Somogyi Hírlap, 2008. május (19. évfolyam, 102-126. szám)

2008-05-26 / 121. szám

Kiütötte a kieső Tatabányát a Rákóczi labdarúgó nb i Tíz ember ellen sem tudott pontot szerezni Székesfehérváron a BFC Siófok A két somogyi együttes közül ezúttal csak a Rákóczi játékosai örülhettek Mindkét somogyi együttes vasárnap este lépett pályá­ra a labdarúgó Soproni Liga 29. fordulójában. A Rákóczi könnyedén nyert gólzápo­ros meccsen, míg a Siófok egy góllal maradt alul Szé­kesfehérváron. Tudósítóinktól FC TATABÁNYA-GABONA TRANSZ KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 2-6 (0-2) Budapest, Szőnyi út (zárt ka­pus mérkőzés). V.: Pánczél (Vi- szokai, Kelemen). FC TATABÁNYA: KurUCZ P. ­Almási, Vámosi, Dienes, Me- gyesi - Kovács L, Lázár Zs., Far­kas V., Balogh Z. - Dombai, Pe­rez. vezetőedző: Octavio Zamb- rano. GABONA TRANSZ KAPOSVÁRI RÁ­KÓCZI FC: Milinte - Grúz, Petrók, Zahorecz - Kovácsevics, Maród, Pest, Leandro, Pintér - Oláh, Al- ves. vezetőedző: Prukner László. gólszerzők: Alves a 15. p., Oláh 3 a 39. p., a 46. p. és a 82. p., Leandro az 53. p. Nikolics a 91. p., illetve Németh A. a 70. p., Ferenczi a 85. p. sárga lap: Zahorecz a 37. percben, Maród a 47. p., illetve Vámosi az 55. p., Almási a 81. p. szögletarány: 3:7. Mint ismeretes, nincs vil­lanyvilágítás a tatabányai stadi­onban, így a Bányász lámpaosz­lopokkal egyébként alaposan felszerelt, ám a gaztól kis híján ki sem látszó BVSC pályán fo­gadta ellenfeleit a tavaszi sze­zonban. Ennek megfelelően a hatodik helyért, azaz az újabb klubtörténeti csúcsot jelentő pozícióért harcoló Rákóczi is a Szőnyi út felé vette az irányt va­sárnap. Az alaposan „lerob­bant" klubépületből és az öltö­zőkből kilépve, az akkor még a liláknál futballozó Pintér Attila egy 1998-as Újpest-Sturm Graz Bajnokok Ligája selejtezőre, Ko­vács Zoltán pedig szintén egy 90-es évekbeli magyar-brazil U17-es meccsre emlékezett, amikor még NB I-es találkozók rendezésére is alkalmas volt a BVSC-stadion. Negyedóra elteltével szerezte meg a vezetést a Rákóczi. Ko­vácsevics jobb oldalról felívelt labdája Kurucz közreműködésé­vel került Alves elé, aki az ötös sarkáról a hosszú jobb felső sa­rokba lőtt 0-1 ! A 39. percben növelte előnyét a Rákóczi. Alves ment el könnye­dén a bal oldalon, majd a középen érkező Oláh-hoz passzolt, aki 8 méterről a jobb alsóba lőtt 0-2 ! A szünet után folytatódott a Rákóczi-parádé. Tíz másodperc­cel a második játékrész kezdé­se után újabb gólt lőtt a Rákó­czi. A sípszó után az OláhAl- ves duó végigszáguldott a fél- • pályán, a támadás végén Oláh kicselezte a kapujából kifutó Kuruczot és 10 méterről a háló­ba lőtt. 0-3! Az 52. percben Alves játszot­ta tisztára magát a tatabánya­iak tizenhatosán belül. Kicsit kisodródott a középen érkező Leandro elé tálalt, aki tizenegy méterről kilőtte a bal felső sarkot. 0-4! A 70. percben szépített a Tatabánya. Almási adott a jobb oldalról középre, Németh A. 12 méterről a bal alsóba lőtt. 1-4! Erre is volt válasza a remek­lő Rákóczinak. A 82. percben Al­ves átadását ezúttal is Oláh vál­totta gólra, a csatárnak nem volt nehéz dolga, ugyanis három méterről kellett a labdát a kapu­ba pofoznia. 1 -5! A 85. percben ismét szépített a Tatabánya. Perez gurította I vissza a labdát az alapvonalról | Ferenczi elé, aki 10 méterről a J bal alsóba lőtt. 2-5 ! A befejezés a Rákóczié volt, Alves gyötörte középre a labdát a bal oldalról. A hosszú oldalon érkezett Nikolics, aki a vissza­vetődő Kuruczut megelőzve közvetlen közelről a hálóba bom­bázott. 2-6! octavio zambrano: - Sajnos bármit csináltam, a bajnokság harmadik harmadában a csapat fejben szétesett. prukner László: - A mai na­pon minimum ennyi különbség volt a két csapat között. ■ Temesvári Iván A bajnokság állása 1. DVSC-TEVA 29 18 7 4 64­■28 61 2. MTK Budapest 28 18 6 4 61­■23 60 3. Győri ETO FC 29 15 10 4 61­■34 55 4. Újpest FC 29 16 7 6 57 ■ ■37 55 5. FC Fehérvár 29 16 3 10 45 ■31 51 6. K. Rákóczi FC 29 13 9 7 45­■38 48 7. ZTE FC 29 13 7 9 54­•36 46 8. Bp. Honvéd 29 11 7 11 41 ■ 35 40 9. Nyíregyháza 29 11 7 11 33­34 40 10. Vasas 29 11 5 13 38' ■44 38 11. Paksi SE 29 9 9 11 50 •50 36 12. REAC 28 7 9 12 42­54 30 13 Diósgyőri VTK 29 5 13 11 42­60 28 14. BFC Siófok 29 6 8 15 32­■45 26 15. FC Tatabánya 29 2 4 23 33­•89 10 16. FC Sopron 0 0 0 0 C l-O 0 További eredmények TOVÁBBI EREDMÉNYEK a labdarú­gó Soproni Liga 29. fordulójából: Paks-Debreceni VSC-TEVA 2-2 (pénteken játszották); Sopron- ZTE FC 0-3 (a három bajnoki pontot játék nélkül a ZTE FC együttese kapta); Győri ETO- Vasas 2-1; Nyíregyháza-Buda- pest Honvéd 3-0; Újpest FC- DVTK Borsodi 2-2. A REAC- MTK Budapest összecsapást má­jus 26-án, hétfőn rendezik. FC FEHÉRVÁR- * BFC SIÓFOK 1-0 (0-0) Székesfehérvár, 2000 néző. V.: Kassai (Ring, Szécsényi). fc fehérvár: Németh V. - Láz­ár P., Koller, Horváth G., Mohi - Sifter, Farkas B. - Dajics, Po- lonkai, Nagy D. - Sitku. vezető­edző: Disztl László. bfc siófok: Hegedűs L. - Miklósvári, Sütő, Forgács, Lász­ló - Tusori, Nagy L., - Borúiért, Basara, Homonyik - Magasföldi. VEZETŐEDZŐ: Aldo Dolcetti. gólszerző: Nagy D. a 76. p. SZÖGLETARÁNY: 5:4. SÁRGA LAP: Farkas 23. p., Mohi 37. és az 51. p., Koller 48. p., Sitku 91. p., ilL Lász­ló A. 29. p., Sütő 65. p., Forgács 70. p. kiállítva: Mohi 51. p. A tavaszi szezon legjobb ide­genbeli játékát mutatta az első félidőben a siófoki együttes, amely rendkívül okosan és tak­tikusan és emellett fegyelme­zetten futballozott a ligakupa­győztes fehérváriak ellen. A házigazdák mindössze szabad­rúgásokon tudtak veszélyeztet­ni, míg a siófokiak több gólve­szélyes ellentámadást is vezet­tek, főként a házigazdák bal ol­dalán, mely ezúttal sebezhető­nek bizonyult. Közel ötven szurkoló kísérte el a szomszédvári rangadóra a siófokiakat, akik már a bemele­gítés alatt is bőszen buzdították kedvenceiket, és a meccs kezdé­sére sem fogyott el a lendületük. A 7. perc-ben Tusori és Sütő együttes erővel teremtette le Sitkut a tizenhatos előtt A sza­badrúgást Sif-ter Farkas elé gu­rította, aki iszonyatos erővel tűz­te rá a labdát, de a vendégek ka­pusa hatalmas bravúrral men­tett. A mérkőzés 10. percében Bonifert . játszott össze Miklósvárival a jobb oldalon, de egy becsúszó fehérvári védő menteni tudott. A szöglet után Magasföldi 20 méterről lőhetett, de az égbe bombázott. A 16. percben a mezőnyben zajlott a játék, a labdát a fehérváriak bir­tokolták többet, de a kapuk az utóbbi időben nem forogtak ve­szélyben. A 20. percben Nagy D. viharzott el a bal oldalon, majd tökéletesen centerezett középre. A labdára Sitku érkezett, és Sü­tő szorításában a bal kapufa mellé sarkazott. A 24. percben Farkas B. rúgta fel a siófoki tér­félen Basarát, amiért sárga lapot kapott. Egy perccel később Hor- yáth G. bizonytalankodott a sa­ját tizenhatosa előtt, Basara le­csapott a labdára, és egyből Ma­gasföldit dobta játékba, akit azonban a partjelző lesen állí­tott meg. A 49. percben Koller is „besárgult”, aki Magasföldi ellen szabálytalankodott. A sér­tett 20 méterről a jobb alsót vet­te célba, de Nérpethnek nem okozott gondott a lövés. Az 51. percben megfogyatkoztak a ha­zaiak. Mohi hátulról beleszólt Bonifertbe, amiért megkapta a második sárga lapját. Az eset után a siófoki labdarúgót le kel­lett cserélni, helyére Melczer ér­kezett. Az 59. percben egy jobb oldali középre adást Forgács Polonka- ihoz fejelt, aki 23 méterről gon­dolkodás nélkül lőtt, de a labda középre ment, így nem volt ne­héz dolga a hálóőrnek. A 62. percben Basara vezette fel a labdát, és miután senki sem támadta meg, 18 méterről lövésre szánta el magát, de a ló- kefe a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. A siófokiak eddig nem tudták kihasználni az emberelőnyüket. Hiába voltak eggyel többen, a hazaiak irányították a játékot, és kapujához szögezték a meg- illetődötten játszó vendégeket. A 76. percben megszerezte a vezetést a Fehérvár. Nagy D. 23 méterről, kissé jobbról védhetet- lenül bombázott a bal felsőbe. 1-0! disztl laszló: - Nehéz tava­szunk volt, sokat dolgoztunk, küzdöttünk, ezért az utolsó hazai meccsen a győzelem volt a cél. aldo dolcetti: - A vereséget elfogadom, de nem azért, mert a házigazdák egy szép góllal nyer­tek, hanem azért, mert a máso­dik félidőben nem értette meg a csapat, hogy kellene kihasznál­ni az emberelőny adta lehetősé­geket. ■ Keszthelyi Zoltán A sporikkal is meg kellett küzdeniük vízilabda ob i/b Nem záporoztak Kaposváron a gólok, ám annál szebbek voltak Jól szerepeltek a somogyi városok a Kihívás Napján KAPOSVÁRI VK-BP. SZENT ISTVÁN EGYETEM YBL KAR 11-9 (1-3, 3-1, 2-4, 5-1) KAPOSVÁRI VK: Krizsán Attila - Krizsán András, Radócz, Dodog (5/2), Maár, Viczián (2), Hirbek (2). csere: Hermann K. (1), Pallagi (1), Eged, Ferenczy, Hor­váth D. edző: Kovács Róbert. EMBERELŐNYÖS HELYZETBŐL SZÜLETETT GÓLOK: 12/1, illetve 14/2. BÜNTETŐK: 2/2, illetve 2/2. Az első nyolcperces etapot meglepetésre magabiztosan „behúzták” a fővárosiak, a foly­tatásban viszont Dodog Sza­bolcs szépségdíjas góljaival si­került felzárkózni. Nem kis munka volt annak tudatában, hogy a házigazdáknak sajnos a A házigazda kaposváriak (fehér sapkában) az utolsó negyedben fordítottak játékvezetőkkel is kőkemény csatát kellett vívniuk: Radócz Zoltánt végleg kiállították, Ko­vács Róbert mester pedig sárga lapot kapott. A harmadik ne­gyed újra a vendégeké volt, s már-már eldőlni látszott a meccs, miután a szőrösszívű sporik Krizsán Attilát is végleg kiállították. Cserekapus hiányá­ban a testvére, András úszott a ketrec elé, a történtek pedig lát­hatóan igencsak felpaprikázták a hazaiakat. Viczián Gábor, Hir­bek Sándor, majd a csereként érkezett Hermann Krisztián is akkora erővel vágta be a labdát, hogy kis híján toldozni-foltozni kellett a hálót... ■ Fenyő Gábor Kaposvár a VI. kategóriában 158.400 regisztrált 15 perces fizi­kai aktivitással Szekszárd és Ma­kó mögött a harmadik helyen zár­ta a városok közötti vetélkedést. A megyeszékhelyen a közpon­ti programok mellett ezen a na­pon 47 oktatási intézményben szerveztek kirándulásokat, futó­versenyeket, tanár-diák mérkő­zéseket, különböző játékos ügyességi versenyeket. Minden várakozást felülmúlóan nagy volt az érdeklődés a Munkahelyi és Lakóközösségi Sportfesztivál iránt, ahol 107 csapat vett részt A szervezésben Szerb György városi sportigazgató irányítása mellett a Polgármesteri Hivatal Oktatási, Kulturális és Sport Igazgatóságának, a Sportcsar­nok és a Kaposvári Szabadidő Sportegyesület volt segítségére. Kategóriájában Balatonleile és Hetes a 4., Őrtilos a 18., Szabás a 28., Mernye pedig a 32. lett. Nem akármilyen sportteljesít­ménnyel rukkoltak ki a balaton- boglári Urányi Sportcentrum uszodájában a Kihívás Napja al­kalmából. A Mozdulj Leilei DSE Lazac úszóiskola Cser Zsolt ve­zetésével reggel nyolc órától este nyolcig váltásokkal folyamato­san úszott, s összesen 2436 hosszt, azaz 60,9 km-t teljesítet­tek a fiatalok. Az utolsó hosszo­kat Miseta Zoltán balatonlellei és Türjei Attila balatonboglári is­kolaigazgató úszta le. ■ T. I. B^S^^S^H^^H^^^^^ÚJABBÉlSzÖMÖRSÍ?HAzÁívÉRESÉGE^zÉNVEDErnZ