Somogyi Hírlap, 2008. május (19. évfolyam, 102-126. szám)

2008-05-04 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 18. szám

2008. MÁJUS 4., VASÁRNAP SPORT 11 Büszke aranycsapatára Csurgó kézilabda nb i/b Győztes meccsel ünnepelte élvonalba jutását a Zsigmond-gárda Nagyot küzdött a Kaposvári KK, de két pont maradt a hazai előnyből Jogos az öröm. Az Albe Regia legyőzése után a csurgói csapat és hálás közönsége együtt ünnepelte a bajnoki címet és az NB l-be jutást CSURGÓI KK­ALBA REGIA KSE 32-26 (14-16) Csurgó, sportcsarnok, 700 néző. V.: Herczeg, Weideman. CSURGÓI KK: Hudák - Mada­rász 5, Erdélyi 4, Kökény 5, Kuzman 1, Kálmán, Gelley 4 (2). csere: Nagyvizeli (kapus), Kiss G. 1, Szilágyi 7, Vukovic 2, Sza­bó B. 2, Takács L. 1, Horváth B. vezetőedző: Zsigmond György. ALBA REGIA KSE: Szadeczki - Molnár 7, Hamar, Gáspár 1, Erdei 5 (1), Hajdú 7(2), Boros 6. csere: Szabó P. (kapus), Bácsi, Szvitek. VEZETŐEDZŐ: Madár Imre. A bajnoki címért lépett pályá­ra szombaton délután a Csurgói KK együttese. A veretlen, mind­össze két döntetlent számláló somogyi gárda sporttörténelmi siker kapujában állt, hiszen ed­dig férfi kézilabdacsapat ebben | az osztályban még nem volt s aranyérmes. Az április elején átadott pazar sportcsarnokban komoly tétre menő ütközetet te­hát ezúttal vívott először Zsig­mond György edző együttese. Az első percek fej-fej melletti játéka után a vendégek nyugod­tak meg előbb. Kökény góljaival KOMÉTA-KAPOSVÁR- KECSKEMÉTI RC PHOENIX-MECANO 3-0 (21, 20, 21) Kaposvár, Sportcsarnok, 400 néző. V.: Adler, Juhász Z. KOMÉTA-KAPOSVÁR: ifjabb Laszczik (5), Kántor (14), Nagy J. (10), Schulcz (13), Csala (10), Ko­vács Z. (11). csere: Molnár D. (li­beró). vezetőedző: Zarka Péter. KECSKEMÉTI RC PHOENIX- MECANO: Tóth G. I. (3), Tóth G. II. (12), Hoffart (7), Németh F. (1), Mutapcsija (6), Somodi (5). cse­re: Szabó T. (liberó), Bokor (6), Kása (-), Szappanos (-), Dor- csák (-). edző: Karagics Mátyás. Talán ha két, három perc tel­hetett el a bajnoki döntő harma­dik, utolsó felvonásából, amikor először úgy istenigazából felzú­gott a lelátó; egy hosszú, látvá­nyos labdamenet lezárásaként Nagy József fakasztott kis híján vizet a kecskemétiek térfelén. Centertársa, Kovács Zoltán, va­még tartotta a lépést a Csurgó, de Molnár és Erdei találataira már nem érkezett hazai válasz. Kapkodva, sok elszórt labdával kézilabdázott a somogyi együt­tes, ezt pedig rendre gólokkal lamint Schulcz István is hangya- szorgalommal termelte a ponto­kat, s ha szükség volt rá, akkor Kántor Sándor is kőkeményen odatette magát. Közben a csapat feladója, ifjabb Laszczik Iván is - nem tévedés! - kiosztott két jó­kora takarót. Miután a pontgyár­tásból szinte mindenki lelkesen Mestermérleg ZARKA PÉTER: - Mindenki­nek köszönöm az egész éves kemény munkáját. A bajno­ki döntőben egy jól játszó és küzdő kecskeméti alakula­tot tudtunk legyőzni. KARAGICS MÁTYÁS: - Nem tudtuk borítani a papírfor­mát. A bajnoki finálé har­madik összecsapásán főleg nyitásban volt nagy különb­ség a két csapat között. büntette a jobban is védekező Álba Regia. A szünet után na­gyot változott a játék képe és Szilágyi vezérletével megtálto­sodott a Csurgó. A kapuban Nagyvizeli elképesztő bravúro­kivette a részét, így a nyitójátsz­mába még jó adagnyi kaposvári rontás is belefért. A folytatásban aztán némi meglepetésre egészen a szett kö­zepéig a vendégek vezettek. A játszma második fele viszont már egyértelműen a házigazda Kométáé volt; egészen pontosan Jótékonykodó röpisek PROFI CSAPAT A KOMÉTA; szombaton este nemcsak ünnepeltek, hanem jóté­konykodtak is. Az immár 10-szeres bajnokcsapat játé­kosai százezer forintot aján­lottak fel a közelmúltban el­hunyt egykori játékosuk, Horváth Péter, valamint a városi sportcsarnok volt dol­gozója, Vörös Imre családjá­nak a megsegítésére. kát mutatott be, ezzel oroszlán- részt vállalt a sikerben. A végjá­tékra felőrölte a fehérváriak maradék ellenállását a Csurgó és hamar egyértelművé vált, hogy csak a somogyiak győz­Nagy József villogott, s Csala Bernát is elkezdte szórni a szél­ről a süvítő bombákat. A másik oldalon az ex-kaposvári, koráb­ban a Kazincbarcikát is erősítő Tóth Gábor II. jeleskedett. A harmadik felvonásban a leg­többen (e sorok írójával együtt) a szívük szerint már pezsgőt bontottak volna a nézőtéren, a szívósan küzdő kecskeméti gár­da azonban csak nem akarta megadni magát; sőt, eleinte még náluk is volt az előny.- Ezek jobban küzdenek az ezüstért, mint mi az aranyért - összegezte tömören a pályán lá­tottakat Fonai Tibor, a Kométa- Kaposvár szakosztály-vezetője. Idővel nekidurálta magát a társaság, s amikor ifjabb Laszczik Iván a negyedik blokk­ját is kiosztotta - hiába na, a csa­pat legkisebb játékosának is he­lye van a hálónál -, már lehetett is előkészíteni az aranyérmeket. hetnek. A szebbnél szebb akci­ók után hangosan számoltak vissza a B-közép tagjai, majd kisvártatva a játékosokkal együtt, pezsgőben úszva ünne­peltek. ■ Kun Zoltán A Kométa-Kaposvár - amely természetesen a Magyar Kupát is begyűjtötte - jubilált; ponto­san tizedszerre hódította el a bajnoki címet. A történtekhez amolyan kiegészítésként csu­pán két adalék. Az egyik: a Kométa a kupában és a bajnok­ságban is - elnézést a kifejezé­sért - úgy gázolt át az ellenfele­in, hogy csupán egyetlen csapat, nevezetesen a Dág tudott tőlük egy szettet rabolni. A másik, ugyancsak elgondolkodtató ész­revétel: akárcsak a dunaújvárosi kupadöntőben, a bajnoki finálé mindhárom felvonásán is a ma­gyar férfi röplabda-válogatott új szövetségi kapitánya, a maga 38 évével korelnöknek számító Kántor Sándor lett a pontkirály. JÓK: Kántor, Schulcz, Kovács Z., Nagy J., Csala, ifjabb Lasz­czik, Molnár D., illetve Tóth G. II., Tóth G. I., Bokor. ■ Fenyő Gábor KOSÁRLABDA NB l-ES FÉRFI RÁJÁTSZÁS A 9-14. HELYÉRT UNIVER KECSKEMÉT- KAPOSVÁR 100-98 (30-19, 21-23, 26-22, 23-34) Kecskemét, 300 néző. V.: Ka­pitány, Páli, Gelencsér. UNIVER KECSKEMÉT: SIGUR­DARSON 27/12, HORVÁTH Á. 16/3, Tóth P. 10/6, Szabó Zs. 15/6, CSORVÁSI 20. CSERE: Lekli 10, Csabay 2, Halmai, Vida. edző: Zsoldos András KAPOSVÁR: CSIRKE 13/3, Ceskovic 18/12, SZŐKE 18/3, Orosz 9, KINSELLA 31/12. CSE­RE: Hendlein 1, Tömösváry 7/3, Kiss K. 1. edző: Horváth Imre. A tétnek megfelelő érdeklődés mellett került sor az idei bajnok­ság harmadik Kecskemét-Kapos- vár összecsapására. A házigaz­dáknak volt mit törleszteniük, hi­szen az alapszakaszban a somo­gyi alakulat oda-vissza verte a Kecskemétet. Ezúttal úgy tűnt: könnyedén vet véget a rossz soro­zatnak az idegenlégiósait már el­búcsúztató Univer. Zsoldos And­rás zsoldosai közül mindössze az izlandi irányító, Jákob Sigirdar- son maradt hírmondónak. Ő vi­szont úgy látszik szeretne marad­ni a következő idényre is, hiszen remek első félidei játékkal ruk­kolt ki. Társául szegődött ebben az időszakban Szabó Zsolt és Hor­váth Ákos is. Ők hárman az első félidőben 7 hármast dobtak. Hor­váth Imre nem lehetett elégedett „fiai” teljesítményével, egyedül Kinsella tartotta a lépést a házi­gazdákkal. A második negyedre már 20 pontosra hízott a vendég­látó előnye, 43-23, ám ekkor Zsol­dos edző pályára küldte Vidát és Halmait, akiktől idény végén el­köszön az Univer. A két játékos bizonyította: joggal! A félidő vé­gére feljött a Kaposvár, Szőke is eredményes volt néhány alkalom­mal és 51-42-re felzárkóztak Kin- selláék. A második félidő fej-fej mellet­ti csatát hozott. Az Univer tartot­ta 10 pont körüli előnyét, egé­szen a 38. percig. Ekkor 98-93- as állásnál Szabó Zsolt szabály­talankodott, majd vitatkozni kez­dett a bírákkal, technikait ka­pott. Kinsella a négy büntetőből egyet hibázott el, majd az akció­ból Ceskovic hármassal egyenlí­tett! Az ellen támadásnál Sigur- darson kapott lehetőséget bünte­tőkre, ő nem is hibázott, ezzel nyert az Univer 100-98-ra. ■ R. I. Tizedszer is bajnok lett a Kométa alakulata! röplabda Játszmát sem engedtek kecskeméti ellenfelüknek a bajnoki finálé három meccsén Ez a Kovácsok hétvégéje volt vízilabda ob i/b Kiütötték Kaposváron a Ceglédet Magabiztos siófoki győzelem labdarúgó nb i Nem jött válasz a balatoni gólokra RÁJÁTSZÁS AZ 1-8. HELYEKÉRT: KAPOSVÁRI VK-CEGLÉDI VSE 15-4 (2-2, 2-0, 6-2, 5-0) kaposvári VK: Krizsán Attila - Dodog (2), Viczián (2), Ferenczy, Maár (1), Radócz (3), Hirbek. CSERE: Krizsán András (2), Hermann K. (2), Pallagi (1), Horváth D. (1), Juhász-Szelei N. (1), Eged. edző: Kovács Róbert. EMBERELŐNYÖS HELYZETBŐL SZÜLETETT GÓLOK: 10/2, illetve 9/1. BÜNTETŐK: -, illetve -. A találkozó első perceiben - amikor is a ceglédiek 2-0-ra ve­zettek - tán ember nem gondol­ta volna, hogy kiütés lesz a vé­ge. A vendégek erejéből a foly­tatásban, egészen pontosan a harmadik etapban még újabb Csak a meccs elején idegeskedett a kaposváriak mestere, Kovács Róbert két találatra futotta, miközben a házigazda kaposváriak - külö­nösen a harmadik és a negye­dik negyedben - rojtosra szag­gatták a hálót...- Remek hétvégém van - lel­kendezett a meccs után Kovács Róbert, a Kaposvári VK mes­tere.- A fiam, ifjabb Kovács Ró­bert pénteken este bajnok lett a Vasassal - a négy meccsen hét gólt szórt az Egernek -, egy (pontosabban fél) napra rá pedig kitömtük a nagy múltú Ceglé­det. Az igazi persze az lenne, ha egy hét múlva Barcelonában a Final Four után is ünnepelhetne a család, a felsőházi rájátszás vé­gén pedig én is repülnék majd a medencébe... ■ Fenyő G. BFC SIÓFOK­TATABÁNYA 3-0 (2-0) Nem a legjobb előjelekkel várták a meccset a balatoniak, hiszen a találkozó előtt Sütő László és Horváth Bence is be­lázasodott, így mindketten ki­maradtak a Tatabánya elleni ke­retből. A csapat trénere, Aldo Dólcetti viccesen meg is jegyez­te: - Pedig már úgy tűnt elegen vagyunk. Ezzel arra utalt, hogy hétről-hétre féltucat játékos baj­lódik ilyen-olyan nyavalyával. A vendégek kezdtek jobban, igaz mindössze két távoli lövéssel veszélyeztettek Megyesi és Far­kas révén. A 20. perctől azon­ban már csak a balatoniak vol­tak a pályán. Előbb Gajda lőtt a jobb kapufa mellé, majd ugyan ő csúsztatott 6 m-ről a felső léc Fölé. Fél óra után pedig megszü­letett a hazai vezető találat. Melczer bal oldali beadását Bonifert 2 méterről lőtte a léc alá ( 1-0). Öt perccel később megint Melczer volt az egyik fő­szereplő, akinek bal oldali be­ívelését a berobbanó Magasföl­di 6 méterről fejelte a kapu bal oldalába (2-0). A második félidőben sem vál­tozott a játék képe; a Siófok egyértelűen uralta a mérkőzést, míg a vendégek megpróbálták lassítani a játékot. Az 52. per­cben Nagy L. ugratta ki Bonifertet, aki egyből középre centerezett, de Melczer épp­hogy lemaradt a beadásról. A Tatabánya egy Megyesi-lövéssel veszélyeztette, de a labda elke­rülte a hazai kaput. A 71. per­cben Hegedűs szaladt alá egy felívelt labdának, Béres az üres kapura fejelhetett, de néhány centit tévedett. A 76. percben végleg eldőlt a mérkőzés. Balogh B. buktatta a 16-oson belül Melczert, a jogos büntetőt Magasfóldi a jobb alsó sarokba lőtte (3-0). Öt perccel a mérkőzés vége előtt Aldo Dólcetti Horváth Andrást is pályára küldte, a fi­atal labdarúgó élete első élvo­nalbeli mérkőzésén győztes ta­lálkozón mutakozhatott be fel­nőtt bajnokin. ■ Keszthelyi Z.