Somogyi Hírlap, 2008. április (19. évfolyam, 76-101. szám)

2008-04-19 / 92. szám

SOMOGYI HÍRLAP - 2008. ÁPRILIS 19., SZOMBAT 10 SPORT Dágon is nyertek a kaposváriak, így vasárnap már döntőbe juthatnak Későn hajrázott a Rákóczi labdarúgó nb i Pont nélkül maradtak a listavezető otthonában Melczer úgy érzi, sikert arathatnak, ám azért meg is kell harcolni RÖPLABDA MAGYAR BAJNOKSÁG, ELŐDÖNTŐ - MÁSODIK MÉRKŐZÉS: DÁG KSE-KOMÉTA-KAPOSVÁR 1-3 (24, -22, -16, -14) Dág, 500 néző. V.: Szabó P., Mezei. dág kse: Oszuska G. (1), Hor­váth G. (1), Haltrich (5), ifjabb Oszuska Z. (16), Laczi (-), Szauter (13). CSERE: Koch N. (liberó), Pénzes (4), Jánossy (-), Pollák (9). vezetőedző: idősebb Oszuska Zoltán. KOMÉTA-KAPOSVÁR: ifjabb Laszczik (4), Csala (8), Nagy J. (-), Bánhegyi (8), Kántor (20), Cha- con (12). csere: Molnár D. (li­beró), Schulcz (7), Kovács Z. (11), Kaszap (1), Czintula (4). VEZETŐEDZŐ: Zarka Péter. A három győzelemig tartó párharc első, kaposvári felvoná­sát simán nyerték a somogyiak, és Dágon is a címvédő számított az összecsapás esélyesének.- Az első szettben nagy mel­lénnyel léptek pályára a játéko­saink, és úgy éreztem, hogy le­nézik ellenfelüket, s ennek meg is lett az eredménye - mondta Zarka Péter vezetőedző. - A második felvonás első tech­nikai szünetétől aztán röplab- dázóink elkapták a ritmust, és végre mindenki úgy teljesített, ahogy az elvárható tőle. A ha­zai szurkolókról érdemes még pár szót ejteni, hiszen fantasz­tikus hangulatot teremtettek a csarnokban, és ezzel nagyban hozzájárultak kedvenceik szettrablásához. A harmadik mérkőzést vasár­nap 18 órakor rendezik Kaposvá­ron, a Városi Sportcsarnokban. A MÁSIK ÁGON: Dunaferr SE- Kecskeméti RC 1-3 (-16, -18, 20, -23). ■ Molnár Gábor Jövő nyáron lehet a desedai kajakdzsembori A csütörtöki számunkban beszá­moltunk arról, hogy kajak-kenu utánpótlásbázis lehet a Dese- dán. A program keretében rende­zendő kajak-dzsembori várható időpontja 2009 nyara lehet Az idei pekingi olimpia, a már kész és egyébként is zsúfolt verseny- naptár miatt csak jövőre lehet ter­vezni az eseményt ■ T. I. Vereséget szenvedett a Labdarúgó Soproni Liga, 24. fordulójában a fővá­rosban vendégszereplő Rákóczi együttese. Temesvári Iván MTK BUDAPEST-GABONA TRANSZ KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 3-2 (2-0) Hungária krt., Hidegkúti-sta­dion, 1000 néző. Vezette: Mé­száros I. (Farkas B., Forgács). mtk Budapest: Végh Z. - Hor­váth L., Lambulics, Bajusz, Pol­lák - Kulcsár, Kanta J., Szabó Á., Pátkai - Urbán, Hrepka. szakmai igazgató: Garami József. GABONA TRANSZ KAPOSVÁRI Rákóczi FC: Milinte - Graszl K., Zahorecz, Grúz - Kovácsevics, Maróü, Szakály D., Leandro, Pintér - Oláh, Alves. vezető­edző: Prukner László. csere: Hrepka helyett Kecs­kés (53. p.), Szakály D. helyett Nikolics (58. p.), Kovácsevics helyett Obrics (65. p.), Kanta helyett Ladóczki (80. p.), Leand­ro helyett Farkas Z. (83. p.). sárga LAP: Nikolics (70. p.), Za­horecz (71 p.). Az első percben kialakított Rákó- czi-helyzetre három perccel ké­sőbb góllal válaszolt az MTK. A mérkőzés első pillanataiban Maróti szöglete után Végh kapu­ja előtt volt tűzijáték, ám a haza­iak végül felszabadítottak. A 4. percben ugyanez nem sikerült a túloldalon, és Urbán mintegy 4 méterről a léc alá lőtt. 1-0! Nem lehet azt mondani, hogy a kapos­váriakat megtörte volna a korán bekapott gól, hiszen a 7. percben Oláh került helyzetbe, aki elől az utolsó pillanatban szögletre mentettek. Negyed óra elteltével aztán egy szabadrúgás-kombi­nációt követően megduplázta előnyét az MTK. Kanta tette a jobb oldalra a labdát, ahonnan Horváth L. ívelt a kapu elé, és a hosszú oldalon helyezkedő Lam­bulics mintegy 8 méterről a bal alsó sarokba fejelt. 2-0! Megnyugtató előnye birtoká­ban az MTK visszaállt saját tér­felére, a Rákóczi pedig becsület­tel ment előre, és a 23. percben már fél tucat szögletnél tartot­tak a zöld-fehérek. Ekkor Oláh szépíthetett volna, de közelről fölé lőtt. A 27. percben aztán Milinte mutatott be egy bra­vúrt, miután Kulcsár hétméte­res fejesét védte a vendégek há­lóőre. Félórányi játék után ki­csit lecsendesedett a mérkőzés, ám egyértelműen az MTK aka­rata érvényesült. A 38. percben azonban Alves kért szót, és egy ígéretes távoli lövéssel jelezte: még szorossá tehető az össze­csapás. Az első játékrész utol­só öt perce is hozott még egy- egy helyzetet. Az MTK részéről Urbán veszélyeztetett, de Mi­linte szögletre mentett, míg a túloldalon Alves az MTK kapu­jától 10-12 méterre lövés helyett Oláht próbálta játékba hozni, ám a beemelt labdát a kapujá­ból kilépő Végh Zoltán meg­kaparintotta a Rákóczi csatá­ra elől. A 48. percben Szakály D. élet­erős 23 méteres lövése szállt kevéssel fölé. Két perccel ké­sőbb Kovácsevics passzolt Al- veshez, aki az alapvonalról visszagurított Oláh elé. Oláh 14 méteres lövését Végh hárította. A 52. percben Kanta ugratta ki a védők közül kilépő Szabó Ádámot, aki Milinte elől is el­húzta a labdát, és közelről a ka­puba gurított. 3-0! Szépített a Rákóczi 75. perc­ben. A csereként beállt Obrics csinált egy cselt az MTK kapu­jától 22 méterre, majd tolt egyet a labdán, és 20 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 3-1! Tovább csökkentette a hátrá­nyát a Rákóczi együttese a ki­engedő fővárosiak ellen. A 87. percben Alves cselezte ki védő­jét, majd Nikolicshoz passzolt, aki tizenkét méterről lőtt a ka­puba. 3-2! Sajnos a hátralévő időben már nem sikerült újabb talála­tot szerezni, így pont nélkül tá­vozott a kaposvári gárda az él­lovas otthonából. Elmaradt a kaposváriak bravúrja a listavezető budapestiek otthonában Visszavonta az óvást a Rákóczi vezetése MINT ismeretes, a Gabona- trans-Kaposvári Rákóczi FC megóvta a Budapest Honvéd el­leni Magyar Kupa-elődöntő első mérkőzését, ám ezt az óvást a kaposváriak visszavonták.- AZÉRT VONTUK VÍSSZÜ OZ ÓVÓSt, mert a Honvéd kétszer is legyő zött bennünket, ezt követően pe­dig nem sok erkölcsi alapunk maradta kérdést bolygatni - mondta Illés János, a Rákóczi ügyvezető igazgatója. ezenkívül a csapat hozzállását a vissza­vágón nem olyannak ítéltem meg, hogy mindent megtettek volna azért, hogy mi tovább harcol­junk. Azokban a dolgokban egyéb­ként, amelyekre az óvást alapoztuk, to­* i'óbbra is úgy érezzük, iga­zunk van, de a visszavá- ^ gón nem olyan ered­mény született, ami­lyet elképzeltünk, és amely esetleg az MLSZ döntését is befolyásolhatta volna. Illés János: visszavon­tuk az óvást A kispesti pontszerzés után úgy tűnt, lendületbe jöhet az újonc, ám erre alaposan rácáfolt a deb­receni mérkőzés, ami nem a leg­jobb előjel a Vasas elleni bajnoki mérkőzésre. A balatoniak sem­mit sem mutattak a Kispesten lá­tott harcias játékukból. Aldo Dol- cetti sem a vereség, hanem a pro­dukció miatt volt mérges.- Az gondoltam, Debrecen­ben is Kispesten látott akarattal fogunk küzdeni, de ennek nyo­ma sem volt - mondta. - A játé­kosoknak el is mondtam, ko­molyan kell venniük, amit csi­nálnak. A szakmai stábbal meg­próbáljuk a lehető legjobban felkészíteni őket, ám a pályán már nekik kell kiharcolniuk a sikert, nem másnak. ■ Dolcetti kérte a játéko­sokat, hogy az utolsó percig küzdjenek, mert nyerniük kell. A balatoni együttest nem kí­mélték a sérülések, hisz Kanta, Fülöp, László egymás után dől­tek ki a sorból, sőt rajtuk kívül is akad mindig egy-egy harc- képtelen játékos. Mindezek el­lenére azoknak, akik hétről hét­re lehetőséget kapnak, mindent meg kell(ene) tenniük a pályán a sikerért. A bajnokság hátra­lévő szakaszában „nyerhető” meccsek következnek, melye­ken a labdarúgók bizonyíthat- nak maguknak, a szurkolók­nak, illetve „főnökeiknek”. Bi­zonyíthatják, hogy első osztá­lyú labdarúgók, akik nem csak ezért szerepelhetnek az osz­tályban, mert a Tatabánya és a REAC bedobta a törölközőt. - A magam nevében beszélhetek csak, de megígérhetem: min­dent megteszek a győzelemért - mondta Melczer Vilmos. - Ne­kem sem megy úgy a játék, mint ősszel. Tavasszal legalább négy gól maradt a lábamban. Mindezek ellenére van egy meg­érzésem: nyerni fogunk. ■ Keszthelyi Zoltán A kezdőcsapat bfc SIÓFOK: Hegedűs L. - Amb­rus, Sütő, Forgács, Miklósvári - Homonyik, Tusori, Nagy L., Melczer - Magasföldi, Gajda. @ ÉLŐ KÖZVETÍTÉS: www.sonune.hu Kiütéses győzelemmel búcsúztatták az alapszakaszt kosárlabda nb i/A, férfiak A tizenkettedik helyen várja az alsóházi csatározásokat a somogyi együttes KAPOSVÁRI KK-MARSO-VAGÉP NYÍREGYHÁZI KK 112-82 (36-19, 33-22, 25-23,18-18) Kaposvár, Városi Sportcsar­nok, 400 néző. Vezette: Forrai S. Kiss L. Kapitány. KAPOSVÁRI KK: Ceskovic (12/6), Vojvoda (9/3), Szőke (10), Hend- lein (23/9), Kinsella (25/12). csere: Kiss K. (9/3), Csirke (16/9), Orosz (6), Tömösváry (2), Márkus (-). vezetőedző: Horváth Imre. edző: Fekete Ádám. MARSO-VAGÉP NYÍREGYHÁZI KK: Savic (8), Siska (8/6), Mouton (13/3), Sitku (32), Helbich (18). csere: Krasznai T. (-), Trepák (3/3), Nagy K. (-). vezetőedző: Déri Csaba. EDZŐ: Ferenczi Ta­más. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 3. p.: 6-9, 8. p.: 27-13, 14. p.: 44-23, 19. p.: 67-35, 22. p.: 73-43, 27. p.: 87-58, 32. p.: 97-66, 38. p.: 106-78. KIPONTO­ZÓDOTT: Mouton (a 35. percben.). jók: Ceskovic, Kinsella, Szőke, Hendlein, Csirke, Kiss K., Voj­voda, ill. Helbich, Sitku. Az utolsó alapszakasz-mérkő­zésre készülődtek a csapatok az Uniqa NB I/A-csoportos Férfi Kosárlabda-bajnokságban. A hazaiak számára az alsóházi rá­játszás jobb pozíciója, a vendé­gek részére a 6. hely megszer­zése volt a tét. Az egykori csa­pata ellen új együttesét harcba vezető Horváth Imre edző a ta­lálkozó előtt remélte, hogy a so­Kinsella (jobbról) a kaposváriak egyik legjobb játékosa volt mogyi alakulat irányításával végre legyőz egy felsőházba ju­tó gárdát is. Fej fej mellett haladtak a csa­patok az első percekben. A haza­iaknál Kinsella és Hendlein, a túloldalon Sitku, valamint Siska volt eredményes. A somogyiak­nál Vojvoda fogta Savicot, a fia­tal kaposvárira túlzottan hamar három hibát fújtak. Taktikusan, fegyelmezetten kosárlabdáztak Szőkéék és a negyed végére megérdemelten szereztek 36- 19-es vezetést. A triplákat reme­kül dobó Kinsella az őrületbe kergette a sérült Buchanant nélkülöző nyírségieket, hamar megvolt a 20 pontos különbség. Lelkesen, sok mozgással véde­keztek a kaposváriak, akik ki­váló százalékkal értékesítették helyzeteiket. Az ellenfelet rend­re kettős védéssel zavaró somo­gyiak kiválót nyújtottak az első félidőben. A folytatásban kissé megtört a lendület, Savic és Sitku révén lopakodott a Nyíregyháza. A meccs jelenete hamar lehűtötte őket. Hendlein felívelt labdáját Kinsella elemi erővel húzta gyű­rűbe. A végjáték már formali­tás volt csupán, a 100. pontot Hendlein érte el. A zúgó vastaps pedig a szurkolók elégedettsé­gét jelezte. Horváth imre: - Jó napot fog­tunk ki, a gyakorolt dolgok kö­zül több mindent megvalósítot­tunk, és ezzel a közönséget is próbáltuk kiszolgálni. DÉRI CSABA: - A játék minden elemében jobb volt a Kaposvár. Az első félidőben eldőlt a meccs, a folytatásban hiába volt ki­egyenlített a találkozó. A JUNIOR-MÉRKŐZÉSEN: Kapos­vári KK-Marso-Vagép Nyíregy­házi KK 90-56 (32-12, 16-10, 22-19, 20-15). Ld: Fónai (29/6), Takács G. (18/9), Bíró (17), Ko­vács D. (10/6). TOVÁBB! EREDMÉNYEK: Kör­mend- Szolnok 96-77 , MAFC- Pécs 77-84 , Sopron-Atomerő- mű SE 94-77, Dombóvár-Alba- comp 83-81, Univer-ZTE 94- 77, Hódmezővásárhely-Falco 100-119. ■ Kun Zoltán > A 4