Somogyi Hírlap, 2009. október (20. évfolyam, 230-255. szám)

2009-10-26 / 250. szám

12 SPORT SOMOGYI HÍRLAP - 2009. OKTÓBER 26., HÉTFŐ Meglett a győzelem, nem kellett andaxin recop megyei i. osztályú bajnokság Hatodszor nyert a Balatonszárszó, hatodszor kapott ki a Csurgó A házigazda balatonszárszói együttes (sötét szerelésben) a második félidőben két gólt rúgott a Csurgónak Szentkirályi előbb kiharcolta, majd magabiztosan értékesítette a büntetőt Hazai sikert hozott a szárszóiak Csurgó elleni bajnokija. Igaz, a vendé­geket is dicséret illeti, akik mindent megtettek annak érdekében, hogy megnehezítsék a házigaz­dák dolgát. Keszthelyi Zoltán- Magunkra húzzuk őket! Az el­ső három-négy perc még jó volt- kiabált be a pályára a csurgói kispad előtt álló Beke Lajos már az első negyedóra végén. Tette mindezt egy Pfeiffer-Bogdán- akció után, amelynek végén utóbbi rúghatott volna gólt. Két­ségkívül a hazaiak kezdtek job­ban, vagyis nem véletlenül jött az utasítás a vendég kispad irá­nyából: gyere feljebb, gyere már, figyeljetek oda... Húsz perc után a vendégek is éledeztek; a legjobbjuk, Zrinsz- ki lőtt mellé távolról.- Ezt kell csinálni, el kell lő­ni - szólt a biztatás, igaz, azt is hozzátéve: ennél azért job­ban... Fél óra után már a játék­vezetőknek is akadt dolguk, miután egy-két leshelyzet megítélése okozott némi plusz­feszültséget a pályán. A folyta­tásban Pfeiffer vágott ki egy hatalmas sprintet, de hosszan tolta meg a labdát. Majd egy szöglet után Makarész célozta meg a kaput remek mozdulat­tal, de mellélőtt.- Már megint üresen fejel­nek - dühöngött jogosan Bolla kapus, akinek a félidő végén is akadt dolga, amikor Tar lövését ütötte ki a léc alól.- Nem mondhattam semmi rosszat a fiúknak, hisz jól dol­goztak az első félidőben. Remé­lem, most már a gól is megérke­zik - mondta Deme Norbert, a hazaiak játékos-edzője a szünet után. A legutóbbi bajnokin kiál­lították, így most nem léphetett pályára a belső védő.- Legalább kívülről is látom végre, hogy játszik a csapatom- tette hozzá. A trénernek végül igaza lett: a mezőnyfölényük a folytatás­ban hét perc után góllá érett, igaz, ehhez egy nagy védelmi hiba is kellett az előzékeny csurgóiaktól. Szentkirályi csa­pott le a Bolla kapus felé tartó labdára, amelyet simán kirúg­BALATONSZÁRSZÓ- CSURGÓ 2-0 (0-0) Balatonszárszó, 100 néző: Ve­zette: Nagy A. (Keszi, Benke). Balatonszárszó: Varga Sz. - Balogh Á., Máj, SarangÁ. - Tar, Szentkirályi, Makarész, hattak volna a védők. A szár­szói kilences előbb érte el azt, mint a kifutó Bolla, aki buktatta őt. A büntetőt a sértett magabiz­tosan értékesítette.- Jól van, kiegyenlítünk, nincs gond, nem adjuk meg ma­gunkat - jött a szimpatikus biz­tatás a vendég kispadról. Kétségkívül nagyobb sebes­ségre kapcsoltak a csurgóiak, akiknek a játékán a csereként beállt Szűcs is segíteni tudott. Igaz, ezzel a biztos védekezésük is odalett, amit jól használtak ki a vendéglátók. Egy remek Bogdán-Pfeiffer-Makarész- kontra után azonban az utóbbi kihagyta a kihagyhataüant.- Csak beleteszed a lábad, és Kovács N., Sarang S. (Varga B. a 75. percben) - Pfeiffer, Bogdán, edző: Deme Norbert. csurgó: Bolla - Dezső, Györgyfalvi, Bodó, Varga Zs. - Balogh Zs., Bódis, Zrinszki, Szabó S. (Szűcs Z. az 52. per­gői van! - kiabálták a nézőtér felől. A játékos-edző Deme Nor­bert ezt látva csak annyit mon­dott: andaxint ide nekem, egy levéllel! Erre aztán nem volt szükség, mert tanítványai né­hány perccel később megsze­rezték a mindent eldöntő máso­dik találatot. Kovács vezette ke­resztbe a labdát balról, kitolta a jobb oldalon felfutó Szentkirá­lyinak, utóbbi önzeüenül kö­zépre centerezett Pfeiffernek, aki néhány lépésről a hálóba passzolt. Sakk-matt! A vendé­gek ezt követően is becsülettel tették a dolgukat, ám gólt nem sikert szerezniük, pedig egy­két távoli lövésükben benne volt ennek a lehetősége. Ilyen eben) - Markos, Varga G. EDZŐ: Beke Lajos. gólszerzők: Szentkirályi az 52. percben (11-esből), Pfeiffer a 71. percben. az ifimeccsen: Balatonszár- szó-Csurgó 0-3. volt például Balogh és Szűcs szabadrúgása is. Az eredmény­telenség, úgy tűnt, megviselte a csurgói labdarúgókat, hiszen akadt köztük olyan, aki jól hall­ható vitába keveredett egy sze­rinte bomlasztó társával. A ven­dégek trénere aztán lerendezte a dolgot, és elmagyarázta a ma­gukról megfeledkezett játékosa­inak: nem érdekli, ki mit szólt a másikhoz, csak a játékkal fog­lalkozzanak! Egy-egy bírói ítélet után a meccs hevében a kispadok kö­zött is előfordult kisebb szóvál­tás, ám végül nyugodtan ért vé­get a találkozó. A hazai labdarú­gók aztán a lefújás után a pá­lyán ölelkezve kiáltották világ­A bajnokságok állása Recop megyei I. osztály 1. Nagybajom 11 9 2 0 32-9 29 2. Balatonlelle SE 11 8 2 1 29-12 26 3. B.keresztúr 11 8 0 3 30-19 24 4. Kaposmérő 11 6 2 3 21-15 20 5. B.szárszó 11 6 1 4 15-13 19 6. Satelit FC 11 5 2 4 25-16 17 7. Tab 11 4 3 4 20-17 15 8. Babócsa 11 4 3 4 19-16 15 9. Buzsák 11 4 3 4 26-24 15 10. Somogyvár 11 4 2 5 16-28 14 11. M.csokonya 11 4 1 6 15-24 13 12. Csurgó 11 3 2 6 20-21 11 13. Marcali VFC 11 2 5 4 12-18 11 14. B.földvár 11 3 1 7 22-29 10 15. Karád 11 2 2 7 12-30 8 16. Tapsony 11 0 1 10 9-32 1 II. osztály­Recop/Észak 1. Ságvár 11 9 1 1 29-14 28 2. Balatonszabadi 11 8 2 1 32-14 26 3. Lengyeltóti 11 8 1 2 22-9 25 4. B.szentgyörgy 11 7 1; 3 28-10 22 5. Öreglak 11 7 1. 3 19-12 22 6. Kéthely 11 7 0 4 25-18 21 7. Zamárdi 11 5 2 4 20-18 17 8. Balatoni Vasas 11 4 2 5 22-24 14 9. Szőlősgyörök 11 4 2 5 17-20 14 10. Bálványos 11 4 0 7 19-27 12 11. B.szemes 11 3 2 6 22-28 11 12. Igái 11 3 2 6 24-32 11 13. Fonyód 11 2 3 6 18-25 9 14. B.berény 11 1 4 6 14-28 7 15. Balatonboglár 11 2 1 8 14-35 7 16. Kisbárapáti 11 1 2 8 15-26 5 II. osztály- Fürge Nyuszj/Dél 1. Berzence 11 9 1 1 27-10 28 2. K.szerdahely 11 9 1 1 33-22 28 3. Somogyjád 11 8 2 1 22-11 26 4. Nemesvid 11 7 1 3 39-16 22 5. Lábod 11 6 3 2 21-8 21 6. Kiskorpád 11 6 1 4 22-15 19 7 Taszár 11 5 3 3 20-16 18 8. Böhönye 11 5 2 4 23-17 17 9. Kadarkút 11 4 3 4 17-24 15 10. Segesd 11 3 3 5 25-26 12 11. Cs.visonta 11 3 2 6 18-31 11 12. Kaposfüred 11 3 0 8 17-27 9 13. Baté 11 3 0 8 12-26 9 14. Magyaregres 11 2 1 8 21-23 7 15. Somogyszob 11 2 1 8 8-18 7 16. Toponár 11 1 0 10 5-40 3 gá: Mit csináltunk ma? Győz­tünk,'győztünk, győztünk! Im­már hatodszor ebben a bajnok­ságban! A csurgóiak viszont épp ennyiszer maradtak alul ebben a bajnoki szezonban... Elhunyt Műdig József egyperces gyászszünet előzte meg a hétvégi megyei bajnoki labdarúgó-mérkőzé­seket 78 éves korában el­hunyt Műdig József, a Somogy Megyei Labdarúgó Szövetség volt elnökségi tag­ja, a játékvezetői bizottság egykori elnöke. További eredmények: KAPOSMÉRŐ- TAB 2-0 (1-0) Kaposmérő, 150 néző. V.: Pájer. Gólszerzők- Juhász P., Balogh R. Az ifimeccsen: Kaposmérő- Tab 1 -2. szabó Ferenc balatonlelle­SOMOGYVÁR 6-0 (1-0) Balatonlelle, 200 néző. V: Ko­vács Zs. Gólszerzők: Galgóczi 2 (egyet 11-esből), Nyers, Petrono- vics, Gere, Németh A. Kiállítva: Pintér (Somogyvár) a 39. perc­ben utánrúgásért Az ifimecs- cserv Balatonlelle-Somogyvár 2-2. KENÉZ ISTVÁN BALATONKERESZTÚR- MEZŐCSOKONYA 6-0 (3-0) Balatonkeresztúr, 150 néző. V: Deák. Gólszerzők: Horváth G. 2, Bakos P. 2, Gelencsér, Per- necz. Az ifimeccsen: Balatonke- resztúr-Mezőcsokonya 6-3. SZABÓ ZOLTÁN BUZSÁK­TAPSONY 6-2 (2-1) Buzsák, 200 néző. V.: Mohai. Gólszerzők Györki 3, Rosta 2, Kecskés, illetve Csala, Papp M. (11-esből). Kiállítva: Stekler (Tapsony) a 63. percben utolsó emberként elkövetett szabályta­lanságért, Kesztyűs (Buzsák) a 86. percben a második sárga lap után, Varga L. (Buzsák) a 86. percben a játékvezető meg sértéséért Az ifimeccsen: Buzsák-Tapsony 0-0. NIEGGYESI ISTVÁN KARÁD-BALATONFÖLDVÁR 2-1 (0-0) Karód, 220 néző. V.: Cservölgyi. Gólszerzők Komáromi, Szuko- ván (11-esből), illetve Császár. Az ifimeccsen: Karád-Balaton- földvár 9-0. NAGY LÁSZLÓ NAGYBAJOM - BABÓCSA 2-1 (0-1) Nagybajom, 200 néző. V.: Sza­kács G. Gólszerzők Nemes, Bertus, illetve Varga Zs. Az ifimeccsen: Nagybajom-Ba- bócsa 3-0. vasvári János MARCALI- DDHG SATELIT FC SOMOGYTARNÓCA 0-0 Az ifimeccsen: Marcali-DDHG Satelit FC Somogytarnóca 1-1. Háiman kaptak piros lapot a Jád-Somogyszob-találkozón megyei ii. osztályú bajnokság A 91. és a 93. percben rúgott góllal szerzett pontot a Segesd Magyaregresen RECOP ÉSZAKI CSOPORT: BALATONSZABADI-IGAL 4-1 (4-0) Balatonszabadi, 50 néző. V.: Lőrincz B. Gólszerzők: Filipo- vics 4, illetve Horváth F. Az ifimeccsen: Balatonszabadi- Igal 4-2. IDŐSEBB TANÍTÓ TIBOR SÁGVÁR-KISBÁRAPÁTI 3-2 (1-0) Ságvár, 80 néző. V.: Fellai. Gólszerzők: Balogh G., Pintér T., Horváth Gy., illetve Szőnyi, Hermann A. Az ifimeccsen: Ságvár-Kisbárapáti 0-2. VIDA ANDRÁS ÖREGLAK-LENGYELTÓTI 1-0 (1-0) Öreglak, 180 néző. V.: Dávid. Gólszerző: Virágh K. Kiállítva: Virágh L. (Öreglak) a 86. perc­ben a második sárga lap után. Az ifimeccsen: Öreglak-Len­gyeltóti 0-7. KALMÁR TIBOR BÁLVÁNYOS-BALATONSZEMES 3-1 (2-1) Bálványos, 100 néző. V.: Tóth B. Gólszerzők: Deák Á. 2, Gipp, illetve Kalocsa (11-esből). Az ifimeccsen: Bálványos-Balaton- szemes 5-2. molnár gyula BALATONSZENTGYÖRGY- BALATONI VASAS 2-0 (0-0) Balatonszentgyörgy, 120 né­ző. V.: Béres. Gólszerzők: Király, Vígh. Az ifimeccsen: Balaton- szentgyörgy-Balatoni Vasas 0-1. TORONYI ÁRPÁD BALATONBERÉNY- FONYÓD 3-2 (0-1) Balatonberény, 70 néző. Gól­szerzők: Szabó Zs. 2, Tóth Z., il­letve Riba, Dékány. Az ifimecc­sen: Balatonberény-Fonyód 1-6. BALOGH BÉLA SZŐLŐSGYÖRÖK- BALATONBOGLÁR 2-2 (0-2) Szőlősgyörök, 200 néző. V.: Gável. Gólszerzők: Silimon, Schiffer, illetve Csonka, Takács Gy. Kiállítva: Krajcsovics (Sző­lősgyörök) a 86. percben a má­sodik sárga lap után. Az ifimeccsen: Szőlősgyörök-Ba- latonboglár 7-1. vivert János ZAMÁRDI-KÉTHELY 0-3 (0-1) Zamárdi, 50 néző. V.: Révész. Gólszerzők: Schmid, Bozsó, Harmat. Az ifimeccsen: Zamár- di-Kéthely 0-2. joó Gábor FÜRGE NYUSZI DÉLI CSOPORT: BÖHÖNYE-TOPONÁR 3-0 (0-0) Böhönye, 100 néző. V.: Mónus. Gólszerzők: Kulcsár 2, Sámóczi (11-esből). Az ifimecc­sen: Böhönye-Toponár 2-4. BÍRÓ ATTILA SOMOGYJÁD- SOMOGYSZOB 3-1 (1-0) Somogyjád, 100 néző. V.: Kovásznak Gólszerzők: Balogh Cs. 2, Lóki, illetve Kertész. Kiál­lítva: Kiss F. (Somogyjád) a 63. percben kézzel ütötte el a lab­dát, Mangult (Somogyszob) a 85. percben szándékosan bele­rúgott az ellenfelébe, Eller (Somogyszob) a 88. percben a játékvezető megsértéséért. Az ifimeccsen: Somogyjád-So­mogyszob 1 -3. ress antal KAPOSSZERDAHELY- LÁBOD 1-0 (0-0) Kaposszerdahely, 100 néző. V.: Agócs. Gólszerző: Mátés. Az ifimeccsen: Kaposszerdahely- Lábod 1 -1. BALOGH JÓZSEF MAGYAREGRES-SEGESD 3-3 (1-1) Magyaregres, 80 néző. V.: Ballér. Gólszerzők: Kozma, Rofrics R., Rofrics Zs., illetve Győrffi, Sára, Király. Az ifimeccsen: Magyaregres-Se- gesd 3-0. HORVÁTH GÁBOR BATÉ-KAPOSFÜRED 0-2 (0-0) Baté, 200 néző. V.: Tóth K. Gólszerzők: Széphelyi, Bene­dek. Az ifimeccsen: Baté-Ka- posfüredO-1. gyurkő József KISKORPÁD-NEMESVID 1-3 (1-1) Kiskorpád, 150 néző. V.: Ko­vács I. Gólszerzők: Schulcz Ro- land, illetve Szabados, Mada­rász, Csonka. Kiállítva: Csajági (Kiskorpád) a 60. percben az asszisztens megsértéséért. Az ifimeccsen: Kiskorpád-Nemes- vid 6-1. MERKEI ISTVÁN CSOKONYAVISONTA- TASZÁR 1-3 (0-2) Csokonyavisonta, 110 néző. V.: Bertók. Gólszerzők: Antal, ü- letve Reichert, Bacskay, Nagy N. Kiállítva: Heizer (Taszár) a 35. percben megütötte az ellenfelét. Az ifimeccsen: Csokonyavison- ta-Taszár 2-8. papp László KADARKÚT-BERZENCE 1-5 (0-3) Kadarkút, 70 néző. V.: Nagy J. Gólszerzők: Kunvári, illetve Lóki 2, Kozma G. 2, Kozma Z. Az ifimeccsen: Kadarkút-Ber- zence 2-3. molnár vid