nagyberki nem állt ki. ■ Kiss Béla KAPOSMÉRŐ-BALATONI VASAS 1-1 (0-0) Kaposmérő. V.: Szántó. Gól­szerzők: Tabi, illetve Yondo. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposmé- rő-Balatoni Vasas 4-1. BALATONBOGLÁR- BALATONLELLE 0-0 Balatonboglár, 550 néző. V.: Agócs A. Az ifjúsági mérkőzé­sen: Balatonboglár-Balatonlel- le 0-0. ■ Pintér István SEGESD-MARCALI 0-1 (0-1) Segesd, 110 néző. V.: Cser­völgyi Sz. Gólszerző: Somogyi V. Az ifjúsági mérkőzésen: Se- gesd-Marcali 4-1. ■ Pintér Tibor KARÁD-BABÓCSA 0- 4 (0-3) Andocs, 140 néző. V.: Mód. Gólszerzők: Gergulás, Bogdán R., Iván D., Krisztián L. (11-es- ből). Az ifjúsági mérkőzésen: Karád-Babócsa 4-3. ■ Czukk Sándor NAGYBAJOM-BERZENCE 6-0 (1-0) Nagybajom. V.: Kiss Sz. Gól­szerzők: Simon R. 2, Babai, Bá­zel, Károli, Németh P. Az ifjú­sági mérkőzésen: Nagybajom- Berzence 6-4. BALATONKERESZTÚR-TAB 4-1 (3-1) Balatonkeresztúr. V.: Bana. Gólszerzők: Horváth M. 2, Mül- ler J., Wolf, illetve Ladiszlai. Az ifjúsági mérkőzésen: Balaton- keresztúr-Tab 2-1. FONYÓD-KISKORPÁD 1- 2 (0-0) Fonyód. V.: Böröczi. Gólszer­zők: Mercz, illetve Páger B. 2. Az ifjúsági mérkőzés elmaradt, mivel a házigazda Fonyód nem állt ki. így folytatják - a hétvégi 12. forduló párosítása (kezdés 13 órakor) MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG. szombat: Balatonboglár-Segesd, Balatonlelle-Nagybajom, Balato­ni Vasas-Fonyód. vasárnap: Kiskorpád-Balaton- keresztúr, Tab-Csurgó, Karád- Kaposmérő, Marcali-Babócsa, Nagyberki-Berzence. MEGYEI II. OSZTÁLY/ÉSZAK. szombat: Balatonszemes-Bu- zsák, Balatonszabadi-Balaton- szentgyörgy. vasárnap: Somogyvár-Balaton- berény, Szőlősgyörök-Zamárdi, Somogyjád-Balatonföldvár, Ba­latonszárszó -Kéthely, Lengyeltó­ti-Öreglak. MEGYEI II. OSZTÁLY/DÉL. vasárnap: Mezőcsokonya-Pata- lom, Toponár-Böhönye, Juta- Barcs, Somogyszob-Lábod, He­tes-Kadarkát, Gyékényes-Zá­kány, Magyaregres-Somogysárd. MEGYEI III. OSZTÁLY/ÉSZAK. vasárnap: Kisbárapáti-Somogy- szil, Törökkoppány-Andocs, Bál- ványos-Bodrog, Somodor- Ádánd, Kaposjtired-S.babod. MEGYEI III. OSZTÁLY/DÉL. vasárnap: Mesztegnyő-Három- fa, Kaposszerdahely-Tarany, Ho- mokszentgyörgy- Csokonyavison­ta, Kaposfő-Kutas, Somogyud- varhely-Potony. MEGYEI IV. OSZTÁLY/ÉSZAK. vasárnap: Gamás-Balatonend- réd, Látrány-Nagyberény, Zi- mány-Alsóbogát, Balatonújlak- Mernye, Igal-Szentgáloskér, Kötcse-Kapoly, Orci-Somogy- geszti. A Kazsok csapata sza­badnapos lesz. MEGYEI IV. OSZTÁLY/DÉL. szombat: Mezőcsokonya II- Kaposújlak. vasárnap: Csököly-Sántos, Tapsony-Inke, Görgeteg-Szü­lők, Bárdudvarnok-Taszár, Szabás-Lábod II., Mike-Oszto­pán. A Baté csapata szabadna- napos lesz. Fenyő G. A jelek szerint megtalálta a góllövőcipőjét a 28 éves csurgói Markos Péter. Egy héttel koráb­ban Berzencén a második fél­időben negyedóra alatt három­szor is beköszönt, most a hétvé­gén pedig hazai pályán a Nagy­berkinek bő 50 perc alatt vágott ötöt. Két mérkőzés, nyolc gól - pazar produkció. Ha ebben az ütemben folytatja, szobrot kap- Csurgón... ■ F. G. 11 Négy gólt vágott a siófoki Ulf-es és a kaposvári U15-ös egylet I. OSZTÁLYÚ UTÁNPÓTLÁS LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG is évesek/nyugat: Kapos­vári Rákóczi Bene Ferenc Lab- darúgó-akadémia-Gyirmót SE Győr 4-2 (1-1) - a kaposvári gólszerzők: Szabó Á. 2, Kovács A., Huszár Á. Siófoki Bányász SE-Szombathelyi Haladás VSE 1-1 (1-1) - a siófoki gólszerző: Németh T. 14 évesek/nyugat-. Kapos­vári Rákóczi Bene Ferenc Lab- darúgó-akadémia-Gyirmót SE Győr 1-4 (0-1) - a kaposvá­ri gólszerző: Keresztes Z. Sió­foki Bányász SE-Szombathelyi Haladás VSE 4-0 (2-0) - a gól­szerzők: Lencsés, Androsovits, Fodor R., Kovács L. A Kaposvári Rákóczi Be­ne Ferenc Labdarúgó-akadé- mia-Diósgyőri VTK U21-es és U17-es mérkőzést novem­ber 30-ára (vasárnap) halasz­tották. ■ Több utánpótlás labdarú­gó-mérkőzést is elhalasz­tottak a hétvégén. II. OSZTÁLYÚ UTÁNPÓTLÁS LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG KÖZÉP„A”CSOPORT 21 évesek: Bp. Szent István SE-OTP Bank-Siófoki Bányász SE 1-4 (0-0) - a siófoki gólszer­zők: Gergye K. 2, Bene Zs., Ko­vács B. 1? évesek: Bp. Szent István SE-OTP Bank-Siófoki Bányász SE 1-1 (0 1) - a siófoki gólszer­ző: Baricz. KÖZÉP-NYUGAT CSOPORT 21 évesek: Siófoki Bányász SE (19 évesek)-Holler UFC 1-1 (1-1) - a siófoki gólszerző: Pos­ta. 17 ÉVESEK: Siófoki Bányász SE (16 évesek)-Holler UFC 13- 2 (4-2) - a siófoki gólszerzők: Balogh B. 5, Bévárdi 3, Czéh- meiszter 2, Szentmártoni, Csiz­madia T., Nagy M. DÉL NYUGAT CSOPORT 17 ÉVESEK: Komlói Bányász SK-Kaposvári Rákóczi Bene Fe­renc Labdarúgó-akadémia (16 évesek) 5-4 (3-1) - a kaposvá­ri gólszerzők: Szilveszter S. 2, Varga D. 2. Az U21-es mérkőzés elmaradt, míg a Nagyatád FC csapata szabadnapos volt. A Bonyhád-Völgység LC- Nagyatád FC U15-ös és U14-es mérkőzést pénteken játsszák. ■ Fenyő Gábor Délen a hét mérkőzésen csak öt pont jutott a vendégeknek megyei ii. osztályú bajnokság Kilencen fejezték be a györökiek a szentgyörgyi fellépésüket - Veretlen a Somogyvár és az Egres ÉSZAKI CSOPORT: KÉTHELY- BALATONSZ ABADI 1-1 (1-0) Kéthely, 120 néző. V.: Golubics. Gólszerzők: Bellán, illetve Ta­kács P. Az ifjúsági mérkőzésen: Kéthely-Balatonszabadi 3-0. ■ Idősebb Nikula András BALATONSZEMES-SOMOGYVÁR 1-5 (0-1) Balatonszemes. V.: Nagy J. Gól­szerzők: Balogh G., illetve Faze­kas A. 2, Fazekas K., Virágh K., Lakatos R. Az ifjúsági mérkőzé­sen: Balatonszemes-Somogyvár 5-1. ZAMÁRDI-LENGYELTÓTI 5-0 (2-0) Siófok-Balatonkiliti (műfüves pálya), 30 néző. V.: Benke P. Gól­szerzők: Szabadi, Szentpéteri, Galambos, Halász T., Horváth T. Kiállítva: Szekeres G. (Lengyel­tóti) a 85. percben a játékvezető megsértéséért. Az ifjúsági mér­kőzésen: Zamárdi-Lengyeltóti 7-0. ■ Idősebb Joó Gábor BALATONBERÉNY­BALATONSZÁRSZÓ 2-1 (1-1) Balatonberény. V.: Kristóf Gy. Gólszerzők: Karancz, Sifter, il­letve Fellai. Kiállítva: ifjabb Sa- rang S. (Balatonszárszó) a 80. percben. Az ifjúsági mérkőzé­sen: Balatonberény-Balaton­szárszó 1-4. BALATONSZENTGYÖRGY- SZŐLŐSGYÖRÖK 1-0 (0-0) Balatonszentgyörgy. V.: De­ák T. Gólszerző: Komoróczi. Ki­állítva: István P. (Szőlősgyörök) a 78. percben, Csonka Cs. (Sző­lősgyörök) a 81. percben. Az ifjú­sági mérkőzésen: Balatonszent- györgy-Szőlősgyörök 14-0. BUZSÁK-BALATONFÖLDVÁR 1-1 (0-0) Buzsák, 80 néző. V.: Szakács. Gólszerzők: Kesztyűs, illetve Ni- ezelberger. Az ifjúsági mérkőzé­sen: Buzsák-Balatonfóldvár 4-3. ■ Herbel László ÖREGLAK-SOMOGYJÁD 1-4 (0-3) Öreglak, 120 néző. V.: Golu­bics. Gólszerzők: Balog Zs., illet­ve Ivusza G. 2, Varga T., Kolosi. Az ifjúsági mérkőzésen: Öreg- lak-Somogyjád 4-5. ■ Kovács Károly DÉLI CSOPORT: LÁBOD-GYÉKÉNYES 8-1 (4-1) Lábod, 100 néző. V.: Erdélyi. Gólszerzők: Prokli 2, Pintér L. 2, Kocsis P. 2, Kocsis Z., Ruzsics (11-esből), illetve Gócza. Kiállít­va: Gócza (Gyékényes) a 38. perc­ben ellenfele lefejeléséért. Az if­júsági mérkőzésen: Lábod-Gyé- kényes 0-8. ■ Szekeres József BARCS-SOMOGYSZOB 6-4 (4-2) Barcs. V.: Mohai. Gólszerzők: Horváth G. 3, Hegedűs D., Varga Z., Hamarics R., illetve Drávecz, Gödé, Beke A., Szabó B. Kiállítva: Varga Z. (Barcs) a 86. percben. Az ifjúsági mérkőzésen: Barcs- Somogyszob 1-7. KADARKÚT-SOMOGYSÁRD 13-0(5-0) Kadarkút. V.: Keszericze. Gól­szerzők: Balogh Cs. 3, Ferenczi M. 3, Kővári 2, Vodicska, Kunvá­ri, Parrag, Orbán R., Bogdán R' A Kadarkút ifjúsági csapata sza­badnapos volt. PATALOM-TOPONÁR 3-1 (1-0) Patalom. V.: Tóth B. Gólszer­zők: Csuha, Márton Cs., Hor­váth F., illetve Árbogászt. Az if­júsági mérkőzésen: Patalom-To- ponárO-1. BÖHÖNYE-JUTA 3-3 (3-2) Böhönye, 70 néző. V.: Mónus. Gólszerzők: Banicz, Tóth T., Szá­lai Zs., illetve Mátés, Lévai Sz., Fazekas G. Kiállítva: Tóth T. (Bö­hönye) a 67. percben ellenfele megrúgásáért, Banicz (Böhönye) a 83. percben a második sárga lap után. Az ifjúsági mérkőzé­sen: Böhönye-Juta 0-8. ■ Bíró Attila HETES-MEZŐCSOKONYA 1-1 (1-0) Hetes. V.: Tóth G. Gólszerzők: Balogh R., illetve Lóki P. Az ifjú­sági mérkőzésen: Hetes-Mező- csokonya 0-9. ZÁKÁNY­MAGYAREGRES 1-2 (0-0) Zákány. V.: Hegyi. Gólszer­zők: Szűcs Z., illetve Németh J. 2. Az ifjúsági mérkőzésen: Zá- kány-Magyaregres 7-1.