Somogyi Hírlap, 2009. augusztus (20. évfolyam, 179-203. szám)

2009-08-24 / 197. szám

SPORT 11 SOMOGYI HÍRLAP - 2009. AUGUSZTUS 24., HÉTFŐ A ráadásban mentettek pontot a hazaiak recop megyei i. osztályú bajnokság A 92. percig vezetett Mérőben a tíz emberrel játszó Somogyvár A hosszabbításban Meksz Gyula játékosedző 11-es góljával mentette döntet­lenre a Somogyvár elleni hazai bajnoki rajtját a Kaposmérő, amely - ha vállalja az NB Ill at - két év alatt két osztályt ugor­hatott volna előre. Fenyő Gábor Valakik megbolondultak... - ez volt az első megjegyzés (féle), midőn a két csapat - némi zenei aláfestéssel körítve - kivonult a pályára. A csípős kritikai észre­vételt nem a játékosoknak cí­mezték; valahol a közelben lag- zit tartottak... Ám más miatt is a különleges kategóriába tartoz­nak a Kaposmérő hazai fellépé­sei. A pálya két oldala között ugyanis vagy egy méter a szint- különbség, ám vannak, akik a másfélre esküsznek. A vendég somogyváriak mestere, Fazekas Krisztián a pályán, míg a hazaiak trénere, Meksz Gyula - legalábbis egy­előre - az oldalvonal mellől irá­nyítja a csapatát. Talán ha négy perc telik el a meccsből, ami­kor Konczlik Zoltán játékveze­tő már kiszól Meksz Gyulának: csend legyen a kispadon!- Csak a játékosomnak szól­tam, spori - érkezik villám­gyorsan a válasz.- Alig kezdődött el a meccs, de már üvölt a Gyula - mondja megadóan Szabó Ferenc szak­osztályvezető, miközben a kis- pad szélén próbál magának he­lyet szorítani.- Na, ezért ültem a szélére.. - jegyzi meg bölcsen az egyik cserejátékos, Balikó Zoltán. Amúgy az első 10 perc a ha­zaiaké; a vendégek hálóőrének, Buchenauer Andrásnak két al­kalommal is komolyan nyújtóz­kodnia kell, hogy megmentse csapatát a góltól. A fiatal csere- játékosokat viszont nem irigy­lem: (itt is) rendre őket zavar­ják el a messze elrúgott labdá­kért. A feladat közel sem olyan egyszerű, hiszen az egyik kapu mögött kukoricatáblába, nem sokkal odébb pedig gyümöl­csös kertbe kell behatolni a ne­mes cél érdekében.- Csak futunk ész nélkül elő­re! Próbáljunk már meg végre egy kicsit játszani! - csattan fel Bár szünet után megfogyatkoztak a vendégek, időnként mégis úgy tűnt, mintha ők lennének létszámfölényben Meksz Gyula bejött, s ha nem is győzött, de pontot érő tizenegyest lőtt KAPOSMÉRŐ-SOMOGYVÁR 1-1 (0-1) Kaposmérő, 250 néző. V: Konczlik (Veszner, Kiss R.). kaposmérő: Gyenes - Szabó A., Magyar, Parrag A., Antal (Balikó) - Nógely, Parrag Zs., Csörgei, Balogh A. - Juhász P. (Balogh R.), Simon M. (Meksz). JÁTÉKOSEDZŐ: Meksz Gyula. somogyvár: Buchenauer - Fa­zekas K, Palkovics (Zsohár), Márton - Pintér J. (Varga I.), Kesztyűs (Fehér) - Rádics, Pasztusics, Horváth R. - Valkó, Fazekas A. játé­kosedző: Fazekas Krisztián. GÓLSZERZŐK: Meksz (a 92. percben 11-esből), illetve Pin­tér J. (a 34. percben). kiállítva: Rádics (az 51. perc­ben reklamálásért). az ifimeccsen: Kaposmérő- Somogyvár 2-2. újra Meksz Gyula hangja (még mindig az oldalvonal mellől).- Jót tenne a meccsnek egy gól. Csak mi rúgjuk - elmélke­dik hangosan Szabó Ferenc. Naná, hogy nem ők rúgják... A 34. percben Pintér József jó 35 méteres szabadrúgását nézi el alaposan a nyáron Balaton- lelléről igazolt Gyenes András kapus. Sőt, hét perccel később akár meg is duplázódhatna a vendégelőny, ám a játékvezető lest fúj. Gól tehát nincs, (újabb) sárga viszont van.- Minden volt az, csak les nem! - replikázik a somogy­váriak elnökasszonya, Fazekas Zoltánná, hogy talán még a köz­ség másik oldalán is hallani. Az utolsó perceket rendesen megnyomja a házigazda mérői gárda, az első játékrész zársza­vát pedig Parrag Zsolt jó 20-22 méteres lökete jelenti már a rá­adásban, ám a játékszer a felső lécről vágódik vissza. Hat perc megy el a második felvonásból, amikor megfogyat­kozik a somogyvári együttes: Konczlik zuhanyozni küldi a reklamáló Rádics Richárdot. A tikkasztó hőség mintha kezde­ne alábbhagyni, a pályán vi­szont érezhetően forrósodik a légkör: egyre jobban besárgul az egyébként sárga mezben - és emberhátrányban - küzdő somogyvári egylet.- Végre egy kis csend lesz...- jegyzi meg valaki halkan a mérői kispadon, amikor Meksz Gyula beállítja magát. Bő 20 perccel később aztán kiderül, hogyha nem is nyerő, de min­denképpen pontot érő húzás volt. A 92. percben ugyanis a kezezés miatt megítélt 11-est a bal kapufa segítségével váltja gólra, a sírból hozva vissza így az egyik pontot. Csupán annyi­ra marad még idő, hogy rögtön a középkezdés után Fazekas András a félpályáról ráemelje a labdát, ám az elkerüli a kaput.- Ez van, elfáradtunk... Más­fél hét alatt négy tétmeccset ját­szottunk. Nem ehhez vagyunk szokva - mondja hangosan me­ditálva Szabó Ferenc. A bajnokságok állása Recop megyei 1. osztály 1. Satelit FC 2 2 0 0 9-1 6 2. Nagybajom 2 2 0 0 7-1 6 3. Tab 2 2 0 0 6-2 6 Balatonlelle SE 2 2 0 0 6-2 6 5. B.szárszó 2 2 0 0 3-0 6 6. Somogyvár 2 1 1 0 3-1 4 7. Kaposmérő 2 1 1 0 2-1 4 8. B.keresztúr 2 1 0 1 1-3 3 9. Babócsa 2 0 1 1 1-2 1 Marcali VFC 2 0 1 1 1-2 1 UTapsony 2 0 1 1 1-3 1 12. Csurgó 2 0 1 1 0-2 1 13. Buzsák 2 0 0 2 2-4 0 14. M.csokonya 2 0 0 2 1-6 0 15. Karád 2 0 0 2 0-5 0 16. B.földvár 2 .0 0 2 2-10 0 II. osztály­Recop/Észak 1. Lengyeltóti 2 2 0 0 8-3 6 2. Ságvár 2 2 0 0 5-0 6 3. Balatonszabadi 2 2 0 0 5-2 6 4. Igái 2 2 0 0 5-3 6 5. Öreglak 2 1 1 0 5-2 4 6. Szőlősgyörök 2 1 1 0 4-2 4 7. Zamárdi 2 1 1 0 2-1 4 8. Bálványos 2 1 0 1 5-2 3 9. Kisbárapáti 2 1 0 1 5-3 3 10. B.szemes 2 1 0 1 4-6 3 11. B.szentgyörgy 2 0 1 1 2-4 1 12. Balatonboglár 2 0 0 2 4-6 0 13. Kéthely 2 0 0 2 1-5 0 14. B.berény 2 0 0 2 2-7 0 Balatoni Vasas 2 0 0 2 2-7 0 16.Fonyód 2 0 0 2 2-8 0 II. osztály ­Fürge Nyuszj/Dél 1. Nemesvid 2 2 0 0 12-3 6 2. Lábod 2 2 0 0 8-0 6 3. Kadarkút 2 2 0 0 4-1 6 4. Somogyjád 2 2 0 0 3-1 6 5. Segesd 2 1 1 0 9-5 4 6. K.szerdahely 2 1 1 0 5-3 4 7. Berzence 2 1 0 1 2-1 3 8. Baté 2 1 0 1 2-3 3 9. Böhönye 2 1 0 1 1-2 3 10. Taszár 2 1 0 1 2-6 3 11. Kiskorpád 2 0 1 1 3-4 1 12. Cs.visonta 2 0 1 1 3-5 1 13, Somogyszob 2 0 0 2 1-3 0 Magyaregres 2 0 0 2 1-3 0 15. Kaposfüred 2 0 0 2 3-8 0 16.Toponár 2 0 0 2 2-13 0- Bár lehetett volna több is, mi azért az egy pontot is na­gyon megbecsüljük. Csak elő­rébb végezzünk, mint tavaly - összegez tömören Fazekas Krisztián. Ha egyébiránt e sorok íróján múlna, a következőképpen osz­taná el a bajnoki pontokat: egyet kapnának a házigazda kaposmérőiek, mert nem adták fel, kettőt pedig a vendég so­mogyváriak, akik idegenben - a második játékrészt szinte vé­gig tíz emberrel játszva - egé­szen a 92. percig vezettek. A labdarúgás szabályait azonban másképp alkották meg, így a Somogyvárnak is be kell érnie az egy ponttal. További eredmények: DDHG SATELIT FC SOMOGY- TARNÓCA-BALATONFÖLDVÁR 7- 0 (4-0) Somogytarnóca, 150 néző. V: Ballér. Gólszerzők Gergulás 2, Tolnai 2, Tompa, Miskovics, Gazda. Az ifimeccsen: DDHG Satelit FC Somogytarnóca- Balatonföldvár 2-1. IFJABB FEiGLI FERENC NAGYBAJOM-KARÁD 4-0 (0-0) Nagybajom, 150 néző. V.: Böröczi. Gólszerzők Károly, La­ki, Ágoston, Nagy R. Az ifimecc­sen: Nagybajom-Karád 14-2. VASVÁRI JÁNOS BALATONLELLE-MEZŐCSOKONYA 3-0 (1-0) Balatonlelle, 200 néző. V.: Golubics. Gólszerzők Németh A. 2, Juhász T. Az ifimeccsen: Balatonlelle-Mezőcsokonya 8- 1. KENÉZ ISTVÁN TAB-BALATONKERESZTÚR 3-0 (1-0) Tab, 250 néző. V: Hegyi. Gól­szerzők Kaveczki, Csizmadia, KultP. Az ifimeccsen: Tab-Ba- latonkeresztúr 1 -5. GOMBÉR GYÖRGY BALATONSZÁRSZÓ-BUZSÁK 1-0 (0-0) Balatonszárszó, 150 néző. V: Horváth J. I. Gólszerző: Varga B. Az ifimeccsen: Balatonszárszó- Buzsák 2-2. sarang Sándor MARCALI-TAPSONY 1-1 (0-0) Marcali, 200 néző. V.: Pájer. Gólszerzők Bellán, illetve Po­zsonyi. Az ifimeccsen: Marcali- Tapsonyó-l. samu László CSURGÓ-BABÓCSA 0-0 Csurgó, 200 néző. V: Szakács. Kiállítva: Györgyfalvi (Csurgó) a 83. percben a második sárga lap után. Az ifimeccsen: Csur- gó-Babócsa 1-1. Kiss Béla A 3. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA: Karád-Balatonlelle; Balaton­szárszó-Mezőcsokonya; Bu­zsák-Marcali; Tapsony-Tab; Balatonkeresztúr-DDHG Satelit FC Somogytarnóca; Balaton- földvár-Csurgó; Babócsa- Somogyvár; Kaposmérő- Nagybajom. A mérkőzéseket egységesen vasárnap 17 órakor játsszák. A kisbárapáti Hermann négyet vágott a Balatoni Vasasnak megyei ii. osztályú bajnokság Pammer-tripla a Csokonyavisontának - Öt pont jutott csupán a hazaiaknak Délen RECOP ÉSZAKI CSOPORT: SÁGVÁR-KÉTHELY 2-0 (2-0) Ságvár, 80 néző. V.: Horváth J. II. Gólszerzők: Rózsa, Bíró (11-esből). Az ifimeccsen: Ság- vár-Kéthely 3-0. vida András BALATONSZABADI- BALATONSZENTGYÖRGY 3-1 (1-1) Balatonszabadi, 150 néző. V.: Sütő. Gólszerzők: Bévárdi, Ba­logh R, Filipovics, ill. Farkas. Az ifimeccsen: B.szabadi-B.szent- györgy 2-3. toronyi árpád LENGYELTÓTI-FONYÓD 5-2 (3-1) Lengyeltóti, 150 néző. V.: Nagy A. Gólszerzők: Geisz 2, Ta­kács Gy., Hollósi, Hermann Sz. (11-esből), illetve Varga R. 2. Az ifimeccsen: Lengyeltóti-Fonyód 2-4. HATÓ DEZSŐ ÖREGLAK-B.SZEMES 4-1 (1-1) Öreglak, 200 néző. V.: Mező. Gólszerzők: Balogh Zs. 2 (egyet 11-esből), Virágh K., Virágh L., illetve Martinka. Az ifimeccsen: Öreglak-Balatonszemes 3-4. KALMÁR TIBOR KISBÁRAPÁTI-B. VASAS 4-1 (2-1) Kisbárapáti, 100 néző. V.: Fellai. Gólszerzők: Hermann A. 4, illetve Rékai. Az ifimeccsen: Kisbárapáti-Balatoni Vasas 4-2. PÁPAI NORBERT SZŐLŐSGYÖRÖK- ZAMÁRDI1-1 (0-1) Szőlősgyörök, 150 néző. V.: Lengyel. Gólszerzők: Silimon, illetve Sipos. Az ifimeccsen: Szőlősgyörök-Zamárdi 3-0. FÖNYEDI LÁSZLÓ BALATONBOGLÁR-IGAL 2-3 (1-1) Balatonboglár, 60 néző. V.: Ballér. Gólszerzők: Takács Gy. 2, illetve Makai, Lakatos, Hor­váth Á. Az ifimeccsen: Balaton- boglár-Igal 0-5. IDŐSEBB TANÍTÓ TIBOR BÁLVÁNYOS-BALATONBERÉNY 5-1 Az ifimeccsen: Bálványos- Balatonberény 4-2. FÜRGE NYUSZI DÉLI CSOPORT: TASZÁR-SOMOGYSZOB 2-1 (2-0) Taszár, 200 néző. V.: Godina. Gólszerzők: Nagy N. 2, illetve Somogyi (öngól). Az ifimecs- csen: Taszár-Somogyszob 6-0. BOGDÁN KRISZTIÁN KISKORPÁD­KAPOSSZERDAHELY 3-3 (1-1) Kiskorpád, 100 néző. V.: Szántó J. II. Gólszerzők: Schulcz 2, Szilvái, illetve Steiner, Mátés, Belovics. Az ifimeccsen: Kiskor- pád-Kaposszerdahely 5-1. MERKEI ISTVÁN CSOKONYAVISONTA- SEGESD 3-3 (3-1) Csokonyavisonta, 100 néző. V.: Orsós J. Gólszerzők: Kurucz, Cseh, Jancsik, illetve Pammer 3. Az ifimeccsen: Csokonyavison- ta-Segesd 2-4. papp László MAGYAREGRES- SOMOGYJÁD 1-2 (1-0) Magyaregres, 100 néző. V.: Ré­vész. Gólszerzők: Farkas M., il­letve Lóki, Balogh Cs. Az ifi­meccsen: Magyaregres-So­mogyjád 3-2. Horváth Gábor BÖHÖNYE-BERZENCE 0-2 (0-1) Böhönye, 150 néző. V.: Béres. Gólszerzők: Sass K., Németh G. Az ifimeccsen: Böhönye-Ber- zence 1-2. bíró attila BATÉ-KADARKÚT 1-3 (1-2) Baté, 150 néző. V.: Mónus. Gólszerzők: Pápai D., illetve Kunvári, Győri, Dancs. Az ifimeccsen: Baté-Kadarkút 2-1. GYURKÓ JÓZSEF TOPONÁR-LÁBOD 0-3 (0-2) Toponár, 150 néző. V.: Kovács J. Gólszerzők: Kulcsár, Kovács R., Révész (11-esből). Az ifi­meccsen: Toponár-Lábod 0-3. KELLER IMRE KAPOSFÜRED-NEMESVID 1-2 Az ifimeccsen: Kaposfüred- Nemesvid 1-3. A 3. forduló párosítása RECOP ÉSZAKI CSOPORT: Bala- tonszentgyörgy-Bálványos; Balatonberény-Szőlősgyörök; Zamárdi-Ságvár; Kéthely-Len- gyeltóti; Fonyód-Kisbárapáti; Balatoni Vasas-Balatonboglár; Igal-Balatonszemes; Öreglak- Balatonszabadi. FÜRGE NYUSZI DÉLI CSOPORT: Kaposszerdahely-Magyaregres; Somogyjád-Baté; Kadarkút- Böhönye; Berzence-Taszár; So- mogyszob-Toponár; Lábod- Kaposfüred; Nemesvid-Segesd; Csokonyavisonta-Kiskorpád. A MÉRKŐZÉSEKET egységesen augusztus 30-án, vasárnap 17 órakor játsszák