Somogyi Hírlap, 2009. december (20. évfolyam, 281-305. szám)

2009-12-01 / 281. szám

SOMOGYI HÍRLAP - 2009. DECEMBER 1., KEDD SPORT 11 Mentő vitt el két játékost Atádról kézilabda nb i/b, nők Előbb Bouti, majd Gerlecz szenvedett súlyos lábsérülést Egy góllal kikapott az Ercsiben vendégszereplő Rinyamenti KC Csak a nagyatádi hölgyek örülhettek a női kézilab­da NB I/B Nyugati cso­portjának tizenegyedik fordulójában. Mátyásék a Nagykanizsa együttesét verték, míg a Marcali a Szekszárdtól kapott ki. Tudósítóinktól KÉZILABDA NB l/B, NŐK. NYUGATI CSOPORT: NAGYATÁDI NKK- IZZÓ SE NAGYKANIZSA 30-19 (16-9) Nagyatád, Városi Sportcsar­nok, 200 néző. nagyatádi NKK: Trimmel - Gyánó 6, Mátyás 13(5), Gerlecz, Bőzsöny 2, Bárány 4, Barczi 2. csere: Hrankai (kapus), Ghetu 2, Tóth G., Bóza I. edző: Mód Já­nos. Mindkét fél számára fontos volt a két bajnoki pont megszer­zése a tabellán elfoglalt helye­zésük miatt. Ha a hazaiak nyer­nek, megelőzik ellenfelüket. A mérkőzés elején „tapogatódzó” játék folyt. Gyánó gyors indítá­sokból lőtte góljait, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett egy- egy találattal. A félidő 10. percében Bouti, a zalaiak játékosa egy lövés után, rá két percre Gerlecz, a somo­gyiak beállósa szenvedett sú­lyos lábsérülést, mindkét játé­kost mentő vitte el a kórházba. A 22. percben beindult az atádi henger. Mátyás sorozatban lőt­te góljait, Bárány még hozzá tett kettőt, így jelentős hazai előny­nyel záriüt a félidő. A második játékrész elején Mátyás és Bőzsöny ismét külön őrzőt ka­pott, mely nem kedvezett a ka­nizsaiaknak. A 45. percben már 11 találat volt a hazaiak előnye. Hrankai hárította Ta­kács büntetőit, majd a kipatta­nót is kivédte, melyből Ghetu lőtt gyors gólt. A mérkőzés utol­só perceiben vastapssal ünne­pelte a hazai közönség a maga­biztos győzelmet. JÓK: Hrankai, Mátyás, Gyánó, Bárány, ifi.: Nagyatádi NKK- Nagykanizsa Izzó SE 21-34 (4-16). ld,: Bóza 10, Piri 5. IVUSZA TAMÁS MARCALI VSZSE­UKSE SZEKSZÁRD 28-36 (14-15) Marcali, Városi Sportcsar­nok, 300 néző. vezette: Csányi, Zörgő. marcali vszse: Bödör - Pap 0. 2 (1), Tamás K. 5, Kovács J. 3, Major A. 2, Pék E. 3 (1), Kiász K. 13 (3). csere: Kerner (ka­pus), Tanai, Pék P., Urbán E., Nagy K., Bájhóber N., Fehér K. edző: Tóth István. Álomszerűén kezdett a hazai csapat, 4 perc alatt 3-0-ra húz­tak el Kovács Juditék. Aztán be­bizonyosodott, hogy a 3 gól a modern kézilabdában semmit sem jelent, jött a hidegzuhany, és 7-4-re fordított a gyorsabb Hazai pályán kapott ki a Marcali a második helyen álló Szekszárdtól sebességre kapcsoló Szekszárd. A hazaiak rendre helyzetig ját­szották a labdát, ám a szekszár­di kapuban végig remeklő Pap azonban szinte mindent védett, így 7 percig gólszünetet tartott a Marcali. Kiász Karola kezdte meg a gólgyártást, majd Tamás Korné­lia a 23. percben csapata első átlövés gólját lőtte. Ismét Kiász Karola percei következtek, így egyenlített a nagy akarattal ját­szó hazai együttes. A második játékrészben már csak egy csa­pat volt a pályán, mintha Tóth István tanítványai a szünetben az öltözőben hagyták volna a szerencséjüké. Egy-két Bödör Szilvia bravúr tartotta a lelket a szurkolókban, de az erőteljes kézilabdát játszó vendégek kö­nyörtelenül kihasználtak min­den hibát. A végén ismét Kiász Karola kozmetikázta a végered­ményt, de a hazaiaknak már nem sikerült megközelíteni a látványos és lendületes kézilab­dát játszó fiatal szekszárdiakat. JÓK: Kiász, Major A, Tamás K, Bödör. ifi.: Marcali VSZSE- UKSE Szekszárd 19-25. SAMU LÁSZLÓ A következő fordulóban a Győr II. otthonába látogat a Marcali, a nagyatádi együttese pedig a kiesés elől menekülő Szombathelyi ESE vendége lesz. A záró körben Marcali-Va­sas és nagyatád PTE PEAC talál­kozókat rendeznek. KÉZILABDA NB l/B, FÉRFIAK: ERCSI SE-RINYAMENTI KC NAGYATÁD 26-25 (13-12) Ercsi, 200 néző. VEZETTE: Ar- nold, Temesi. RINYAMENTI KC NAGYATÁD: Nagyvizeli -Takács 5, Kiss G. 3, Horváth 1, Kiss J. 9, Kovacsevics I, Kovács 5. csere: Pallag (ka­pus), Kiss M. 1, Tallián, Antal, VojkoviCS, Kocsis, SOÓS. EDZŐ: Vártok Ákos. Győzelmi esélyekkel látoga­tott utolsó őszi idegenbeli mér­kőzésére Ercsibe az RKC. A Nagyatád gyenge védőjátékának köszönhetően fej-fej mellett ha­ladtak a csaptok az első percek­ben. A félidő közepére Nagy­vizeli védései és Kovács beállós góljai nyomán három találattal vezetettek a vendégek. A szünet után eleinte felváltva vezetettek a csapatok. Az atádiaknák ekkor Pallag érkezett a kapuba, Kiss J. átlövései révén pedig 4 gólosra nőtt a vendégek előnye. Ekkor nem hogy lassította volna a játé­kot az Atád, hanem siettette a tá­madásokat. Az elszórt labdákból feljött a hazai együttes és ki­egyenlített. Az utolsó támadást az Ercsi vezethette. Hiába védett bravúrral Nagyvizeli, az elmélá­zó védők között a hazaiak beálló­sa megszerezte a labdát és ezzel együtt a győztes találatot is. JÓK: Nagyvizeli, Pallag, Kovács, Kiss J. IFI: Ercsi-RKC 39-36 (23-14. ld.: Lehár 8, Szőke 8, Soós 6, Győrffi 6. Horváth Gábor HIRDETÉS Már a nyolc közé jutás is bravúr a birkózóktól Folytatódtak a rájátszás küz­delmei az 5-8. helyezések eldön­téséért a Felnőtt Birkózó Orszá­gos Csapatbajnokságon. Mint arról már lapunkban korábban beszámoltunk, a Ka­posvári Nehézatlétikai SE ne­héz anyagi körülmények között működő szakosztálya már azzal túlszárnyalta az előzetes vára­kozást, hogy beküzdötte magát az ország legjobb nyolc csapata közé a vegyes fogásnemeket felvonultató sorozatban. ■ Akár még javíthat is ed­digi remek szereplésén a kaposvári csapat.- Már a nyolc közé jutás is bravúr volt - mondta a KNSE edzője, Takács László a 20 csa­pattal rajtoló küzdelemsorozat­ról. - Sajnos a legutóbbi buda­pesti fordulóban a meghatározó versenyzők nagy részét munka­helyi és iskolai tevékenységük miatt nélkülöztük. Ezzel eldőlni látszik, hogy az idei sorozatban a 8. helyezés lehet a végső ered­ménye a csapatnak. Az utolsó fordulóra újra az erősebb össze­állításban utazik a társaság, és megpróbálunk javítani a már jelenleg is bravúrosnak nevez-, hető helyezésen. A HARMADIK FORDULÓ UTÁNI SORREND AZ 5-8. HELYEZÉSE­KÉRT: 1. Csepel, 2. Dorog, 3. Kecskemét, 4. Kaposvári Ne­hézatlétikai SE. a kaposvári csapat tagjai: Tóthpál Balázs, Szabó Balázs, Bogdán Péter, Král Károly, Tulézi Lóránt, Vad­kerti Tóth Viktor. Edző: Takács László. ■ Kun Z. terveihez banki É^Jgya*^ lyb#*1 taxom _l Korlátlan tranzakció az adott csomag kimenő forgalmi határáig, fix díjért. _J Honlapunkon online kalkulátor segíti döntését. —I Válassza a vállalkozása kimenő forgalmához illő számlacsomagot! Az akciós ajánlat 2009. október 26. - december 31. között érvényes. A feltüntetett havidíj az Ezüst számlacsomag nem akciós havidíja. A tájékoztatás nem teljes körű. A számlacsomagok kondícióiról és egyéb részleteiről bővebb információ bankfiókjainkban és alábbi elérhetőségeinken. ftl»| Raiffeisen BANK VELÜNK KÖNNYEBB (£) 06 40 48 48 48 I www.raiffeisen.hu/fix Raiffeisen Üzlettárs Ha Önnek számít vállalkozása banki költsége. Raiffeisen Átalánydíjas Számlacsomagok Már havi 1950 Ft-tól! Próbálja ki most féláron! Csak egy félidőt bírt a Kaposvár a Siófok ellen KÉZILABDA NB II, NŐK. DÉL NYUGATI CSOPORT: KAPOSVÁR KSE-SIÓFOK KC II. 19-32 (11-15) Kaposvár, Táncsics gimnázi­um, 100 néző. Vezette: Rapoli, Újvári. KAPOSVÁR: Boda - Tráj 5, Csöndé 11, Reichert, Teleki, Ma- rics, Kantás. csere: Lengyel, Nász (kapusok), Bodó, Eger- szeginé, Sárdi 3. megbízott edző: Csöndé Zsuzsanna. siófok: Hrankai - Kiss K. 3, Ruppert 11, Dabóczi 7, Pintér K. 3, Danicsek 2, Varga N. 3. csere: Piszker (kapus), Csaba E. 2, Da- róczi 1., Babai, Erdős, Makarész, Pinczési. edző: Pintér Károly. Az első félidőn át tartotta a lé­pést a sereghajtó kaposvári együttes a vendégekkel a somo­gyi rangadón, ám az utóbbiak végül fölényes, 13 gólos sikert arattak a rendkívül sportszerű, mindössze egy két perces kiállí­tást hozó utolsó őszi találkozón. A siófokiak tíz forduló után ti­zenkét ponttal az ötödik, míg a kaposváriak kettővel az utolsó helyen telelve várják az tavaszi folytatást. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Kaposvár-Siófok 22-54 (12-25). ■ Keszthelyi Zoltán TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Balaton- boglári SC-Szekszárdi FGKC 29-35, Mohácsi TE-Csurgói NKC 29-18. férfiak: Balatonboglári SC- Dunaferr SE II. 27-38. Polgár Tamás sérülten is a legjobb pontszerző volt KOSÁRLABDA NB II, FÉRFIAK. DÉL-NYUGATI CSOPORT: ZALAEGERSZEGI KK- SIÓFOKI KOSÁRSULI 100-51 (26-13, 25-8, 27-12, 22-18) Zalaegerszeg, 80 néző: Ve­zette: Németh S., Szájer. siófoki kosársuli: Polgár (17), Pomucz (4/3), Horváth M. (5), Pákozdi (8/6), Molnár A. (11). csere: Nagy K. (4), Toma- sek (2), Paksi, edző: Kertész Ta­más. AZ ELLENFÉL LEGJOBB DOBÓI: Horváth I. (17/9), Bencze (15/3). Hat percig tudtak (13-12) csak tartani a lépést tartani a tartalékos összeállításban pá­lyára lépő balatoni fiatalok az esélyesebb egerszegiek ottho­nában. Az erő és magassági fö­lényben lévő zalaiak kemé­nyen, helyenként durván ját­szottak a találkozón. Az utóbbi miatt Polgár Tamás a meccs nagy részét kénytelen volt kihagyni, ám kézsérülése ellenére huszonegy perc alatt szerzett tizenhét pontjával így is a mezőny egyik legeredmé­nyesebb játékosa tudott lenni. ■ Keszthelyi Z.