Somogyi Hírlap, 2010. október (21. évfolyam, 229-253. szám)

2010-10-03 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 40. szám

2010. OKTÓBER 3., VASÁRNAP SPORT 11 Hat pont a somogyi összmérleg labdarúgó nb i A Rákóczi otthon a Kecskemétet verte, a Siófok Szolnokon nyert Oláh Lóránt (világos mezben) előbb több kecskeméti játékost is kicselezett, majd megszerezte a Rákóczi győztes gólját Képgaléria: SONUNE.hll Százszázalékos teljesítmény­nyel zárták a somogyi csapa­tok a labdarúgó NB I 9. fordu­lóját: a Kaposvári Rákóczi FC hazai pályán verte a Kecske­métet, a BFC Siófok pedig az újonc Szolnok otthonában aratott kiütéses, 4-0 arányú győzelmet. li Temesvári L, Keszthelyi Z. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC- KECSKEMÉTI TE 2-1 (2-1) Nem unatkoztak a nézők, mivel az első félidőben három gólt - és több ígéretes lehetőséget - is lát­hattak. A Rákóczi kezdte aktí­vabban a találkozót, s az első 10 percben háromszor is veszélyes helyzetet alakítottak ki a vendé­gek kapuja előtt. Mégis a kecs­kemétiek szerezték meg a veze­tést, miután a 12. percben Gya- gya 22 méteres szabadrúgásból félmagasan a kapu jobb oldalá­ba lőtt (0-1). Ezt követően rá­kapcsoltak a hazaiak, és a 19. H percben sikerült is az egyenlí- J tés. Balázs Benjámin jobb olda­li beadása után a kapusról le- J csörgő labda Dzsavad elé került, £ aki közelről a kapuba továbbí­tott (1-1). Ezután is esemény­dús és jó iramú maradt az ösz- szecsapás, s a 27. percben Csor­dás, rá egy percre pedig Tököli előtt adódott helyzet; előbbi éles szögből mellé lőtt, utóbbi pró­bálkozását pedig Kovács Zoltán hárította. A 34. percben formás hazai akció végén a remekül ját­szó Dzsavad 14 méterről kevés­sel tüzelt a kapu fölé. A 37. perc­ben aztán megszerezte a veze­tést a Rákóczi, a gólról pedig minden bizonnyal még sokáig beszélnek majd a zöld-fehér drukkerek. Oláh Lóránt kapott labdát a kezdőkör környékén, majd miután a leshatáron lévő Pericsnek nem tudott passzol­ni, három védő gyűrűjében egyedül indult meg, s miután tisztára játszotta magát, 15 mé­terről a kifutó Ribánszky fölött a kapuba emelt (2-1). A szünet előtt még Csordás előtt adódott lehetőség, ám mintegy hét mé­terről a kapu mellé helyezett. A második játékrész elején Tököli került kétszer is helyzet­be; a 48. percben nyolc méteres lövése célt tévesztett, három perccel később pedig Okuka mentett. A másik oldalon Oláh remek átadása után Perics cé­lozhatta meg a kaput, ám a kecskemétiek hálóőre hárítani tudott. A 68. percben Tököli be­adását fejelte vissza a mezőnybe Gujics, majd alig egy perccel ké­sőbb nagy kavarodás végén si­került tisztázni a kaposvári vé­dőknek. A 75. percben Oláh tor- násztatta meg Ribánszkyt. A hajrában a kecskemétiek min­den energiájukat mozgósították az egyenlítés érdekében, hely­zetek azonban inkább a hazaiak előtt adódtak: a 85. percben Perics 13 méteres lökete a kapu mellett, három perccel később pedig Pavlovics 14 méteres pró­bálkozása a kapu fölött hagyta el a játékteret. SZOLNOK­BFC SIÓFOK 0-4 (0-2) A BFC Siófok csapata ott foly­tatta, ahol abbahagyta; vagyis a Debrecen után Szolnokon is négy gólt vágott, ám ezúttal egyet sem kapott. A Balaton- parti együttesnek ez már a har­madik olyan mérkőzése volt, amelyen az ellenfelek képtele­nek voltak bevenni Molnár Pé­ter kapuját. A bajnokság eddigi kilenc meccsén összesen nyolc gólt kapott, ami remek teljesít­mény. Való igaz, Szolnokon nem állították nehéz feladat elé...- Semmi más célunk nem le­het, csakis a győzelem - mond­ta még a találkozó előtt Vágó At­tila, a házigazda szolnokiak tré­nere, aki hozzátette: most már nem lehet mentegetőzni, kifo­gásokat keresni. Ehelyett pon­tokat kell szerezni. Ehhez képest nyolc perc alatt elbukták a mérkőzést... Az ötö­dik percben Hómmá emelte át a labdát a kifutó kapuson (0-1), majd a nyolcadikban Lukács lőtt hatalmas gólt; utóbbi Ivancsics szabadrúgása után a sorfalról levágódó labdát zúdí­totta a jobb felső sarokba védhe- tetlenül mintegy 22 méterről (0-2). A folytatásban már csak egyeüen csapat volt a pályán: az történt, amit a vendég siófo­kiak akartak. A második félidő­ben annak ellenére, hogy nem is erőltették túlságosan a táma­dásokat, újabb két találatot sze­reztek. Az elsőt Novák Ivancsics jobb oldali tökéletes beadása után (0-3), míg az utol­só gól Graszl nevéhez fűződik 11-esből, miután Remili mellbe- fejbe rúgta a felugró Sowunmit (0-4). Nagy különbség volt a két együttes között; a balatoni­ak dolgát a pálya talaja jobban megnehezítette, mint az ellen­fél. A nagy arányú, megérde­melt győzelem után a szép szá­mú siófoki közönség vastapsa kísérte a siófoki egylet játékosa­it az öltözőbe. A Balaton-parti alakulat zsi­nórban a harmadik győzelmét aratta, amelyből kétszer ide­genben szereztek három pon­tot! A legyőzöttek között olyan csapatok vannak, mint a Fe- | rencváros, illetve a bajnok Deb­recen. Ezeken a meccseken a siófokiak ráadásul tíz gólt sze­reztek, s mindössze kettőt kap­tak.- Egyet sajnálok igazán, hogy egy ilyen fontos mérkőzés után, ami önbizalmat ad a labdarú­góknak, nem játszunk újabb bajnokit, mivel most két hét szünet lesz a bajnokságban - tette hozzá a sikeredző Horváth Károly. - Nem lesz egyszerű fa­ladat újra feltüzelni mentálisan a labdarúgókat. Három fonyódi labdarúgónak is pirosat mutatott Benke sporttárs RECOP MEGYEI I. OSZTÁLY: CSURGÓ­BALATONKERESZTÚR 3-0 (1-0) Csurgó, 100 néző. V.: Pájer. Gólszerzők: Bódis, Varga G., Ba­logh Zs. Az ifimeccsen: 6-1. KISS BÉLA SOMOGYVÁR-TAB 0-1 (0-0) Somogyvár, 50 néző. V.: Ballér. Gólszerző: Kult T. Az ifimeccsen: 1-3. SATELIT FC SOMOGYTARNÓCA- KAPOSMÉRŐ 0-4 (0-3) Somogytarnóca, 70 néző. V.: Béres. Gólszerzők: Nógely 2, Papp M., Karsai (öngól). Az ifi­meccsen: 0-5. WINNER SPORT MEGYEI II. OSZTÁLY ÉSZAKI CSOPORT: SÁGVÁR-B.SZEMES 5-2 (4-2) Ságvár, 80 néző. V.; Sütő. Gól­szerzők: Feri 2, Rózsa, Horváth Gy., Pintér T. (11-esből), illetve Martinka, Odor G. Az ifimecs- csen:l-8. vida andrás BALATONBOGLÁR- BÁBONYMEGYER 2-1 (1-1) Balatonboglár, 90 néző. V.: Szántó I. Gólszerzők: Takács Gy. 2, illetve Horváth I. Az ifimecs- csen: ló-O. PINTÉR ISTVÁN B. VASAS-LENGYELTÓTI 2-2 (1-1) Siófok-Balatonkiliti (műfüves pálya), 100 néző. V.: Nagy J. Gól­szerzők: Magyarosi, Balogh L., il­letve Hermán Sz. 2. Kiállítva: Horváth M. (Lengyeltóti) a 75. percben a második sárga lap után. Az ifimeccsen: 4-2. PÁPAI NORBERT BALATONSZENTGYÖRGY- KÉTHELY1-2 (1-1) Balatonszentgyörgyi 50 néző. V.: Bana. Gólszerzők: Vígh, illet­ve Maros 2. Kiállítva: Körösi (Kéthely) a 80. percben ellenfele megrúgásáért. Az ifimeccsen: 1-1. TORONYI ÁRPÁD FONYÓD-B.FÖLDVÁR 0-2 (0-0) Fonyód, 25 néző. V.: Benke. Gólszerzők: Füge, Németh L. Ki­állítva: Erdei (Fonyód) a 65. perc­ben ellenfele megrúgásért, Dancs (Fonyód) a 65. percben hátulról meglökte az ellenfelét, Poklos (Balatonföldvár) a 65. percben ütlegelte a földön fekvő ellenfelét, Keöves (Fonyód) a 75. percben a második sárga lap után. Az ifimeccsen: 7-1. KRISTÓF GYÖRGY Ötszettes meccsen maradt alul a BITT Miskolcon A vereség ellenére is emlékezetes volt az évadnyitó röplabda közép-európai liga A jövő hétvégén hosszú túrára indul a kaposvári társulat RÖPLABDA NB I - NŐK: ALBRECHT MISKOLCI VSC-MISI- BITT KAPOSVÁRI NŐI RC 3-2 (-23, 24,14, -24, 6) Miskolc, 50 néző. V.: Nagy L., Csikós. ALBRECHT MISKOLCI VSC-MISI: Rédei, Leidgeb, Szabó B., Szajkó, Kovács E., Mosonyi. csere: Nagy Zs. (liberó), Kiss V., Oláh, Csar- kó, Sitkey. edző: Torna Sándor. BITT NŐI RC: Pálfy, Balajcza, Harmath, Horváth P., Rák, Pin­tér Zs. csere: Ihász D., Császár, Kondor G. edző: Halász Márta. A kaposvári együttes - amely­ből Szombathelyi Szandra és Rulek Rita sérülés, Horváth Zsó­fia pedig betegség miatt hiány­zott - fordulatos, nagy csatában maradt alul a miskolci rang­adón. Folytatás vasárnap hazai pályán 16 órakor az újonc Szol­noki RK-Sportiskola ellen, im­már a kötelező győzelem remé­nyében. ■ F. G. Bár pénteken este vereséggel raj­tolt a házigazda Kaposvári Röp­labda SE 12-szeres bajnok és 13- szoros kupagyőztes férfi alakula­ta a Közép-európai Ligában - mi­vel a Városi Sportcsarnok ren­dezvény miatt foglalt volt, így az új csapat új helyszínen, a Tán­csics Mihály Gimnázium torna- csarnokában fogadta azt az oszt­rák SK Posojilnica Aich/Dob együttesét, amelyet az előző baj­noki szezonban még a somogyi megyeszékhelyen játszott sok­szoros válogatott Koch Róbert ve­zényelt -, mégis minden kétséget kizáróan az emlékezetes kategó­riába tartozik a hazai évadnyitó. A vagy két órán át tartó, négy játszmás összecsapás harmadik és negyedik felvonását is csak a ráadás döntötte el. Ráadásul az első és a második szettet is csak a második játszmalabda után si­került befejezni, így összesen 18 szettlabdát - ebből 11 volt a ha­A péntek esti kaposvári röplabdás évadnyitón Schulcz István volt a mezőny legponterősebb játékosa zaiaké, hét pedig a „sógoroké” - jegyezhettünk fel. Az minden­esetre párját ritkítja, amit a har­madik játékrész drámai hajrájá­ban lát(hat)tunk; a kaposvári alakulat egymás után kilenc (!) alkalommal harcolt ki magának játszmalabdát, a maratom hosz- szúságú sorsdöntő szett végén mégis a vendég osztrákok ünne­pelhettek. A Kaposvári Röplabda SE csa­pata a jövő hétvégén, szombaton 18 órakor a horvát Kastella ven­dége lesz, másnap 19 órakor pe- di g - újabb kiadós buszozást követően - az ex-kaposvári Ko­vács Zoltánt a soraiban tudó szlovén Salonit Anhovo otthoná­ban lép pályára. A következő ha­zai 15-én, pénteken lesz immár a Kaposvári Városi Sportcsar­nokban, amikor is a jó nevű osztrák hotVolleys Wien lép majd fel a somogyi megyeszék­helyen. ■ Fenyő G. A feladat adott: leküzden- Volt-e olyan pillanat, amikor úgy gondolta, hogy Önnek is a pályán lenne a helye?- Nagyon nehéz és összetett kér­dés... - mondta Kántor Sándor, a Kaposvári Röplabda SE meste­re. - Akkor ott a pálya mellett állva talán meg sem fordult a fe­jemben, hogy becseréljem ma­gam; gyorsan peregtek az ese­mények, engem pedig teljesen le kötött az, hogy milyen tanácsok­kal lássam el a fiúkat.- A rajt előtt azt mondta, bizal­mat szavaz a játékosainak.- Akik maximálisan megbíznak bennem. Nem éltek vissza a bi­zalommal, s a vereség ellenére is emelt fejjel jöhettek le a pályá­ról A meccs után sokan felhív­tak, hogy ezért érdemes volt ki­jönni, lámák fantáziát ebben a társaságban. a magyar betegséget- Amúgy mi döntött?- Tényleg csak nüansznyi dol­gok; olyanok, amiket at edzése­ken nem lehet gyakorolni Hogy ezekből is mi jöjjünk ki jól, ah­hoz kell a rengeteg mérkőzés.- Kívülről úgy tűnt, mintha - már bocsánat - mi hoztuk vol­na fel az osztrákokat- Na, ez a tipikus magyar beteg­ség, amin változtami kell(ene). Ha már a sárba nyomtuk az el­lent, akkor nem segítő kezet kell nekik nyújtani, hanem még job­ban a sárba döngölni őket...- Mikor aludt el?- Sokáig járt az agyam, hogy miben hibáztunk, mit kellene volna esetleg máshogy csinálni. Már jóval elmúlt egy óra is, amikor végre álom jött a sze­memre. ■ Fenyő Gábor