Somogyi Hírlap, 2011. szeptember (22. évfolyam, 204-229. szám)

2011-09-19 / 219. szám

10 SPORT SOMOGYI HÍRLAP - 2011. SZEPTEMBER 19., HÉTFŐ Mohácson kapott ki a nyitányon a marcali női kézilabdacsapat Van még tennivaló a bajnoki rajtig kosárlabda, férfiak Az erőviszonyoknak megfelelően nyert tornát a Kecskemét NŐI KÉZILABDA NB l/B, DÉL-NYU­GATI CSOPORT, 1. FORDULÓ: MOHÁCSI TE-MARCALI VSZSE 26-23 (13-9) Mohács, 500 néző. Vezette: Murvai-Buzogány, Szilvási. marcali vszse: Győri - Ba­logh B. 7 /2/, Gácsér 4/l/, Pék P. 4, Major A. 6, Balogh P. 2, Ba­logh M. csere: Krajczár [kJ, Hanusz, Fehér, Bors, Vajai, Sü­tő, Kollár, játékos-edző: Ba­logh Beatrix. A tavalyi bajnok otthonában kezdte az idényt a Marcali VSZSE NBI/B-s női kézilabda csapata. A somogyiak kiváló­an védekeztek, Győri Ágnes a kapuban bravúrok sorozatát mutatta be, egy-két gól kü­lönbség volt a csapatok között a hazaiak javára. ■ Az elmúlt szezon bajno­kához látogatott a nyitó fordulóban a Marcali VSZSE csapata. A félidő végére a vendégek a szinte állandó emberhátrányos játékban elfáradtak, így kiala­kult a szünetre az addigi legna­gyobb különbség. A folytatásban a Duna-partiak lendületes játékkal 17-10-re el­húztak, ekkor eldőlni látszott a találkozó. Balogh Beatrix együt­tese viszont nem adta fel, soro­zatos kapusbravúrokkal és eredményes támadás-befejezé­sekkel hatalmas küzdelemben 18-16-ra, majd 22-21-re is meg­közelítette vendéglátóját a so­mogyi hölgykoszorú. A szinte állandósuló ember- hátrány ismét rengeteg energi­át vett ki Balogh Piros-káékból, a mérkőzés végén egy-egy rossz döntés három gólosra nö­velte a hátrányt. A jelentősen megfiatalított somogyiak a ha­zai szurkolótábor elismerése mellett vonultak az öltözőbe. JÓK: Győri, Balogh B, Balogh P, Pék P, Major A. samu László A második helyen végzett a Kaposvári KK a a Váro­si Sportcsarnokban ren­dezett Kaposvári Kupa Orosz László Emlékére el­nevezésű férfi kosárlab­da-tornán. Az első' helyen T.O.M. Controll Kecske­méti KSE csapata végzett. Kun Zoltán Az előkészületi torna első hely­osztóján a két első napi vesztes együttes mérkőzött. NATURTEX SZTE SZEDEÁK- JÁSZBERÉNYI KSE 68-74 (23-22,19-20,12-18,14-14) Kaposvár, Városi Sportcsar­nok, 100 néző. Vezette: Farkas, Söjtöry, Maár. NATURTEX SZTE SZEDEÁK: Dra- hos (10/6), Molnár M. (1), Kiss Zs. (14/9), Tanács (12), Dukics (16/6). CSERE: Varga D. (7), Vida (6), Wirth (2), Molnár B. (-). ve­zetőedző: Fodor Péter. JÁSZBERÉNYI KSE: Dawson (21/3), Medve (-), Cubela (15/9), Hord (7), Toombs (20). CSERE: Fülöp (2), Borszéki (2), Sormaz (4), Wehner (2), Helmeczy (3). vezetőedző: Horváth Balázs. Edző: Halmi Gábor. kipontozódott: Borszéki (a 33. percben). A TORNA DÖNTŐJÉBEN: KAPOSVÁRI KK­T.O.M. CONTROLL KECSKEMÉTI KSE 70-93 (22-26,17-17, 21-24,10-26) Kaposvár, Városi Sportcsar­nok, 200 néző. Vezette: Kapi­tány, Márton, Gelencsér. KAPOSVÁRI KK: J. Wilson (19/9), Raivio (15/6), Szőke (8), Koma (2), Lekli (9). csere: Ford (7/3), Kiss K. (3/3), Kovács S. (1), Kutasi (6/6), Bíró (-), Fonai (-), Mihalics (-). vezetőedző: Fe­kete Ádám. edző: Filipovlcs Gordan. T.O.M. CONTROLL KECSKEMÉTI KSE: Kelley (13/3), Wittmann (25/6), Radonjics (6/6), Dénes Az amerikai Tremaine Ford ugyan derekasan próbálkozott, ám ezúttal nem tudta bemutatni valós tudását Wiison a pontgyáros A TORNA VÉGEREDMÉNYE: 1. T.O.M. Controll Kecskeméti KSE, 2. Kaposvári KK, 3. Jászberényi KSE, 4. Naturtex SZTE Szedeák. különdíjasok: legponterő- sebb játékos: Josh Wilson (47 pont, Kaposvári KK). LEGJOBB JÁTÉKOS: Nik Raivio (Kaposvári KK). (6/6), Bencze (11). csere: Csor- vási (12), Hodges (3), Hegedűs (10/6), Mészáros (3/3), Ruda (2), Pongó (2). SZAKMAI IGAZGA­TÓ: Sztojan Ivkovics. edző: Forray Gábor. Már a találkozó kezdetén ke­ményen próbált védekezni mindkét együttes. Wittmann ve­zérletével a kecskemétiek sze­reztek előnyt, melyet a negyed végéig megtartottak. A folytatás­ban bár kiegyenlített a hazai együttes, néhány eladott labda miatt újra a vendégek tartottak előrébb. Raivio egyenlített 60- 60-nál, de a negyedik negyed eleji pontcsend miatt már nem tudott nyerő helyzetbe kerülni a Kaposvár. A kecskemétiek meg­érdemelten nyerték a kupát. A kaposváriak nem igazán tudták tesztelni a beteg Tremaine Fordot, így a követke­ző nepokban rendezett előké­születi mérkőzéseken figyelhe­tik tovább teljesítményét. Méltó módon emlékezett meg egykori játékosáról a Kaposvári KK együttese. A Kaposvári Ku­pa Orosz László Emlékére elne­vezésű férfi kosárlabda-torna első játéknapján néma megem­lékezést tartottak a Városi Sportcsarnok parkjában. A tor­nán részt vevő csapatokkal együtt a szurkolók is emlékez­hettek az elhunyt Orosz László­ra. Közel százan rótták le tiszte­letüket Magyarország egyik legjobb játékosára emlékezve. Kilenc gólt hozó meccsen győzte le a Nagyatád a Siófokot labdarúgó nb in A mesternégyest szerző Vukan Nikolics továbbra is remek formában futballozik A balatonlellei Graszl Norbert (jobbra) ezúttal nem szerzett gólt NAGYATÁDI FC-BFC SIÓFOK II. 6-3 (2-2) Nagyatád, 250 néző. V.: Szommer nagyatádi FC: Patak - Szabó Sz., Dekanics, Kiss J., Kovács B.- Márton, Mixtai (Akácsos, 83.)- Iván (Brezovszky, 76.), Androsics, Keresztes (Ivusza, 46.) - V. Nikolics. edző: Papp Zoltán. bfc siófok ii.: Varga Sz. - Ba­logh G., Szesztrás, Balogh T., László (Ükös, 83.) - Weibel, Gás­pár, Gadó, Donát (Csermelyi, 61.) - Báli (Borbély, 75.), Sowunmi A. edző: László And­rás. GÓLSZERZŐK: V. NikolíCS (4., 49., 52., 92.), Márton (45.), Iván (73.), illetve Báli (8., 58.), Gadó (10.). kiállítva: Szesztrás (92.). Óriási gólpárbajt és kilenc ta­lálatot hozott a nagyatádi somo­gyi derbi, ahol a Siófok n. vendé­geskedett. Már az első tíz perc­ben háromszor rezdült a háló, ám a vendégek hiába álltak so­káig jól, az atádiak még a szünet előtt egyenlítettek. A hazaiak az­tán a második félidőben alapo­san belelendültek, hiszen ebben a játékrészben négy nagyatádi gól is született egy balatoni talá­lattal szemben. Vukan Nikolics ezúttal is tarthatatlannak bizo­nyult, hiszen a támadó négy gól­lal keserítette el a siófoki fiata­lokat. DOMBÓVÁR fc­KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC II. 1-3 (0-1) Dombóvár, 250 néző. V.: Jakab Rákóczi fc ii.: Horváth L. - Vadas, Major, Mudresa, Fenyve­si - Horváth T., Kuczkó - | Laczkó, Mustapha (Házi B., 62.), % Berdó (Haruna, 46.) - Reszli J (Hartley, 85.). edző: Barna Lász- || ló, Weimann Gábor. gólszerzők: Bán (69.), illetve Mustapha (20.), Major (71.), Reszli (76.). Újabb győzelemnek örülhetett a Kaposvári Rákóczi FC II. csa­pata, a zöld-fehér fiatalok pedig ezúttal a Dombóvár otthonából hozták el a három bajnoki pon­tot. A kaposváriak az első félidő­ben Diallo Mustapha találatával szereztek vezetést. A második játékrész közepén aztán felgyor­sultak az események: előbb Bán Csaba révén egyenlített a Dom­bóvár, majd néhány perccel ké­sőbb Major Ádám és Reszli Gá­bor is „szót" kért, a két vendég­gól pedig egyben a mérkőzést is eldöntötte. SZENTLŐRINCI SE-AC NAGYBAJOM 4-0 (3-0) Szentlőrinc, 200 néző. V.: Lakics ac nagybajom: Gyenes - Ne­mes, Tamás, Károli (Ágoston, 46.), Csalló - Prucsi, Németh P., Simon R., Laki - Babai (Vukman, 82.), Czonev M. (Nagy A., 64.) edző: Bőzsöny János. GÓLSZERZŐK: Tóth Á. (5., 23.), Leipold (25.), Lauer (62.). Már az első félidőben maga­biztos előnyre tett szert a Szentlőrinc az újonc Nagybajom ellen, a hazaiak pedig a fordulást követően egy újabb góllal végér­vényesen eldöntötték a találko­zót. BARCSI SC-BALATONLELLE SE 3- 2 (2-2) Barcs, 300 néző. V.: Ferencz barcsi SC: Banicz Barnabás - Kozma, Jáger, Kovács G., Banicz Benjámin - Csongár (Vaczkó, 91.), Szabó N., Hajnal, Pandúr - Kocsis, Rengel (Hamarics, 90.). edző: Tóth József. BALATONLELLE SE: TimbÓkO- vics - Mercz, Kovács D., Kenéz, Sylla (Peszt, 46.) - Bodrogi, Pfeiffer (Himics, 66.), Tóth A., Nagy G. - Graszl N., Petronovics. edző: Készéi Ferenc. GÓLSZERZŐK: Szabó N. (22., 34.), Banicz Benjámin (59.), il­letve Kenéz (26.,), Tóth A. (32.). A Balatonlelle egyszer, a Barcs pedig kétszer jutott veze­téshez a rangadón, a győzelem­nek végül a hazaiak örülhettek, akik a félidei döntetlenállás után Banicz Benjámin 59. percben szerzett találatával tartották ott­hon a három pontot. ■ Temesvári Iván TOVÁBBI EREDMÉNYEK: UFC Szekszárd-Mohácsi TE 5-0, Komlói Bányász-Bölcskei SE 4- 0, Bátaszék-Bonyhád 1-2. A bajnokság állása 1. Rákóczi FC II. 5 4 1 0 14-313 2. Szekszárd 4 4 0 0 15-012 3. Nagyatádi FC 5 3 1 1 14-1110 4. Szentlőrinci SE 5 2 2 1 9-4 8 5. Pécsi MFC II. 4 2 1 1 9-3 7 6. Bonyhád 4 2 1 1 6-7 7 7. Bölcskei SE 5 1 3 1 13-13 6 8. Barcsi SC 5 2 0 3 8-15 6 9. Balatonlelle SE 4 1 2 1 7-6 5 10. Komlói Bányász 4 1 2 1 7-7 5 11. Mohácsi TE 5 1 2 2 7-11 5 12. Nagybajom 4 1 1 2 7-9 4 13. VFC Siófok II. 5 0 3 2 11-17 3 14. Bátaszék SE 5 0 2 3 4-13 2 15. Dombóvár 5 0 1! 4 7-19 1 TOTÓ 1. Nürnberg-Bremen 1-1X 2. Leverkusen-1. FC Köln 1-4 2 3. Hamburg-Mönchengiadbach 0-12 4. Hertha BSC-Augsburg 2-2 X 5. Hoffenheirn-Wolfsburg 3-1 1 6. Kaiserslautern-Mainz 3-11 7. Hannover-Dortmund 2-11 8. Schalke-Bayern München 0-2 2 9. Manchester Utd.-Chelsea 3-11 10. Internazionale-Roma 0-0 X 11. Siena-Juventus 0-12 12. Udinese-Fiorentina 2-0 1 13. lazio-Genoa 1-2 2 Plusz egy mérkőzés: 14. Napoli-Milan lapzárta után