Somogyi Hírlap, 2003. június (14. évfolyam, 127-150. szám)

2003-06-10 / 133. szám

2003. Június 10., Kedd S P 0 R T M A G A Z I N 13. OLDAL Labdarúgás, Európa-bajnoki selejtező Győzelem a lettek ellen Hazai búcsú győzelemmel NABI-Kaposvári Rákóczi FC-FC Tatabánya 3-1 (2-0) Budapest Magyarország-Lettország 3-1 (0-1) Hiába játszott kisebb mezőnyfö­lényben a magyar együttes az első félidőben, a kontratámadásokra építő lett válogatott könnyedén há­rította a hazai próbálkozásokat és két lehetősége közül az egyiket kö­nyörtelenül kihasználta. A fordulás után sokkal gyorsabb, lendülete sebb játékot mutatott be a magyar válogatott. Az agresszív stílus ered­ménye két gyönyörű Szabics-gól lett, ami egy kicsit megtörte az ad­dig rendkívül masszívan védekező lettek ellenállását. Juhár kiállítása szerencsére nem fogta meg Geüei Imre szövetségi kapitány együtte sét, amely a folytatásban szíwel-lé­lekkel küzdve kiharcolta a fontos három pontot. így játszottak Puskás Ferenc-stadion, 5000 néző. V.: Marcus Merk (német). Magyarország: Végh - Urbán, Dragóner (Gém a 38. percben), Ju­hár, Lőw - Fehér Cs., Lisztes (Böőr a 77. percben), Lipcsei, Dárdai - Szabics, Kertesei (Lénám a 65. p.). Lettország: Kolinko - Blagona- dezdins, Stepanovs, Zemlinskis, Isakovs - Rubins, Astafjevs (Sem- jortovs a 85. percben), Laizans, Bleidelis (Stolcers a 79. percben) - Verpakouskis, Lobanws (Miholaps a 70. percben). Kiállítva: Juhár a 61.' percben. Gólszerzők: Szabics (2) az 51. és az 58. percben, Gera a 87. perc­ben, ületve Verpakovskis a 38. percben. ____________________■ Lab darúgó NB Hl, Dráva csoport Vendégsiker a rangadón Eredmények: Nagyatád FC- Barcs SC 2-3 (1-2) Nagyatád, 1000 néző. V.: Kasza (Krasznai, Horváth Z.). Nagyatád FC: Patak - Prucsi, Papp Á., Horváth /., Kiss J. (Emyes a 46. percben), Szabó Á. (Bruncvig a 85. percben), Sava- nyó, Pókos, Laki (Varga J. a 70. percben), Szabó S., Pammer. Edző: Horváth Lajos. Barcs SC: Kovácsevics Koleszár, Matus, Pancsó, Somogyi, Kolesánszky (Dani a 60. percben), Fónai, Gyaraki, Gálffy (Cservölgyi a 78. percben), Szabó Zs., D. Puskás (Goják a 60. percben). Edző: Dárdai Pál. Jó iramú, izgalmas és változa­tos összecsapást, sok helyzetet, s magas színvonalú játékot hozott a két somogyi szomszédvár rang­adója. A listavezető vendég barcsi­ak jól használták ki az adódó lehe­tőségeiket, s szerencsés győzel­met arattak a már bronzérmes Nagy­atád otthonában. Gólszerzők: Szabó S. (a 20. percben 8 méteres lövésből), Emyes (az 59. percben 8 méteres lövésből), illetve Fónai (az 1. perc­ben 8 méteres lövésből), Szabó Zs. (a 13. percben 10 méteres lövés­ből), Goják (a 75. percben 4 méte­res lövésből). Jók: Pókos, Szabó S„ Patak, ü- letve Somogyi, Szabó Zs., Pancsó. KERESZTHEGYI ISTVÁN Dombóvári FC­Zamárdi Petőfi SE 4-0 (0-0) Dombóvár, 300 néző: Kozári (Cse­repes, dr. Hajdinák). Dombóvári FC: Bontovics - Var­ga (Kovács az 56. perben), Nagy, Hott, Szabadi, Horváth Á., Dakó, Várai (Tóth a 71. percben), Pest R. (Steiger a 63. percben), Szabotin, Sallai. Játékosedző: Horváth Ár­pád. Zamárdi Petőfi SE: Kresz - Élő, Szigetvári, Kiss B., Szukován, Gosztonyi, Darázs, Szigeti, Kecs­kés, Kozma (Juhász a 80. perc­ben), Lichtenberger. Edző: Szilágyi Csaba Több mint egy órán át tartotta magát Dombóváron a Zamárdi Pe­tőfi SE újonc NB III-as labdarúgó- csapata, a hajrá viszont egyértel­műen a hazaiaké volt. Gólszerzők: Nagy (a 65. perc­ben), Hott (a 80. percben), Szaba­di (a 89. percben), Horváth Á. (a 92. percben). Jók: Sallai, Horváth Á., Hott, ill. Kresz, Szigeti, Élő. csutak Sándor További eredmények: FC Keszthely-Bajai LSE 2-1 Balatonfüreíd SC- Beremendi Építők SK 3-1 Letenye SE-Kozármisleny 2-2 Bonyhád FC-Harkány SE 0-1 Mohácsi TE-Szentlőrinc FC 1-3 A Bólyi SE csapata szabadna­pos volt. A bajnokság állása: 1. Barcs SC 27 2. Szentlörinc FC' 27 3. Nagyatád FC 27 4. FC Keszthely 27 5. Dombóvári FC 27 6. Kozármisleny SE 27 7. Boly 27 8. Bajai LSE 28 9. Harkány 27 10. Beremendí ÉSK 27 11. Mohácsi TE 27 12. Zamárdi Petófi SE 27 13. Balatonfüred SC 27 14. Letenye 27 15. Bonyhád FC 27 21 2 4 65-23 65 20 4 3 55-17 64 15 9 3 58-32 54 16 2 9 50-36 50 13 7 7 43-30 46 1 11 6 10 61-45 39 1 11 6 10 52-43 39 1 10 4 14 58-57 34 1 10 4 13 26-35 34 ' 9 6 12 40-47 33 1 8 4 15 36-42 28 ’ 7 3 17 26-62 24 ' 6 5 16 30-73 23 ’ 3 10 14 38-68 19 1 4 6 17 37-65 18 Győzelemmel búcsúzott a hazai közönségtől a NABI Kaposvári Rákóczi FC Kaposvár A bajnokság utolsó hazai mér­kőzését játszotta a Rákóczi lab­darúgó-együttese. A búcsú tisz­teletre méltó volt, mert a kapos­vári együttes a héten Készéi Fe­rencet váltó Prukner László ve­zetésével biztos győzelmet ért el a nagy múltú Tatabánya ellen. A hátra levő két találkozóját idegenben vívja a Rákóczi. A Rákóczi idő előtt cserére kény­szerült, a megsérült Petrók nem tudta folytatni a játékot, őt Farkas | váltotta. A 26. percben Rajai kapu elé küldött labdáját Tóth B. lőtte rá, de egy lábról kipattant a labda. Mi­közben tovább rohamozott a ven- [ dég gárda, a hazaiak gólt szereztek. A 38. percben Finta jobbról emelt a I kapu elé, a védők kifejelték a lab­dát, éppen Jégéihez, aki háttal a ka­punak félfordulattal küldte a labdát a jobb felső sarokba. 1-0. Az első já­tékrész hosszabbításában növeke­dett ez az előny. A 47. percben Far­kas labdáját Rajczi 8 méterről emel- | te a kapu bal oldalába. 2-0. A szü­netben a vendégek is lecserélték a két csatárukat, és sérülés miatt Jovánczai is kérte leváltását. Húsz­perces játék következett, melynek során a Rákóczi mindössze öt szög- | letet ért el, ám gólt viszont az ellen­félnek sikerült rúgnia. A 67. percben egy ártaüannak tűnő akciónál Pajor célozta meg a hazai kaput, a kelle­metlen labda Balajcza kezéből ki­perdült és a szemfüles Dűli közelről azt a hálóba vágta. 2-1. Hatperces izgalom következett, amikor aztán eldőlt a csata sorsa., A 73. percben Mező tört előre a jobb oldalon, jó kereszüabdát adott a bal oldalon ve­le futó Rajczinak, aki az átvett lab­dával már belül volt a büntetővona­lon, amikor Mogyorósi buktatta. Vi- tathataüan tizenegyes, melyet a sér­tett a balra vetődő Lipták mellett a kapu jobb oldalába helyezett. 3-1: A hátra levő időszakban még Andruskónak volt egy ígéretes távo­li lövése, majd Jéger fejese a felső lé­cen csattant. A hazai együttes - bár játéka sokszor akadozott, de gólra törő lelkes játékával rászolgált a győzelemre. így játszottak Kaposvár, 600 néző. Vezette: Farkas B. (Demeter, Szalai) Rákóczi FC: Balajcza-Mező, Má­té, Bama-Finta, Bank, Petrók, Tóth B.- Jéger, Jovánczai, Rajai. Megbí­zott edző: Prukner László. Tatabánya Lipták-Kellner, Mo­gyorósi, Homyák-Vejmola, Deme, Weisz, Balogh, Dupai-Tóth Z., Hor­váth Z. Edző: B. Török József. Csere: Petrók helyett Farkas (17. p.), Jovánczai helyett Andruskó (46. p.),TóthZ. helyett Dűli (46. p.), Horváth Z. helyett Pajor (46. p.), Mező helyett Las­sú (76. p.), Dupai he­lyett Szalczinger (88. p.) Sárga lap: Vejmola (17. p.), Deme (30. p.), Balogh (47. p.), Mező (71. p.), Mogyorósi (73. p.). Szögletarány. 6:4 (1:2) Jók: Mező, Máté, Jéger, Rajczi, Andruskó, ület­ve Lipták, Deme, Dűli. Prukner László: - Bár a jó játékkal adósak maradtunk, de a saját árnyé­kunkat át tudtuk lépni. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez. B. Török József: - A nagy meleg rányomta bélyegét a játékra, első­sorban a miénkre. Egy év alatt kide­rült, hogy sok poszton erősítésre szorulunk. jutási Róbert További eredmények: BKV Előre- REAC 3-1 (2-1); Balassagyar- mat-Nyírség 2-2 (0-1); Pápa-Fót 3- 1 (2-0); Százhalombatta-Monor 4- 0 (2-0); DVTK-PMFC 1-3 (1-1); Haladás-Büki TK 1-0 (0-0); Kecs- kemét-Celldömölk 5-0 (4-0). A bajnokság állása: 1. Pécsi MFC 31 20 9 2 65-26 69 2. BTK-Bükfürdő 31 15 11 5 51-18 56 3. Lombard-HaladásVFC 30 1510 5 44-21 55 4. REAC 32 16 6 10 57-44 54 5. Nyírség-Spartacus FC 31 13 9 9 59-44 48 6. Pápai ELC 31 13 8 10 47-40 47 7. Százhalombatta 31 11 13 7 46-43 46 8. Szolnoki MÁV FC 31 13 6 12 51-50 45 9. NABI Rákóczi FC 32 11 12 9 74-38 45 10.DVTK 31 12 7 12 44-44 43 11. Kecskemét 31 11 8 12 48-40 41 12. Újpest FC-Fót 31 11 8 12 41-45 41 13. Balassagyarmat 32 10 9 13 46-53 39 14. BKV Előre 32 10 7 15 45-51 37 15. Hévíz 31 9 9 13 44-53 36 16. FC Tatabábanya 32 8 6 18 31-53 30 17. Celldömölki VSE 31 8 6 17 22-50 30 18. Monor SE 31 2 2 27 21-93 8 Meglepő összeállítás Sokakat meglepett a Rákóczi összeállítása, melynek túl azon, hogy nem mindenki a . megszokott posztján szerepelt, volt egy ta­lán távolba mutató érdekessége. Ugyanis a pályára lépő kezdő tizenegy minden tagja a zöld fehér klub nevelése volt, tehát az a csapat - Petrók kényszerű cseréjéig - való­ban a hamisítatlan Rákóczit jelentette. Nyíregyháza A somogyvári Somogy Megyei Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Diákotthon és Gyer­mekotthon sportolói számára a Nyíregyházán rendezett Országos Atlétika Diákolimpia döntővel vé­get ért az iskolai tanév versenyso­rozata. A megmérettetésen Bog­dán Ágnes - sérülten - távolugrás­ban a 7„ míg Orsós Rózsa kislabda- hajításban a 8. helyen zárta a ver­senyt. Ezzel együtt a diákok moz­Diáksport galmas és eredményekben gazdag tanévet tudhatnak maguk mögött. A somogyvári sportolók a tanév so­rán három sportágban - kosárlab­da, labdarúgás, atlétika - is megyei bajnoki címet szereztek. Az intéz­mény érthetően nagyon büszke ta­nulóira, hiszen a tanév során négy országos döntőn való részvétel jo­gát szerezték meg. A sportolók - többek között - Kecskeméten a nemzetközi atlétikaversenyen, Bu­dapesten a Szakiskolások Orszá­gos Sporttalálkozóján, Mezőtúron a Labdarúgó Diákolimpia országos döntőjén és Nyíregyházán az Or­szágos Atlétika Diákolimpia döntőn vettek részt. Az országos versenye­ken három első, hat második, két harmadik, két hetedik és egy nyol­cadik helyet gyűjtöttek a somogy- váriak. Gyurákovics László és Papp József tanítványai a tanévben 16 megyei, regionális és országos erő­próbán vettek részt, ahonnan összesen 59 dobogós helyezéssel - 28 arany, 16 ezüst és 15 bronz - gaz- dagodva térhettek haza. ______kun Asz talitenisz XVII. Nemzetközi Off Road Fesztivál Kaposvár A KVGY asztalitenisz-csapata a so­mogyi megyeszékhelyen rendezte meg a megyei amatőr versenyso­rozat kaposvári fordulóját. A meg­mérettetésen 6 női és 20 férfi 7 ka­tegóriában mérte össze tudását. A viadal legidősebb játékosának járó különdíjat Németh István (Kapos­vár) vehette át, aki júliusban lesz 78 éves. Aranyérmet szerzett egyéniben Kátainé Váradi Gyön­gyi, Lomniai Attila, Alkonyi Krisztina, dr. Kirs Gábor, míg pá­rosban a Kátainé Váradi Gyöngyi- Borda Hona, a Krausz Tibor-Hű- vösvölgyi Péter, és a Lomniczi Attila-Borda Hona kettős. Eredmények: Egyéni: Nők: 1. Kátainé Váradi Gyöngyi (KVGY), 2. Borda Ilona (KVGY), 3. Kovács Anikó (KVGY) és Alkonyi Krisztina (Kaposvár). Férfiak: 1. Lomniai Attila (Taszár), 2. Bujtás László (Nagyatád), 3. Krausz Tibor (Siófok) és dr. Kiss Gábor (Nagy­atád). Nők, amatőr: 1. Alkonyi Krisztina (Kaposvár), 2. Borbély Alexandra (Gige), 3. Hűvösvölgy Péterré (Balatonszárszó). Férfiak, amatőr: 1. dr. Kirs Gábor (Nagy­atád), 2. Androsics Zoltán (Nagy­bajom), 3. Bujtás László (Nagya­tád) és Pomoki László (Nagyatád). Páros: Nők: 1. Kátainé Váradi Gyöngyi- Borda Ilona (KVGY), 2. Alkonyi Krisztina-Kovács Anikó (Kaposvár, KVGY), 3. Borbély Alexandra-Hű- vösvölgyi Péterré (Gige, Balaton­szárszó). Férfiak: 1. Krausz Tibor- Hűvösvölgyi Péter (Siófok, Bala­tonszárszó), 2. Kovács János-Rák István, 3. Bujtás László-Jéger Lász­ló és dr. Kiss Gábor-Pomoki László. Vegyes: 1. Lomniai Attila-Borda Ilona (Taszár, KVGY), 2. Dómján Tamás-Kátainé Váradi Gyöngyi, 3. Hűvösvölgyi Péter-Hűvösvölgyi Péterré (Balatonszárszó) és Ko­vács János-Kovács Anikó, molnár Állták a sarat a terepesek SOMOGYBABOD Pénteken az éjszakai futammal kezdődött el az idei Off Road te­repjáró-fesztivál Somogyba- bodon. Szombaton a triál verse­nyekkel folytatódott a küzdelem, ahol hat kategóriában mérkőztek meg egymással az indulók és a te­repjárók is. A szokásosan nehéz pályákat idén néhány új, látvá­nyos elemmel is bővítették, hogy a nézők is minél jobban élvezzék a vetélkedést. A hivatalos futa­mok mellett most is a magán­számok voltak a leglátogatottab­bak, mint például a siratófal és a dagonya. Vasárnap a Super Cup elődöntőit és fináléját rendezték meg, valamint a kamionhúzó­verseny és a formula off road is ezen a napon volt. Zárásként ha­talmas bulit szerveztek a kiláto- gatóknak a rendezők. _________■ So kszor tengelyig érő sárból kellett menekíteni a járműveket FOTÓ: TŐRÖK ANETT Labdarúgás Élen az Izomláz és az Autóscentrum Kaposvári városi kispályás labdarúgó-bajnokság „A”UGA A19. forduló eredményei: Logiszti­kai Ezred-Kacsógép 4-1; Kaffka- Rómahegy-Etalon 0-1; Izomláz- Szódavíz AC 0-0; Ten Grou- pe-Kapos-Atlas 2-4; Füredhol- ding-CD Box-Kecelhegy 1-2. - Az Apeh csapata szabadnapos volt. A 20. forduló eredményei: Szó­davíz AC-Kaffka-Rómahegy 3-0; Apeh-Füredholding 1-2; Etalon- Logisztikai Ezred 1-1; Kapos- Atlas-Izomláz 1-3; CD Box- Kecelhegy-Ten Groupe 5-0. - A Kacsógép csapata szabadnapos volt. Az élcsoport állása: 1. Izomláz 47 pont, 2. Szódavíz AC 39 pont, 3. Kapos-Atlas 31 pont. „B” LIGA A 16. forduló eredményei: KVGY-Kapos Volán 2-6; Postás SK-Kadarkút 3-5; Hallássérül- tek-Vízművek 0-2; Nyár FC-Au- tóscentrum 1-3; Mad-Day Falá- búak-QLR Profil 0-1. Az utolsó előtti, 17. forduló ered­ményei: KVGY-Hallássérültek 3-4; Kapós Volán-Postás SK 0-3; Kadarkút-Nyár FC 0-2; Vízmű- vek-QLR Profil 3-0; Autóscent- rum-Mad-Day Falábúak 5-0. Az élcsoport állása: 1. Autós­centrum 43 pont, 2. Vízművek 40 pont, 3. Kadarkút és Hallássérül­tek 32-32 pont. így folytatják KEDD „A” LIGA Az utolsó előtti, 21. forduló párosí­tása (I-es és II-^s pálya): Logiszti­kai Ezred-Szódavíz AC 16.30 óra­kor;. Kaffka-Rómahegy-Kapos- Atlas és Ten Groupe-Apeh 17.20 órakor; Izomláz-CD Box-Kecel- hegy és Kacsógép-Etalon 18.10 órakor. - A Füredholding csapata szabadnapos lesz. Az utolsó, 22. forduló mérkőzé­seit június 16-án, hétfőn rendezik. (A mérkőzéseket Kaposváron a Rippl-Rónai József Közlekedési Szakképző Iskola sportpályáin játsszák.) SZERDA „B” LIGA Az utolsó, 18. forduló párosítása (I-es és Il-es pálya): Postás SK-Hallássérültek 16.30 órakor; Vízművek-KVGY és Nyár FC-Kapos Volán 17.20 órakor; QLR Profil-Autóscentrum és Mad-Day Falábúak-Kadarkút 18.10 órakor. (A mérkőzéseket Kaposváron a Rippl-Rónai József Közlekedési Szakképző Iskola sportpályáin játsszák.) _______________fenyő Tol laslabda Fridrichshafen Tíz ország ifjú reménységei vet­tek részt a Németországban, Fridrichshafenben rendezett jubi­leumi, 30. nemzetközi utánpótlás tollaslabdaversenyen. A rangos erőpróbán - amely egyben a tava­szi szezonzárót is jelentette - részt vettek a Segesdi DSE ver­senyzői is. A legszebb sikert a 11 éves leányoknál (28 induló) sze­replő Árvái Adrienn érte el, aki második lett; a magyar „házidön­tőben” az országos bajnok érdi Sárosi Laurával nem bírt. A 11 éves fiúknál (32 induló) Filó Ben­ce a legjobb négy közé jutásért játszott találkozón a későbbi ezüstérmes német tollaslabdázó- val szemben maradt alul. A 13 éves leányoknál (38 induló) na­gyon erős és kiegyensúlyozott mezőny jött össze, és sem Cser Andreának, sem pedig Radó Do­rottyának nem sikerült felkerül­nie a főtáblára. fenyő