Somogyi Hírlap, 2009. december (20. évfolyam, 281-305. szám)

2009-12-07 / 286. szám

2009. DECEMBER 7., HÉTFŐ SPORT A NAGYBERKIBEN RENDEZETT ŐSZI IDÉNYZÁRÓN KAPOTT KI ELŐSZÖR A KÖZUTASOK CSAPATA ► 10. OLDAL Gála a Kaposvár bajnoki meccsén kosárlabda nb i/A, férfiak Az őszi szezon legjobb f teljesítményét nyújtották Somogyi részese is van a nyugati válogatott sikerének Bár a meccs szüneteiben a Face Team nevű kosár- labdás akrobatacsoport szórakoztatta a közönsé­get, az igazi gálát a Ka­posvári KK mutatta be a Nyíregyháza ellen. Kun Zoltán Igazi presztízscsatának ígérke­zett a Kaposvár-Nyíregyháza- párharc az NB ]/A csoportos Fér­fi Kosárlabda-bajnokság 10. for­dulójában. A két mérkőző' fél ve­zetőedzői a liga legfiatalabb tré­nerei közé tartoznak, s a meg­előző években számos korosztá­lyos csatában vetélkedtek már egymás ellen. Első alkalommal felnőttgárdákkal mérkőzve pró­báltak győzedelmeskedni. A nyírségiek már több külföldit is kipróbáltak, s a somogyi megye- székhelyre is négy légióssal ér­keztek. Hiába! Olyan verést kap­tak a minden csapatrészében jobb teljesítményt nyújtó kapos­váriaktól, melyet minden bi­zonnyal azonnal elfelejtenének. Az edzők párharcát ezúttal Feke­te Ádám nyerte boksznyelven szólva döntő fölénnyel. Csapata továbbra is versenyben van a legjobb nyolc közé jutásért. MBT PONT iápSfc Sport és Terápiás Lábbeli Szakúxlet MIRE ÍÓ AZ MBT LÁBBELII- Megszűnteti a hátfájás, derékfájást * öyégyítja a lúdtalpat, barántsöllyedést »ízületi problémák kezelésére «ttehéz visszértágulata* lábakra »Szem, in, szalagsérülések utáni rehabilitációra »Terhesség {vénás problémák, derékfájás elkerülése)- &chille$»m problémák kezelésére- INGYENES DSZAAmO- GíPlS TAIPVIZSGALAT ALIAS IS JÁRÁS KÖZBEN ♦ ELŐZETES IDOPÜNTEGYEZTETÉS TELEFONON Kaposvár, Fő u. 15. Tol.: 82/320-336 Nyitva; H«P* 17 óráig Szó; $-12 óráig www.mbt-info.com Nem volt gyenge csapatrésze a Nyíregyháza ellen parádésan kosárlabdázó hazai együttesnek KAPOSVÁRI KK-MARSO-VAGÉP NYÍREGYHÁZI KK 115-82 (27-28, 26-15, 28-17, 34-22) Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Hartyáni Zs., Török Ti, Jakab L. kaposvári m. Prejean (30/12), Vojvoda (11/3), Welton (14), Hendlein (11), Dávid G. (19/3). csere: Orosz (7/3), Kováts R. (2), Soós (12/6), Kiss K. (3/3), Márkus T. (6), Kovács D. (-), Bí­ró B. (-). VEZETŐEDZŐ: Fekete Ádám. edző: Filipovics Gordan. MARSO-VAGÉP NYÍREGYHÁZI KK: Gennie (11), Szarvas (4), Doyne (6), Sitku (19/3), Wiley (26/15). CSERE: Siska (-), Henderson (11), Mohácsi (2), Nagy K. (3/3). vezetőedző: Ferenczi Tamás. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 4. perc: 8-13, 7. perc: 18-19, 12. perc: 33-34, 17. perc: 45-40, 22. perc: 58-43, 27. perc: 70-51, 33. perc: 88-60, 37. perc: 104-69. JÓK: Prejean, Welton, Orosz, Hendlein, Dá­vid, Soós, Vojvoda, illetve Wiley, Sitku. A hazaiak hármas győzelmi so­rozatot követően szerettek vol­na újabb sikerrel kedveskedni szurkolóiknak. A szabolcsiak főleg egyéni játékot erőltetve szereztek vezetést, miután a hazai védelem egyetlen akciót sem tudott hatástalanítani. Wiley tetszés szerint érte el ko­sarait A negyed végére tudott felzárkózni a KKK, amelyben Prejean vitte a prímet. A hazai­ak irányítója a folytatásban is kulcsfigura volt, egymaga 20 pontot vállalt csapata negyven- három egységéből. Át is vette a vezetést a somogyi együttes, amelyben Soós védekezett több­ször is kiválóan. Villámrajttal indult a harmadik negyed, Prejean megszégyenítő csellel küldte el Szarvast, majd hin­tett egy újabb triplát, Ferenczi edző pedig a második kapos­vári akció után már kérhette is ki első idejét Vojvoda varázsla­tos labdákkal szolgálta ki tár­sait, majd Hendlein és Orosz is triplát vágott a sarokból. Prejean zsákolásánál már tal­pon volt a csarnok közönsége, a triplája pedig a 79-58-as eredményt jelentette. A negyed slusszpoénját Orosz legszebb napjait idéző egykezes zsákolá­sa jelentette. A záró játékrész gálaelőadást hozott, olyan szinten ütötte ki ellenfelét a ka­posvári együttes, amelyre rég­óta nem volt példa. Egymást múlták felül a pályán lévők, gyakorlatilag nem volt gyenge pontja a somogyi alakulatnak. A 100. pontot Soós szerezte az utolsó percek örömjátékát pe­dig már a kaposvári juniorok mutatták be... FEKETE ÁDÁM: - Most játszott tu­dásához méltón a csapat. Miu­tán fiatal játékosokból áll az együttes eddig sok hullámvölgy jellemezte a teljesítményt, azon dolgozunk, hogy a mostanihoz hasonló mérkőzéseket játsz- szunk. ferenczi TAMÁS: - Az eddigiek­kel ellentétben ezúttal nem tud­tunk csapatként játszani és az egyénieskedésnek ez lett az eredménye. A JUNIOR MÉRKŐZÉSEN: Kaposvá­ri KK-Marso-Vagép Nyíregyhá­zi KK 103-83. LEGJOBB KAPOS­VÁRI dobók: Fonai (27), Kovács D. (19/6), Márkus (16/3), Si­mon Á. (16/6), Bíró (10). TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Falco-Dombóvár 90-80; Salgó- tarján-Kecskemét 80-81; Deb- recen-Körmend 87-90; Albacomp-Atomerőmű SE 79-77; ZTE- Szolnok 88-84. A Pécs-Sopron találkozó lapzár­takor ért véget Mint arról már korábban beszá­moltunk, három somogyi klub öt labdarúgója kapott meghívott a másodosztály nyugati csoportjá­nak válogatottjának bő, harmin­cas keretébe. Mátyus János veze­tőedző tizennyolc fősre csökken­tette keretét, melyben a három siófoki Kanta Szabolcs, Köntös Dániel és Délczeg Gergely is he­lyet kapott, csak úgy, mint a bar­csi Papizsanszkij Atrúr. A somo­gyiak közül egyedül a Kaposvöl- gye Vállalkozók SC Nagyberki labdarúgója, Fellai József esett a keretszűkítés áldozatául. A „somogyi négyek” pályára is léptek abban a Nyugat váloga­tottjában, amely a telki edzőköz­pontban a keletiekkel mérkő­zött. Mindannyian egy félidőnyi játéklehetőséget kaptak. Papi­zsanszkij, Köntös és Délczeg kezdőként, Kanta pedig csere­ként játszott a második félidő­ben. A találkozót a nyugati együttes nyerte 3-1-re, annak elle-nére, hogy az utolsó 12 percben emberhátrányban ját­szott az együttes. A gólokat Deme, Farkas és Soós, illetve Kardos szerezték. A találkozó nem volt-tét nélküli, hisz a Wégyüttes játékosaiból alakítják kí-a magyar4 másodosz­tályú válogatottat, amely a jövő­ben nemzetközi mérkőzéseket is játszik remélhetőleg somogyi­akkal a csapatban. ■ Keszthelyi Zoltán I TOTÓ I 1. Dortmund-Nürnberg 4-01 2. Frankfurt-Mainz 2-0 1 3. Hamburg-Hoffenheim 0-0 x 4. Hannover-Leverkusen 0-0 x 5. VfB Stuttgart-Bochum 1-1 X 6. Wolfsburg-Freiburg 2-2 x 7.1. FC Köln-Bremen 0-0 x 8. Schalke-Hertha BSC 2-01 9. Milan-Sampdoria 3-01 10. Juventus-lnternazionale 2-11 11. Fiorentina-Atalanta 2-01 12. Napoli-Bari 3-2 1 13. Manchester City-Chelsea 2-1 1 Pluszmérkőzés: 14. Roma-Lazio lapzártakor Ezen kacagott Somogy: fejfájós hátvédhelycsere a kapuban vidám sporttörténetek Jutási Róbert ló sportág 120 történetét írta meg - kulisszatitkok az 1920-as évektől máig Az új könyv már nyolc városban megvásárolható Nagy izgalommal készült a So­mogy FC profi labdarúgócsapa­ta a Ferencváros elleni hazai mérkőzésre. Neves játékosok al­kották a sokszoros bajnok Fra­dit, s már arra is prémiumot ígértek a somogyosoknak, ha csupán szoros mérkőzésen szen­vednek vereséget. Rekordközön­ség előtt valóban fogcsikorgatva küzdött a somogyi gárda. A ka­puban Erdős Pali igyekezett le­húzni a redőnyt, közvetlen előt­te pedig a Morvay-Szatyin- hátvédkettős „takarított”. Az első félidő közepén mint­egy harminc méterről szabadrú­gáshoz jutott a Ferencváros. Ab­ban az időben megszokott dolog volt, hogy a két bekk beállt a ka­pu két sarkába, ezzel is lerövi­dítve a kapus védőterületét. A több klubot megjárt Morvay jól tudta, hogy a szabadrúgást az ős-somogyi - felsőmocsoládi születésű - Kalmár lenő fogja elvégezni, akinek bődületes ere­jű bombáitól a határon túl is ret­tegtek a kapusok. Sőt, arra is emlékezett, hogy rendszerint a bal sarkot célozza meg. Nos, en­nek tudatában cselesen oda­szólt Szatyinnak: „Rudikám, a jobb sarokba jön a lövés, majd én oda állok, te menj nyugodtan a balba...” így is történt. Kalmár letette a labdát, vele szemben hárman a gólvonalon: Erdős kapus középen, Morvay a jobb, Szatyin a bal saroknál. A Fradi-játékos hosszan farkas­szemet nézett velük, majd nagy lendülettel nekifutott a labdá­nak. De szent egek, mi történt? jutási Róbert EZEN KACAGOTT SOMOGY vidám sporttörténetek §j A könyv hivatalos bemutatójára december 15-én 17 órakor kerül sor Kaposváron a Megyei és Városi Könyvtárban, ahová a szerző várja a sportot és vidámságot szerető érdeklődőket Morvay döbbenten konstatálta, hogy az átkozott bőrgolyó őfelé közeleg... Mit közeleg? Süvít, csak úgy repeszti a levegőt! Nem maradt ideje megijedni, de még arra sem, hogy elkapja a fejet. Csak egy tompa ütést ér­zett, s a következő pillanatban számára beesteledett. Amikor a pálya szélén a masszőr életre keltette, még mindig ragyogtak előtte a csilla­gok. Aztán a fölé hajoló Szatyin Rudi aggódó tekintetén akadt meg opálos szeme, aki nem győzött hálálkodni. - Köszö­nöm, Gusztikám, köszönöm, hogy ettől megmentettél - mondta meghatottan. - Ezt so­hasem felejtem'el neked.- Én- sem - rebegte fátyolos hangon Morvay. Kaposvár: Somogyi Hírlap-ve­vőszolgálat, Kontrássy utca 2., Rákóczi SC sportiroda, Közút SE-tekecsarnok, Szántó utca 19., Tourinform iroda, Fő utca 8., Színházi jegyiroda, Európa tér, Városi Sportcsarnok, Ka­posvári Egyetem testnevelési tanszék, Somogy Megyei Sport- szövetség, Fő utca 101., Sport­múzeum, Kontrássy utca 3., Cseri tenisztelep. JUTÁSI RÓBERT sportolóként, edzőként, valamint újságíró­ként - a Somogyi Hírlap sport- rovatvezetőjeként - is kedves is­BALATONBOGLÁR: szabadidő központ, barcs: polgármeste­ri hivatal, sportiroda és Béke utcai újságospavilon, csurgó: városi sportcsarnok és Csoko­nai közösségi ház, Fonyód: könyvtár, marcali: sportcsar­nok és fürdő, NAGYATÁD: sportcsarnok, nagybajom: sportcsarnok, SIÓFOK: Keszt­helyi Zoltán 30/9936-181, tab: művelődési központ merőse Somogy megye sport­közvéleményének. Elárulta, hogy életének, hobbijának tart­ja a sporttörténeti kutatást. A szerző ötven évet töltött a somogyi sportéletben Nem mindennapi látványosság volt a Face Team zsákolóshow-ja, melyben a Mikulás is szerepet kapott Képgalériánkat keresse a SONUNE.IlU-n