Somogyi Hírlap, 2006. május (17. évfolyam, 101-126. szám)

2006-05-15 / 112. szám

Szabó ajándék-büntetője döntött labdarúgó nb i A mérkőzés előtt a hazaiak, utána viszont a vendégek ünnepelhettek A REACa Honvéd otthonában nyert, a Pápa az utolsó percben győzött Szinte végig a bajnoki cím­re törő újpestiek játszottak fölényben, mégis csak Sza­bó Zsolt játékvezető aján­dék 11-esével tudták a baj­noki pontokat megkaparin­tani a Kaposvári Rákóczi FC otthonában. Fenyő Gábor Kaposvári Rákóczi FC- UjpestFC 1-2 (0-1) A mérkőzést rövid vajdasági ünnep előzte meg. A télen elkö­szönt Nagypál Tibort - aki öt és fél szezont húzott le Kaposvá­ron - búcsúztatták el hivatalo­san a klub vezetői és játékosai, Andruskó Attilát pedig abból az alkalomból köszöntötték, hogy az 50. NB I-es fellépésére ké­szült a Rákóczi színeiben. A kezdés előtt az újpestiek - talán jelképesen - aranysárga színű labdákat rúgtak ki a saját szur­kolóiknak. Egyedül csak az ex- kaposvári Rajczi Péter volt az, aki a hazai drukkerhad felé vet­te az irányt... Miután az élmezőny tagjai - a Debrecen, a Fehérvár és az MTK is - győztek, a Rákóczinak pedig nem volt különösebb ve­szítenivalója, így biztosak lehet­tünk abban, hogy nem lesz unalmas a vasárnapi derbi. A csapatok vállalkozó kedvét bi­zonyítja, hogy mindkét hálóőr­nek, Balajcza Szabolcsnak és Vlaszák Gézának is már az első percekben akadt munkája. A 14. percben Vanczák Vilmos mintegy 10 méteres lövését a Rákóczi portása a felső lécre tornászta. A 20. percben aztán góllá érett a lila fölény. A tavaly Kaposvárról érkezett Tóth Ba­lázs kevergetett a bal oldalon, Kőhalmi Andráshoz továbbított, akinek a beadását Kovács Zol­tán az ötös környékéről a kapu jobb oldalába továbbította fejjel (0-1). Azért időnként a hazaiak is eljutottak ellenfelük kapujá­ig, a lövések azonban vagy célt tévesztettek, vagy pedig sajna túl erőtlennek bizonyultak. A második játékrészben is in­kább a vendégek próbálkoztak, de szerencsére Balajcza helyett Döbbenet a Rákóczi-játékosok arcán. Szabó Zsolt játékvezetőt nem lehetett meggyőzni, megadta az Újpestnek az ajándék 11-est inkább a kapu mellett álldogáló labdaszedő gyerekeket dolgoztat­ták meg. Az 59. percben aztán a bátran játszó házigazda zöld-fe­hérek egyenlítettek. Kriston Atti­la ívelte be a labdát a bal oldalról, a kapu előtt pedig - jó szokása szerint - a brazil Andre Alves volt a legszemfülesebb, aki pár méterről a kapuba továbbította a játékszert (1-1). Öt perccel ké­sőbb aztán egy teljesen ártalmat­lannak tűnő szituációban Tóth Norbert és Ladislav Kozmér is a földre került, a játékvezető pedig habozás nélkül a sípjába fújt; a 11-esen tán még maguk az újpes­tiek is meglepődtek... A kaposvá­ri együttes játékosai egy ember­ként rimánkodtak a sípmester­nél, hogy nem egészen úgy tör­tént a dolog, ahogy azt ő látta - vagy akarta látni... -, Szabó Zsolt hajthatatlan volt; Tóth Norbert magabiztosan értékesítette az ajándékbüntetőt (1-2). Alig két perccel később Oláh Lóránt egyenlíthetett volna, de a labda elkerülte a kaput. A 76. percben a mentem igyekvő csapatkapi­tány, Máté Péter a saját felső ka­pufájára fejelte a labdát Becsü­lettel próbálkozott a Rákóczi, mi­közben a másik oldalon Erős tesztelte többször is sikertelenül a meccs legjobbját, Balajcza Szabolcsot. A hajrá izgalmas per­ceiben mindkét kapu előtt adód­tak lehetőségek, az eredmény azonban már nem változott prukner László, a Kaposvári Rákóczi FC mestere: - Sajná­lom, hogy nem tudtunk pontot szerezni. Az első félóra kivételé­ILYEN VOLT vei egyenrangú ellenfelei vol­tunk az első számú bajnokesé­lyesnek. Nagy kár, hogy a játék­vezető túlságosan is tisztelte az újpestieket... Mészöly Géza, az Újpest FC mestere: - A bajnokság végki­menetele szempontjából döntő volt, hogy idegenben, Kaposvá­ron tudtunk nyerni. A második félidőben sok helyzetet dolgoz­tunk - és hagytunk - ki. Mivel hátul többször is hibáztunk, így saját magunknak tettük ne­hézzé az utolsó perceket. A bajnokság állása: 1. Újpest FC 27 19 5 3 67-30 62 2. Debreceni VSC 27 17 8 2 61-32 59 3. Fehérvár FC 27 17 6 4 44-19 57 4. MTK FC 27 16 6 5 58-30 54 5. Ferencváros 27 10 10 7 39-31 40 6. Győri ETO FC 27 9 8 10 42-41 35 7. FC Sopron 27 9 6 12 33-32 33 8. Diósgyőri VTK 27 9 6 12 27-37 33 9. Honvéd SE 27 8 9 10 32-47 33 10. Tatabánya FC 27 8 8 11 37-40 32 11. Kaposvári Rákóczi FC 27 8 7 12 26-35 31 12.ZTEFC 27 8 6 13 39-47 30 13. Pécsi MFC 27 7 8 12 35-38 29 14. REAC 27 7 4 16 28-51 25 15. Vasas SC 27 4 9 14 28-41 21 16. Lombard FC Pápa 27 4 6 17 24-69 18 LABDARÚGÓ NB I, BORSODI LIGA A 27. FORDULÓ EREDMÉNYEI: Ferencváros- Pécsi MFC 3-1 (3-0) Budapest, Üllői úti stadion, 4000 néző. V.: Kassai, gólszer­zők: Jovánczai 2 (a 13. percben és a 28. percben), Lipcsei (a 14. percben), illetve Kulcsár (a 70. percben). MTKFC­Győri ETO FC 5-2 (2-0) Budapest, Hidegkúti Nándor Stadion, 1500 néző. V.: Erdős. gólszerzők; Kanta ]. 3 (a 4. percben, a 15. percben és a 49. percben), Regedei (az 59. perc­ben - öngól), Németh (a 90. percben), illetve Bajzát (a 62. percben), Gránát (a 67. perc­ben). FC Sopron­Debreceni VSC 0-2 (0-1) Sopron, 3000 néző. V.: Soly- mosi. gólszerzők: Sidibe (a 33. percben), Halmosi (a 86. perc­ben). FC Fehérvár­Csőszer FC Tatabánya 4-1 (2-1) Székesfehérvár, 3000 néző. V.: Fábián, gólszerzők: Sitku (a 24. percben), Kuttor (a 33. perc­ben), Csizmadia (az 54. perc­ben 11-esből), Schwarcz (a 76. percben), illetve Vámosi (a 15. percben 11-esből). kiállítva: Alumona (FC Fehérvár) és Ba­logh Z. (Csőszer FC Tatabánya) a 39. percben verekedésért. Zalaegerszegi TE FC- Diósgyőri VTK 2-0 (2-0) Zalaegerszeg, 1500 néző. V.: Bognár, gólszerzők: Boguno- vics (a 21. percben), Sebők J. (a 25. percben). Lombard FC Pápa- Vasas SC 1-0 (0-0) Pápa, 3000 néző. V.: Arany. GÓL­SZERZŐ: Szabó Z. II. (a 90. perc­ben). Honvéd SE- REAC 1-3 (1-1) Budapest, Bozsik József Stadi­on, 1000 néző. V.: Sápi. GÓL­SZERZŐK: Baranyai (a 21. per­cen), illetve Somorjai 2 (a 2. percben és a 49. percben), Polonkai (a 93. percben), kiál­lítva: Benjámin (Honvéd SE) a 33. percben utolsó emberként elkövetett szabálytalanságért. A zuhogó esőben is új részvételi rekord született ii. t-com vivicittá futás Három percig tartott, amíg a Kossuth térről elrajtolt a 2900 mindenre elszánt induló Rózsaszínbe öltözött va­sárnap délután Kaposvá­ron a Kossuth tér, ahol a szakadó eső ellenére is 2900-en rajtoltak el a II. T-Com Vivicittá Városvé­dő Futáson. Fenyő G. Nem akármilyen fából faragták a futókat; míg a rajt előtt a bá­mészkodók sietős léptekkel me­nedéket kerestek, addig ők vas­tapssal szórakoztatták egymást és önmagukat a kíméletlenül zuhogó esőben... Aztán amikor a verseny fővédnöke, Szita Ká­roly ellőtte a rajtot, vagy három percig tartott, amíg a mezőny vége is el tudott indulni. Persze, most is akadtak renitensek. Volt, aki a kutyájával vágott ne­ki a 3,2 kilométeres távnak - nagy kérdés, hogy vajon a gaz­di húzta-e maga után kedvenc állatát, vagy pedig fordítva... -, mások pedig egészen apró cse­metéjük társaságában szedték a lábukat. Pontosabban csak egy darabig, merthogy többen is a szülők biztonságot nyújtó ölében érkeztek be a célba. Amúgy a nőknél dunaújváro­si, a férfiaknál pedig (kettős) szegedi siker született; a kapos­vári futóknak három érem ju­tott. Az iskolák közötti mozgósí­tási versenyt tavalyhoz hason­lóan most is a Berzsenyi nyerte, de a Kisfaludyból is több mint 300-an érkeztek a belvárosi erő­próbára. A VÉGEREDMÉNY NŐK: 1. Hajdú Rita (Dunaújváro­si Futóklub) 12:30, 2. Magyar Adrienn (Építők AC Kaposvár) 12:48,3. Virág Zsuzsanna (egye­sületen kívüli, Kaposvár) 12:56. férfiak: 1. Halászevics Áron (Szegedi Universitas) 9:44, 2. Halászevics Péter (Szegedi Universitas) 9:46, 3. Nagy Ta­más (Építők AC Kaposvár) 9:48. A MOZGÓSÍTÁSI VERSENY VÉGEREDMÉNYE kaposvári iskolák: 1. Berzse­nyi Dániel Általános Iskola (327 induló), 2. Kisfaludy Utcai Álta­CG s o ss 3 s Az esős idő ellenére is közel háromezren futottak a megyeszékhelyen lános Iskola (302 induló), 3. Ko­dály Zoltán Ének-zenei Általá­nos Iskola (240 induló). NEM KAPOSVÁRI ISKOLÁK: 1. Kaposfő (54 induló), 2. Kutas (44 induló), 3. Pécsi Orvostudo­mányi Egyetem (32 induló). A II. T-Com Vivicittá Városvé­dő Futás még április első szom­batján Szegeden kezdődött, ahol 3711-en sorakoztak fel a rajthoz. Egy héttel később Budapesten több mint 10 ezren futottak. Va­sárnap Kaposváron - a rossz, esős idő ellenére is - 2900-an rajtoltak el, ami a somogyi futó­versenyek történetében hatal­mas új részvételi rekordot jelent. A sorozat két hét múlva, május 27-én zárul majd Egerben. IRAM ■ jm Mindkét csapat becsülettel végigro­botolta a 90 percet SZÍNVONAL j I A hazaiak méltó ellenfelei voltak a bajnokesélyesnek HANGULAT ... * A másfélezres lila­tábor gondoskodott róla Kaposváron JÁTÉKVEZETŐ Az ajándék 11-essel pontokat adott az éllovas Újpestnek ummsáiUUD Rákóczi FC-Úioest 1-2 (0-11 Rákóczi FC; Újpest FC: _______ Ba lajcza Vlaszák Kozmér Tóth B. Máté Böjté Zahorecz Vanczák Kriston Fűzi Á. (Kardos ’88.) Kőhalmi (Lucas' 75.) Andruskó Erős K. Vasziljevics Sándor Gy. (Maróti'68.) (Hullám'70.) Szakály P. Tóth N. Alves Kovács Z. Zsolnai (Vermes ’87.) Oláh Rajczi Edző: Prukner Edző: Mészöly László Géza Kaposvár, Rákóczi-stadion, 4500 néző. Vezette: Szabó Zs. (Erős G., Kovács Z.). Gólok: 0-1 (Kovács Z. a 20. percben), 1-1 (Alves az 59. percben), 1-2 (Tóth N. a 64. percben - 11-esből). Sárga lap: Kőhalmi (14.), Máté ('40.), TóthB. (78.), Erős K. ('80.).