Somogyi Hírlap, 2001. október (12. évfolyam, 229-254. szám)

2001-10-08 / 235. szám

10. OLDAL 2001. Október 8., Hétfő ■i H Rosszkor jött vereség Lombardi FC Tatabánya-Kaposvári Rákóczi FC 1-0 (0-0) Tatabánya Az ugyancsak a legmagasabb osztályba pályá­zó Lombard FC Tatabánya otthonába látoga­tott tegnap a Kaposvári Rákóczi FC labdarúgó- csapata. Míg a hazaiak az utóbbi hetekben gyengélkedtek, addig a somogyiak győzel­mekkel hívták fel magukra a figyelmet. Somo­gyi siker esetén alaposan átalakulhatott volna a tabella eleje... Már az első percekben érezni lehetett, hogy a tava­lyi NB I-es Lombard FC - ha kell, akár durvaságok árán is - mindenképpen a Rákóczi fölé akar kere­kedni. Sajnos, ebben partnerre talált a játékvezető­ben, aki igen elnéző volt például Hornyák „ámokfu­tása” láttán... Ettől eltekintve azért futball is zajlott a pályán, s az első játékrész elején ebben is jobbak voltak a hazaiak. Szűcs, Hornyák és (kétszer is) Kincses került helyzetbe, de vagy Balajcza védett jól, vagy pedig a hazai csatárok ügyetlenkedték el a ziccereket. Nem találta a ritmust a vendégcsapat, s bár Finta kényszerűségből korán kivált, ez sem le­het magyarázat a rengeteg eladott labdára, a megfe­lelő koncentrálás hiányára. Az első 45 percben a Rákóczi tompán futballozott: a védelem csak rom­bolt, a középpályások pedig alig-alig tudtak labdá­kat adni a csatároknak. Igaz, a két ék ebben az idő­szakban némiképp csalódást keltve játszott. Fordulás után Véber villant kétszer, majd az 57. percben Fülöp csúszott el százszázalékos gólhely­zetben a tatabányai kapu előtt. Öt perccel később Tüske és Kincses volt a labda útja, ám a kaposvári védők mögé került tatabányai csatár a kapu mellé gurított. Egy perccel később a szórványos Rákóczi- ellentámadások végén a csereként beállt Tóth G. mintegy hat méterről fejelt Balogh kapuja mellé. A 65. percben aztán megszerezte a vezetést a Lom­bard FC; egy felívelt labdát Süveges Barna mellől adott be a jobb oldalról fejjel a középen érkező Tüs­ke elé, aki 12 méterről futtából lőtt, s a labda az ötö­sön felpattanva a bal sarokban kötött ki (1-0). A 77. percben maradt ki a legnagyobb vendéghelyzet, amikor is Mező adott be jobbról, s a védők hibájából Marcsek elé kerül a labda, ő azonban a 11-es poszt tájékáról a jobb alsó sarok mellé lőtt. A veszett fej­sze nyelét keresgélő Rákóczi a 84. percben még egy­szer ígéretes helyzetet alakított ki, de Rajczi 16 mé­teres lapos lövését Balogh szépen védte. A teljes igazsághoz tartozik, hogy az egyre jobban ki támadó Rákóczi ellen sorozatban vezették a támadásokat a hazaiak, s Tüske a 86. percben egy ilyen ellentáma­dásnál ajtó-ablak helyzetben nagyot hibázott. Az utóbbi hetek egyik legvisszafogottabb játékát produkálta a bányászvárosban a Rákóczi csapata, s ez még egy gyengébb csapat ellen sem vezethet jó­ra. A lelátóról úgy tűnt, mintha a házigazdák sokkal jobban akarták volna a sikert, és a győzelmükhöz kellett néhány kaposvári játékos viszonylag gyen­gébb teljesítménye is. A vendégvédelmet gyakran átjátszották, a középpálya nem állt a helyzet ma­gaslatán, a két kölcsöncsatár pedig nagyon vissza­fogottan futballozott, s így sajnos megérdemelt a hazaiak sikere. A vereség sohasem jó, most azon­ban kifejezetten rosszul jött, hiszen az ellenlábasok is kikaptak. így játszottak Tatabánya, 700 néző. V.: Bukovics (Horváth G., Ortó). Lombard FC Tatabánya: Balogh - Szabó V., Far­kas A., Farkas V. - Schafranek, Szűcs, Hornyák, Sü­veges - Tüske, Véber, Kincses. Edző: Ebedli Ferenc. Kaposvári Rákóczi FC: Balajcza - Mező, Palágyi, Barna - Finta, Ulrich, Nagypál, Tóth B., Marcsek - Rob, Fülöp. Edző: Kiss László. Csere: Finta helyett Csík a 10. percben, Schafranek helyett Obradovics az 58. percben, Ulrich helyett Tóth G. az 59. percben, Fülöp helyett Rajczi a 74. percben, Véber helyett Varga a 77. perc­ben, Tüske helyett Leonardo a 87. percben. Sárga lap: Rob a 21. percben, Hornyák a 42. perc­ben, Szabó V. a 45. percben, Leonardo a 93. perc­ben. Gólszerző: Tüske (a 65. percben). Szögletarány: 5-5 (3-4). Jók: Süveges, Kincses, Tüske, illetve Marcsek, Palágyi. Ebedli Ferenc: - Az elmúlt hetekhez hasonlóan most is több helyzetet kihagytunk, ezért lett a mér­kőzés ilyen szoros. Kiss László: - Kitűnő játékvezetés mellett sok ki­hagyott gólhelyzet akadt mindkét oldalon, amelyek miatt a végén mi kerültünk ki vesztesen. CSORBA ANDRÁS További eredmények: Hévíz-Celldömölki VSE-Antók FC 4-1 (1-0) Pécsi MFC-Nagykanizsai FC 1-0 (0-0) Dorog FC-BTK Bükfürdő 0-2 (0-1) A Rákóczi legjobbja A Kaposvári Rákóczi FC legjobb játékosa Marcsek Zoltán volt. A középpályás támadó a tatabányai összecsapáson is csapata leg­lelkesebb játékát mutatta be. Igaz, sokszor hibázott, s egy ígéretes gólhelyzetet is kiha­gyott, de nem ismert elveszett labdát; har­cosan futballozott, és többször is magával ragadta a társait. Rajta nem múlott... A bajnokság állása: 1. Celldömölki VSE 11 8 1 2 26-13 25 2. Lombard FC 11 7 2 2 23- 7 23 3. Industrie FC Marcali 11 6 4 1 32-14 22 4. K. Rákóczi FC 10 7 - 4 23-13 21 5. Hévíz 11 5 3 3 23-19 18 6. Pécsi MFC 11 5 2 4 12-13 17 7. Siófok FC 11 5 1 5 17-11 16 8. BTK Bükfürdő 11 5 1 5 10-20 16 9. Százhalombattai FC 11 3 2 6 13-19 11 10. PápaiELC 10 2 4 4 14-18 10 11. Nagykanizsai FC 11 1 2 8 10-26 5 12. Dorog FC 11 - - 11 6-36 0 Labdarúgó NB I „B” csoport - 11. forduló Százhalombattai FC-Industrie FC Marcali 2-1 (2-0) Százhalombatta Az Industrie FC Marcali együttese - az egész NB l es és NB I „B” csoportos mezőny egyedüli csapataként - kerek 10 fordulón át őrizte a veret­lenségét. Tegnap délután Százhalombattán véget ért a nagy sorozat. Jól kezdett a százhalombattai csa­pat; már az első percben Károlyi Róbert előtt adódott kecsegtető helyzet, ami csak lehetőség ma­radt. Hullámzó volt a játék, mind­két együttes nyílt sisakkal játszott. A battaiak remekül használták ki az adódó lehetőségeiket; előbb Ja­kab révén egy szép fejesgóllal sze­rezték meg a vezetést, majd egy gyors kontra után Károlyi Róbert növelte tovább csapata előnyét. Ebben a játékrészben a vendég marcaliak elvétve jelentettek csak veszélyt a hazaiak kapujára. A második félidőben nagy elánnal kezdtek a marcaliak. Gyorsan sikerült megszerezniük a szépítő találatukat, majd a kiál­lítás után nagy fölénybe kerültek. Volt lehetőségük az egyenlítésre is; igaz, hogy közben Károlyi Gá­bor kétszer is nagy helyzetet pus­kázott el. A jó iramú, izgalmas és válto­zatos összecsapáson az első fél­időben mutatott jó játéka alapján megérdemelt győzelmet aratott a Százhalombattai FC csapata. Ez­zel a 11. fordulóban véget ért az Industrie FC Marcali nagy mene­telése. így játszottak Százhalombatta, 700 néző. V.: Hanacsek (Vámos, Horváth). Százhalombattai FC: Nagy E. - Simon, Sztanó, Jakab, Móra - Szabó Z., Kovács B., Bencze, Ser­főző - Károlyi G., Károlyi R. Edző: Gálvölgyi István. Industrie FC Marcali: Németh V. - Soós, Bozsó, Sallai, Nokta - Farkas N., Máté, Búzás, Németh N. - Kozarek, Torghelle. Edző: Menczeles Iván. Csere: Serfőző helyett Németh T. a 62. percben, Németh N. he­lyett Dűli a 63. percben, Kozarek helyett Reinaldo a 65. percben, Bencze helyett Csák a 66. perc­ben, Károlyi R. helyett Sípos a 75. percben, Nokta helyett Piri a 75. percben. Sárga lap: Búzás a 17. percben, Károlyi G. a 30. percben, Sallai a 32. percben, Móra a 35. percben, Bencze az 54. percben, Kovács B. a 60. percben. Kiállítva: Jakab (rossz ütemű becsúszás miatt) a 68. percben. Gólszerzők: Jakab (a 18. perc­ben), Károlyi R. (a 40. percben), illetve Németh N. (az 54. perc­ben). Szögletarány: 4-4 (2-2). Gálvölgyi István: - Egészen 2-0-ig nagyon jól játszottunk. A kiállítás után óriási szívvel és lel­kesedéssel sikerült átvészelnünk a nehéz időszakot. Menczeles Iván: - Egy félidőnyi előnyt adtunk az ellenfelünknek, s ezzel egy nagy sorozatunk vé­get ért. A második játékrészben ha van egy kis szerencsénk, akár meg is fordíthattuk volna a mér­kőzést, de úgy látszik, rajtunk ül a battai átok. pallagi Róbert Pápai ELC-SiófokFC 1-1 (1-0) Pápa Bár az utolsó 20 percre tíz em­berre fogyatkozott, mégis pontot tudott szerezni Pápán a Siófok FC gárdája. A vendég siófoki együttes akár már a második percben gólt sze­rezhetett volna, de László 18 méte­res lövése - ha csak cenüméterek- kel is - fölé ment. Továbbra is a vendég Balaton-parti csapat ma­radt támadásban, a 35. percben azonban mégis a hazaiak szerez­ték meg a vezetést. Csernyánszki felé gurult a labda, amelyet a siófo­ki hálóőr senkitől sem zavartatva magához ölelt. Ekkor Csordás, a hazaiak balszélsője átdobta magát a siófoki kaputól mintegy kilenc méterre Boda lábán, Dubraviczky játékvezető pedig mindenki meg­rökönyödésére 11-est ítélt, ame­lyet - mintegy kétpercnyi kény­szerszünet után - Vörös értékesí­tett (1-0). Parázs hangulatban ért véget az első 45 perc, a szünetben pedig Mucha József edző kettős cserére szánta el magát. A második játékrészben is in­kább a vendég Siófok támadott, és a 63. percben Montvai fejesé­vel sikerült egyenlíteni (1-1). A 72. percben Boda kiállítása miatt megfogyatkozott a Balaton-parti alakulat, mégis több helyzetet si­került kidolgozni; igaz, két alka­lommal is csak a felső léc mentet­te meg őket az újabb pápai góltól. A látottak alapján mindkét csa­pat örülhet a döntetlennek. így játszottak Pápa, 2500 néző. V.: Dubraviczky (Kovács P., dr. Répássy). Pápai ELC: Baji - Oravecz, Lantai, Radics, Csonka - Halgas, Szőcze, Vörös, Király - Forrai, Csordás Cs. Szakmai igazgató: Ve­rebes József. Siófok FC: Csernyánszki - Páling, Hosnyánszki, Boda - Lászka, Schultz, Kovács P, Grósz, László - Fogarasi, Szabó Cs. Edző: Mucha József. Csere: Hosnyánszki helyett Dulics a 46. percben, Páling he­lyett Montvai a 46. percben, Forrai helyett Takács a 60. perc­ben, Fogarasi helyett Pálfi a 88. percben. Sárga lap: Oravecz a 22. perc­ben, László a 40. percben, Grósz az 57. percben, Szőcze a 65. perc­ben, Lászka a 75. percben. Kiállítva: Boda (utolsó ember­ként elkövetett szabálytalansá­gért) a 72. percben. Gólszerzők: Vörös (a 35. perc­ben 11-esből), illetve Montvai (a 63. percben). Szögletarány: 6-6 (2-4). Jók: Baji, Vörös, illetve Grósz, Szabó Cs., László. Verebes József: - Gólokkal kel­lett volna nyernünk ezt a mérkő­zést, de csak kapufákat lőttünk. A Siófok egy gólt lőtt, és egy pontot szerzett. Mucha József: - A véleményem szerint jogtalan 11-essel szerzett előnyt a Pápa. A második félidő­ben egyenlíteni tudtunk, majd ez­után ellenfelünk fölé kereked­tünk. Sajnos, a kiállítás után vé­dekeznünk kellett, erre összpon­tosítottunk; dicséretes volt csapa­tom küzdőképessége. BORSOS ATTILA Hétközi sportajánlatunk HÉTFŐ um 8.30 órakor; £ Labdarúgó világbajnoki selejtező Vereség az olaszoktól Labdarúgás Kék-tó öregfiú labdarúgó-bajnok­ság - 6. forduló (az elöl álló csa­patok a pályaválasztók, a kezdési időpont 17 óra): Balatonlelle-Fonyód; Lengyel­tóti Vili MasterTBalatonkeresztúr- Balatonmáriafürdő; Diego- Balatonlelle-Balatonföldvár; Ba- latonboglár-Tab; Balatonsze- mes-Balatonberény; Somogy- jád-Öreglak. Kispályás teremlabdarúgás Kispályás teremlabdarúgó NB I: Interbeton KFC (Siófok)-FC Viktorio Arreda. Siófok, Foki-he­gyi Általános Iskola tornacsarno­ka, 20 óra. - A szeptember 17-ei 3. fordulóból elhalasztott mérkő­zés pótlása. KEDD Röplabda Interliga: Kométa-Kaposvár-VKP Bratislava (Szlovákia). Kaposvár, városi sportcsarnok, 18 óra. Labdarúgás IV. Kapós Kupa kaposvári közép- iskolás labdarúgótorna, egyben VI. korcsoportos városi diákolim­piái döntő - utolsó, 5. forduló. „A" csoport - Kaposvár, Arany úti városi sportcentrum. Mérkő­zések: Eötvös Loránd Műszaki Szakközépiskola-Toldi Lakótele­pi Általános Iskola és Gimnázi­um 8.30 órakor; Széchenyi István Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola-Nagyboldogasz- szony Római Katolikus Gimnázi­um 9.45 órakor; Noszlopy Gás­pár Közgazdasági Szakközépis- kola-Munkácsy Mihály Gimnázi­um 11 órakor. „B" csoport - Kaposvár, Cseri úti ifjúsági sportcentrum. Mérkő­zések: Építőipari és Faipari Szak­képző Iskola-Kinizsi Pál Élelmi- szeripari Szakközépiskola 8.30 órakor; Táncsics Mihály Gimná- zium-Móricz Zsigmond Mező- gazdasági Szakközépiskola 11 órakor. - A Rippl-Rónai József Közlekedési Szakközépiskola csapata szabadnapos lesz. SZERDA Röplabda NB I, férfi Extraliga - 2. forduló: Kométa-Kaposvár-Dunaferr SE. Kaposvár, városi sportcsarnok, 18 óra. (Juniormérkőzés 20 óra­kor.) Kosárlabda NB I, férfi „A” csoport - 3. forduló: Dombóvári VMSE-Klíma-Vill Ka­posvári KK. Dombóvár, Vasút- sportcsarnok, 18 óra. (Ifjúsági mérkőzés 15.30 órakor.) Labdarúgás Labdarúgó Magyar Kupa - (or­szágos) 3. forduló: Siófok FC-Industrie FC Marca­li. Siófok, 14.30 óra. V.: Juhos A. (Kispál R., Kiss Gy,), fenyő Olaszország-Magyarország 1-0 (1-0) Olaszország, Párma, 20 ezer 454 néző. V.: Gonzalez Chavez. Olaszország: Buffon Cannavaro, Materazzi, Maidini - Zambrotta (Di Livio), Tommasi, Albertini (Di Biagio), Coco - Totti- Del Piero (Gattuso), Inzaghi. Edző: Giovanni Trapattoni. Magyarország: Király - Bod­nár, Kuttor, Juhár, Mátyus - Pető, Sebők, Miriuta (Lisztes), Dárdai- Tököli (Egressy), Kabát (Ferenczi). Edző: Gellei Imre. Gólszerző: Del Piero a 45. perc­ben. Magyarország válogatottja a világbajnoki selejtező utolsó cso­portmérkőzésén vereséget szen­vedett Olaszországtól. A vendé­gek vereségük ellenére nem val­lottak szégyent a klasszis játéko­sokat felvonultató hazaiakkal szemben. A labdát ugyan a ven­déglátók birtokolták többet, de a második félidőben hazánk nem­zeti tizenegye több tetszetős ak­ciót is vezetet, sajnos eredmény­telenül. Az itáliaiak ezzel az ered­ménnyel kvalifikálták magukat a 2002-es vb-re. Magyarország a csoportjában a - szégyenteljes - negyedik helyen végzett. A nyolcadik csoport végered­ménye: 1. Olaszország, 2. Romá­nia, 3. Grúzia, 4. Magyarország, 5. Litvánia. A román válogatott pótselejtezőt játszik Szlové­niával a világ- bajnoki rész­vételért. Gellei Imre: a magyar lab­darúgó-válo­gatottnak nem kell szégyen­keznie az Olaszország elleni par- mai vb-selejtezőn 1-0 vereség miatt. A játékosok odaadóan, szervezetten küzdöttek, minden­ki igyekezett a legtöbbet kihozni magából. Ezúttal nagyon egysé­gesek voltunk és ezzel csökken­tettük a két csapat közti tudáskü­lönbséget _____________ ■ Tot ó 1. Olaszország-Magyarország 1-0 1 2. Németország-Finnország 0-0 x 3. Oroszország-Svájc 4-0 1 4. Csehország-Bulgária 6-0 1 5. Moldova-Törökország 0-3 2 6. Málta-Észak-írország 0-1 2 7. Wales-Fehéroroszország 1-0 1 8. Örményország-Norvégia 1-4 2 9. Lengyelország-Ukrajna 1-1 x 10. Horvátország-Belgium 1-0 1 11. Románia-Grúzia 1-1 x 12. Anglia-Görögország 2-2 x 13. Macedónia-Szlovákia 0-5 2 A pluszmérkőzés: 14. Izrael-Ausztria törölve Az 1. számú pótmérkőzés: 15. Ancona-Genoa 1-1 x A Pannon GSM Távközlési Rt. mobiltávközlési szolgáltatás és ahhoz kapcsolódó termékek értékesítésével foglalkozó részvénytársaság, amely igen nagy hangsúlyt fektet arra, hogy ügyfelei minden téren elégedettek legyenek magas színvonalú szolgáltatásaival. A társaság humánerőforrás igazgatósága új munkatársat keres a területi képviseletek igazgatósága számára, kaposvári képviseletére, az alábbi pozícióba: képviseleti munkatárs cak-s-zsj Az új munkatárs feladata lesz: ► a Pannon GSM szolgáltatások és az azokhoz kapcsolódó termékek értékesítése, ► ügyfélszolgálati teendők ellátása, ► a tevékenység adminisztrációja. Az ideális pályázó: ► középfokú végzettségű, ► legalább 2 éves munkatapasztalattal rendelkezik, ► műszaki érdeklődésű, ► ügyfélorientált beállítottságú, ► képes hitelesen és meggyőzően kommunikálni, ► felhasználói szintű szoftver ismerettel rendelkezik (Word, Excel). Angol- vagy más idegennyelv-tudás, valamint ügyfélszolgálati vagy értékesítési tapasztalat előnyt jelent. Elkötelezett munkájáért cégünk a szakmai fejlődés lehetőségét, színvonalas munkakörnyezetei és vonzó jövedelmet kínál. Érdeklődése esetén kérjük, hogy fényképes önéletrajzát az alábbi címre küldje: Pannon GSM Távközlési Rt., toborzási és kiválasztási osztály, 2040 Budaörs, Baross u,165„ e-mail címünk: job(2>pgsm.hu Kérjük, a pozíció megnevezését és referenciaszámál a pályázaton és a borítékon is tüntesse fel. A pályázat beküldésének határideje: 2001. október 12. Bővebb információk és további állásajánlatok a www.pannongsm.hu címen olvashatók. EQCE^Sgsm S P O R T M A G A Z I N