Somogyi Hírlap, 2008. április (19. évfolyam, 76-101. szám)

2008-04-14 / 87. szám

SPORT HATODIK GYŐZELMET ARATTA AZ UNIVER ELLEN A KAPOSVÁR A KOSÁRBAJNOKSÁGBAN >12,LDtL Nincs meccs kapott gól nélkül labdarúgó nb i Miklósvári góljával, Hegedűs bravúrjaival mentett pontot az újonc Győzelme esetén az ötödik helyre léphet előre a Rákóczi csapata Korán vezetést szerzett a Soproni Liga 23. fordu­lójában a Bozsik stadion­ban a BFC Siófok, ám a hajrában egyenlített a Bp. Honvéd, így döntetlennel zárult a mérkőzés. Keszthelyi Zoltán- Ebből lehet építkezni - mond­ta a kispesti pontszerzés után Áldó Dolcetti, a BFC Siófok tré­nere, majd hozzátette: ezt a szel­lemiséget, áldozatkészséget szeretné látni a hátralévő mécs­eseken is. - Hogy mi hiányzott a sikerhez? Az utolsó húsz perc­re elfáradtak a játékosaim, átad­ták a területet a házigazdáknak, akik ezt ki is használták. Olyan ellenfél otthonában szereztünk pontot, mely mindent megtett a győzelemért. A balatoniak alaposan meg­szervezték a védekezésüket, hisz három belső védővel - Sü­tő, Popovic, Forgács - léptek pá­lyára. László sérülése azonban nem jött rendbe, így helyette Miklósvári került a csapatba. Az utóbbi remekelt, és nem csak a negyedik percben lőtt gólja miatt, Az első játékrész nem ál­lította nagy feladat elé a vendé­gek védelmét, hisz a házigaz­dák pontrúgásokkal, távoli lö­vésekkel kísérleteztek. A legna­gyobb lehetőséget Abraham hagyta ki, aki Dobos szöglete után alig emelt estében a kapu fölé (22. p.). Ezenkívül egy Bá­rányos-szabadrúgást (33. p.), il­letve egy Abass-lövést kellett ki­ütnie Hegedűsnek. A második félidőben aztán megérkeztek a kispesti roha­mok, igaz, előbb a siófokiak rendezhették volna le a mécs­esét. Melczer cselezte be magát jobbról a tizenhatos előterébe, majd a bal oldalon érkező Ho- monyikhoz passzolt, aki belső­Minden labdáért meg kellett küzdeniük a siófokiaknak, de megérte harcolni, hiszen egy pont lett a jutalom vei Boréi kezébe tekerte a lab­dát (49. p.). A folytatásban már csak egy csapat volt a pályán, egymást érték a kispesti táma­dások. Hegedűs egyik kapufá­tól a másikig repkedett, őrület­be kergetve a hazai támadókat és a szurkolókat. Fantasztikus volt* feledtetve ezzel a Kaposvár elleni bakit. Elsőként Ivancsics löketét ütötték ki hatalmas ref­lexszel (51. p.), aztán kétszer Do­bosét (52., 62. p.). A vége előtt tíz perccel azonban már ő is te­hetetlen volt. Homonyik labda- vesztése után Herczegfalvi ug­ratta ki Ambrus és Forgács közt Abasst, aki az utóbbit lefutva hat méterről, balról a jobb sa­rokba lőtt (1-1). Hat perc múlva Kozmor előtt adódott lehetőség, Ilyen volt a Siófok-meccs A mérkőzés jegyzőkönyve BP. HONVÉD­SIÓFOK 1-1 (0-1) Bozsik stadion, 1500 néző. Jv.: Kas­sai Bp. Honvéd: Boréi - Takács Á., Benjámin, Szmiljanics, Vincze Z. (Koós, 68.) - Dobos, Genito, Bárá­nyos, Diego (Ivanics, 46.) - Herceg­falvi, Abraham (Abbas, 34.) Siófok: Hegedűs-Miklósvári, Sütő, For­gács, Ambrus - Homonyik, Tuson', Nagy L, Melczer (Bonifert, 68.) - Popovics, Gajda (Kozmor, 81.) Gólok: 0-1 Miklósvári (4.), 1-1 Abbas (80.)___________________________ A további eredmények VASAS - DVSC-TEVA 0-3 (0-2) Illovszky Stadion, 1000 néző. v.: Iványi gólszerzők: Koue- maha (7., 25.), Czvitkovics (71.) KIÁLLÍTVA: Tóth A. (83.). GYŐRI ETO FC-MTK1-0 (0-0) Győr, 5000 néző. V.-, Solymosi GÓLSZERZŐ: Nikolov (51.). REAC-PAKSI FC 2-1 (1-1) Sopron, 700 néző, V.: Szabó Zs.gólszerzőK: Varga Z. (14.), Somorjai (47.), illetve Kiss T. (37.). TATABÁNYA-ÚJPEST FC 2-3 (0-1) Illovszky Stadion, 3000 néző, V-: Vad II. GÓLSZERZŐK: Vámo­si (59.), Megyesi (84.), illetve Tisza (22., 76.), Korcsmár (61.). NYÍREQYHÁZA-DVTK 2-1 (2-0) Nyíregyháza, 7000 néző.'V.: Mészáros I. gólszerzők: Grá­nát (12.), Miskolczi (45.) illet­ve Hómmá (55.). A Sopron-Fehérvár mérkőzés 3 pontját a Sopron kizárása miatt 3-0-ás gólkülönbséggel a Fehérvár kapta. ám Homonyik jobb oldali be­adása után óriási helyzetben el­csúszott a talpa alatt a labda (86. p.). Egy perccel később He­gedűs feltette a koronát addigi teljesítményére: előbb a bere­pülő Smiljanic fejesét ütötte ki a jobb alsó sarok elől, majd Abass ismétlését hárította. A három belső védős játék - amíg bírták erővel a labdarúgók - stabilabbá tette a balatoniak játékát, ám úgy tűnt, mindezt a támadójáték rovására. A vendé­gek az első félidőben mindösz- sze kétszer találták el a kaput, igaz, az egyikből gól lett. A má­sodikban már hatszor, ám Bo­réinak egyszer sem kellett na­gyot védenie. A házigazdák ez­zel szemben tizennégy alkalom­mal vették célba Hegedűs ka­puját, amit tízszer el is találtak. A másik érdekesség, hogy az újonc egyetlen szögletet sem rú­gott, míg a házigazdák hetet. SUPKA ATTILA, A BP. HONVÉD vezetőedzője: Sajnos a kötele­ző győzelmek - ilyen lett volna a Siófok elleni is - nem sikerül­nek az utóbbi időben. Most is győznünk kellett volna, de csak döntetlenre tudtuk menteni a találkozót. Mindig nem mond­hatjuk, hogy na majd a követke- I zőn javítunk, hiszen egyre ke­vesebb mérkőzés van hátra, jó lenne, ha a végre a Magyar Ku­pában látott gólérzékenységet a bajnoki találkozókra is át tud­nánk már menteni. ALDO DOLCETTI, A BFC SIÓFOK vezetőedzője: Boldog vagyok az eredmény miatt, nagy szük­ségünk volt már rá az elmúlt hetek sikertelensége után. Eh­hez áldozatkész teljesítményre volt szükség a játékosoktól. El kell ismerni, ezúttal jobbára a védekezésre összpontosítot­tunk, ám mindezek ellenére egy kicsit nagyobb szerencsé­vel akár a győzelem is megle­hetett volna. A bajnokság állása 1. MTK Budapest 23 14 6 3 49- 18 48 2. Győri ETO FC 23 13 8 2 52 -26 47 3. Újpest FC 23 14 5 4 46-26 47 4. DVSC-TEVA 23 13 6 4 46-24 45 5. Bp. Honvéd 23 11 6 6 38-24 39 6. FC Fehérvár 23 12 3 8 37-26 39 7. K. Rákóczi FC 22 10 7 5 32-28 37 8. ZTEFC 22 3 5 8 42-31 32 9. Nyíregyháza 23 9 5 9 26 - 27 32 10. Vasas 23 7 5 11 29-39 26 11. Paksi SE 23 6 7 10 38-41 25 12. REAC 23 6 6 11 26-36 24 13. Diósgyőri VTK 23 4 9 10 26-45 21 14. BFC Siófok 23 4 8 11 23 -35 20 15. FC Tatabánya 23 2 3 18 27 -69 9 16. FC Sopron 0 0 0 0 0-0 0 Kaposváron rendezik a Soproni Liga élvonalbeli labdarúgó-baj­nokság 23. fordulójának záró­mérkőzését, melyen a Gabona Transz Kaposvári Rákóczi FC a Zalaegerszegi TE együttesét lát­ja vendégül. A találkozó hétfőn 18 órakor kezdődik a Rákóczi stadionban. Természetesen min­den mérkőzés fontos, ám mond­hatjuk, hogy a ZTE elleni hét­fői derbi kiemelt jelentőséggel bír; győzelme esetén a Rákóczi felléphetne az ötödik helyre, nem mellékesen a zalaiaktól nyolc ponttal eltávolodna, így a zöld-fehérek alaposan megszi­lárdítanák helyüket a tabella el­ső felében. ■ A sérültek már edzet­tek, eltiltottjuk pedig- nincs a kaposvári zöld­fehéreknek.- Jó meccseket szoktunk ját­szani a Zalaegerszeggel - mondta Prukner László, a Rákó­czi vezetőedzője. - Oda-vissza voltak győzelmek és vereségek, de a mérkőzéseken belüli for­dulatokban sem volt hiány ko­rábban. Fontos lenne számunk­ra a három pont megszerzése, s ezért meg is teszünk mindent. Nehéz találkozóra számítok, hi­szen a Zalaegerszeg is hasonló mentális állapotban van, mint mi. Sok jó játékos alkotja hétfői ellenfelünket, de véleményem szerint az egy-egy elleni pár­harcok dönthetik el ezt az ösz- szecsapást. Nagyon fontos lesz, hogy támadásban és védekezés­ben is felvállaljuk és meg is nyerjük a párharcokat. Az előző bajnoki mérkőzé­sen, Siófokon megsérült Oláh Lóránt, Pest Krisztián, Andre Alves trió az elmúlt napokban már edzett. Előbbi két labdarú­gó többet, utóbbi kevesebbet tréningezett, ám hogy pályára lépnek-e a Zalaegerszeg ellen, az csak hétfőn, azaz a mérkő­zés napján dől el. Az mindene­setre biztató, hogy mindhárom játékos tudott már edzeni. To­vábbi jó hír, hogy eltiltottja sincs a Kaposvári Rákóczinak, emiatt tehát biztos, hogy senki nem hagyja ki a találkozót. ■ Temesvári Iván A kezdőcsapat RÁKÓCZI FC: Milinte - Graszl K., Petrák, Zahorecz, Grúz - Leand- ro, Maróti, Pest, Pintér - Oláh, Bozsovics. @ élő közvetítés: www.sonune.hu ináv A SKANDINÁV L0TT0 VARHAT0 FŐNYEREMÉNYE EZEN A HÉTEN: 414 millió Ft azaz nógyszáztizennégymlllíó forint SZERENCSEJÁTÉK ZRT. fAettfW www.ozerencsejatek.hu I I / SZÍNVONAL Gyenge első félidőt izgalmas második követett. -“í »W HANGULAT jfeT A hazai ultrák a távolNP le­maradásukkal tüntet-, tek most is. JÁTÉKVEZETŐ Remekül bíráskodott Kassi Viktor, mehet *! az olimpiára.