Somogyi Hírlap, 2006. március (17. évfolyam, 51-76. szám)

2006-03-06 / 55. szám

SOMOGYI HÍRLAP - 2006. MÁRCIUS 6., HÉTFŐ SPORTMAGAZIN 11 Drámai végjáték ráadással kosárlabda nb i/A Egyetlen pont döntött a Kaposvári KK javára Marclulionis (a labdával) rendre nagy csatát vívott őrzőivel. Gáspár ellen többször nyerte a párharcot Hatalmas küzdelemben há­romszori hosszabbítás után harcolta ki az újabb győzel­met az NB I/A-csoportos fér­fi kosárlabda-bajnokságban a Kaposvári KK. A somogyi­ak a Dombóvári; verték szomszédvári rangadón. Kun Zoltán Kaposvári KK- DombóváriKC 96-95 (24-18,18-16,6-23,23-14, 9-9,9-9,7-6) h.u. A két együttes tavaly őszi tolnai összecsapásán a somogyiak | nyertek, mégpedig 91-83-ra. Az | akkori csata egyik részvevője, | Iversen sérülésre hivatkozva | hagyta ki a visszavágót. Ott volt £ ellenben Gáspár, aki Nyíregyhá­záról jött. A hazai rajtolók közt Filipovics tűnt ki egy szép szere­léssel. Trepák sem akart lema­radni. Gyönyörű centerakciója után egy faultot harcolt ki, majd egy tempóval zárt. A túloldalon Harper és Ocitti tette a legtöbbet azért, hogy a hazaiak nyomában maradjon a Dombóvár. A 2. ne­gyed elején több eladott labda miatt elolvadt a kaposvári előny, Harper büntetővel egyenlített. A szünetig Hendlein zsákolásai, va­lamint Maxey triplája aztán némi gyógyírt jelentett a hazai oldalon. A pihenő után repülőrajtot vett a Dombóvár, Liskauskas révén pe­dig már 43-42-re vezettek is. A 12-O-ás roham sokkolta a kapos­váriakat, akiknek öt perc kellett az első kosárhoz. Matviulionis hozta vissza az előnyt két ziccer­rel, de az extázisbán kosárlabdá­zó tolnaiak Rudzitis révén telje­sen megérdemelten újra fordítot­tak. A negyedet 23-6-ra bukta a Kaposvár, amely a zárósza­kaszra 9 pontos hátrányba ke­rült. Az elkeseredett felzárkózá­si kísérletek eredményeként Maxey 63-63-ra alakította az ál­lást. Az addig remeklő Marci- ulionis labdát vesztett, majd Harper 71 -71-re egyenlített. Ami ezután jött, ritkán látható sport­pályán. A háromszori hosszabbí­tást követően aztán a Kaposvár neve mellett állt eggyel több pont az eredményjelzőn. így játszottak Kaposvár, 1400 néző. V.: Cziffra, Pállá, Sabáli. KKK- Marciulionis (30/6), Sző­ke (4), Green (17/3), Filipovics (-), Trepák (5). Csere: Sanders (6), Konare (6), Hendlein (16/3), Maxey (12/3), Gráczer(-). Vezető­edző: Dzunics Braniszlav. Dombóvári KC: Harper (29/6), Gáspár (-), Rudzitis (24/3), Ocitti, (12/6), Liskauskas (17). Csere: Balogh L. (5/3), Dávid (7), Krasz- nai (-), Varga (1). Vezetőedző: Bá­liad József. Az eredmény alakulása: 3. p.: 7-5, 12. p.:'26-22, 19. p.: 36-34, 23. p.: 42-43, 28. p.: 48-51, 32. p. 50-60, 37. p.: 65-63. Kipontozó­dott: Konare (43. p.), Szőke (52. p.), ill. Krasznai (32. p.), Balogh L. (42. p.). Jók: Marculionis, Hendlein, Green, ill. Harper, Ocitti, Rudzitis, Liskauskas. Dzunics Braniszlav: - Kétszer veszítettünk és kis szerencsével kétszer nyerni is tudtunk. Báliad József: - Hatalmas küz­delemben a szerencsésebb csa­pat nyert. A junior-mérkőzésen: KKK- Dombóvár 100-64 (20-11, 31-25, 22-10, 27-18). Ld.: Ge­lencsér (23/18), Fodor (22), Már­kus (12), Bakondi (10). További eredmények: Falco- Nyíregyháza 86-98; Körmend- MAFC 109-68; Szolnok-Sopron 80-78; Univer-Albacomp 105- 87; ZTE KK-Atomerőmű SE 97-92. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Atomerőmű SE 18 14 4 1655-1367 0,889 2. Debreceni Vadkakasok 17 12 5 1468-1378 0,853 3. Albacomp 18 12 6 1632-1457 0,833 4. Univer KSE 18 11 7 1551-1469 0,806 5. PVSK-Pécs EXPO 17 10 71362-1266 0,794 6. Lami-Véd Körmend KC 18 10 8 1459-1380 0,778 7. Falco KC 18 9 91554-1542 0,750 8. Kaposvári KK 18 9 91539-1506 0,750 9. Soproni sördögök 18 9 9 1480-1513 0,750 10. Szolnoki Olaj KK 18 8 10 1287-1389 0,722 11. Dombóvári KC 18 6 12 1471-1556 0,667 12. Marso Nyíregyházi KE 18 6 12 1417-1601 0,667 13. Zalaegerszegi TE KK 18 5 13 1400-1555 0,639 14. MAFC-Újbuda 18 4 14 1315-1611 0,611 A legjobb kaposvári játékos hendlem RÓLAM) pályán töltött 39 perce alatt 16 pontig jutott 50 százalékos hatékonysággal Tíz duplája közül 6, négy triplája közül egy ért célba Kettőből egy büntetőt értékesített, 8 védő és 3 tá­madólepattanót szerzett Egy eladott labdája, egy asszisztja és 4 blokkja is volt Klasszikus dupla­duplát ért el, és 25 VAL ponttal zárta a mérkőzést Regionális focitornákat rendeznek a somogyváriak A somogyvári Somogy Megyei Óvoda, Általános Iskola, Speciá­lis Szakiskola, Diákotthon és Gyermekotthonban a labdáé lesz a főszerep a hónap végén. Az iskola hagyományos kispá­lyás labdarúgó-rendezvényeit március 29-én tartják az intéz­ményben. A tanulásban akadá­lyozott I. korcsoportos diákok (1992. január 1-je után születet­tek) számára nyolcadszor írták ki a Széchenyi Kupát. Az után­pótlástorna mezőnyét - várha­tóan - Lengyeltóti, Öreglak, Marcali s a házigazdák fiatal csapata alkotja. Az értelmileg akadályozott diákok a Maitz Já­nos Regionális labdarúgótor­nán mérhetik össze tudásukat. A sorrendben kilencedik tor­nán Somogy, Tolna és Baranya megyéből érkező csapatok al­kotják a mezőnyt. Mindkét ka­tegóriában a csapatok 2x10 per- cés körmérkőzéseken mérhetik össze labdarúgótudásukat a várhatóan színvonalas mérkő­zéseken. Zomba (Tolna), Pécs, Old (Baranya) s a házigazda Somogyvár csapata csatázik majd az érmes helyezésekért. A rendezvény közel 100 sportoló számára ad lehetőséget a moz­gásra. A mérkőzéssorozatok vé­gén a győztes csapatok vándor­serleggel térhetnek haza, a do­bogósok pedig érmekkel gazda­godnak Az eredményhirdetés­nél jutalmat kap a tornák gólki­rálya, legjobb kapusa és me­zőnyjátékosa. A rendezvénye­ken a focisták lovaglótudásukat is kipróbálhatják. ■ K. Z. Egy félidőt bírt a Siókosár a Zsebe vezette Pápa ellen kosárlabda nb i/b Újabb hazai vereség Siókosár UK­Pápa-Hungarotel KC 69-84 (19-19,18-23,16-27,16-15) Az első félidőben tudott csak lépést tartani a tabella harma­dik helyén álló pápaiakkal a Sió­kosár, melyből ezúttal Várszegi és Rajkó hiányzott. A vendégek kezdtek jobban, ám fordított a Siókosár, melyben Csala szállí­totta a pontokat. A folytatásban fej fej mellett haladtak a csapa­tok, ám a félidő végére néhány pontos előnybe kerültek a ven­dégek (37-42). A második félidő elején Varga és Csala triplájával beérte ellenfelét a Siókosár (47-47). Az elfáradó siófokiak ellen a rutinos pápaiak nem hi­báztak. Ez a kihagyás el is dön­tötte a találkozót a vendégek ja­vára. A negyedből hátralévő idő­ben Kozma, Kertész és Szilágyi is betalált ugyan, ám Zsebéék meg­léptek 16 ponttal (53-69). Az egykori válogatott körmendi já­tékos már negyven felett jár, ám így is a mezőny legjobbja volt. Az utolsó negyedben már pi­henhetett, hiszen sikerük nem forgott veszélyben. Az utolsó tíz percben már 23 ponttal is veze­tett csapata (58-81), amikor Ko­vács, Szilágyi tripláival és Kepli dupláival felzárkózott a Siókosár (67- 81). A hazaiak amíg bírták erő­vel, méltó ellenfelei voltak a pá­paiaknak, akik megérdemelten nyertek Hencsey ponterős játé­kának is köszönhetően. A baj­nokságban két hét múlva hazai „kiesési rangadó” vár a Sióko­sárra a Bonyhád és a Fehérvár Kodolányi KC ellen. így játszottak: Siófok, Beszédes iskola, 100 né­ző: V.: Pestality, Csabai. Siókosár UK: Szilágyi (16/6), Csala (18/12), Varga I. (10/6), Kovács Zs. (7/3), Kertész (6). Csere: Kepli (5), Kozma (6), Ne­mes (1), Kumli (-), Csapody (-). Edző: Gellér Sándor. Az ellenfél legjobb dobói: Hencsey (23/3), Zsebe (16), Kolonics (13), Horváth R. (10/6), Horváth I. (10/3). ■ Keszthelyi Z. Hullámzó játékkal is győzött a listavezető Kaposvári Egyetem-Meló-Diák KK-Szombathelyi FSE 96-75 (21-20,23-25,25-17,27-13) Kaposvár, Egyetemi csarnok, 50 néző. V.: Csabai, Pestality. KE-MelőDiák KK: Ágfalvi (21), Fehér (10), Szabó (23), Domon­kos (10/6), Karsai (-). Csere: Tömösváry (20), Veréb (2), Kiss (10), Vojvoda (-), Mester (-). Edző: Monok Tibor. A mérkőzés elején csak Sza­bó harcosságának volt köszön­hető, hogy az egyetemi gárda tartani tudta a vendég szombat- helyi csapatot. Sok cserével próbálta frissíteni csapatát Monok edző, amit a második negyedben tovább is folytatott, de ez sem segített. Nagyon sok pontot kaptak ekkor a hazaiak, akik közül csak Ágfalvi játszott tudásának megfelelően. A 2. fél­időre egy másik Meló-Diák ér­kezett ki és védekezésben kezd­te felőrölni ellenfelét a hazai csapat. Tömösváry is játékba lendült, valamint a kisemberek sorra szerezték a labdákat. Fe­hér és Veréb agresszív védeke­zésének, valamint Ágfalvi lab­daszerzéseinek köszönhetően gyorsan eldöntötte a mérkőzést az egyetemi csapat, amely vé­gül a kintről is eredményes Do­monkos találatával állította be a végeredményt. Jók: Ágfalvi, Sza­bó, Fehér, Domonkos. ■ Kun Z. Szombathelyi Főiskola- Marcali VSzSE 77-58 (23-13,26-9,19-17,9-19) Szombathely, v.: Tóth K., Lipics. Marcali VSzSE: Horváth O. (4), Horváth P. (2), Molnár G. (23), Csobod (1), Szíva (-). Csere: Bodor (12/6), Magyar V. (6/3), Tóth Z. (2), Baráth (8). Edző: Várjalvai István. Az éjszakába nyúló mérkő­zésen fáradtan játszott a somo­gyi gárda. A nagyszünetig csak­nem harmincpontos előnyt szerzett a Szombathely, ezzel el is dőlt a találkozó. Némi szép­ségtapaszt jelent, hogy a vissza­térő Bodor és Baráth játékával szünet után már egyenrangú el­lenfél volt a Marcali. ■ Samu László Az Interflon Hungary Kft. megyei területi képviselőt keres A hollandiai székhelyű Interflon a ‘Teflon®* ‘alapú kenéstechnika specialistájaként a világ 32 országában van jelen. Pályázni a megjelenéstől számított 10 napon belül, az info@interflon.hu-ra küldött önéletrajzzal lehet. Az utolsó pillanatokban döntött Horváth gólja Férfi kézilabda NB I/B: Rinyamenti KC Nagyatád- Szigetvári KSE 26-25 (12-10) Nagyatád, 700 néző. V.: Ács, Báder. RKC: Vártok - Kolep 1, Sala­mon 4, Horváth A. 7(1), Zsig mond 7, Madarász 4, Török 2. Csere: Zsobrák (kapus), Kópicz, Ledinszki, Varjas, Akácsos, Gu­lyás I. 1, Molnár. Játékosedző: Gulyás István. Akarata ellenére sem tudott volna jobb közönségcsalogató mérkőzést játszani az RKC. A ta­vaszi szezon hazai programja egyből rangadóval kezdődött. Áz álomkezdés után azonban el­aludt a csapat. A gyermeteg hi­bákat kíméletlenül kihasználta az ellenfél. A második játékrész­ben 6 gólos vezetést sikerült sze­rezni, mely után 12 percig nem sikerült gólt szereznie a hazai együttesnek. Óriási izgalmak közepette Horváth Attila öt másodperccel a vége előtt lőtt gólja döntötte a 2 pont sorsát. A mérkőzés pozitívuma a 2 pont megszerzése mellett, hogy - az előzőkhöz képest - óriásit javult a védekezés. Zsigmond játéka ez­úttal is nagyon hasznos és ered­ményes volt. Jó teljesítményt nyújtott a csapat, így bizakodva utazhat a következő két vidéki mérkőzésére. Jók- Vártok, Hor­váth A., Zsigmond, Ledinszki. Ifi: RKC-Szigetvár 27-19 (12-7). Ld.: Molnár 7, Kozma 5, Ántal 4, Zsupek 4. ■ Horváth Csaba A papírgyűjtés kora lejárt ^Raiffeisen Lakáshitel Jövedelemigazolás nélkül ..Az új Raiffeisen Lakáshitellel kevesebb a pa pírmunka, egyszerűbb az ügyintézés. jHT H Ezért Ön rekordgyorsasággal, akár 10 ijm napon belül hitelhez juthat. További információért, kérjük, hívja a 06-40-48-48-48-at! ^Bankfiókjaink: Kaposvár, Kaposvár Piaza * Kaposvár, Fő u. 18. Siófok, Szabadság tér 4. Raiffeisen T . I BANK