Somogyi Hírlap, 2012. november (23. évfolyam, 256-280. szám)

2012-11-19 / 270. szám

SPORT Michelisz nyerte a privát versenyzők pontversenyét. Noha mindkét futamban kiesett a túraautó világbajnoki sorozat makaói zárásán Michelisz Norbert (képünkön), így is megnyerte a privát versenyzők pontversenyét, miután megőrizte előnyét a spanyol Pepe Oriolával szemben Eláztatta a Fradit a Rákóczi labdarúgó-nb i. Remek második félidőt produkáltak a hazaiak, és megérdemelten nyertek Sorozatban negyedik vereségét könyvelhette el a címvédő DVSC Remek teljesítménnyel verte a Fradit a Kaposvári Rákóczi FC a zuhogó esőben véget érő, vasárnap esti mérkőzé­sen. Az FGSZ Siófok kétszer is vezetett Újpesten, de végül ismét kikapott. Klein P., Keszthelyi Z. így örültek a kaposváriak az újabb győztes meccs után a Rákóczi-stadionban Hatalmas érdeklődés előzte meg az őszi szezon záró fordu­lójában rendezett Rákóczi-Fe- rencváros mérkőzést. Jó han­gulat uralkodott a stadionban, de a játék színvonala már nem volt ennyire kiemelkedő. A félidő elején a vendégek vették át a találkozó irányítá­sát, főleg a jobboldalon futot­tak a támadásaik, de nagy gól­szerzési lehetősége csak egy alkalommal tudtak kialakíta­ni. Ekkor Cukic olyan gyatrán találta el a labdát, hogy kis hí­ján bedobás lett a dologból, pe­dig jó helyről lőhetett a szerb já­tékos. Hajduch így munka nél­kül maradt. A másik oldalon lo­vának sem kellet nagyon össze­törnie magát a védések közben, Kovács Olivér szabadrágásánál kellett csak nyújtózkodnia egy kicsit á 40. percben. A második félidő eleje sem hozott sok izgalmat, ott folytat­ták a csapatok, ahol abbahagy­ták. Egészen addig, amíg elkez­dett szakadni az eső, és ez kife­jezetten jót tett a mérkőzésnek, kár, hogy csak a 70. perc kör­nyékén érkezett meg az égi ál­dás. Több veszélyes támadást is láthattak a nézők. A vezetést vi­szont a Kaposvár szerezte meg, Horváth Tamás adott be baldal­ról egy labdát, amire jól érke­zett a percekkel előbb beálló Pavlovics. A rosszul kifutó Jova felett a hálóba fejelt. (1-0). Ezt követően Oláh Lóránt nö­velhette volna duplájára a hazai előnyt, Balázs erőszakos labda- szerzése után, de nem tudott túljárni Jova eszén. A mérkőzés végére teljesen kinyit a ferenc­városi védelem, több gólszerzé­si lehetőséget is kialakított a Rá­kóczi, de sem Balázs Benjámin, sem Haruna nem tudott túljár­ni Jova eszén. Az utolsó pontrú- gásnálk mindent egy lapra tett fel az FTC, már Jova is a kapos­vári tizenhatoson belül tartóz­kodott, de nem sikerült beven­niük Hajduch kapuját. Á Kapos­vár viázöht így is megnyerte az őszi szezont lezáró mérkőzést, és nagyon fontos három pontot gyűjtött a folytatásra. Információink szerint a ka­posvári klub vezetői már meg­egyeztek a folytatásról a csa­KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC- FERENCVÁROSI TC 1-0 (0-0) Kaposvár, Rákóczi Stadion 4500 néző. V: Solymosi (Ló­mon, Takács G.). KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC: Haj­duch - Okuka, Kovács 0., Bank, Jánvári - Pedro, Safaric- Balázs B, Oláh (Haruna 80. p.), Horváth T. (Zámbó 82. p.)- Vrucina (Pavlovics, 67. p.). Ve­zetőedző: Prukner László. FTC: jova - Jovanovics (Perics, 64. p.), Besic, Otten (Orosz M. pat kapusával Lubos' Haj- duch-al, akinek jövő nyáron jár le aktuális szerződése a somogyiaknál. Az újpesti meccs előzménye­ként nem árt tudni, hogy az el­múlt két első osztályú bajnok­ságban Kassai Viktor egy-egy meccset vezetett a Siófokok­nak, mely mindkétszer kika­pott, mindkétszer a Kecske­méttől hazai pályán. Újpesten sem adott meg egy nyilvánva­ló büntetőt Dajic buktatásánál 78. p.), Bonig - Józsi, Gyömbér - Ionescu (Somalia, 52. p.), Cu­kic, Jenner - Böde. Vezetőedző: Ricardo Moniz. GÓLSZERZŐK: PAVLOVICS (75. p.) SÁRGA LAP: Kovács 0. (12. p.), Gyömbér (44. p.), Okuka (76. p.) ÚJPESTI FC-FGSZ SIÓFOK 4-2 (1-2) SZUSZA FERENC Stadion, 2457 néző. Vezette: Kassai. ÚFC: balajcza - Szélesi, Ver­mes, Anton, Pollák - Remili (Kovács D. 92.p), Poesmans, Fa­Képgaléria: sonline.hu a Siófoknak. - Aki szoknyát vi­selt, az is látta mi történt az új­pest második góljánál - kom­mentált a történteket Horváth Károly. - Hogy esetleg az Új­pestnek is lehetett volna adni egy büntetőt a második félidő­ben? Az első pofon akkor is a miénk lett volna, ami a boksz­ban is nagy előny. Két góllal ve­zethettünk volna az első félidő­ben, de ezt a lehetőséget elvet­ték tőlünk. Egyszerűen lelki­leg megtörtek minket a játék­siljevic, Balogh B. (Simon K. a szünetben) - Kabát, Moraes (Stanislavljevic 87.p). Vezető­edző: Jós Dearden. fgsz siófok: Kurucz - Fehér Zs. (Fodor M. a szünetben), Nyá­ri, Deák (Egerszegi 75.p), Fejes- Stuka, Kecskés, Gál A., Pál Sz. - Melczer (Windecker 68.p)- Dajic. Vezetőedző: Horváth Károly. GÓLSZERZŐK: MELCZER 20., Moraes 27, Melczer 37, Kabát 64., Anton 84., Kabát 91. perc. Pavlovics találata döntött a kaposváriak javára, akik a hatodik helyen állnak vezetői ítéletek, nincs az a csa­pat, amely ezt elbírta volna. A tréner szerint a két fél­idő közti szünet is a labdarú­gói megnyugtatásával telt: pró­bált higgadt maradni és a lab­darúgóit is arra rábírni, hogy zárjanak ki minden külső kö­rülményt. A játékvezetés mel­let azért bennük is volt hiba...- Minket sem lehet felmen­teni, hisz az újpest első góljá­nál nagyot hibáztunk, mikor hagytuk elvégezni a szabad­rúgást, még ha szerintünk az nem is szabályosan tették - ér­tékelt Horváth Károly. - A har­madik gól fáj a legjobban, amit könnyen háríthattunk vol­na. Az egyéni teljesítmények­kel sem voltam elégedett, Slu- kától és Páltól is többet vár­tam volna, ahogy Fejestől is, de talán Kurucz is hibázott a harmadik gólnál. A cserékkel is kényszerpályán mozogtam. Fehér agyrázódást szenvedett, így félidőben le kellett cserél­ni, nem tudott tovább játszani. A belső védő Deák pedig a nya­kát fájlalta, akit a meccs alatt a mentősök láttak el nyakmere­vítővel. A két gólt szerző Mel- czert pedig nagyon kifutotta magát. Ha nem kell két védőt is cserélnem kényszerből; ta­lán másképp alakulhatott vol­na a meccs, mert a második fél­időben már valóban nem tud­tunk veszélyesek lenni Balaj­cza kapujára. Újpesti oldalon viszont tu­dott előre cserélni Jós Dear­den, a lilák trénere és a beál­ló Simon meg is hálálta a bi­zalmat... TOVÁBBI EREDMÉNYEK AZ OTP BANK LIGA 15. FORDULÓJÁBÓL: DVTK-PMFC-MATIAS 1-1 (0-0) Miskolc, 5000 néző. V.: Kas­sai. Gólszerzők: Luque (88. p.- 11-esből) IlL Wittrédi (66. p.). GYŐRI ETO FC-EGRI FC 2-1 (2-1) Győr, 3000 néző. V.: Oláh. Gólszerzők: Kamber(12. p.), Koltai (15. p.) ill. Németh N. (32. p.). KECSKEMÉTI TE-PAKS 1-1 (0-1) Kecskemét, 2433 néző. V.: Németh. Gólszerzők: Pékár (90. p.) ill. Vaskó (16. p., öngól). DVSC-TEVA-MTK 0-2 (0-1) Debrecen, 6000 néző. V.: Vad II. Gólszerzők: Kanta J. (9. p.), Korhűt (77. p., öngól). PMFC-MATIAS-VIDEOTON FC 0-0 Pécs, 4000 néző. V.: An- dó-Szabó. A Budapest Honvéd-Szom­bathelyi Haladás mérőzés lap­zártánk után ért véget. ■ K.P. TOTÓ 1 Nürnberg-Bayem M. 1-1 X 2. Dortmund-Fürth 3-1 1 3. Mönchengladbach-Stuttgart 1-2 2 4. Frankfurt-Áugsburg 4-2 1 5. Hamburg-Malnz lő 1 6. Hannoyer-Freiburg __ 1­2 2 7. Leverkusen-Schalke 2-0 1 8. Bremen-Düsseldorf 2-1 1 9. Hoffenhelm-Wolfsburg 1-3 2 10. Juventus-Lazlo Oő x 11 Napoll-Mllan 2-2 x 12. Intemazlonale-Cagllarl 2-2 x | Udliwaa-Parma 2-2 x +1 Florentlna-Atalanta 4-1 1 HIRDETÉS NBI. 1 Győr 15 10 4 1 32-14 34 2. MTK 15 8 4 3 25-17 28 3. Debrecen 15 8 1 6 22-15 25 4. Videoton 14 7 3 4 20-13 24 5. Kaposvár 15 6 4 5 16-18 22 6. Bp. Honvéd 14 6 3 5 23-21 21 7. Ferencváros 15 5 6 4 21-19' 21 8. Újpest 15 5 5 5 23-20 20 9. Diósgyőr 15 5 5 5 13-17 20 10. Kecskemét 15 5 4 6 1821 19 11PMFC 14 4 6 4 14-15 18 12. Pápa 15 4 5 6 15-23 17 13. Paks 15 3 8 4 " 19-18 17 14 Haladás 14 4 4 6 1815 16 15. Eger 15 2 5 8 11-24 11 16. Siófok 15 1 3 11 11-31 6 cprRiejh r®­• ____.... MoneyGram pé nzváltó w-, Kaposvár, Fő u. 12. Telefon: 82/312-951 Nyitva mindennap: 8-21 óráig www.cornergroup.hu Nemzetközi, azonnali készpénzátutalás a világ bármely pontjára Euroban! Közéleteket is kiszolgálunk! Befektetési arany értékesítés! Idegenben nem megy a zöld-fehéreknek labdarúgó-nb ii. nyugati csoport Major Ádám súlyos térdsérülést szenvedett Ezúttal sem jött össze az ide­genbeli siker a Kaposvári Rá­kóczi FC második csapatának. Barna László legénysége Csák- váron maradt alul egy gyenge színvonalú mérkőzésen, ráadá­sul még vezéráldozatot is kö­vetelt a találkozó. Major Ádá- mot a Rákóczi védőjét ugyan­is már a 32. percben le kellett cserélni, mivel súlyos térdsé­rülést szenvedett. A hazai csa­pat pedig a meccs hajrájába lépve megszerezte a vezetést, amit meg is tudott tartani a le­fújásig. CSÁKVÁRI TK-KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC II1-0 (0-0) Csákvár, 300 néző. V.: Pintér Cs. (Huszár, Király K.). csákvár-. Géléi - Ambrus, Racskó, Burucz, Ódé - Hajdú, Csordás (Tornyai, 74. p.), Dómján - Vinicius, Molnár Cs. (Katona L., 66. p.) - Fölmér (Rigó, 56. p.). vezetőedző: Bognár György. kaposvári Rákóczi ii: Hor­váth L. - Földes, Major (Kirch- ner, 32. p.), Vadas, Laczkó - Házi, Fenyvesi, Zmukic, Bö- röczky (Kuckó, 82. p.) - Bőle (Horváth Á., 77. p.) - Kovacse- vics. edző: Barna László. gólszerző: Burucz (76. p.). BOGNÁR GYÖRGY: - Azt még nem tudom, mi a sportág ne­ve, de egy nullra nyertünk. Vé­gig nyomtunk, ám sok helyez- kedési és technikai hibát kö­vettünk el. Mentünk előre be­Házi Bencéék ismét alulmaradtak csülettel, s bár kevés lehetősé­günk volt, nagy erőfeszítése­ket tettünk annak érdekében, hogy nyerjünk. barna László: - Egy gyenge színvonalú, de küzdelmes mér­kőzésen egy szerencsés góllal maradtunk alul. Talán bátrabb támadójátékkal megtudtuk volna szerezni a három pontot. további eredmények A14. fordulóból: Kozármisleny- Veszprém 2-1 (1-0), Bajai LSE- BKV Előre 1-1 (1-0), Sopron- Puskás Akadémia 0-1 (0-0), • Szombathelyi Haladás II-ZTE 2-2 (1-1), Győri ETO II-Ajka 0-1 (0-0), Paksi II-SzTK-Erima 0-2 ((f-2),Gyirmót-Tatabánya 2-2 (1-2). ■ Klein Péter HIRDETÉS Tasner Irma és Berdár Sándor 55. házassági évfordulójukat ünnepük Kaposváron. Ez alkalomból köszöntik őket szeretteik. „Minden nap szép, de a legszebb, amit a mai ad nekünk. Reméljük, hogy hosszú marad, s örökké együtt leszünk. ” HIRDETÉS Ma ünnepli 80. születésnapját és névnapját DRANKOVICS JÓZSEFNÉ Keszthelyi Bözsike Batéban. Nagyon sok szeretettel köszönti Őt az egész család